320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks vihkate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

    Priity, ma mõtlesingi seda, et kui viie loginniga vend peksab segast või ajab imelikku teooriat, siis ma ei võta teda tõsiselt.Kuna pole põhjust, Tõenäoliselt on mingi nutcase.Samal ajal ,kui sama juttu ajab üle 100 postituse mees, kes raudselt on varem näidanud, et ta asja jagab, siis ma jään juurdlema, et mis ta huvitav öelda tahtis.Loomulikult oleks tore kui kõik newcomerid end püüaks tõestada kohe ja ei peksaks delfi komme suust.

    Kommentaar


      #32
      Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

      Fänluses lihtsalt tekib sihukesi soosikuid ja mitte-soosikuid
      ise miskit klubi eriti ei vihka nagu..
      ainult mõned tsellod ajavad küll vihale...
      viimane \"armastus\"-Ronaldo....
      eheh
      suurt eriti ei pea

      Kommentaar


        #33
        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

        Originally posted by Silver


        Fänluses lihtsalt tekib sihukesi soosikuid ja mitte-soosikuid
        ise miskit klubi eriti ei vihka nagu..
        ainult mõned tsellod ajavad küll vihale...
        viimane \"armastus\"-Ronaldo....
        eheh
        suurt eriti ei pea
        Mis sulle Ronaldo puhul vastu hakkab?
        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

        Kommentaar


          #34
          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

          Sageli teevad klubile karuteene ka juhtkond ja muud funktsionärid ,kes oma ülbuse ja üleolevusega veavad meeskonna ja klubi autoriteeti alla.
          FCF Forever

          Kommentaar


            #35
            Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

            Küsin selle teema all järgneva küsimuse. Nimelt, miks on nii, et ei sallita neid, kes erinevad meist (st tüüpilisest eestlasest) nahavärvi poolest? Kas oskus palli mängida ei ole siis põhiline?

            Kommentaar


              #36
              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

              Originally posted by tembuu
              Küsin selle teema all järgneva küsimuse. Nimelt, miks on nii, et ei sallita neid, kes erinevad meist (st tüüpilisest eestlasest) nahavärvi poolest? Kas oskus palli mängida ei ole siis põhiline?
              Ma ei tea, kui üldiselt sa seda küsimust mõtlesid, kuid näiteks - kui riigi koondist millegipärast rahvuskoondiseks nimetatakse, siis võiks seal mängijad ka enamasti ühest rahvusest olla.

              Alo

              Kommentaar


                #37
                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                Tembu, minu arvates ei saagi rassismi mõistusega võtta, eriti veel Eestis.
                Samas, kui Arsenali koosseisu vaadata, siis tekib küll küsimus, et kas klubi nimi ei võiks olla FC Africa

                Siiski, rassism on paha, m\'kay?


                Lisaks veel see, et kesiganes on selle haakristlippu meenutava asjanduse eest fännitribüünil vastutav, võiks seda sinna enam mitte vedada. Arvatavasti on see minu enda probleem kui ma ei suuda kuskil haakristlipu kõrval eriti hästi ennast tunda.

                Kommentaar


                  #38
                  Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                  Üldiselt on ju nii et mida vähem sa kedagi-midagi vihkad seda parem ja lihtsam on sul olla.Olen seda siin vist ka varem öelnud....Rääkida mingist valgest rassist ja tema ülemvõimust on käesoleval ajal suht mõttetu...Aeg on edasi läinud,kui te(sallimatud) pole märganud...
                  Ei mina vihka ega armasta Arsenali vähem ega rohkem sellepärast,et seal ka mitte valged mängivad...Aga pean tunnistama,et kuradi hästi panevad

                  Kommentaar


                    #39
                    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                    traktaat rassistide õigusest läbi sõnavabaduse prisma.

                    kirjutatud motiveerituna rassismivastastest üleskutsetest siin foorumis.

                    /selgitan. tuima tooniga/
                    olen täiesti teadlik, et neegrid on samasugused inimesed nagu meie, ei paremad ega halvemad. nende hulgas on igasuguseid inimesi - häid ja halbu. nagu valgete ja kollastegi seas. lisaks pole nad oma nahavärvi ise valinud ja on meie hulgas sageli tänu sajanditetagusele väärkohtlemisele. mis polnud meist muidugi ilus, ning seetõttu (muidugi mitte ainult seetõttu) oleks viisakas neegreid ilusti kohelda.

                    /emotsionaalselt/
                    aga mind neegrid häirivad! mõnikord isegi väga! ja siis tulevad erinevad onud ja tädid ning ütlevad, et neegrid ei tohi häirida, kuna nad on väga meeldivad inimesed. ja lisavad, et iga inimest tuleb hinnata kõiksugu muude omaduste põhjal. näiteks pallimänguoskus. aga mulle jätkuvalt ei meeldi neegrid.

                    /toon sisse jalgpalli/
                    mulle tundub odavate prantsuse neegrite kasutamine inglise jalgpallis cheatimisena: kasutatakse mingit seltskonda, kellel on paremad refleksid ja koordinatsioon (olgem ausad. nii see on.) ja võidetakse. aga see seltskond ei ole minu moodi, sest nad on pärilt mujalt ja näevad teistsugused välja. mis, nagu öeldud, lihtsalt ei meeldi mulle. ilma igasuguse põhjenduseta. ei meeldi ja kõik. kes ei saanud aru see mõtisklegu miks armastatakse. lihtsalt armastatakse. ja kõik.

                    /kurjalt/
                    ning mina ei saa aru, miks puudub mul õigus sallimatusele. mina ei tee neegritele haiget, ei takista sisenemist bikers pubi, ega ei vähenda nende palka. minult pole ilmselt (päris kindel pole) isegi ühtegi rassistlikku kommentaari. aga KURAT mina ei saa aru miks puudub minul õigus neegritest sitasti arvata. antirassism on hullem inimeste piiramine kui rassism, nimelt keelatekse oma arvamus või selle avaldamine. ja vat see on inimeste tõeline ahistamine. aga mina tahan, et minul oleks õigus neegritest kirjutada nii head kui ka halba. ja kui mind selle juures piiratakse , siis ma kirjutangi sellise mõtiskluse soccernet.ee foorumisse.

                    aitäh.
                    /*andke andeks kohati esinev mõttekäikude nõrk seotus*/
                    «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                    «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                    Kommentaar


                      #40
                      Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                      Lugesin seda eelmist postitust ja seoses sellega tekkis paar küsimust. Miks on (osavamate) võõrmängijate kasutamine petmine? Kas Real on siis puhtalt pettuse peal väljas? Äkki mõni targem inimene oskab vastata.:

                      Kommentaar


                        #41
                        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                        Originally posted by jjriado


                        Lugesin seda eelmist postitust ja seoses sellega tekkis paar küsimust. Miks on (osavamate) võõrmängijate kasutamine petmine? Kas Real on siis puhtalt pettuse peal väljas? Äkki mõni targem inimene oskab vastata.:
                        selles lauses sisaldus konstruktsioon \'mulle tundub\' mitte \'on\'. seejuures juhin su tähelepanu asjaolule, et mainitud tegevusel on ka otsesed kaotajad olemas. näiteks inglise (ka hispaania) rahvuskoondised. mõnele läheb isegi see korda.
                        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                        Kommentaar


                          #42
                          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                          Üheltpoolt on see, et nt Arsenalis-Liverpoolis ühe rohkem neegreid kohtab, väga liberaalne, salliv, internatsionaalne. Teisalt kumab sellest läbi ka mingi pahupidipööratud rassism.

                          Eks ostetakse ju neegreid mitte ainult sellepärast, et nad hästi mängivad, vaid ka sellepärast, et nad on suhteliselt odavad.
                          Võin vabalt ette kujutada kuidas mõnes suurklubi kontoris istuvad hästilõhnastatud-lipsustatud härrasmehed (valged) ja koostavad järgmise aasta plaane: \"Noh kuhu me selle 5 milli paneks, ehitaks äkki noortemeeskonnale uue staadioni.\" \"Ära ole loll, ostame parem mõne odava neegri.\" Mingil määral arendab see küll mõtteviisi, et mustade koht ongi trummi, tantsu või palli lüüa.

                          Y R A

                          Kommentaar


                            #43
                            Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                            Rohelisekonna suurepärast postitust lugedes tuli mulle meelde miks ma enam ei vaevu rassistidega vaidlema:

                            1) rassism lähtub emotsionaalselt pinnalt ning seega on seda pea võimatu mõistuspärastada

                            2) on oht peksa saada kui oponendil argumendid puuduvad


                            Samas, rohelisekonna postituses torkas silma üks väike \"aga\".

                            Nimelt, kui inimene teadvustab endale ehk on teadlik sellest, et teise nahavärviga inimesed on \"sisult\" samasugused nagu tema ise siis kuidas sellelt pinnalt tekib vastasus teise nahavärviga inimeste suhtes?

                            Loogiliselt järeldades võiks siis ju jõuda konstruktsioonini:

                            1) Ma tean, et tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina, oma väikeste vigade ja puudustega

                            2) Martin Smutov on Tartust

                            3) Ma tean, et Martin Smutov on Tartust ning kuna tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina siis ma järelikult tean, et ka Martin Smutov, olles tartlane, on samasugune nagu mina ja sina (Täiesti perses võrdlus aga noh, misteha )

                            4) Mis nüüd selgub? Mulle ei meeldi Martin Smutov, kuna ta on tartlane.


                            See jäigi mulle selgusetuks aga noh, tavaliselt on rumal see, kes aru ei saa

                            Kommentaar


                              #44
                              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                              Originally posted by Darren


                              Rohelisekonna suurepärast postitust lugedes tuli mulle meelde miks ma enam ei vaevu rassistidega vaidlema:

                              1) rassism lähtub emotsionaalselt pinnalt ning seega on seda pea võimatu mõistuspärastada

                              2) on oht peksa saada kui oponendil argumendid puuduvad


                              Samas, rohelisekonna postituses torkas silma üks väike \"aga\".

                              Nimelt, kui inimene teadvustab endale ehk on teadlik sellest, et teise nahavärviga inimesed on \"sisult\" samasugused nagu tema ise siis kuidas sellelt pinnalt tekib vastasus teise nahavärviga inimeste suhtes?

                              Loogiliselt järeldades võiks siis ju jõuda konstruktsioonini:

                              1) Ma tean, et tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina, oma väikeste vigade ja puudustega

                              2) Martin Smutov on Tartust

                              3) Ma tean, et Martin Smutov on Tartust ning kuna tartlased on üldiselt samasugused nagu mina ja sina siis ma järelikult tean, et ka Martin Smutov, olles tartlane, on samasugune nagu mina ja sina (Täiesti perses võrdlus aga noh, misteha )

                              4) Mis nüüd selgub? Mulle ei meeldi Martin Smutov, kuna ta on tartlane.


                              See jäigi mulle selgusetuks aga noh, tavaliselt on rumal see, kes aru ei saa
                              Niisiis on jalgpallifännide foorumis asutud üksteist pommitama formaal-loogikaga läbi rassismi/tolerantsuse prisma. Lahe

                              Kui ma õieti veel ülikooliloenguid mäletan, siis peaks Darreni mõttekäik ilusti formaal-loogikasse ära mahtuma kui teine punkt asendada \"Martin Smutov on neeger\"
                              "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                              Kommentaar


                                #45
                                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                                Rassism on ilming, mida seletada võib nii või naa.Tegemist pole mitte ainult nahavärviliste vaid ka ajalooliste põhjustega.Kuid kindlasti on tegemist eelarvamusega, mida me ei tohiks endal olla lasta.Kahjuks on lugu nii, et enams rassismiilmingust tekitavad selle näilised ohvrid ehk siis mustad ise.Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia), aga ma arvan ,et meie siin ei tohiks küll muretseda ,mida meist keegi arvab, sest halvastiarvaja intelligents ei ole lihtsalt küllaldlane,et salliv olla.Aga ma arvan ,et rohkem kui meie peame valgeid mustadest erinevateks ,rohkem peavad mustad valgeid endist erinevaiks.
                                Ja konkreetne personaalne arvamus jalgpallist - klubijalgpallis pole minu jaoks vahet, aga koondiste seas ma eeldaks ,et Euroopa meeskonnad ei oleks täiesti tumedad nagu prantslastega on juhtunud.Näiteks Asamoahi Saksa koondisse saamist ma täitsa tervitasin.Imelik oli vaadata ,aga kui ma kuulsin teda interviuud andmas, siis oli selgelt näha, et ta on asja nimel sama valmis kui iga teine koondislane.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X