320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks vihkate?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

    Darreni süllogism peaks jah formaalloogika reeglite järgi tõele vastama, õnneks selline viis kõige õigem tõe selgitamiseks.

    RohelineKonn - sa tõid välja, et paljud klubid kasutavad odavaid neegried ning see on Sinu arvates \"cheatimine\". Teine Leedsi fänn mikk täiendas Sind ning vihjas konkreetselt Arsenalile ja Liverpoolile, et just need klubid kasutavad odavaid neegreid.

    Mul oleks selline küsimus, et keda te nende klubide tumedanahalistest mängijatest odavateks peate? Henry, Wiltord, Campbell, Vieira, Diouf ega Heskey need olla ei saaks, sest odavad mängijad nad just pole.

    Samuti jääb teie mõttekäigust selgusetuks see, et kas paljude odavate valgete/kollaste (or whatever) mängijate kasutamine on kah \"cheatimine\"?

    Kommentaar


      #47
      Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

      Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia)
      Aramis, kust on pärit sinu arvamus, et Itaalias suhtutatakse mitte valge nahavärviga mängijatesse halvemini kui näiteks Hispaanias, Inglismaal või Saksamaal? Rassistlikke fänne on igalpool, selliseid üldistusi ei saa teha.

      Kommentaar


        #48
        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

        Originally posted by rohelineKonn

        /toon sisse jalgpalli/
        mulle tundub odavate prantsuse neegrite kasutamine inglise jalgpallis cheatimisena: kasutatakse mingit seltskonda, kellel on paremad refleksid ja koordinatsioon (olgem ausad. nii see on.) ja võidetakse. aga see seltskond ei ole minu moodi, sest nad on pärilt mujalt ja näevad teistsugused välja. mis, nagu öeldud, lihtsalt ei meeldi mulle. ilma igasuguse põhjenduseta. ei meeldi ja kõik. kes ei saanud aru see mõtisklegu miks armastatakse. lihtsalt armastatakse. ja kõik.
        Kui sina ei tea miks armastatakse, ei tähenda see, et sellel mingit põhjust pole. Sellel on väga lihtne bioloogiline põhjus, mida siinkohal ei hakka pikemalt seletama. Sama on ka mitte meeldimise ja vihkamisega - ilma põhjuseta ei ole siin maailmas ühtegi asja. Lihtsalt sa ei kontrolli iseenda aju piisavalt, et sa nendest põhjustest aru saaksid.
        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

        Kommentaar


          #49
          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

          Originally posted by Artur


          Jalgpallis muidugi kõik võimendub ja siin on kindlasti seda päris räiget ultrarassismi(Itaalia)
          Aramis, kust on pärit sinu arvamus, et Itaalias suhtutatakse mitte valge nahavärviga mängijatesse halvemini kui näiteks Hispaanias, Inglismaal või Saksamaal? Rassistlikke fänne on igalpool, selliseid üldistusi ei saa teha.

          Saab...ma pole otsinud selliseid meediamulle, mis rassismist räägiks ,aga need mis on läbi meedia loomulikul teel minuni jõudnud on 90% juhtumitest seotud Itaaliaga.Sorry ,Artur...ainuke võimalus ,et ma olen olnud kuskil mujal just sel hetkel ,kui räägitakse rassismiilminguist Saksamaa,Inglismaa ja Hispaania jalgpallis, aga see on vähetõenäoline.

          Kommentaar


            #50
            Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

            Tekitaks siin sellise huvitava hüpoteesi, et mis siis juhtub, kui Ray Frankel kohe väga hästi mängima hakkab, eesti keele selgeks õpib ning lõpuks ka Eesti kodakondsuse saab? Kas pool sinisärkide pundist hakkab pöialt hoidma Lätile?

            Kui inimene oskab selle maa keelt, austab selle riigi väärtusi, seadusi ja muid olulisi nähtusi, siis ma ei näe põhjust talle kätt ega jalga ette panna. Peale Saksamaa koondise on ju näide tuua ka Poolast, kus Olisadebe on ilusti sisse sulanud. Ma ei tea küll seda, kas ta poola keelt oskab, aga tundub, et Poola fännid on ta omaks võtnud.

            Selle lõigu point ei ole see, et rohkem rasse koondistesse, vaid see, et ei inimest ega jalgpallurit ei tule hinnata tema välimuse, vaid just oskuste, mõttelaadi, iseloomu ning suhtumise järgi. Saan aru eestlastest, kes pole harjunud neegritega tänavapildis ning veel vähem nendega suhelnud jne. ning on seetõttu pisut tõrjuva suhtumisega, kuid ei mõista argumente, mis selle nimel tuuakse. See, et osasid eestlastest sõjavendi piinati NSVL-Afganistani sõja ajal Afganistani mustade poolt, ei tohiks anda põhjust rünnata ning solvata kõiki mittevalgeid inimesi. Mina ei lähe venelasi mööda Annelinna taga ajama...

            Kommentaar


              #51
              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

              Originally posted by mikk
              Eks ostetakse ju neegreid mitte ainult sellepärast, et nad hästi mängivad, vaid ka sellepärast, et nad on suhteliselt odavad.
              Võin vabalt ette kujutada kuidas mõnes suurklubi kontoris istuvad hästilõhnastatud-lipsustatud härrasmehed (valged) ja koostavad järgmise aasta plaane: \"Noh kuhu me selle 5 milli paneks, ehitaks äkki noortemeeskonnale uue staadioni.\" \"Ära ole loll, ostame parem mõne odava neegri.\" Mingil määral arendab see küll mõtteviisi, et mustade koht ongi trummi, tantsu või palli lüüa.
              Ülalkõneleja mõtteviis on jäänud samale tasemele 30-te Välis-Eesti misjonäri K. A. Paulusega, kes avaldas arvamust, et mustanahalise aafriklase mõistust võiks võrrelda 14-aastase valge nooruki omaga. Tolle aja eestlasele oli sellist idiootsust hirmus lihtne sisendada, sest siinmail polnud keegi mustanahalist inimest näinud, temaga kooselamisest rääkimata. Mikk & co on oma mõistusega endiselt selles ajas, aga maailm pole enam endine.
              Rassistidega ei ole mõtet vaielda. Eesti tulevik hakkab neile veel pagana palju tuska tegema. Tore on.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #52
                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                Originally posted by Juks
                Tekitaks siin sellise huvitava hüpoteesi, et mis siis juhtub, kui Ray Frankel kohe väga hästi mängima hakkab, eesti keele selgeks õpib ning lõpuks ka Eesti kodakondsuse saab? Kas pool sinisärkide pundist hakkab pöialt hoidma Lätile?
                Juhtub see, et minu ja kindlasti mõnegi teise jaoks muutub väljend Eesti rahvuskoondis sõnakõlksuks. Jah, on praegugi koondises venelasi, kuid nood on vähemalt siin sündinud ning Eestiga on neil rohkem pistmist, kui Franklil. Ja ma loodan väga, et seoses jalgpalli populaarsuse kasvuga eesti noorte hulgas väheneb ka venelaste hulk koondises. Koondise kunstlik tugevdamine võõra mängija sisseostmisega teisest riigist on enese võõraste sulgedega ehtimine.

                Ja kordan, et ülaltoodud jutt käib ainult rahvuskoondise, mitte klubide kohta.

                Rahvustunne on üldse üks imelik ja loogilise mõtlemisega raskestimõistetav asi. No mille kuradi pärast läheb väliselt terve inimene oma kodumaa eest sõtta, kus ta võib surma saada, selle asemel et kolida mõnele kaugele rahulikule palmisaarele, kus oma elu rahulikult edasi elada? Niikaua, kui tekib mõistlik põhjendus jälle kuskile ära kolida.

                Alo

                Kommentaar


                  #53
                  Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                  Originally posted by Alo


                  Juhtub see, et minu ja kindlasti mõnegi teise jaoks muutub väljend Eesti rahvuskoondis sõnakõlksuks. Jah, on praegugi koondises venelasi, kuid nood on vähemalt siin sündinud ning Eestiga on neil rohkem pistmist, kui Franklil. Ja ma loodan väga, et seoses jalgpalli populaarsuse kasvuga eesti noorte hulgas väheneb ka venelaste hulk koondises. Koondise kunstlik tugevdamine võõra mängija sisseostmisega teisest riigist on enese võõraste sulgedega ehtimine.

                  Ja kordan, et ülaltoodud jutt käib ainult rahvuskoondise, mitte klubide kohta.

                  Alo
                  aga mis siis, kui näiteks kunagi frankeli lapsed (kes näiteks sünnivad eestis) kõlbavad sinu jaoks koondisesse? või nende lapsed, ükskõik mis värvi nad on?

                  nagu juks juba ütles, kui kodakondsus on olemas (ja ma ei mõtle mingit sellist värki, kus n.ö. teenete eest selle saab) ning inimene tahab olla eesti kodanik, siis on ta teretulnud ka rahvuskoondisesse

                  edit: tähendab, point nagu selles, et kõik on ühte või teise riiki tegelikult kusagilt tulnud. su jutu järgi vasja, kes on venemaal sündinud, kuid eestisse kolinud, ei kõlba koondisse, kuid tema lapsed, kes sünnivad näiteks pelgulinna sünnitusmajas, on täiesti kõlbulikud

                  Kommentaar


                    #54
                    Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                    Originally posted by mcnamara


                    Ülalkõneleja mõtteviis on jäänud samale tasemele 30-te Välis-Eesti misjonäri K. A. Paulusega, kes avaldas arvamust, et mustanahalise aafriklase mõistust võiks võrrelda 14-aastase valge nooruki omaga. Tolle aja eestlasele oli sellist idiootsust hirmus lihtne sisendada, sest siinmail polnud keegi mustanahalist inimest näinud, temaga kooselamisest rääkimata. Mikk & co on oma mõistusega endiselt selles ajas, aga maailm pole enam endine.
                    Rassistidega ei ole mõtet vaielda. Eesti tulevik hakkab neile veel pagana palju tuska tegema. Tore on.
                    Mis seal salata - Aafrikast ostetakse mängijaid sellepärast, et saab neid odavalt. Mis te arvate, miks Jaapani v6i Kores mängijaid Euroopas nii vähe on, aga aafriklasi m6nedes riikides meeskonnad täis?
                    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                    The Special One

                    Kommentaar


                      #55
                      Replying to Topic \'Miks v

                      Originally posted by Undi
                      edit: tähendab, point nagu selles, et kõik on ühte või teise riiki tegelikult kusagilt tulnud. su jutu järgi vasja, kes on venemaal sündinud, kuid eestisse kolinud, ei kõlba koondisse, kuid tema lapsed, kes sünnivad näiteks pelgulinna sünnitusmajas, on täiesti kõlbulikud
                      Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.

                      Kui nüüd jälle jalgpallist tiba eemale minna, Undi, kas sina läheksid Eesti eest sõtta? Ilmselt mitte, eks? Või kui läheksid, kas siis oleksid nõus sõdima ka näiteks Paapua Uus-Ginea eest, kui sa oled seal 2 aastat elanud nimg omad selle riigi kodakondsust?

                      Alo

                      Väike märkus lõppu: millisest minu postitusest sa välja lugesid, nagu mulle meeldiks, et koondises venelased on?

                      Kommentaar


                        #56
                        Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                        Originally posted by Alo
                        Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.
                        Jumal hoidku Eestit sinusuguste \"patriootide\" eest. On see tõesti võimalik, et ma 2002. aastal pean (tõenäoliselt) noore inimese sulest sellist juttu lugema. Äkki mu silmad petavad mind.
                        Nojah, lubasin ju rassistidega mitte vaielda.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          #57
                          Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                          Originally posted by mcnamara


                          Originally posted by mikk
                          Eks ostetakse ju neegreid mitte ainult sellepärast, et nad hästi mängivad, vaid ka sellepärast, et nad on suhteliselt odavad.
                          Võin vabalt ette kujutada kuidas mõnes suurklubi kontoris istuvad hästilõhnastatud-lipsustatud härrasmehed (valged) ja koostavad järgmise aasta plaane: \"Noh kuhu me selle 5 milli paneks, ehitaks äkki noortemeeskonnale uue staadioni.\" \"Ära ole loll, ostame parem mõne odava neegri.\" Mingil määral arendab see küll mõtteviisi, et mustade koht ongi trummi, tantsu või palli lüüa.
                          Ülalkõneleja mõtteviis on jäänud samale tasemele 30-te Välis-Eesti misjonäri K. A. Paulusega, kes avaldas arvamust, et mustanahalise aafriklase mõistust võiks võrrelda 14-aastase valge nooruki omaga. Tolle aja eestlasele oli sellist idiootsust hirmus lihtne sisendada, sest siinmail polnud keegi mustanahalist inimest näinud, temaga kooselamisest rääkimata. Mikk & co on oma mõistusega endiselt selles ajas, aga maailm pole enam endine.
                          Rassistidega ei ole mõtet vaielda. Eesti tulevik hakkab neile veel pagana palju tuska tegema. Tore on.
                          Mida sa seletad? Okei, valisin ise sellise kõneviisi, millest võis jääda mulje, et need ülaltoodud väited on minu seiukohad või et ma jagan neid seisukohti. Ei. Kuna siin oli juttu võõrmängijate üha kasvavast arvust, siis tahtsin ainult kirjeldada ühte mõtteviisi selles küsimuses. Ise ma taunin seda. Tegelikult ei ole küsimus mitte lihtsalt jalgpallis, Inglismaas või isegi mitte spordis. Mis sa arvad kui palju on viimasel kümnendil nt USAs kritiseeritud (ja see kriitika on tulnud ka mustanahalistelt endilt) seda, et mustad suudavad läbi lüüa ainult spordis või meelelahutuses. See odav-kallis teema kehtib ka Eesti kohta, kus Eesti asub loomulikult seal, kus on odav tööjõud

                          Sellist mõtteviisi toetab aga ka lihtsalt reaalsus. Fakt on see, et sama mängutasemega briti jalgpallur maksab rohkem kui samatasemega brasiillane või senegaallane. Ka premiershipis on treenerid, kes küll erinevaid nahavärve vastandamata, on seda tõsiasja maininud.
                          Y R A

                          Kommentaar


                            #58
                            Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                            Originally posted by mcnamara


                            Originally posted by Alo
                            Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.
                            Jumal hoidku Eestit sinusuguste \"patriootide\" eest. On see tõesti võimalik, et ma 2002. aastal pean (tõenäoliselt) noore inimese sulest sellist juttu lugema. Äkki mu silmad petavad mind.
                            Nojah, lubasin ju rassistidega mitte vaielda.
                            Olen Aloga nõus- rahvustunne on suuresti tunnetuslik. Kust mcnamara võtab õiguse oma rahvuse patrioote rassistideks kutsuda? Rassism ja natsionalism on siiski väga erinevad mõisted.
                            Ise eelistan näha Eesti koondises mängimas siiski eestlasi, mitte senegallasi, hiinlasi, venelasi, jt olgu neil kasvõi taskus sinine pass. Ja igaljuhul eelistan elutervet natsionalismi juurteta kosmopoliitide plämale.
                            Piraajadel on teravate kolmnurksete hammastega võimsad lõuad, tema hambaread meenutavad saagi. Ohvrit otsivad piraajad lõhna järgi ja tungivad talle kallale. Nad võivad looma või inimese ära süüa või tekitada eluohtlikke vigastusi.

                            http://www.jkpiraaja.ee/

                            Kommentaar


                              #59
                              Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                              eh, ma vihkan igast idamaade jalkakoondiseid (eriti lõuna-koread) ja Usa jalkakoondist.. lihtsalt ei salli, ma ei saa sinna midagi parata
                              LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

                              Kommentaar


                                #60
                                Replying to Topic \'Miks vihkate?\'

                                Originally posted by Edson


                                Originally posted by mcnamara


                                Originally posted by Alo
                                Nagu ma ütlesin, on rahvustunne suuresti tunnetuslik asi. See, et venelased siin on, on ajalooline paratamatus. Ühegi neegri või minu pärast inglase jaoks ei ole siia elama asumine paratamatus, selle ajendiks saab olla ainult saamahimu. Kui inimene juba rändab, siis ei ole ta järelikult patrioot, millest omakorda järeldub, et temast ei saa kunagi Eesti patriooti. Ja tõenäoliselt ka tema lastest mitte.
                                Jumal hoidku Eestit sinusuguste \"patriootide\" eest. On see tõesti võimalik, et ma 2002. aastal pean (tõenäoliselt) noore inimese sulest sellist juttu lugema. Äkki mu silmad petavad mind.
                                Nojah, lubasin ju rassistidega mitte vaielda.
                                Olen Aloga nõus- rahvustunne on suuresti tunnetuslik. Kust mcnamara võtab õiguse oma rahvuse patrioote rassistideks kutsuda? Rassism ja natsionalism on siiski väga erinevad mõisted.
                                Ise eelistan näha Eesti koondises mängimas siiski eestlasi, mitte senegallasi, hiinlasi, venelasi, jt olgu neil kasvõi taskus sinine pass. Ja igaljuhul eelistan elutervet natsionalismi juurteta kosmopoliitide plämale.
                                Hale oled mees. \"eluterve natsionalism\" ja \"juurteta kosmopoliitide pläma\". Täpselt samamoodi saaks öelda \"eluterve tolerantsus\" ja \"haiglane natsionalism\".
                                \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                                Kommentaar

                                Working...
                                X