320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
    Lihtsalt huvi pärast, millal sa lõpetasid? Ma ise ei ole eliitkooli õppinud ja saan vaid rääkida, mida olen kuulnud. Seega ei apelleeri faktidele. Mis seis nende annetustega on, et sa pead kõvasti annetama. Kas Inglise kolledžis see polnud nii?
    2009 lõpetasin Reaalkooli. Lennus oli tõesti väga jõukaid lapsi, enamik oli keskmine mass, oli ka vaesemaid. Ise olin Lasnamäe agulist välja tulnud venelane, kes enne õppis Lasnamäe sitases põhikoolis, kuhu pidin sõitma ikkagi kahe bussiga, kuna see oli omal ajal ainuke eestikeelne kool, mis mu vastu võttis.

    Reaalkooli sain seitsmendas puhtalt selle pealt, kes ma olen. Vanemad ei pidanud midagi annetama ja kui mul oleks rahaga 0, siis oleks ka saanud.

    Gümnaasiumis tuli rohkem juurde lapsi, kes polnud Tallinnast ega linnadest.

    See, kas keegi jõukamatest peredest annetusi on teinud, jääb mulle teadmata. Aga keegi neist lastest ei olnud rumal.

    Üldkokkuvõttes ma olen sadu, kui mitte tuhandeid arvamusi lugenud/kuulnud eliitkoolidest ja kõik nad on üleolevad ja valed.
    Instagram

    Twitter

    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

    telekavaataja.blogabet.com

    Kommentaar


      Vaadates seda autoparki mis liigub eliitkoolide eest läbi ja näiteks lõpuaktusi, siis mingi objektiivse pildi ikka ette saab ja enamuses ikka kesklass ja üle selle, vaesem klass seal suures vähemuses, kuigi ühiskonna läbilõige nagu ütleks et vaesemaid on kõvasti rohkem
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Minu ajal Gustav Adolfisse osteti küll üks klassikaaslane sisse kusagil 5. klassis äkki. Ei osanud ta ühtegi võõrkeelt, aga sai sisse. Puht juhuslikult oli tema isa samal ajal mingi asja annetajate seas suht tipus. Enam ei mäleta milleks raha koguti, aga järsku oli klaver?
        Muidu oli klassis väga rikaste inimeste lapsi, oli keskklassi ja oli ka päris vaeseid. Oli ka maalt inimesi.

        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Mis seis nende annetustega on, et sa pead kõvasti annetama. Kas Inglise kolledžis see polnud nii?

        Kommentaar


          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
          Lihtsalt huvi pärast, millal sa lõpetasid? Ma ise ei ole eliitkooli õppinud ja saan vaid rääkida, mida olen kuulnud. Seega ei apelleeri faktidele. Mis seis nende annetustega on, et sa pead kõvasti annetama. Kas Inglise kolledžis see polnud nii?
          Vabandust, aga ei saa su juttu 'eliitkoolide' teemal tõsiselt võtta, kui sa juba ise ausalt tunnistad, et sul puudub nendega igasugune kogemus. Ma käisin terve põhikooli kahes sellises nö. 'eliitkoolis'. Esiteks on vist oluline ära märkida, et minu meelest olid klassid ikkagi paras läbilõige ühiskonnast, kui ma peaks puusalt tulistama, siis ma ütleks, et gümnaasiumis 'tavakoolis' olid klassikaaslaste vanemad keskmiselt isegi rikkamad. Aga ega mingit erilist vahet kindlasti ei olnud. Ma arvan, et enda kooli mitte sisse saamine peale 9. klassi oli üks parimaid asju, mis juhtuda sai(+sinna otsa tagantjärgi vaadates õnn, et teine 'eliitkool' asus logistiliselt kehva koha peal ja seetõttu jäi minemata). Põhiainetes/riigieksamiainetes, kuidas iganes sa neid nimetad, ei ole Eestis eri koolide vahel sisuliselt mingit tasemekõikumist. Okei, tunnistan, päris Kopli Kunstigümnaasiumis on keeruline häid eksamitulemusi saada, aga adekvaatseid koole on ikka 100 ja peale. Mulle poleks 'eliitkoolis' istunud see tamp mitte-riigieksamiainetes, ilmselt oleks see mingi korraliku läbipõlemisega vms. lõppenud. Ma enam-vähem teadsin juba 10. klassi alguses, mida ma edasi õppima tahan minna ja seega sai see põhipanus ka nendele õppeainetele+riigieksamitele tehtud. Muidugi see peegeldab ka natuke meie koolisüsteemi probleemi, meil on gümnaasiumis liiga palju õppeaineid, neid peaks kõvasti vähem olema, aga see on veidi teine teema juba.

          Ma arvan, et vähemalt isikliku kogemuse põhjal ma ei käiks praegu Russell Groupi ülikoolis, kui ma oleks veel 3a 'eliitkoolis' käinud.

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            Vaadates seda autoparki mis liigub eliitkoolide eest läbi ja näiteks lõpuaktusi, siis mingi objektiivse pildi ikka ette saab ja enamuses ikka kesklass ja üle selle, vaesem klass seal suures vähemuses, kuigi ühiskonna läbilõige nagu ütleks et vaesemaid on kõvasti rohkem
            Sa käid Prantsuse Lütseumi ees iga hommik luuramas?
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Mul ei ole oma kaotatud eurodest kahju. Age see, et mu ema, kes töötab koolis, lasteaias, + mingid koorid + laulukonkursid + eriprojektid + linnavolikogu (ok see pole eriline koormus, aga siiski), kaotab rahas sellepärast, et ta viitsib mitme koha peal rabada ja teha 10+ tunniseid tööpäevi on megaperses. Ja asi ei ole niiväga kaotatud rahas vaid põhimõttes, kuidas näkku nussitakse.

              Aga mis puutub uude valitsusse, siis ma väga ei usu, et mingeid aktsiise alandatakse või asju tagasi pööratakse.

              Kommentaar


                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                Põhiainetes/riigieksamiainetes, kuidas iganes sa neid nimetad, ei ole Eestis eri koolide vahel sisuliselt mingit tasemekõikumist. Okei, tunnistan, päris Kopli Kunstigümnaasiumis on keeruline häid eksamitulemusi saada, aga adekvaatseid koole on ikka 100 ja peale.
                WTF, mees?!
                Eksamitulemuste edetabelites on esikümnes aasta-aasta järel ühed ja samad koolid. Justnimelt, needsamad eliitkoolid.
                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                Kommentaar


                  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                  2009 lõpetasin Reaalkooli. Lennus oli tõesti väga jõukaid lapsi, enamik oli keskmine mass, oli ka vaesemaid. Ise olin Lasnamäe agulist välja tulnud venelane, kes enne õppis Lasnamäe sitases põhikoolis, kuhu pidin sõitma ikkagi kahe bussiga, kuna see oli omal ajal ainuke eestikeelne kool, mis mu vastu võttis.

                  Reaalkooli sain seitsmendas puhtalt selle pealt, kes ma olen. Vanemad ei pidanud midagi annetama ja kui mul oleks rahaga 0, siis oleks ka saanud.

                  Gümnaasiumis tuli rohkem juurde lapsi, kes polnud Tallinnast ega linnadest.

                  See, kas keegi jõukamatest peredest annetusi on teinud, jääb mulle teadmata. Aga keegi neist lastest ei olnud rumal.

                  Üldkokkuvõttes ma olen sadu, kui mitte tuhandeid arvamusi lugenud/kuulnud eliitkoolidest ja kõik nad on üleolevad ja valed.
                  Gümnaasiumi koha pealt on sul küll õigus, sest sinna võetakse tõesti mõistuse järgi(Enamasti). Esimesse/teise klassi sisseastujate kohta ei oska öelda, sest kui meil klassis ja koolis üldiselt olid enamasti ikka 'rikaste perede' lapsed, siis ma arvan, et tegelikult võib asi olla selles, et 'rikastel' vanematel on see pigem au värk, laps käib uhkes koolis n shit. Lisa veel mõni üksik 'annetaja' ka kelle laps lihtsalt vastu võetakse ja jääbki selline mulje kõigile.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas zaz Vaata postitust
                    WTF, mees?!
                    Eksamitulemuste edetabelites on esikümnes aasta-aasta järel ühed ja samad koolid. Justnimelt, needsamad eliitkoolid.
                    Kurat küll, kui sa valid endale õpilased, siis nad on ka üle keskmise andekamad. Palun mõtle, enne kui sa sellist lollust postitad.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                      Sa käid Prantsuse Lütseumi ees iga hommik luuramas?
                      Selleks peab iga hommik seal käima?
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        Selleks peab iga hommik seal käima?
                        A kuidas autopark on Tallinna Kesklinnas vs. Põlva kesklinn näiteks?
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Kurat küll, kui sa valid endale õpilased, siis nad on ka üle keskmise andekamad. Palun mõtle, enne kui sa sellist lollust postitad.
                          Ok, siis küll. Ärme lase faktidel end segada.
                          olgem kristlased, vabandused on esitatud

                          Kommentaar


                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            A kuidas autopark on Tallinna Kesklinnas vs. Põlva kesklinn näiteks?
                            Anna andeks, ma ei saa Su mõttest hetkel aru..

                            Üldised ühiskonna uuringud näitavad et lapse tuleviku määrab suuresti ära kellega ta suhtleb ja puutub kokku koolieas ja see moment järjest süveneb ka meil, sest meil on juba tekkinud klassiühiskond. Eht toorelt võttes vaesus toodab vaesust ja rikkus toodab rikkust. Järjest enam on nii et sinu tulevik määratakse sellega kuhu perre sa sünnid. Loomulikult on võimalik ka siis veel jõukaks saada, kuid need on pigem erandid.
                            Ma saan aru Sa tahad väita et see ei ole nii?
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              Anna andeks, ma ei saa Su mõttest hetkel aru..

                              Üldised ühiskonna uuringud näitavad et lapse tuleviku määrab suuresti ära kellega ta suhtleb ja puutub kokku koolieas ja see moment järjest süveneb ka meil, sest meil on juba tekkinud klassiühiskond. Eht toorelt võttes vaesus toodab vaesust ja rikkus toodab rikkust. Järjest enam on nii et sinu tulevik määratakse sellega kuhu perre sa sünnid. Loomulikult on võimalik ka siis veel jõukaks saada, kuid need on pigem erandid.
                              Ma saan aru Sa tahad väita et see ei ole nii?
                              Mina väidan, et eliitkoolides käivad need lapsed, kes sinna oma potentsiaali poolest ka kuuluvad.

                              Mitte konkreetselt sina, aga üleüldine väide oli, et eliitkoolides saab õppida ainult rahaga. Nii see pole.

                              Vaesust toodab üldjuhul (ja siinkohal kindlasti rõhk sõnal üldjuhul, sest näiteid on erinevaid) rumalus, viitsimatus end olukorraga ja eluga kurssi viia.

                              Kui keegi päriselt tahaks vaesust riigis ja maailmas parandada või selle vastu võitlema, siis oleks ammu aeg üle vaadata haridussüsteem- juurutada rohkelt majandusõpet, pereõpet ja selliseid küsimusi.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Mitte konkreetselt sina, aga üleüldine väide oli, et eliitkoolides saab õppida ainult rahaga. Nii see pole.
                                Eestis pole kindlasti otseselt raha vaja. Samas vähemalt ühe Eesti eliitkooli kohta (ilmselt ka teistes nii) tean küll, et selline pidev huiamine käib küll lapsevanemate kaela peal. Kool justkui ootab a priori vanematelt iga aastast "annetust" koolile.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X