320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks vihkate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

    Ega siis natsionalism ole veel rassism. Proovige siin ikka globaliseerumistuhinas ka eestlaseks jääda. Mulle natsionalism meeldib. Natuke meeldib ka sotsialism...
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #62
      Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

      Originally posted by Peku


      eh, ma vihkan igast idamaade jalkakoondiseid (eriti lõuna-koread) ja Usa jalkakoondist.. lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata

      Jamalugu, mina vihkan kõiki Kivimäe elanikke (eriti Pekut) ja Rapla maakonna spordiseltsi \"Tuljak\" riistvõimlemis-võistkonda. Lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata

      Kommentaar


        #63
        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

        Ja mina vihkan tomatimahla ja ma ei saa sinna midagi parata..

        Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate käes vaevlemine.

        Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees. See kaob, kui võõrast tundma õpitakse. Mul on mitu neegrist sõpra ja parimagi tahtmise juures ei oskaks ma neisse nende nahavärvi pärast kuidagi halvemini suhtuda. Aga mäletan, et aastate eest kui esimest korda pikemaks ajaks välismaale sattusin, et hoolimata kogutud tarkusest, tundsin ikkagi nendega kokkupuutudes teatud ebamugavust. Tänaseks on see ajalugu.

        Mis puutub Eesti koondise eest mängimist, siis ka valmidus selleks on teatud patriotist ja seda võiks kujundina võrrelda ka sõttaminekuga. Sest seda viimast pole Frankelil ega tema tulevastel poegadel loodetavasti vaja kunagi teha.
        Elämä on laiffi!





        Kommentaar


          #64
          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

          Originally posted by Artista


          Ja mina vihkan tomatimahla ja ma ei saa sinna midagi parata..

          Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate käes vaevlemine.

          Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees. See kaob, kui võõrast tundma õpitakse. Mul on mitu neegrist sõpra ja parimagi tahtmise juures ei oskaks ma neisse nende nahavärvi pärast kuidagi halvemini suhtuda. Aga mäletan, et aastate eest kui esimest korda pikemaks ajaks välismaale sattusin, et hoolimata kogutud tarkusest, tundsin ikkagi nendega kokkupuutudes teatud ebamugavust. Tänaseks on see ajalugu.

          Mis puutub Eesti koondise eest mängimist, siis ka valmidus selleks on teatud patriotist ja seda võiks kujundina võrrelda ka sõttaminekuga. Sest seda viimast pole Frankelil ega tema tulevastel poegadel loodetavasti vaja kunagi teha.
          Olen suga 100 prossa nõus
          \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

          Kommentaar


            #65
            Fakt on see et natsionalismis pole midagi halba, kuni kedagi füüsiliselt tümitama ei hakata. Kosmopoliitse ilmavaate esindajad rõhuvad tolerantsile, aga samas mõistavad hukka natsionalismi. Kas tolerantsi tuleb siis rakendada ainult eri rasside ja rahvuste suhtes? Erinevate tõekspidamiste suhtes me aga kompromisse ei rakenda?

            Ise pean ennast kindlasti natsionalistiks ja koduma patrioodiks ja tunnistan ausalt, et ilma juurteta inimesed tekivad minus kerget ärritust. Kuidas sa ikka räägid, et saaks siit eestist minema, et n: Iirimaal kõrget palka saada?

            Riik, tema sümboolika, rahvus ja traditsioonid on minu jaoks püha. See on loomulik, et kui keegi minu tõekspidamisi naeruvääristab ei meeldi see mulle.

            Rahvuskoondisest niipalju, et nimi rahvuskoondis ütleb ära millega tegu, rahvustekoondis on aga hoopis teine asi. Sellel ei ole vahet, kas Eesti koondisesse tahab pääseda mõni neeger, poolakas, juut või oma koondise ukse taha jäänud itaalane. Ilma rahvuseta pole ka rahvuskoondist.

            >Aga tegelikult armasad jalkasõbrad, valige jõukohasem teema. Ehk soovite moodsa >rahvusluse üle diskuteerida asuge ülikoolides õppima näiteks etnoloogiat, >sotsioloogiat, kultuurisemiootikat, antropoogiat või kasvõi politoloogiat. Ja siis >tulistage, sest praegune tase kukkus välja kui lihtsalt väga erilaadsete mütoloogiate >käes vaevlemine.

            Et sul oma maailmapilt ja põhimõtted tekiks, ei pea ilmtingimata ülikoolis etnoloogiat ja semiootikat õppima. Koolist saad sa raamatutarkust ja õppejõudude arusaamu. Mis õige ja vale ning mis hea ja paha, pead aga välja mõtlema iseseisvalt. Ei saa võtta kõike loetut ja õpitut tõe puhta kärjemeena. Jaapanis on üks ütlus, et kui sa usud kõike mida sa raamatutest loed siis parem ära loe üldse.

            >Minu arusaam imelühidalt kokku võttes on järgmine: igasugune ksenofoobia on >lihtsalt teisenenud hirm võõra ja tundmatu ees.

            Aga miks sa arvad, et natsionalism on üldse foobia? See on ju loogiline, et seistakse oma tõekspidamiste eest ja astutakse selle kaitseks välja, mis sulle püha on. Kui ma pakuks välja, et ma tulen ja värvin su toad kärtspunaseks ja riputan seintele mcdonaldsi reklaamid. Kui sa keeldud ilma, et sa näeksid, missugune su elamine sedasi välja näeks, kas see on kah hirm võõra ja tundmatu ees?

            Kommentaar


              #66
              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

              Originally posted by Peku


              eh, ma vihkan igast idamaade jalkakoondiseid (eriti lõuna-koread) ja Usa jalkakoondist.. lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata
              Sinu õnnetuseks mängisid Aasia MMil oma taseme koht kõige paremat jalgpalli ja USA oli ikka täielikuks üllatuseks, alates Portugali 3:2 alistamisest kuni veeranfinaalinii välja mängiti küll väga ilusat jalgpalli. ( jätame siis Poola mängu välja )

              Kommentaar


                #67
                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                Minu jaoks on asi lihtne: rahvuslus ja patriotism on hea, teiste vihkamine ja liiga tegemine on mõttetu ja halb. Ma ei kujuta ette, et ma läheks Eesti-Vene mängu vaatama sellise mõttega, et raisk, tiblad, et te kõik ära kärvaksite. Ma austan vastaseid ja kõiki inimesi, kes austust väärivad. (Lapsetapjad ja naisepeksjad ei vääri, lihtsalt teist värvi või teisest rahvusest inimesed muidugi väärivad).
                \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                Kommentaar


                  #68
                  Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                  Originally posted by greenday
                  Minu jaoks on asi lihtne: rahvuslus ja patriotism on hea, teiste vihkamine ja liiga tegemine on mõttetu ja halb.
                  Su eelnevate kommentaaride põhjal siin teemas poleks arvanudki, et tegelikult on meil 100% sama ilmavaade!

                  P.S. Kui võõrriigi kodanik taotleb kodakondsust selleks, et ta saaks Eesti koondises mängida, ning seda talle ei anta, ei ole kindlasti kellegile liiga tehtud. Kodakondsuse taotlemisel peaks olema palju sügavamad põhjused.

                  Alo

                  Kommentaar


                    #69
                    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                    nii.. vähemalt niipalju, kui mina tean, siis eestis ei valitse multirassilist ühiskonda ehk meie suurepärases riigis elavad inimesed on rohkem kui enamjaolt valged, eestlased ka veel. praegu räägivad härrased mcnamara ja juks küll, et nende jaoks ei oma rass mingisugust tähtsust, võib-olla sellepärast, et nad on sellest probleemist lihtsalt niivõrd kaugel.

                    tegelikult usun, et asi läheks tõsiseks, nt. eestisse tekiks rohkearvuline hulk sisserändureid senegalist, nigeeriast või kus iganest, poleks nad üldsegi enam nii tolerantsed. paraku arvan, et sel teemal, et mis juhtuks siis, kui eestisse suur mass välismaalasi ja võõrast kultuuri kaasa toovaid inimesi tuleks, pole mõtet diskuteerida, ja seda sellel lihtsal põhjusel, et seda ei juhtu eales.

                    ja mis puutub neegrite mängimisse eesti koondises, siis mina küll ei sooviks, et eesti koondis muutuks hollandi- või prantsusmaa-taoliseks jalgpalliriigiks, kus pooled põhikoosseisumehed poleks kohalikud.. kas me soovime Eesti koondist, või koondist, koondist, mis saavutaks edu aafrikast toodud mustanahaliste abil?

                    venelaste, muulaste või vene rahvusest eesti kodanikega on minu arvates lugu siiski teine.. eeldan, et nende esivanemad on siin elanud, nende teod ja eestlus ei huvita mind üks raas, kuid see venelane, (või eestlane?) kes sooviks eesti rahvuskoondise au kõrgel hoida, peaks valdama eesti keelt ja aktsepteerima eesti kultuuri..sellist kurioosset asja, et mängija oleks nt. eesti-venemaa mängus oma suure kodumaa poolt, ma küll näha ei tahaks..

                    tegelikult läheb see juba teemast mööda, kuid nt. kohalikest eesti venemaa fännidest saan ma täiesti aru, et nad just omad nn. kodumaad toetavad. kuulavad nad ju tegelikult oma südamehäält. kas te arvate, et eestil läheks vaja selliseid fänne, kes karjuvad eesti eest lihtsalt sellepärast, et võimalikult eestilikud olla..niisiis on minu arvamus, et fänn võib toetada, keda tahab.. loomulikult ilma nende nõukogude-aegsete lippude-särkide-värkideta, mida kahjuks eelmises venemaa-mängus märgata oli..

                    loodan, et väga keeruliseks asja ei ajanud..peace! igal eesti koondise toetajal on õigus oma arvamusele..ma ei usu, et võiks meist rassistiks nimetada. ei tähenda ju oma kodumaa armastamine teiste vihkamist, egas?

                    Kommentaar


                      #70
                      Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                      Originally posted by Artur
                      nii.. vähemalt niipalju, kui mina tean, siis eestis ei valitse multirassilist ühiskonda ehk meie suurepärases riigis elavad inimesed on rohkem kui enamjaolt valged, eestlased ka veel. praegu räägivad härrased mcnamara ja juks küll, et nende jaoks ei oma rass mingisugust tähtsust, võib-olla sellepärast, et nad on sellest probleemist lihtsalt niivõrd kaugel.
                      Artur, minu teada oled sa väga noor, palju noorem kui mina. Ma kardan, et kui sa tahad Eestis elada kõrge vanuseni, siis tuleb sul leppida multietnilise ja multirassilise ühiskonnaga. See protsess saab olema kiirem, kui sa iial arvata oskad.
                      Raske saab see areng olema eestlastele tõesti. Väga paljud mõtlevad nagu sina. Aga tegelikult erinevate kultuuride tulek Eestisse ainult rikastab ühiskonda. Selle asemel, et rääkida sellest, kui tähtis su rahvus sulle on, tuleks ainult pisut oma mõtteviisi muuta.
                      Eesti rahva tulevik on tihedalt seotud Euroopa ja kogu maailma tulevikuga. Eestlane võidab multietnilisest ühiskonnast, mitte ei kao´ta.

                      Ja mis muud see on kui rassism, kui sa räägid, et sa ei taha, et Eesti rahvuskoondises mängiks mustanahalisi pallureid Aafrikast. Küll oled sa valmis seal leppima nö. eestis sündinud venelastega. See on sulaselge rassism. Mis tähtsust on nahavärvusel, kui tegemist on Eesti kodakondsusega jalgpalluriga, kes valmis mängima Eesti koondises. Järelikult on ta Eesti riigile lojaalne kodanik. Sünnikoht või vanemate päritolu ei mängi siin mingit rolli.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        #71
                        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                        Originally posted by mcnamara


                        Originally posted by Artur
                        nii.. vähemalt niipalju, kui mina tean, siis eestis ei valitse multirassilist ühiskonda ehk meie suurepärases riigis elavad inimesed on rohkem kui enamjaolt valged, eestlased ka veel. praegu räägivad härrased mcnamara ja juks küll, et nende jaoks ei oma rass mingisugust tähtsust, võib-olla sellepärast, et nad on sellest probleemist lihtsalt niivõrd kaugel.
                        Artur, minu teada oled sa väga noor, palju noorem kui mina. Ma kardan, et kui sa tahad Eestis elada kõrge vanuseni, siis tuleb sul leppida multietnilise ja multirassilise ühiskonnaga. See protsess saab olema kiirem, kui sa iial arvata oskad.
                        Raske saab see areng olema eestlastele tõesti. Väga paljud mõtlevad nagu sina. Aga tegelikult erinevate kultuuride tulek Eestisse ainult rikastab ühiskonda. Selle asemel, et rääkida sellest, kui tähtis su rahvus sulle on, tuleks ainult pisut oma mõtteviisi muuta.
                        Eesti rahva tulevik on tihedalt seotud Euroopa ja kogu maailma tulevikuga. Eestlane võidab multietnilisest ühiskonnast, mitte ei kao´ta.

                        Ja mis muud see on kui rassism, kui sa räägid, et sa ei taha, et Eesti rahvuskoondises mängiks mustanahalisi pallureid Aafrikast. Küll oled sa valmis seal leppima nö. eestis sündinud venelastega. See on sulaselge rassism. Mis tähtsust on nahavärvusel, kui tegemist on Eesti kodakondsusega jalgpalluriga, kes valmis mängima Eesti koondises. Järelikult on ta Eesti riigile lojaalne kodanik. Sünnikoht või vanemate päritolu ei mängi siin mingit rolli.
                        Jällegi 100% nõus.
                        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                        Kommentaar


                          #72
                          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                          Mcnamara, mõttekäik on sul mingis mõttes õige. Venelastega on lugu selline, et ega ma sellega polekski nõus, et mingine suvaline venelane, kes mingil moel Eesti passi kätte on saanud, asuks koondist esindama. Nõueteks esitaks kindlasti riigikeele oskamise, meie kultuuri täieliku aktsepteerimise, põhiseaduse tundmise ja selle, et inimene tunneks end eestlasena.

                          Minu arvates on aafriklaste kasutamine siiski natuke teine teema. Ma ei vaidle vastu, et senegaallased ei võiks olla head jalgpallurid, usun ka seda, et meie koondis võiks tegelikult lõunamaalaste näol kindlasti tugevneda, kuid kas sa ei leia, et see ole kuidagimoodi koondise kunstlik tugevdamine?

                          Pole ju Eesti jalgpallitreenerid neid Nigeeria ässasid üleskasvatanud ega viinud nad sellele tasemel, kus nad sellel hetkel oleks. Seda on teinud teised. Seepärast poleski tegu ikkagi nn. Eesti jalgpalluriga. Paljud vene keelt kõnelevad noored on aga läbinud Eesti jalgpallikoolid ja saanud õpetust Eesti jalgpallitreeneritelt.

                          No-jah, Mcnamara, olen noor ja loll, mis teha.

                          Kommentaar


                            #73
                            Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                            Originally posted by tembuu


                            Küsin selle teema all järgneva küsimuse. Nimelt, miks on nii, et ei sallita neid, kes erinevad meist (st tüüpilisest eestlasest) nahavärvi poolest? Kas oskus palli mängida ei ole siis põhiline?
                            Näed siis mis juhtus...
                            Asi tundub nii aktuaalne olevat,et pea iga mees(või female) on oma seisukohta väljendanud. Ja nii peabki. Äkki selgub nii ka lõplik tõde.

                            Kommentaar


                              #74
                              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                              Originally posted by Artur
                              Minu arvates on aafriklaste kasutamine siiski natuke teine teema. Ma ei vaidle vastu, et senegaallased ei võiks olla head jalgpallurid, usun ka seda, et meie koondis võiks tegelikult lõunamaalaste näol kindlasti tugevneda, kuid kas sa ei leia, et see ole kuidagimoodi koondise kunstlik tugevdamine?
                              Hmm seda ei kiida minagi heaks, kui koondisse hakatakse mängijaid kusagilt nö. sisse ostma. Ma arvan, et pigem saab stsenaarium olema selline, et siin elama asuvate välismaalaste lapsed ja lapselapsed hakkavad (näiteks) jalgpalli mängima ja väga võimalik, et teevad oma esimesed jalgpallitreeningud Eestis. Juba palju aastaid on näiteks Rootsis selline trend väga selgelt nähtav, et sisserändajate järeltulijad on spordis väga andekad.
                              Seega minu nägemuses saab olema tegemist peamiselt Eestis üles kasvanud inimestega, olgu nende nahavärvus või etniline kuuluvus milline tahes.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                #75
                                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                                Viimaste uudiste järgi tõmbab Frankel peatselt uttu, kuid intrigeeriks siiski edasi. Hiljuti käis läbi väike uudis, et Pijpersi poeg lõi kuskil noorteturniiril oma meeskonna (Flora) eest värava. Kuuldavasti räägib ta ka eesti keelt juba. Kujutlegem, et mõne aasta pärast on ta töesti juba päris köva mängumees, nii kõva, et mängida ka näiteks meie noortekoondise eest (kuid Hollandi koondise eest mitte). Ja noormees ise tahaks seda, teeks kodakondsuseksami ja muu vajaliku. Mida te, rahvuspuhtuse valvekoerad, nüüd arvate - tuleks tal lubada sinisärgis palli puskida või mitte?
                                Elämä on laiffi!





                                Kommentaar

                                Working...
                                X