320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tallinna FC Levadia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Alarikh Vaata postitust
    Jutt oli Serbia toetamisest venelaste poolt (ükskõik kelle vastu ja mis spordiaga on tegemist), sina aga kohe räägid "Eesti vihkmamisest".
    Arusaadav oleks kui oleks Venemaa vastu mängitud ja et oleksite venelaste ehk siis oma rahvuskaaslaste poolt. Selline suhtumine aga kahjuks ei anna eriti teist varianti valikuks kui et olete ükskõik mis alal Eesti vastu. Aga eks see ole immigrantide probleem igal pool maailmas. Ka siin Portugalis võib aeg-ajalt sellist asja täheldada. Kes suudab ja tahab integreeruda ühiskonda, toetab ja armastab oma uut kodumaad. Kes mitte, see on vastu ja igal võimalusel. Antud juhul tekib küsimus miks üldse siis antud riigis elada.

    Algselt postitas Alarikh Vaata postitust
    Teine näide. See koondis näitab kuhu kohalik venelane võib jõuda ausa konkurentsi tingimustes, kus loeb mitte perfektne eesti keele sõnavara, grammatika ja aktsent, vaid kutseline oskus. Kas sa oleksid nõus kui samad võrdsed tingimused oleksid ka teistes valdkondades kui see kombinatsioon annab TULEMUST millest võidab ka terve riigi maine? Loomulikult mitte, sest siis venelaste ja eestalaste tasakaal põhivaldkondades oleks hoopis teine. Seega, kuidas kohalik venelane kes ka ausalt teenib leiba aga taal ei ole sellist vabadust kui sportlaselt, olla eriti pro-praegune valitsus? Ma meie riigis on juba norm et see kes ei toeta valitsust ja ei valda eesti keelt perfektselt on riigireetur.
    Millisest vabadusest Sa räägid? Töötasin oma 6 aastat tolleaja Hansapangas ja meile võeti mingi aeg tööle just vene juurtega noori, kel oli vene keel emakeeleks, sest pangale oli see eeliseks turul konkureerides. Loomulikult oskasid need etnilised venelased ka eesti keelt- kes paremini, kes halvemini, ka oli suure aktsendiga, kuid kellegagi polnud probleemi. Kui oli olukord, et see venelane ei saanud eestlasest kliendist aru, siis võttis keegi eestlane kliendi üle.
    Nii et rääkida et etnilistel venelastel pole võimalik end Eestis teostada...Kes tahab ja näitab suhtumist, saab alati hakkama. Vihkamisega ei jõua tõesti kaugele.
    Ja nagu näha oskad Sa eesti keelt väga hästi ja respekt Sulle! Ma küll ei tunne Sind, kuid miskipärast usun, et ega Sa oma elu üle ka eriti kurtma ei peaks või ei kurda. See et Su mingid sõbrad elavad siin Eestis väidetavalt rasket elu- äkki on probleem esmalt neis eneses. Vähemalt nii väidavad mulle miskipärast need tuttavatest venelased, kes on suutnud ka siin Eestis omale normaalse elamisväärse elu organiseerida. Usu mind mis räägin, sest olen isegi hetkel immigrandi seisuses- võõras riigis austa kohalikke inimesi ja nende kultuuri. Keegi ei käsi sul armastada neid, kuid veel vähem aktseptitakse vihkamist. Ja ausal ning töökal inimesel ei tohiks olla mingeid probleeme ükskõik kus riigis integreerumisel ühiskonda. Ebaausaid, laisku ja kriminaale vihatakse isegi endi seas, rääkimata siis võõrast ühiskonnast.
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Sellist ebavõrdse kohtlemise juttu poleks küll Alarikhilt oodanud. See kohalik Vene Partei ajas enne valimisi samasugust ila, ju siis mõnele mõjus.

      Mul pole küll palju venelastest tuttavaid, aga mõni siiski ja neist küll keegi end siin riigis diskrimineerituna ei tunne. Oskavad keelt, käivad tööl ja ainult naeravad selliste üle nagu Alarikh ja co. Kui sa ise ei austa seda maad ja riiki, kus sa elad ja mis sind toidab, siis ära oota, et sind ka austatakse.

      Kui siin valikutest rääkida, siis neil umbkeelsetel diskrimineeritutel on alati valik siit ära minna kui ei meeldi ja end nii kehvasti tuntakse - lai ja avar maa idas ootab (või noh, viimaste sündmuste valguses võib ju ka Serbiasse, vendade juurde emigreerumisele mõelda). Meil, eestlastel, pole siit enam kuhugi taganeda, see väike maalapp on kõik, mis meil on.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Kui igalpool (Vene meedia nt) väidetakse, et venelasi diskrimineeritakse, siis mõni hakkabki nii arvama.

        Kommentaar


          Ei hakka siin eriti vaidlema. Igayhel on oma lugu. Naljakas et ma vaid seletasin miks mu jaoks lemmikkoondise valik on igayhe asi aga mind juba 6petatakse mis on 6ige ja mis on vale. Mu valik on juba tehtud, kes n2gi mind koondise m2ngudel see teab. Mis ei t2henda et mul Peabody olema must/valge suhtumine elusse. Isegi nyyd kirjutan olles
          l6una Eesti linnas yritusel kus open ainuke venelane. Ja netis6jad ei ole yldse olulised.

          Kommentaar


            Olen ise päris palju koos töödanud vene rahvusest inimestega ja neist võib olla 10 protsenti ei olnud oma eluga siin rahul aga samas nad tunnistasid,et põhiline probleem neil on riigikeele mitte oskamine.Kui ikka inimesel ei meeldi siin "vastikus" eestis elada siis alati ju on võimalus minna üle piiri venemaale aga kohe ka küsimus,et kas keegi teid üldse ootab sinna?Hetkel töötan Norras kus mu töökaaslasteks on päris palju Eestist pärit venelasi ja nende hulgas on tegelasi kes lausa vihkavad neid rahvuskaaslasi kes ei ole õppinud ära eesti keelt.kuigi nad oskavad väga hästi vene ja eesti keelt siis nad teiste venelastega räägivad ka eesti keeles!Ses mõttes olen Lorenzoga ühel nõul,et kui ikka oled tulnud võõrale maale siis tuleb ka selle maa kombed omaks võtta mitte hakata ulguma,et tehakse liiga.Hetkel on see teema kogu euroopas päris kuum aga mina ütlen,et aga juba on hilja.Kuna olen euroopas päris palju ringi liikunud siis see sisserändajate probleem on suur.Hollndlased saadaks võimalusel kõik islamiusulised välja aga see juba pea võimatu!
            Aga neile levadia toetajatele kes vihkavad eestit peaks esmalt ikka peeglisse vaatama ja endal küsima,et miks ma vihkan eestit ja ei saa siin oma eluga hakkama?Kas ma ikka oskan riigikeelt?kas mul ikka on eesti pass?
            kuna mul on au olnud viibida ka päris palju venemaal ja olen ka sealsete inimestega suhelnud siis enamus inimesi võtab eestlasi kui vendi vastu ja ütlevad ka,et õige venelane ega eestlane ei vihka teineteist!see rohkem ajakirjanduse ja poliitukute väljamõeldis ning hullult petlik ettekujutus.Küsisin päris mitmelt,et kas valimas ka käite,vastused olid pea alati,et miks ma lähen kui need valimistulemused on juba alguses paika pandud!?
            Kas sa Alarkih mäletad Vene-Gruusia sõda?Mäletad millist linnaossa Gruusia pealinnas vene armee pommitas?J
            Kunagi Teie armastatud Putin ju kutsus kõik venelasi kodumaale tagasi aga miks sinu sõbrad siis ei läinud?Lihtne vastus on see,et mitte keegi ei oota teid sinna!
            Aeg oleks oma mõttemaailma muuta ja eluga edasi minna,me ei saa teid sundida olemast eesti jalgpallikoondise poolt aga vot seal on olemas näited kuidas integreeruda eesti ühiskonda ja need poisid teevad seda väärikalt ja nad kõik räägivad eesti keelt!
            Kuigi meie poliitikud ei ole võib olla tõesti kõige teravamad pliiatsid pinalis siis milleks vihata kõiki eestlasi?
            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
            Ott Järvela

            Kommentaar


              Arvestades tänast, vnoh eilset juba, siis ma ei ole üldse kindel, kas enamustele Levadia fännidele see väljakul toimuv ikka prioriteet number 1 on. Ja tundub et seetõttu teil ka klubiga need suhted on nagu nad on.

              Kommentaar


                Algselt postitas Alarikh Vaata postitust
                Ei hakka siin eriti vaidlema. Igayhel on oma lugu. Naljakas et ma vaid seletasin miks mu jaoks lemmikkoondise valik on igayhe asi aga mind juba 6petatakse mis on 6ige ja mis on vale. Mu valik on juba tehtud, kes n2gi mind koondise m2ngudel see teab. Mis ei t2henda et mul Peabody olema must/valge suhtumine elusse. Isegi nyyd kirjutan olles
                l6una Eesti linnas yritusel kus open ainuke venelane. Ja netis6jad ei ole yldse olulised.
                Alarikh, ma arvan et Sa oled mingil määral millestki valesti aru saanud. Seletan siis äkki pikemalt?
                Usun, et ei oleks kellegil probleemi kui etniline venelane toetab Eestis elades Venemaa koondist, idenditeeti. Kasvõi kui mäng oleks Eestiga. Samamoodi kui näiteks Sa toetaks lisaks Venamaale ka Serbiat ja võib olla veel mingit riiki, Su enda teha.
                Aga kas Sa ise ka saad aru, et kui keegi ütleb- Kõik Levadia fännid Eesti-Serbia mängul toetasid Serbia koondist...et see ei viiks nagu mõttele, et tegu pole juba mitte TOETAMISEGA, vaid VIHKAMISEGA. Ehk- toetage keda tahes, aga kui asi läheb pigem juba vihkamiseks, siis miskit nagu on ju valesti? Äkki saaks lahti lõpuks sellest vihkamisest, siis saaks ka nagu normaalselt elada. Vastasel juhul tuleb ka Eestis tõdeda, nagu juba paljudes Euroopa riikides, et integratsioon on ebaõnnestunud.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  ses suhtes on Alarikhi personaalküsimus huvitav, et mina olen teda näinud (ma isiklikult ei tunne sind, aga tean kuidas väljanäed) Eesti koondise kohtumistel koguni Eesti fännitribüünil. Ilmselt ka Serbia mängul. Ent huvitav on, et siis need sõbrad kõik Eesti vastu.

                  huvitav on ka see, et sinu jutu peale mitmed eestlased hakkasid ka positiivseid lugusid venelastest rääkima. enamik su rahvuskaaslastest (eeldusel, et su rahvus on venelane) on normaalsed inimesed. vihkajad kahjuks jäävadki vihkama ja ega nad vist lihtsaltmuudmoodi elada oskagi.

                  siin olen ma muidugi kokku põrganud selle probleemiga, ka oma tutvusringkonnas, et ega rahvuste vahel saadakse normaalselt läbi ja muidu ka suurepäraselt, siis poliitika jutust tuleb hoiduda, kuna see keerab kõik peesse.


                  oli see vist Merkel, kes ütles ju, et multikult on surnud.

                  Ja Alarikh. Netisõja sa ikka ise oma jutuga alustasid. Samas võib seda nimetada ka diskussiooniks, kuna kedagi lühidalt perse saatma

                  Kommentaar


                    Alarikhi rahvus vist ei olegi venelane,venelane on ikka Ivanov,Petrov,Sidorov ,tema oma viitab kuidagi allahile või mine tea,aga üldiselt ma rohkem aega selle möla peale ei kulutaks!
                    Invest In Africa

                    Kommentaar


                      Kui see jutt tõsi on, et paar levadia ahvi eile kalju omadelt lipud tuuri panid ja nendega pirita metsade vahele pagesid, siis 10p järjekordse maine täis situmise puhul teile. Lugesin siin Alarikhi mõttetalguid ja juurdlesin endamisi, et kui pikalt sul need parimad sõbrad seda ajuloputust tegid. Ilmselt vanad maardu tüübid, kellelt sa nüüd suhu võtad ja poed, et ka kõva mees olla. Uskumatu kuju. Tegelega fännamisega, kui selle osa korda saate ja IQ lubab siis mõelge edasi. Ürita ikka liider olla, pani oma sõna maksma ja tee oma pundist mingi korralik löögirusikas tribüünidel. Praegu olete kõigi silmis kari ahve, kes raiub, et klubiga on probleemid, et me ei fänna, aga kui sittagi teha ei ole, siis teeme lollusi.
                      Parem georg otsas kui Paul keres.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sir. Nuutu Vaata postitust
                        Kui see jutt tõsi on, et paar levadia ahvi eile kalju omadelt lipud tuuri panid ja nendega pirita metsade vahele pagesid, siis 10p järjekordse maine täis situmise puhul teile. Lugesin siin Alarikhi mõttetalguid ja juurdlesin endamisi, et kui pikalt sul need parimad sõbrad seda ajuloputust tegid. Ilmselt vanad maardu tüübid, kellelt sa nüüd suhu võtad ja poed, et ka kõva mees olla. Uskumatu kuju. Tegelega fännamisega, kui selle osa korda saate ja IQ lubab siis mõelge edasi. Ürita ikka liider olla, pani oma sõna maksma ja tee oma pundist mingi korralik löögirusikas tribüünidel. Praegu olete kõigi silmis kari ahve, kes raiub, et klubiga on probleemid, et me ei fänna, aga kui sittagi teha ei ole, siis teeme lollusi.
                        Postitustes a'la Lorenzo või Meesmuiste on selge point ja tasakaalustatud arvamused olemas, aga sinu ja kunni hüsteerilised teosed (mis algas juba ammu, kui näiteks härra ärimees ühel päeval kirjutas mingit paska Levadia kohta internetis, ja teisel päeval pakkus et "davai, teeme Crew'le sallid") ei jäta muud muljet kui igavust. Te vist ei ole aru saanud et see mis toimub Levadia fännisektoris, kes seal on liider, kes kellega sõber kes ei ole, mis jalgpalliga seotud ja mitte seotud vaaded ja ideed meid ühendavad ja milles osas me oleme üksteisega lahkarvamuses - ei ole mitmekümne teiste Meistriliiga "regulaarfänide" asi. Mitu triibulist 5-sektori interneti dramaqueen'i juba näitasid kuidas neile meeldib üritada "eemaldada" Levadia banneri turvade abil mängu ajal või pärast mängu visata vastaste pihta õllepurki (peaks tunnistama et väga täpselt ka) ja siis intsidenti jooksul kutsuda politseid ja pärast nuta meedias et teid rünnati.

                        "Ja Alarikh. Netisõja sa ikka ise oma jutuga alustasid. Samas võib seda nimetada ka diskussiooniks, kuna kedagi lühidalt perse saatma." (c) Meesmuiste. Jees...tegelt ka, juba saadetakse Minu poolt teema lõpp.

                        Kommentaar


                          Keegi Levadia omadest ehk oskab öelda, kui tõsiselt homsele mängule vastu minnakse? Seni pole ühtegi uudist silma jäänud, mis annaks infot, mis koosseisuga jms homme Leetu sõidetakse..

                          Kommentaar


                            Algselt postitas siimsorokin Vaata postitust
                            Keegi Levadia omadest ehk oskab öelda, kui tõsiselt homsele mängule vastu minnakse? Seni pole ühtegi uudist silma jäänud, mis annaks infot, mis koosseisuga jms homme Leetu sõidetakse..
                            Lähevad ilmselt need, kes eile Esiliigas ei osalenud.

                            Kommentaar


                              FCLT.EU
                              ----------------------------------------------------------------------
                              Pride of Tallinn - Levadia Football Club ™

                              Kommentaar


                                no lõpuks ometi http://fclevadia.ee/article/231
                                levadia põlvikud .. mmm
                                kaks firmatorti, kast pepsit!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X