320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
    Tee oma jagatud graafikule punasega joon sinna kohta, kus inimestel ja nende eellastel kujunesid välja sobilikud tingimused eluks Maal. Usun, et joont tõmmates saad ise ka aru, kui kohatu see graafik hetkel on.
    Et planeet maa ajalugu algab 19 sajandiga? Debiilikud.
    Hello! I´m mentaly ill.

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      No, pagan, miks ma pean enda aega kulutama, avastamaks, et leidsid tabeli sellisest toredast kohast. Ma muidugi ei oska öelda, kas seal graafikul peale sita andmekujutuse ka midagi reaalselt valesti on. Siit joonistub päris hästi välja, et viimase saja aastaga on seis ikka päris persses. Sinu graafikul ilmselt nii lühikest ajaraami näha pole.

      Muidugi dinosauruste-ajaga võrrelda on üleüldse jabur. Inimesed veidi teistsugused või nii.
      "perses" tähendab, et CO2 tase atmosfääris on töusnud. Vöiksid parem selgitada, miks see ilmtingimata halb on.

      Sada aastat maa ajaloo kontekstis on nanosekund. Tulebki vaadata pikemat perspektiivi, et aimu saada protsessidest. Dinosauruste ajal oli CO2 tase kordades suurem ja temperatuur 10 kraadi körgem ning elu kees, mitte ei surnud välja. Tingimused olid isegi paremad kui praegu. Inimene peab suutma kohaneda Maa oludega mitte vastupidi, olgu need muutused mingil määral inimese enda tekitatud vöi mitte
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Algselt postitas boobek Vaata postitust
        Et planeet maa ajalugu algab 19 sajandiga? Debiilikud.
        Ei, inimesed ja nende eellased ei kujunenud 19. sajandil.

        Kommentaar


          Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
          Tee oma jagatud graafikule punasega joon sinna kohta, kus inimestel ja nende eellastel kujunesid välja sobilikud tingimused eluks Maal. Usun, et joont tõmmates saad ise ka aru, kui kohatu see graafik hetkel on.
          Graafika hakkabki sealt ajast pihta kus globaalne jääaeg löppes ja kliima läks soojemaks ning oh öudu - koos sellega hakkasid arenema erinevad loomaliigid

          Meil kiunutakse, et CO2 hüppas 200 pealt 400le ja temperatuur tõuseb kraad vöi paar, kuigi ajalugu vaadates on need väga väikesed köikumised. Jah, kole lugu küll, osad peavad elu ringi korraldama ja natuke kolima hakkama. Mis siis? Siin oli ju jutt, kuidas üks kuulus mees näitas tabelite ja torbikutega laval, kuidas maailmas pole üldse palju inimesi ja ruumi tahhuijaalt
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas Fc. Vaata postitust
            Minu mõistus hakkab tõrkuma. Ma saan küll aru , et need pole veel valimised. Aga siiski.
            Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimase küsitluse andmetel kaotas pikka aega populaarseima partei staatust nautinud Reformierakond esikoha Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE).


            Meil on ühiskonnas midagi põhjalikult(lõplikult) vist katki läinud.
            Kui veidi edasi mõtisklen siis taban julma irooniat. Maailma tabanud pandeemia ja sellega seoses tehtud hunnik mõtlematuid välja ütlemisi on ekre eest ise töö ära teinud.
            Olen kurb.
            Ammu rääkisin, et Kaja pukki ajamine oli tasuta reklaam EKREle. Niikaua kui sellist moodsat vasakpoolset sousti aetakse, trend jätkub. Edu selle järgneva popi jutuga, et me peame nüüd köik mugavusi koondama ja vaeseks hakkama, sest üritame maailma päästa. See mida issid Ameerikast ja Brüsselist ütlevad on ju puhas kuld mida ei tohi kunagi kahtluse alla seada
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Graafika hakkabki sealt ajast pihta kus globaalne jääaeg löppes ja kliima läks soojemaks ning oh öudu - koos sellega hakkasid arenema erinevad loomaliigid

              Meil kiunutakse, et CO2 hüppas 200 pealt 400le ja temperatuur tõuseb kraad vöi paar, kuigi ajalugu vaadates on need väga väikesed köikumised. Jah, kole lugu küll, osad peavad elu ringi korraldama ja natuke kolima hakkama. Mis siis? Siin oli ju jutt, kuidas üks kuulus mees näitas tabelite ja torbikutega laval, kuidas maailmas pole üldse palju inimesi ja ruumi tahhuijaalt
              "Ruum" ja kvaliteetne elukeskkond on vähe erinevad mõisted. Gobi kõrbes on ka piisavalt "vaba kinnisvara" aga ometi hiinlased sinna ei tungle. Kui keskmine temp tõuseb "kraadi/paari" võrra, siis see mõjutab juba miljoneid inimesi. Kui sul kunagi peaks keldris uputus olema, siis ära ärritu, vaid meenuta heldinult, et 3 miljardit aastat tagasi oli terve maakera veega kaetud, elusolendid arenesid ja see ongi järelikult normaalne. Iseküsimus muidugi on kas inimeseloom üldse väärib päästmist või mitte.

              Kommentaar


                siin on täna niipalju sousti kokku keedetud, aga vasakpoolne reformierakond läks ja viis asja teise dimensiooni rofl

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  "Ruum" ja kvaliteetne elukeskkond on vähe erinevad mõisted. Gobi kõrbes on ka piisavalt "vaba kinnisvara" aga ometi hiinlased sinna ei tungle. Kui keskmine temp tõuseb "kraadi/paari" võrra, siis see mõjutab juba miljoneid inimesi. Kui sul kunagi peaks keldris uputus olema, siis ära ärritu, vaid meenuta heldinult, et 3 miljardit aastat tagasi oli terve maakera veega kaetud, elusolendid arenesid ja see ongi järelikult normaalne. Iseküsimus muidugi on kas inimeseloom üldse väärib päästmist või mitte.
                  Just. Seda tahtsingi öelda, et H.Roslingi jutt, et 8 miljardit inimest saaksid korraga moodsat tänapäeva elu elada koos köigi mugavuste ja tarbimisega ei päde. Selleks pole ruumi ega ressurssi.

                  Vöi siiski kuskil Siberis ikkagi on, aga sinna ei luba löpuboss illegaalsetel tulnukatel asumit rajada
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Minu meelest küsimus ei ole niivõrd muutustes, vaid muutuste kiiruses. Sest inimesed jms loomad vajavad kohanemiseks aega. Kiire muutus kipub tähendama massilist väljasuremist, kohanemist ja seejärel vohamist. See on suht filosoofiline küsimus, et kas praegusest ajahetkest väljavõte, praeguste looma- ja linnuliikidega, on just see ideaal, mida peab hoidma, või võiks asja lasta vabaks, et küll kunagi tekivad uued looma- ja linnuliigid, mis ei saaks tekkida, kui teised eest ära ei kaoks jne.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                      Minu meelest küsimus ei ole niivõrd muutustes, vaid muutuste kiiruses. Sest inimesed jms loomad vajavad kohanemiseks aega. Kiire muutus kipub tähendama massilist väljasuremist, kohanemist ja seejärel vohamist. See on suht filosoofiline küsimus, et kas praegusest ajahetkest väljavõte, praeguste looma- ja linnuliikidega, on just see ideaal, mida peab hoidma, või võiks asja lasta vabaks, et küll kunagi tekivad uued looma- ja linnuliigid, mis ei saaks tekkida, kui teised eest ära ei kaoks jne.
                      Muutuste kiirustest rääkides....



                      Kohe tuleb muidugi larabla, kes debungib need graafikud ära sellega, et neid on jagatud temale mittesobivas väljaandes
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Pane nüüd konteksti praegune maailm, majandus, rannikute asustustihedus jms. Ehk see, mis enne mõjutas käputäit inimesi, mõjutab nüüd miljardeid.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Pane nüüd konteksti praegune maailm, majandus, rannikute asustustihedus jms. Ehk see, mis enne mõjutas käputäit inimesi, mõjutab nüüd miljardeid.
                          Inimene hakkab kliimat kontrollima siis? Meil on praegu kanaari saartel vulkaan mis sööb järk-järgult asustused ära ja mitte m***igi teha ei saa, tuleb lihtsalt eest ära minna. Mingi hetk, möne nädala vöi mõne tuhande aasta pärast, laguneb pool saare küljest vette selle tagajärjel ja tekitab megatsunaami mis tähendab 50-100m lainet USA idarannikule üksi. Jällegi vältimiseks pole mitte m***igi teha. Hobiastroom vöib avastada täna, et ülehomme lendab Tallinna suunal meteoriit. Jällegi, mitte mu***igi pole teha, tuleb lihtsalt eest ära minna ja leppida, et loodusnähtuseid inimene ei kontrolli. Need vulkaanid ja meteoriidid möjutavad kliimat ka märksa suuremas mastaabis kui inimene eales suutnud on....
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Just. Seda tahtsingi öelda, et H.Roslingi jutt, et 8 miljardit inimest saaksid korraga moodsat tänapäeva elu elada koos köigi mugavuste ja tarbimisega ei päde. Selleks pole ruumi ega ressurssi.

                            Vöi siiski kuskil Siberis ikkagi on, aga sinna ei luba löpuboss illegaalsetel tulnukatel asumit rajada
                            Selge, siis mõistsin seda lõiku valesti - tänud täpsustamast.

                            Kui kvaliteetne elukeskkond Sibergi enam varsti on - sel suvel oldi püstihädas lõõskava kuumuse, putukate invasiooni ning metsatulekahjudega - lisa sinna puudulik taristu ja tulebki kokku üsna ebaatraktiivne kompott. Hetkel on ainult aja küsimus millal näiteks Austraalia lõplikult elamiskõlbmatuks muutub, kui miskit ei muudeta drastiliselt. Aafrikas võideldakse juba ammu viljaka maa/vee pärast, massid aetakse liikvele, kes võtavad sihiks Euroopa.

                            Mina olen selle nimel valmis neid "rohemakse" küll tasuma, et tulevased põlvkonnad ei peaks nuputama, et kas miljonid kliimapagulased mahutada Hiiumaale või Sooalusele. Mul pole lapsi - ilmselt kunagi ka ei tule, (naudin protsessi, mitte tagajärgi) aga olen kahe käega poolt, et riik vahendeid lastesse investeerib, tervis on üldiselt tugev (kui vigast jalga mitte mainida) aga toetan solidaarset tervishoiusüsteemi, mul pole autot (Tallinnas on vahemaad liiga lühikesed ja tihti vaja olla välismaal) aga minugi poolest mingu minu ja/või minu ettevõtete makstav pisku teenustesse, mis parendab teiste elukvaliteeti Eestis ja/või mujal.

                            Kommentaar


                              Üks tabel veel

                              Nonoh`l muidugi öigus, et suured muutused on tähendanud ka massilist väljasuremist. Kui ma ei eksi, siis 70-80% suurematest liikidest (megafauna) Ameerikas üksi ca 12 800 a tagasi leidsid lühikese aja jooksul oma otsa :



                              Muutused mis CA 12 800a. tagasi olid pole muidugi vörreldavad sellega, mis meil praegu on. Siis oli 10-15 kraadine temp järsk töus-langus, 122m maailmamere töus ja kümned asteroidi tabamused tösiasi
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                Inimene hakkab kliimat kontrollima siis? Meil on praegu kanaari saartel vulkaan mis sööb järk-järgult asustused ära ja mitte m***igi teha ei saa, tuleb lihtsalt eest ära minna. Mingi hetk, möne nädala vöi mõne tuhande aasta pärast, laguneb pool saare küljest vette selle tagajärjel ja tekitab megatsunaami mis tähendab 50-100m lainet USA idarannikule üksi. Jällegi vältimiseks pole mitte m***igi teha. Hobiastroom vöib avastada täna, et ülehomme lendab Tallinna suunal meteoriit. Jällegi, mitte mu***igi pole teha, tuleb lihtsalt eest ära minna ja leppida, et loodusnähtuseid inimene ei kontrolli. Need vulkaanid ja meteoriidid möjutavad kliimat ka märksa suuremas mastaabis kui inimene eales suutnud on....
                                Seni, kuni mentaliteet on, et ei saa, ei suuda, ei ole võimalik, ei muutugi midagi.
                                Aga kui prooviks? Kui uuriks, arendaks ja mõtleks välja?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X