320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Korvpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Yattara Vaata postitust
    Kindlasti välismaal mängimine karastab. Samas see edasiliikumise värk on vaieldav. Ma ei ole kindel, kas Kreeka ühel nõrgemal klubil ilmtingimata rohkem silma peal hoitakse kui kasvõi Kalevil. Muidugi tore oleks kui ma eksin. Samuti ma miskipärast usun, et taoline jala uksevahele saamine oleks Arbetil ka juba varem teostatav olnud. Ehk lootis ta lihtsalt paremat pakkumist ja viimaks väsis ootamast. Keskkonnavahetus on muidugi hüva, aga Kalev saab ometigi vägagi kõrgetasemelisi mänge, tihti kõrgema tasemega kui enda tase välja veab. Seega ma mõistan, mis sa pool-amatööridega sipsitamise all mõtled, aga see on siiski pisut liiga üldistav. Eriti arvestades, et Kreeka liiga tase on viimase 10 aastaga meeletult langenud ja need viimased klubid vaevalt isegi väga kaugel pool-amatöörlusest on.
    Edasiliikumine muidugi. Praeguse koduse liiga taseme juures võib vist öelda, et pea igale poole saamine on edasiliikumine. Kreekas saab samamoodi ka tugevate vastu mängida. Selles mõttes ei tasu seda VTB-d küll nii eriliseks pidada. Okei, palju tugevaid mänge, aga siiamaani pole keegi mingit tugevat arenguhüpet teinud. Arbet, Sokk ja ka Dorbek tatsuvad juba aastaid sisuliselt sama koha peal.
    Väga hea meel Arbeti üle ja loodetavasti saab nüüd veidi uut hingamist, liiiiga kauaks oli juba Cramosse jäänud. Saaks nüüd Rain ka kevadeks uuesti vormi, siis leiab ka välismaalt ehk mõne pakkumise ja koondise vaatenurgast muutuksid asjad veel paremaks.

    Kommentaar


      Algselt postitas Yattara Vaata postitust
      Ma ei ole kindel, kas Kreeka ühel nõrgemal klubil ilmtingimata rohkem silma peal hoitakse kui kasvõi Kalevil.
      Panathinaikos?Olympiakos?

      Samas ei võta minu mõistus, millega tal õnnestus silma jääda

      Kommentaar


        Edasiliikumine küll. Selle vastu ma ei vaidlegi. Tundub, et Eesti mängijatel on asi tihti enda peas kinni. Turvalisest keskkonnast pääsemine aitab asju teise nurga alt hinnata. Sealt ka hiline areng. Ma pidasin silmas rohkem seda, et kui nüüd veel soov suurt mängu mängida, siis jääb see tiim alustuseks oodetust pisut lahjemaks. Et see on lihtsalt vaieldav, kas taoline klubi oluliselt paremaks hüppelauaks osutub kui Kalev. Aga jah, tuult tiibadesse.

        Pao ja Oly masti tiime on ju siin meil koduõuelgi?

        Kommentaar


          Algselt postitas tomm Vaata postitust
          Edasiliikumine muidugi. Praeguse koduse liiga taseme juures võib vist öelda, et pea igale poole saamine on edasiliikumine. Kreekas saab samamoodi ka tugevate vastu mängida. Selles mõttes ei tasu seda VTB-d küll nii eriliseks pidada. Okei, palju tugevaid mänge, aga siiamaani pole keegi mingit tugevat arenguhüpet teinud. Arbet, Sokk ja ka Dorbek tatsuvad juba aastaid sisuliselt sama koha peal.
          Väga hea meel Arbeti üle ja loodetavasti saab nüüd veidi uut hingamist, liiiiga kauaks oli juba Cramosse jäänud. Saaks nüüd Rain ka kevadeks uuesti vormi, siis leiab ka välismaalt ehk mõne pakkumise ja koondise vaatenurgast muutuksid asjad veel paremaks.
          No selle paigaltammumise teooria pani selleaastane koondisesuvi vist päris korralikult küsimärgi alla, või mis? Mitte üks Eesti treeneritest ei jätnud hilissuvel mainimata, et koondise edu taga on esiteks väljamaal leiba teenivad mehed pluss VTB liigas ikkagi päris korralikke mänge saavad mehed, kes on selles eas ikkagi tänu Cramole saanud korralikke mänge. Ei taha parastada, aga teatud müüte on liiga palju (tiksuvad Cramos ja manduvad). 2 aastat tagasi olime me kus ? Ahjaa, põhjaliigas.
          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

          Kommentaar


            täiesti õige see vtb on tegelikult väga kõva asi meie kossule ja tihtilugu mind häiribki, see et seda ei kasutata piisavalt ära oma hüvanguks. et lastakse teisejärgulistel välismängijatel mütata seal, kui omal oleks sama tasemega mees pmst võtta (aga see selleks eksole) ja seda enam teeb head meelt, et kogu selle jama hooaja taustal suudab cramo sinna ka järgmiseks hooajaks jääda. see on tõesõna kõvem asi meie kossule, kui me vahel endale aru anname. muidugi ega nende cramo meeste hulk ja näitajad seal koondise värgis nüüd üleliia head ka ei old, olgem ausad.

            Kommentaar


              Algselt postitas metssiga Vaata postitust
              täiesti õige see vtb on tegelikult väga kõva asi meie kossule ja tihtilugu mind häiribki, see et seda ei kasutata piisavalt ära oma hüvanguks. et lastakse teisejärgulistel välismängijatel mütata seal, kui omal oleks sama tasemega mees pmst võtta (aga see selleks eksole).
              Nii ja naa. Kes need Eesti mängijad on, kes peaksid Kaleviga VTBs võimaluse saama? Võtame kasvõi Eesti liigas keskmiselt üle 10pts skoorijad (jättes kõrvale Rocki ja Cramo mehed): Tamm, Lindmets, Akenpärg, Laur, Saare, Pilk, Vahter, Pärn (sesmõttes kui A.Pärn paneb üle 10pts mängus, siis kui raske see olla saab?), Raadik (hooajaeelsest intervjuust jäi mulje, et varasematel aastatel on kõvasti tilka pannud ja nüüd jõudis pärale, et peab end kätte võtma, et kellekski kossus saada- võis muidugi ka vale mulje jääda), Makke, Oja, Kitsing, Keedus. Antud seltskonnast oleks VTBkõlbelised vaid Tamm ja Raadik, kes varemgi Kalevis olnud. Ja võõrmängijast mängujuhi eelistamist Tammele ja võõrtsentrite eelistamist Raadikule ei saanud suvel küll Kalevile ette heita.

              Ehk lühidalt: Eestis on tasemel mängijaid tegelikult vähe ja kui meeskond ei saa endale väljalangemist lubada, siis on loogiline, et minnakse välismängijatega kindla peale. (sellesplaanis oli raske eeldada, et eks-NBAlane, Austraalia liiga MVP ja Türgi liigas korralikult mänginud tulijad sellised feilid olid). Ja pealegi, pole need Sokk, Dorbek, Arbet ja Keerles ka (oma võimeid arvestades) paremad olnud kui välismaalased- võibolla pole lihtsalt neile mingeid ootusi pandud.

              Kommentaar


                Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                No selle paigaltammumise teooria pani selleaastane koondisesuvi vist päris korralikult küsimärgi alla, või mis? Mitte üks Eesti treeneritest ei jätnud hilissuvel mainimata, et koondise edu taga on esiteks väljamaal leiba teenivad mehed pluss VTB liigas ikkagi päris korralikke mänge saavad mehed, kes on selles eas ikkagi tänu Cramole saanud korralikke mänge. Ei taha parastada, aga teatud müüte on liiga palju (tiksuvad Cramos ja manduvad). 2 aastat tagasi olime me kus ? Ahjaa, põhjaliigas.
                Nagu siga juba mainis, siis Cramo poisid ei olnud koondise edus peaarhitektid, kuigi Dorbek tegi tõesti hea koondisetsükli. Esimest viiulit mängisid ikka väike Sokk, Kangur, Talts, Vene ja suurim üllatusmees Hallik. Kuigi ma muidugi olen nõus, et VTB on kasulik, aga esimesed kaks hooaega tehti ennast seal ju täitsa lolliks ja sellelgi aastal on päris inetuid mänge tehtud.

                Kommentaar


                  pigem pidasin silmas et on normaalne, kui sa ostad põhijõududena endale sisse võõrmängijad. aga oleks tervitatav, kui nende põhiraskuse kandjatele annad puhkust ikka oma meestega.sest välismaalane peaks ikka olema erand mitte reegel ja kandma endas sellist kvaliteeti, mida sa kohalikult mängijateturult ei saa.praegu selles väga kindel pole neid cramo välismehi vaadaes. nagu nägime ei juhtunud ju midagi, kui raadik ka kauem müttas eksole, ei juhtuks ka kui noorem dorps seal mütata saaks. ja sellega et vanem dorbek oleks nigel ma ei nõustu,on olnud võistkonna selge mootor ja väheseid, kes oma koha välja mängib. paraku on ta vist seda laadi mängumees pigem, kellel on talenti vähem, kui tahtmist ja selliseid leitakse igast riigist kohapealtki, seda tüüpi meestel on väga raske väljapoole saada(kuigi kerge trett on temalgi ukrainast seljataga).aga nagu jah ennist keegi mainis, kui nüüd veidekas ka saaks uuesti jalad alla, siis oleks seis üsna okoo.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                    pigem pidasin silmas et on normaalne, kui sa ostad põhijõududena endale sisse võõrmängijad. aga oleks tervitatav, kui nende põhiraskuse kandjatele annad puhkust ikka oma meestega.sest välismaalane peaks ikka olema erand mitte reegel ja kandma endas sellist kvaliteeti, mida sa kohalikult mängijateturult ei saa.praegu selles väga kindel pole neid cramo välismehi vaadaes. nagu nägime ei juhtunud ju midagi, kui raadik ka kauem müttas eksole, ei juhtuks ka kui noorem dorps seal mütata saaks. ja sellega et vanem dorbek oleks nigel ma ei nõustu,on olnud võistkonna selge mootor ja väheseid, kes oma koha välja mängib. paraku on ta vist seda laadi mängumees pigem, kellel on talenti vähem, kui tahtmist ja selliseid leitakse igast riigist kohapealtki, seda tüüpi meestel on väga raske väljapoole saada(kuigi kerge trett on temalgi ukrainast seljataga).aga nagu jah ennist keegi mainis, kui nüüd veidekas ka saaks uuesti jalad alla, siis oleks seis üsna okoo.
                    Võtmesõna on stabiilsus. Ja ega VTBs nüüd ainult tahtmisega ka ei mängi. Eika ütles tegelikult kõik ära, pole mõtet tema õnu siin üle korrata, aga loota, et dorps ja sokk ja arbet sel aastal oleks VTBsse cramo püsima suutnud mängida- hee, ei usu. Wilkinson Wilkinsoniks, aga Turowi mängu tõi meile NBA mees ja teise Bamba, Donetski mängus võime raadikut ja dorbekut kiita, aga stati vaadates tõi rünnakul selle võidu bamba pluss Skele. Sel tasemel suudaks eestlased pluss kaks välismaalast end tabeli viimasest kohast päästa vaid eesti superklubi e kõik eesti paremad pluss kaks korralikku tsentrit. Tamm ja saks ikkagi sel tasemel välja ei mänginud, midagi pole teha.

                    Ja no rääkida, et koondise põhiteljel cramolastel vaid teisejärguline roll oli, on lihtsalt asjatundmatu.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      keegi ei väitnud et teisejärgulised. kuid siiski mitte kandva jõuna, vaid rollimängijatena. seda eitada oleks pigem asjatundmatu.

                      Kommentaar


                        Tore, et Arbet lõpuks välja sai, kuigi erilist edasiminekut ma pea 30-selt mängijalt enam väga ei usu. Selles mõttes olnuks õige aeg minna paar aastat tagasi. Vähemalt ei jäänud temast erilist auku sest kahtesid, kes võimelised ka kolme positsioonil mängima, jagub.

                        Mul tekkis G. Dorbekut puudutavaid postitusi lugedes hoopis küsimus, et oskab keegi öelda, mis sugulusseos tal Allan Dorbeki vahmiiliga on? Seda, et Gert on Kuusmaa õepoeg, ma tean aga kuidas ta nt meeskonnakaaslase Martiniga sugulane on?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          Mul tekkis G. Dorbekut puudutavaid postitusi lugedes hoopis küsimus, et oskab keegi öelda, mis sugulusseos tal Allan Dorbeki vahmiiliga on? Seda, et Gert on Kuusmaa õepoeg, ma tean aga kuidas ta nt meeskonnakaaslase Martiniga sugulane on?
                          Ei hakka oma väidet kontrollima ja pead panti ei pane, aga meenub ammustest aegadest, et ei ole üldse sugulased.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas tomm Vaata postitust
                            Ei hakka oma väidet kontrollima ja pead panti ei pane, aga meenub ammustest aegadest, et ei ole üldse sugulased.
                            Mulle jälle meenub vist ajakirjast Basketball kunagine artikkel , et sugulased nad on aga suht kaugelt - et näiteks perekondlikku läbikäimist pole kunagi olnud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                              keegi ei väitnud et teisejärgulised. kuid siiski mitte kandva jõuna, vaid rollimängijatena. seda eitada oleks pigem asjatundmatu.
                              Vaata siis Dorbeku ja Arbeti keskmised minutid üle koondisemängudes sel suvel. Rollimängija arusaam on mul pisut teine. Andmed saad eurobasketist.
                              Rollimängijateks olid Saage, Hallik ja mõningate mööndustega T.Sokk.
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                                Mulle jälle meenub vist ajakirjast Basketball kunagine artikkel , et sugulased nad on aga suht kaugelt - et näiteks perekondlikku läbikäimist pole kunagi olnud.
                                umbes nii vist ongi:
                                EPL 2006:
                                Eesti liigas teeb mehetegusid veel üks Dorbek – Kalevi ridadesse kuuluv Gert. Sugulusside oma mitme poolfinaalivastasega on olemas – ta on üks Allani onu järeltulijatest.
                                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                                (Seinfeld, The Pitch)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X