320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    me tahame väga elada sama hästi kui Lääne-Euroopa, kuid me ei taha miskipärast kuidagi elada samade ühiskondlike väärtushinnangute ja elukorraldusega. eriti mis puudutab just ühiskonna sotsiaalseid teemasid.
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      me tahame väga elada sama hästi kui Lääne-Euroopa, kuid me ei taha miskipärast kuidagi elada samade ühiskondlike väärtushinnangute ja elukorraldusega. eriti mis puudutab just ühiskonna sotsiaalseid teemasid.
      Vaatenurga küsimus. Ma näen seda asja sageli ka niipidi, et me tahame elada sama hästi, kui Lääne-Euroopa ja seetõttu matkime ülipüüdlikult lääne inimeste väärtushinnanguid, neist sisuliselt tegelikult aru saamata. Rääkimata oskusest neid väärtusi kontekstipõhiselt kategoriseerida ja neid oma igapäevaellu niimoodi integreerida, et nende toimimine ei oleks forsseeritud peer, mis lõppeb sageli, teadagi, varrega.

      Kui sa ei ole emapaju otsa roninud sitahipi jauramisega nõus, oled sa a priori amuuri tiigri salaküttimise poolt.
      Kui sa leiad, et vägistamise eest kinni istunud pagulane ei ole kultuurisaadikuks sobiv, oled sa a priori immigratsioonivastane natsitüra.

      Kõik on a priori, meedia kaudu elu korraldamine käib ad hominem.

      Arvamusliiderkond ja juhtrollide täitjad debiliseeruvad. Ja siis imestatakse, miks vaikiv ühiskonnaosa ühel hetkel radikaliseerub.

      -edit- Hümnijaur on täpselt samasugune debiliseerumise ilming. Kamp poliitikuid istuvad nagu seltskond skisofreenikuid palaval suvepäeval äikesetormi ajal palja persega lagendikul tamme all. Omakeskis ei ole aga teemaks mitte see, et äkki ajaks püksid jalga ja tõmbaks jee tamme alt, sest välk võib pähe lüüa. Ei. Probleem on selles, et ühel skisodest on rohelised püksid ja teisel punased, kolmas aga sööb sipelgaid.

      Kommentaar


        nõus. aga nagu kasutaja metssigagi ütles et on jube jaur lahti läinud. ja peaaegu ükskõik mille teemal. käib kõva nn. infosõda PR-tiimide vahel ja esialgu tundub, et üks kaotajapool on selgelt valitsus siiani olnud. see on juhtunid nii tulumaksureformiga, pensionireformiga, alkoholiaktsiisiga, ja sama tuleb kindlasti ka varamaksudega.
        võtame näiteks viimase teema mida sai loetud- justiitsministeeriumi plaan piirata nn. rongaisade liikumisvabadust, muutes nende passid kehtetuks ja ka konfiskeerides nende autod. Vaene Reinsalu pidas usutavasti silmas eelkõige neid jõukaid rongaisasid, kes puhkavad mitu korda aastas palmi all ja kes sõidavad ringi kindlasti mitte mingi Ford Sierraga. Vaadates aga reaktsioone, siis need on kõike muud kui pooldavad. Ja omajagu õigus on ka neil vastastel. Aga siin ongi probleem- Reinsalu pole täpsustanud oma ideed. Muidugi on ka variant et tal polegi midagi täpsustada.
        Ja täpselt sama juhtub kinnisvara- ja automaksuga. Nii kui keegi välja tuleb ideega(Kallas juba proovis), siis kohe tuleb vastulause. Ja vastaste hääl jääb peale, sest valitsus oma seisukohti selgitada ei oska. Vähemalt siiani ei ole osanud
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
          nõus. aga nagu kasutaja metssigagi ütles et on jube jaur lahti läinud. ja peaaegu ükskõik mille teemal. käib kõva nn. infosõda PR-tiimide vahel ja esialgu tundub, et üks kaotajapool on selgelt valitsus siiani olnud. see on juhtunid nii tulumaksureformiga, pensionireformiga, alkoholiaktsiisiga, ja sama tuleb kindlasti ka varamaksudega.
          võtame näiteks viimase teema mida sai loetud- justiitsministeeriumi plaan piirata nn. rongaisade liikumisvabadust, muutes nende passid kehtetuks ja ka konfiskeerides nende autod. Vaene Reinsalu pidas usutavasti silmas eelkõige neid jõukaid rongaisasid, kes puhkavad mitu korda aastas palmi all ja kes sõidavad ringi kindlasti mitte mingi Ford Sierraga. Vaadates aga reaktsioone, siis need on kõike muud kui pooldavad. Ja omajagu õigus on ka neil vastastel. Aga siin ongi probleem- Reinsalu pole täpsustanud oma ideed. Muidugi on ka variant et tal polegi midagi täpsustada.
          Ja täpselt sama juhtub kinnisvara- ja automaksuga. Nii kui keegi välja tuleb ideega(Kallas juba proovis), siis kohe tuleb vastulause. Ja vastaste hääl jääb peale, sest valitsus oma seisukohti selgitada ei oska. Vähemalt siiani ei ole osanud
          +1
          Selles ongi asi, et selgitada ei osata või ei soovitagi, mis muidugi on minule kerge müstika arvestades, kui palju on erinevaid PRinimesi asjaga seotud. Igal fraktsioonil 1-2 nõuniku, ministritel veel eraldi, erakondadel veel lisaks jne. aga müra on lihtsalt nii metsik ning tihti ka kehvasti kordineeritud.

          Hetkel meil on Riikliku Lepitaja Kantselei aga kas varsti on tungiv nõudlus Riikliku Selgitaja Kantselei loomiseks?

          Kommentaar


            Igati nõus sinuga, Lorenzo. Mina pidasin silmas ühiskondlisi hoovusi, inimeste vahel toimuvat. Eks see, muidugi, suuresti juhtoinaste suutmatusest tulenegi. Peegeldus või nii.

            Kommentaar


              mingi sissekodeeritud ülbus on küll igas sõnavõtus sees ja seda mõlemalt poolt, et mitte mingit selgitamist ei ole tarviski justkui. piisab kui lüüa küsija või arusaamatult otsa vaatajale vastav tempel otsaette: loll, tolerast, mugavuspagulane, ebapatriootlik kodanik, tagurlane jne, vali vaid sobiv tempel ja viruta. lisaks on kahetsusväärselt mu meelest sõnavõttude sõnaline tase langenud allapoole ka siinse foorumi taset lausa. täna lugesin ntks seda sama martin helme arvamust, artiklit või ma ei teagi kuidas seda nimetada... juba esimeses lõigus, kui mitte pealkirjas ilutseb sõna kõigi teiste vahvata tüüpiliste sildistuste seas ka sõna "pohhuistid" mis sobiks ju olgem ausad eelkõige kuhugi vanlgakambri argoosse, ka siia foorumisse kasvõi, ent nagu mitte riigikogu liikme avaliku kirja, kes üritab ju aegaajalt kehastada mingit kõlbelist majakat. see on tegelikult ju kummastav. ma ei tahakski et oleks mingi nuditud poliitkorrektsus, päris inimesed päris arvamusega on igaljuhul etem. aga kõnepruuk ju näitab ka suhtumist ometi.

              Kommentaar


                Algselt postitas metssiga Vaata postitust
                mingi sissekodeeritud ülbus on küll igas sõnavõtus sees ja seda mõlemalt poolt, et mitte mingit selgitamist ei ole tarviski justkui. piisab kui lüüa küsija või arusaamatult otsa vaatajale vastav tempel otsaette: loll, tolerast, mugavuspagulane, ebapatriootlik kodanik, tagurlane jne, vali vaid sobiv tempel ja viruta. lisaks on kahetsusväärselt mu meelest sõnavõttude sõnaline tase langenud allapoole ka siinse foorumi taset lausa. täna lugesin ntks seda sama martin helme arvamust, artiklit või ma ei teagi kuidas seda nimetada... juba esimeses lõigus, kui mitte pealkirjas ilutseb sõna kõigi teiste vahvata tüüpiliste sildistuste seas ka sõna "pohhuistid" mis sobiks ju olgem ausad eelkõige kuhugi vanlgakambri argoosse, ka siia foorumisse kasvõi, ent nagu mitte riigikogu liikme avaliku kirja, kes üritab ju aegaajalt kehastada mingit kõlbelist majakat. see on tegelikult ju kummastav. ma ei tahakski et oleks mingi nuditud poliitkorrektsus, päris inimesed päris arvamusega on igaljuhul etem. aga kõnepruuk ju näitab ka suhtumist ometi.
                Tuleb olla päri, et sõltumata erakonnast on üldine tase ikka väga madalaks muutunud.
                Käisin alles hiljuti Riigikogus ühe erakonna ruumides kohvil ja see suhtumine lõi isegi mind pahviks, kes ma igasuguste poliitikutega olen juba aastaid erinevatel põhjustel puutunud kokku. Mitte kunagi varem pole ma tajunud sellist üleolevat puutumatuse tunnet nende poolt. Päev/paar tagasi jäi üks endine minister ja praegu kõrgel kohal olev poliitik vahele lubadeta sõiduga ja suhtumine oli selline, et pohhui sõidan ikka edasi(meediasse see veel jõudnud pole), teistele pakkus see lihtsalt nalja.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  +1
                  Selles ongi asi, et selgitada ei osata või ei soovitagi, mis muidugi on minule kerge müstika arvestades, kui palju on erinevaid PRinimesi asjaga seotud. Igal fraktsioonil 1-2 nõuniku, ministritel veel eraldi, erakondadel veel lisaks jne. aga müra on lihtsalt nii metsik ning tihti ka kehvasti kordineeritud.

                  Hetkel meil on Riikliku Lepitaja Kantselei aga kas varsti on tungiv nõudlus Riikliku Selgitaja Kantselei loomiseks?
                  Ausate valede inimesed ongi neile selgeks teinud, et kui tahad enda/erakonna väärtust tõsta, siis ei tohi selgitusi jagada. Kurb, aga tõsi.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    ma sain sinust täiesti aru Marek_T, tõin lihtsalt lisateema sisse.

                    valitsuse kaitseks ütleks niipalju, et nemad peavadki ühiskonna nõrgemaid kaitsma. ehk tänapäevased otsused on rohkem ühiskonna peale laiemalt mõeldud. kes aga on vastu (olgu see siis tulumaksureform või varamaksud) lähtuvad üldjuhul iseenda rahakotist. arusaadav, et leia loll kes oleks nõus enda taskust rohkem vabatahtlikult ära andma.
                    me peaksime pigem vaidlema selle üle kui palju peaks mingi ühiskonna grupp ühiskonda panustama(a la kui palju peaksid vaesemad panustama ja kui palju jõukamad), mitte selle üle milline on meie maksusüsteem.
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Tuleb olla päri, et sõltumata erakonnast on üldine tase ikka väga madalaks muutunud.
                      Käisin alles hiljuti Riigikogus ühe erakonna ruumides kohvil ja see suhtumine lõi isegi mind pahviks, kes ma igasuguste poliitikutega olen juba aastaid erinevatel põhjustel puutunud kokku. Mitte kunagi varem pole ma tajunud sellist üleolevat puutumatuse tunnet nende poolt. Päev/paar tagasi jäi üks endine minister ja praegu kõrgel kohal olev poliitik vahele lubadeta sõiduga ja suhtumine oli selline, et pohhui sõidan ikka edasi(meediasse see veel jõudnud pole), teistele pakkus see lihtsalt nalja.
                      Õhtuleht kirjutas täna, et politsei tabas reformierakondlasest riigikogu liikme Jürgen Ligi juhtimisõiguseta autoroolist.

                      Kommentaar


                        Tsiteerige ikka õiget allikat...

                        Kommentaar


                          Ma arvan, et ta peaks avalikust sektorist taanduma nüüd
                          Inter - ausaim klubi Itaalias.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                            Ma arvan, et ta peaks avalikust sektorist taanduma nüüd
                            Seda ei juhtu, ära ole nii naiivne.
                            Ehk ainult siis, kui siseringist veel miskit suuremat lekib ja/või selle kartuses miskit ootamatut tehakse.
                            Hetkel pole ühtegi erakonda, kus kapid poleks luukeredest pungil ja see ka hoiab neid suuresti üksteise vastu pööramast.

                            Kommentaar


                              no onju täpselt selline suhtumine, et mis te minust näpite, ma lasen kaarega teiesuguste peale, politsei on süüdi, et ma seadust rikkusin, ei mingit enda vea tunnistamist, vabandamisest või kahetsemisest rääkimata. ohver on enda arvates seaduserikkuja ja üldiselt peaks vabandama politsei ja ka valitsus, et e-riigi süsteem teda ei hoiatanud. lolluse ja saamatuse ohver. see tegelt ei ole ju normaalne suhtumine normaalses ühiskonnas.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                                Seda ei juhtu, ära ole nii naiivne.
                                Ehk ainult siis, kui siseringist veel miskit suuremat lekib ja/või selle kartuses miskit ootamatut tehakse.
                                Hetkel pole ühtegi erakonda, kus kapid poleks luukeredest pungil ja see ka hoiab neid suuresti üksteise vastu pööramast.
                                See oli rohkem irooniaga öeldud praeguse populaarse "iga eksimus on tagasiastumine" lainel. Pole otseselt Ligi vastu midagi. Võimekas ja tark inimene, kuigi ei oska või ei taha ennast normaalselt serveerida.
                                Inter - ausaim klubi Itaalias.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X