320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Selle aasta võitjad on ükskõik kuidas see liiga lõppeb, kohtunikud, VAR ja Vaprus, rohkem auhindu ei ole vaja jagada, sest nemad on teeninud ära kõige rohkem tähelepanu ja isegi nõid Nastja ei oleks nende järgmist käiku ette arvanud, ning Järvela Ott isegi ei saa enam aru, mis toimub

    Kommentaar


      Esiteks on positiivne, et seekord vähemalt tunnistatakse avalikult väga ränka eksimust. Kohtunikud ikka eksivad, lisaks on kahtlemata jalgpallis omajagu olukordi, mida isegi kõik kõrgeima kategooria kohtunikud ei näe ühtemoodi, aga see on hetkel täiesti skandaalne eksimus, mis viitab sellele, et videokohtunik Kristo Külljastinen oli ekraani taga täiesti sassis, tegi otsuse kallutatult või ei tunne mängureegleid. Ükski variantidest ei ole liiga hea. Minu arvates on tegemist mängureeglite jämeda rikkumisega kohtuniku poolt ja mingit faktilist tõlgendamisruumi siin üleüldse polegi vs nt Vassiljev Promise olukord, mis on lihtsalt paljude jaoks halb tõlgendus või mõni olukord karistusalas, kus kellegi jaoks on kontakt penaltiks liiga pehme või kellegi jaoks jälle ilmselge. See oleks küll metsik pretsedent, aga mu arust on Levadia protestil igati alust.

      Õli tulle valades, siis mis arvate, kes preemiaks homme Saaremaale Kuressaare - Harju mängu teenindama saadetakse? Loomulikult Külljastinen. See on ikka nii halenaljakalt sümboolne.

      2023 sügis veel SN meediamaja spinnib kenasti, kuidas 2021 tiitli tõid Levadiale kohtunike soodsad otsused, mis on küll tõsi, aga eks ole näha, kas edaspidi näeme samasugust tõlgendust või siin läheb retoorika sellele, et Levadia oli mänguliselt sitt ja oleks pidanud olenemata sellest 3p ära võtma, mis on ka tõsi, aga see ei ole kuidagi õigustus sellele, et halvasti mänginud meeskonna kahjuks võivad kohtunikud nii rängalt eksida.

      Kommentaar


        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
        Esiteks on positiivne, et seekord vähemalt tunnistatakse avalikult väga ränka eksimust. Kohtunikud ikka eksivad, lisaks on kahtlemata jalgpallis omajagu olukordi, mida isegi kõik kõrgeima kategooria kohtunikud ei näe ühtemoodi, aga see on hetkel täiesti skandaalne eksimus, mis viitab sellele, et videokohtunik Kristo Külljastinen oli ekraani taga täiesti sassis, tegi otsuse kallutatult või ei tunne mängureegleid. Ükski variantidest ei ole liiga hea. Minu arvates on tegemist mängureeglite jämeda rikkumisega kohtuniku poolt ja mingit faktilist tõlgendamisruumi siin üleüldse polegi vs nt Vassiljev Promise olukord, mis on lihtsalt paljude jaoks halb tõlgendus või mõni olukord karistusalas, kus kellegi jaoks on kontakt penaltiks liiga pehme või kellegi jaoks jälle ilmselge. See oleks küll metsik pretsedent, aga mu arust on Levadia protestil igati alust.

        Õli tulle valades, siis mis arvate, kes preemiaks homme Saaremaale Kuressaare - Harju mängu teenindama saadetakse? Loomulikult Külljastinen. See on ikka nii halenaljakalt sümboolne.

        2023 sügis veel SN meediamaja spinnib kenasti, kuidas 2021 tiitli tõid Levadiale kohtunike soodsad otsused, mis on küll tõsi, aga eks ole näha, kas edaspidi näeme samasugust tõlgendust või siin läheb retoorika sellele, et Levadia oli mänguliselt sitt ja oleks pidanud olenemata sellest 3p ära võtma, mis on ka tõsi, aga see ei ole kuidagi õigustus sellele, et halvasti mänginud meeskonna kahjuks võivad kohtunikud nii rängalt eksida.
        Kõige kurvem on ka minu jaoks asjaolu, et kohtunikud VAR ruumis ei teadnud lihtsalt mängureegleid. Tõlgendamisest pole siin tõesti midagi rääkida kuna Hannes Kaasik tunnistas ka ise, et tegemist oli valesti ära võetud väravaga. Kui Külljastinen nüüd tõesti nädalavahetusel mängu läheb vilistama nii, et ise mängureegleid ei tea, siis on ikka lood halenaljakad. Sellise eksimuse eest peaks mehele kasvõi korraks mingisugune vilistamise keeld tulema. (Või siis saadetakse sümboolselt kuskile II liigasse vilistama korraks vms) Antud olukorras VAR ruumis olnud kohtunike mitte karistamine, isegi sümboolsel tasandil, muudab sündmuse veel suuremaks naljanumbriks kui seda algselt sai peetud.

        Kommentaar


          a sa ei tea elementaarseid reegleid? nojah, good to know, mine poja vilista nüüd seal harju mängu - seal pole üldse ju oluline mäng oh wait, 9 ja 10 koha punktid võib ka seal otsustada sama mees kes otsustas võitja enda suva järgi.

          samas täitsa loogiline, et kui juba võitja otsustamine sinu kätte antakse, siis võiks ka väljalangeja sinu määrata olla.
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            Täiesti pekkis ikka, teistes töökohtades kui suudad potentsiaalselt millise kalaga hakkama saada siis antakse sulg sappa. Kristo läheb aga Saaremaale ilma nautima ja kes teab, äkki Aivar võtab isegi vesti sisse ta kaissu )

            Tekitab täiesti lootusetuse tunde, kus kohtunik võib nii kuramuse jämedalt eksida ja absoluutselt midagi sellele ei järgne. Jumala eest ärge Kuressaares talle miskit öelda, muidu võtab kolleegist šnitti ja paneb mängu kinni, kuna Kristo kallid tunded said riivata.

            Kommentaar


              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
              Esiteks on positiivne, et seekord vähemalt tunnistatakse avalikult väga ränka eksimust. Kohtunikud ikka eksivad, lisaks on kahtlemata jalgpallis omajagu olukordi, mida isegi kõik kõrgeima kategooria kohtunikud ei näe ühtemoodi, aga see on hetkel täiesti skandaalne eksimus, mis viitab sellele, et videokohtunik Kristo Külljastinen oli ekraani taga täiesti sassis, tegi otsuse kallutatult või ei tunne mängureegleid. Ükski variantidest ei ole liiga hea. Minu arvates on tegemist mängureeglite jämeda rikkumisega kohtuniku poolt ja mingit faktilist tõlgendamisruumi siin üleüldse polegi vs nt Vassiljev Promise olukord, mis on lihtsalt paljude jaoks halb tõlgendus või mõni olukord karistusalas, kus kellegi jaoks on kontakt penaltiks liiga pehme või kellegi jaoks jälle ilmselge. See oleks küll metsik pretsedent, aga mu arust on Levadia protestil igati alust.

              Õli tulle valades, siis mis arvate, kes preemiaks homme Saaremaale Kuressaare - Harju mängu teenindama saadetakse? Loomulikult Külljastinen. See on ikka nii halenaljakalt sümboolne.

              2023 sügis veel SN meediamaja spinnib kenasti, kuidas 2021 tiitli tõid Levadiale kohtunike soodsad otsused, mis on küll tõsi, aga eks ole näha, kas edaspidi näeme samasugust tõlgendust või siin läheb retoorika sellele, et Levadia oli mänguliselt sitt ja oleks pidanud olenemata sellest 3p ära võtma, mis on ka tõsi, aga see ei ole kuidagi õigustus sellele, et halvasti mänginud meeskonna kahjuks võivad kohtunikud nii rängalt eksida.
              Ennast ka raskelt häirib, et ei jäeta kasutamata võimalust kedrata seda mantrat, et 2021 võitis 'vale' meeskond ja VAR on selleks, et 'ebaõiglus' ei võidutseks. Samuti, vähemalt läbi enda prillide, on tajutav, et kui midagi tuleb Flora kasuks, siis on retoorika tihtipeale, et oligi ainumõeldav otsus ja kes kahtleb on tont. Kui läheb midagi vaieldavat aga Flora kahjuks või Leva/Kalju kasuks, siis kipub võimenduma aga Flora ohvriroll.

              Üldiselt aga, kuigi ma võin isegi nõus olla, et 2021 läks mitmeid kaalukaid otsuseid Levadia kasuks ja võib-olla tõesti rohkem kui mõne teise satsi, siis et sellega lõpuni välja minna, et tõsikindlalt väita kohtunike (vale)otsused tegid kellegi meistriks, tuleks absoluutselt kõik mängud liigas selle pilguga üle vaadata. Kuid isegi siis jäävad agad õhku, isegi kui mõju on olnud väga suur. Minu arust on see loogika natukene karvane, sest et kui jääda sellesse kinni, et kui kuskil mängus oleks/poleks mingi otsus läinud sedasi nagu läks, siis oleks olnud lõppjärjestus tabelis ilmtingimata teine. See võib nii olla, aga ei pruugi. Võib ju tuua tagantjärele hüpoteetiliselt n-ö õigluse kuhugi mängu, aga me ei tea kunagi, et kuidas täpselt oleks see edasist matši või hooaega ning erinevaid klubisid mõjutanud, kuidas motiveerinud kedagi kuskil rohkem pingutama või jalga sirgu laskma jne.

              Kommentaar


                Olen Andresega nõus.
                See hüpoteetiline pläma kuulub puhtalt emotsioonide valdkonda ja kaev kõlab vastu ikka samamoodi nagu sinna karjuja parajasti heaks on arvanud. FAKT aga on see, et Premium Liiga kohtunik ei tunne(või ei taha tunda) jalgpallireegleid, mistõttu on ta kokku keeranud ekstraordinaarse käki.
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Kohtunike osakond näiteb täiesti selgrootust sellega, et Külljastinen ja Klaasen endiselt vilistavad. Mõlema hooaeg tulnuks lõppenuks kuulutada. Kui Klaaseni puhul võib veel midagi leida, miks määrata kuigi ma ise absoluutselt ei näe ja ei saa aru mis moodi lumehelbeke peale sellist asja järjest kaks tippmängu määramist sai, siis Külljastinen puhul ei tohiks küsimustki olla, et ta hooaeg peaks läbi olema ja lisaks koolitustunnid juurde.
                  FC Flora

                  Kommentaar


                    Kui jalkaliidu asjapulk leiab, et Peetsoni puude oli juhuslik aga mängu vilistanud kohtuniku ning VARI arvamus oli, et puude ei olnud juhuslik, siis mina ise ei oska muud arvata, et isegi kohtunike seltskonnas ei ole mõiste 'käe loomulik asend' selgeks tehtud. Anatoomia õpetaja ütleb, et iga inimese lihastega võetud käe asend on loomulik.Isegi viimasel MM-l oli piisavalt kummalisi otsuseid juskui käega mängimiste osas.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas SunWolf Vaata postitust
                      Kui jalkaliidu asjapulk leiab, et Peetsoni puude oli juhuslik aga mängu vilistanud kohtuniku ning VARI arvamus oli, et puude ei olnud juhuslik, siis mina ise ei oska muud arvata, et isegi kohtunike seltskonnas ei ole mõiste 'käe loomulik asend' selgeks tehtud. Anatoomia õpetaja ütleb, et iga inimese lihastega võetud käe asend on loomulik.Isegi viimasel MM-l oli piisavalt kummalisi otsuseid juskui käega mängimiste osas.
                      Sa oled üldse mingi täiesti omaette olukorra välja endale mõelnud antud hetkel. Mis hetkel oli Kaivojal üldse võimalik hinnata videopildist seda, kas käepuude oli juhuslik või mitte, kui teda ei kutsutud antud olukorda ekraani ette vaatamagi? (Kui küsimus oli selles kas käepuude oli tahtlik või mitte, siis nõuaks olukord ikkagi seda, et peakohtunik kutsutaks ekraani ette, seda ise otsustama. Antud hetkel võeti lihtsalt otsus vastu, et käsi ja kõik, mingit konteksti ei lisatud Kaivojale) Niipalju kui aru on saada kohtunike käitumisest selles olukorras, siis VARi ruumis olnud kohtunikud eeldasid, et igasugune käepuude toob kaasa värava tühistamise ja eksisid reaalselte reeglite rakendamisel. Hetkel ei ole küsimus selles, mis kohaga või kuidas palli puudutati, vaid see, et VARi ruumis olnud kohtunik(ud) ei ole suutnud endale Eestis kehtivaid reegleid (mille järgi nad ka juhuslikult meie Premium Liiga mängude üle kohut peaksid pidama) selgeks teha. Kui Eesti Jalgpalli Liidu Kohtunike osakonna juhataja ikkagi ütleb, et värav ei oleks pidand lugema, siis pole siin tõlgendamisega midagi pistmist. Ei saa aru kuidas sa selle tõlgendamise juurde ringiga tagasi jõudsid.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas SunWolf Vaata postitust
                        Kui jalkaliidu asjapulk leiab, et Peetsoni puude oli juhuslik aga mängu vilistanud kohtuniku ning VARI arvamus oli, et puude ei olnud juhuslik, siis mina ise ei oska muud arvata, et isegi kohtunike seltskonnas ei ole mõiste 'käe loomulik asend' selgeks tehtud. Anatoomia õpetaja ütleb, et iga inimese lihastega võetud käe asend on loomulik.Isegi viimasel MM-l oli piisavalt kummalisi otsuseid juskui käega mängimiste osas.
                        Või siis ühed mõistavad reegleid õigesti ja teised valesti? Aga ju siis sulle see variant pähe ei tulnud...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vanafänn Vaata postitust

                          Või siis ühed mõistavad reegleid õigesti ja teised valesti? Aga ju siis sulle see variant pähe ei tulnud...
                          Ei tulnud jah, Ega ei tulegi, sest vandenõuteooriad ei ole minu rida.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas SunWolf Vaata postitust

                            Ei tulnud jah, Ega ei tulegi, sest vandenõuteooriad ei ole minu rida.
                            Iga lausega midagi lollimat, hetkel ju fakt on see, et VAR kohtunik ruumis ei mõistnud reegleid õigesti ja seda on mitmest allikast kinnitatud. Mis sa tahad ka Aivari kaisutuse osaliseks saada või mis paska sa ajad?

                            Kommentaar


                              Mulle tundub, et Florat süüdistatakse siin pisut asjatult ja tegelikult on asi ikkagi eurorahades, mida sel aastal tahetakse Pärnusse suunata. Tegelikult Pärnu ise käkkis ära, et kolme kätte ei saanud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plain Vaata postitust

                                Sa oled üldse mingi täiesti omaette olukorra välja endale mõelnud antud hetkel. Mis hetkel oli Kaivojal üldse võimalik hinnata videopildist seda, kas käepuude oli juhuslik või mitte, kui teda ei kutsutud antud olukorda ekraani ette vaatamagi? (Kui küsimus oli selles kas käepuude oli tahtlik või mitte, siis nõuaks olukord ikkagi seda, et peakohtunik kutsutaks ekraani ette, seda ise otsustama. Antud hetkel võeti lihtsalt otsus vastu, et käsi ja kõik, mingit konteksti ei lisatud Kaivojale) Niipalju kui aru on saada kohtunike käitumisest selles olukorras, siis VARi ruumis olnud kohtunikud eeldasid, et igasugune käepuude toob kaasa värava tühistamise ja eksisid reaalselte reeglite rakendamisel. Hetkel ei ole küsimus selles, mis kohaga või kuidas palli puudutati, vaid see, et VARi ruumis olnud kohtunik(ud) ei ole suutnud endale Eestis kehtivaid reegleid (mille järgi nad ka juhuslikult meie Premium Liiga mängude üle kohut peaksid pidama) selgeks teha. Kui Eesti Jalgpalli Liidu Kohtunike osakonna juhataja ikkagi ütleb, et värav ei oleks pidand lugema, siis pole siin tõlgendamisega midagi pistmist. Ei saa aru kuidas sa selle tõlgendamise juurde ringiga tagasi jõudsid.
                                Mulle endake isegi meeldiks, kui kõik otsused lagetaks peakohtunik ning VARi seltskonnal oleks vaid nõuandev osa, Paraku on nii meil kui mujal maailmas valdavalt nii, et peakohtunik usaldab VARi toast öeldut, pilti jookseb vaatama vaid siis kui VAR on hädas. Kuna mul ei ole kohtunikupabererid seega ma ei võta ka väita kui paljud Eesti kohtunikud on kehtivaid reeglid endale selgeks teinud või kui paljudel neist on otsustes lahmimist või koguni kallutatust nagu Levadia prillidega tüübid üritavad mängujärgselt viriseda. Nagu ma eelmises postituses kirjutasin, vandenõuteooriad ei minu rida.

                                Kui Eesti Jalgpalli Liidu Kohtunike osakonna juhataja ikkagi ütleb, et värav ei oleks pidanud lugema... Mingi autoriteet või? Miks ma ei peaks arvama, et oma tööga mitte saavate kohtunike osakonna juhataja ise ei saa oma tööga hakkama. Selle osakonnajuhataja mökitamise asemel tahaks hoopis kuulda VARi kohtunike selgitust selle kohta miks nad peakohtunikele just sellise otsuse edastasid. Kui aga on nii, et mängu teenindanud kohtunikel on keelatud oma otsuseid kommenteerida, siis tuleb lugeda lugu lõpetatuks ning osakonnajuhataja hoidku samuti madalat profiili - kõik mängu jooksul langetatud kohtunike otsused vastasid jalgpalli reeglitele

                                Ei taha küll Levadia fännidele soola haavale raputada aga mina oleks samuti värava tühistanud. Kerisin tükk aega pilti erinevatel kiirustel edasi-tagasi ja nägi iga kord Peetsoni käepuutes tahtlikust nagu ka VAR. Värava ära lugemine oleks Vaprusele liiga tegemine.


                                Kommentaar

                                Working...
                                X