320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Andestust, et ma ei sa sellest hüsteeritsemisest aru. Mis on % kui palju meile on tulnud/lahkunud pagulaste seas? Kas on võimalik, et me tegeleme tähtsamate probleemidega?

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      Andestust, et ma ei sa sellest hüsteeritsemisest aru. Mis on % kui palju meile on tulnud/lahkunud pagulaste seas? Kas on võimalik, et me tegeleme tähtsamate probleemidega?
      Aga mõtleme natukene tulevikku... Okei praegu tõesti on täiesti õige, et enamik lahkuvad ja muretsemiseks ei ole põhjust. Läheb natukene aega mööda ja tehakse uus lepe, et iga riik peab võimaldama pagulasele teatud summa elamiseks raha (rohkem kui hetkel) ja siis hakatakse Eestisse suunatud pagulasi, kes lahkunud mujale ikkagi siia tagasi saatma. Kas on alati kõige targem see lumepall veerema lasta või on targem kohe alguses lumepalli mitte veeretama hakata?

      Kommentaar


        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
        Läheb natukene aega mööda ja tehakse uus lepe, et iga riik peab võimaldama pagulasele teatud summa elamiseks raha (rohkem kui hetkel) ja siis hakatakse Eestisse suunatud pagulasi, kes lahkunud mujale ikkagi siia tagasi saatma.
        Kas saan õigesti aru? ÜRO sunnib järgmise sammuna liikmesriike, nagu näiteks Lõuna-Sudaan, Djibouti, Eesti ja Vietnam mingit fikseeritud summat immigrantidele/pagulastele tasuma? Ja mis summa ÜRO üldse on praegu fikseerinud siis, et tulevikus on oht sellel suuremaks minna?

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Aga mõtleme natukene tulevikku... Okei praegu tõesti on täiesti õige, et enamik lahkuvad ja muretsemiseks ei ole põhjust. Läheb natukene aega mööda ja tehakse uus lepe, et iga riik peab võimaldama pagulasele teatud summa elamiseks raha (rohkem kui hetkel) ja siis hakatakse Eestisse suunatud pagulasi, kes lahkunud mujale ikkagi siia tagasi saatma. Kas on alati kõige targem see lumepall veerema lasta või on targem kohe alguses lumepalli mitte veeretama hakata?
          Ma ei soovi vaielda, mis on vale ja mis on õige. Ma soovin pigem, et meie valitsus tegeleks tähtsamate probleemidega. Minu meelest tehku see leping koheselt ära, võtku kasvõi need rakendusaktid vastu seoses kooseluseadusega ja siis me jõuaks nende tähtsamate probleemide juurde. Nagu näiteks, suured pered, arstide alarahastus, vaesed inimesed maapiirkonnas, madalapalgalalised ja nii edasi. Neid teemasi on palju millega tegeleda.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Kas saan õigesti aru? ÜRO sunnib järgmise sammuna liikmesriike, nagu näiteks Lõuna-Sudaan, Djibouti, Eesti ja Vietnam mingit fikseeritud summat immigrantidele/pagulastele tasuma? Ja mis summa ÜRO üldse on praegu fikseerinud siis, et tulevikus on oht sellel suuremaks minna?
            Ei pidanud ainult seda ühte Üro hetkest rändelepet silmas vaid üleüldiselt miks me ei võiks anda signaali, et me ei poolda igasuguseid rändeleppeid ja kvoote. Olen ka see primitiivne eestlane, kes ei saa aru miks me peaksime allkirjastama EL ja Üro poolt etteantud leppeid, mis puudutavad võõra rahva tulemist meie riiki. EL-ist ma saan aru tõesti, et seal peab natukene teistmoodi lähenema, sest EL tulenev majanduslik kasu on suur ja perse saata ei saa, aga suvalise ÜRO poolt etteantud raamistik, mille osad riigid perse saadavad ja mida meie inimesed suurem enamuses ei taha peame ilma referendumita või millegita vastu võtma.

            Kommentaar


              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              Ma ei soovi vaielda, mis on vale ja mis on õige. Ma soovin pigem, et meie valitsus tegeleks tähtsamate probleemidega. Minu meelest tehku see leping koheselt ära, võtku kasvõi need rakendusaktid vastu seoses kooseluseadusega ja siis me jõuaks nende tähtsamate probleemide juurde. Nagu näiteks, suured pered, arstide alarahastus, vaesed inimesed maapiirkonnas, madalapalgalalised ja nii edasi. Neid teemasi on palju millega tegeleda.
              Ega ei peagi vaidlema ja ega ei olegi mustvalgelt kuskil kirjas, mis on tõde või vale. Samas on kahju küll, et kui tuleb selline lepe meie riiki, siis üritavad erakonnad hakata sellest tegema sellist valimiskampaaniat, mille tulemusena ei olnud kaugel juba valitsuse vahetumine teistkordselt. Paratamatult näitas see probleem taaskord suurelt seda, et meie riigi valituse-riigikogu-erakondade vaheline koostöö lonkab väga korralikult. Kui iga asjaga käib selline draama, et valitsus läheb tülli ning ähvardatakse lahkuda ning saadetakse riigikokku edasi ja käiakse presidendi juures ning lõpetatakse meeleavaldustega, siis ega ei olegi aega tegelda reaalsete probleemidega.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Ei pidanud ainult seda ühte Üro hetkest rändelepet silmas vaid üleüldiselt miks me ei võiks anda signaali, et me ei poolda igasuguseid rändeleppeid ja kvoote. Olen ka see primitiivne eestlane, kes ei saa aru miks me peaksime allkirjastama EL ja Üro poolt etteantud leppeid, mis puudutavad võõra rahva tulemist meie riiki. EL-ist ma saan aru tõesti, et seal peab natukene teistmoodi lähenema, sest EL tulenev majanduslik kasu on suur ja perse saata ei saa, aga suvalise ÜRO poolt etteantud raamistik, mille osad riigid perse saadavad ja mida meie inimesed suurem enamuses ei taha peame ilma referendumita või millegita vastu võtma.
                Isegi mitte mingit allkirja kuskile ei anta.

                ÜRO globaalne ränderaamistik on ÜRO liikmesriikide õiguslikult mittesiduv raamdokument, mis väljendab riikide tahet leppida kokku rännet puudutavates üldistes põhimõtetes. Dokument keskendub seaduslikule rändele (nt töö- ja õpiränne) ning ebaseadusliku rände vähendamisele (sh inimkaubanduse piiramisele), sundrännet ehk rahvusvahelist kaitset taotlevaid pagulasi see ei puuduta.

                Referendumit korraldada mittesiduvale kokkuleppele, pmst selleks, et legaalsetele migrantidele inimõigused tagataks on vähe üle võlli või mis

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  See ei päästa neid ikkagi. Matsid jäävad matsideks. Ja mul on isegi kahju erudeeritud konservatiividest. Nende mark sai täna ikka sitaks täis tehtud maakate poolt, keda oli täna näha Toompeal ja see ongi see teine eesti.
                  Et mida, peaks maakad seina äärde panema vä? Saaks rahva puhtamaks ja värki? Selline suhtumine suurendabki populistide mõjuvõimu.
                  Algselt postitas Iceman
                  Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                    Et mida, peaks maakad seina äärde panema vä? Saaks rahva puhtamaks ja värki? Selline suhtumine suurendabki populistide mõjuvõimu.
                    Las jääda. Ma ei jaksa.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      ...Mis puudutab kooseluseaduse teemat, siis isegi kui rakendusakte pole vastuvõetud, siis kas kaotus oli suur, nagu tohutu suur? Läksid oma naisest nüüd lahku? Piinlik vahel olla eestlane, me unistame kõik, et meil oleks skandinaavia heaolu ühiskond, saame sitaks cashi ja olemegi õnnelikud inimesed, aga samas me elame endiselt oma vene taagas.
                      Ok, kirjutan uuesti, väga lihtsalt - meil on liiga palju seaduseid, koosolekuseaduse sisu oleks tulnud abieluseadusesse panna või vastupidi. Ehk mul pole samasooliste kooselu seadustamise vastu midagi - vastpidi.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        No vaata, kuskohast ja mida telliti.
                        Rändleppe järgi ei saa sa enam antud viidet kasutada, sest lepe kohustab riike soodustama migratsiooni pooldavaid uuringuid.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                          Ei pidanud ainult seda ühte Üro hetkest rändelepet silmas vaid üleüldiselt miks me ei võiks anda signaali, et me ei poolda igasuguseid rändeleppeid ja kvoote. Olen ka see primitiivne eestlane, kes ei saa aru miks me peaksime allkirjastama EL ja Üro poolt etteantud leppeid, mis puudutavad võõra rahva tulemist meie riiki. EL-ist ma saan aru tõesti, et seal peab natukene teistmoodi lähenema, sest EL tulenev majanduslik kasu on suur ja perse saata ei saa, aga suvalise ÜRO poolt etteantud raamistik, mille osad riigid perse saadavad ja mida meie inimesed suurem enamuses ei taha peame ilma referendumita või millegita vastu võtma.
                          Soovimata väga sisulisse arutellu ränderaamistiku teemal laskuda siis jätab see "ah, EUst saab rutsi, seal oleme kukupaid. A ÜROl pole musklit, sellest on pohlad" mulje, et diplomaatia laiemat konteksti ja ehk lõpuni arvesse ei võeta.

                          Noh umbes nii, et "tahaks naabrimehe ja tema perega hästi läbi saada. Seega sünnipäevalauas käitun viisakalt ja olen sõbralik, aga tema pulmadest (mis on ju 100% teine üritus!) on pohhui, siis lõhun telgi maha ja panen pulmaisale vastu hambaid"

                          Kommentaar


                            Huvitav, mis peaks juhtuma, et tõsimeelsed EKRE valijad neis pettuksid? EKRE peaks võitma ühed valimised, tegema ühe valitsuse... ja edasi? Mida ja kui perse nad keerama peaksid, et EKRE valijad neis pettuksid? Kas üldse on võimalik neis pettuda?
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              See on minu arust kõikide parteidega nii, et ega valija väga meelt ei muuda. Eriti kui erakond jääb oma vaadete juurde.

                              Näited kus valijad kaovad on ikka sellised kus oma lubaduste/põhimõteete vastu eksitakse. Ala IRL läks pedeks kätte ja seda andeks ei antud.

                              Või siis muidugi kui viina/õlle hinna kallale minna

                              ---------------------------------

                              Kogu see poliitikute kamp võiks muidugi jala käia. Ei suudate selliste lihtsalte asjadega hakkama saada nagu presidendivalimine või mingi kasutu rändelepe

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Huvitav, mis peaks juhtuma, et tõsimeelsed EKRE valijad neis pettuksid? EKRE peaks võitma ühed valimised, tegema ühe valitsuse... ja edasi? Mida ja kui perse nad keerama peaksid, et EKRE valijad neis pettuksid? Kas üldse on võimalik neis pettuda?
                                Põhimõtteliselt nii on. EKRE ilmselt valitsust ei tee, küll aga piisaks sellest, kuid neid valitsusse kaasataks. Seal oleksid nad dilemma ees - kas minna riigi juhtimisega kaasa või jätkata senise retoorikaga. Viimasel juhul arvataks nad koalitsioonist välja. Ehk sisuliselt saab EKRE enda sellist poliikat ajada üksnes opositsioonis lärtsudes ja paukudes. Selge on, et koalitsioonis olles muutuks EKRE ka Toompeal piketeerinute jaoks samaväärseks mõttetuks parteiks. EKRE võlu ongi selles, et nende lubadused ja retoorika on tavalise lihtinimese jaoks mõistetavad. EKRE ei räägi majandustõusust, mingitest protsentidest, investeeringutest jne. Inimene, kes neid valib, saab aru lihtlausetest ja selle peale EKRE mängibki. Fakt on , et koalitsioonis/valitsuses olles enam lihtlausetega välja ei vea, elu ja otsused, mida on vaja teha, on selleks liiga keerulised.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X