320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Keegi on tõesti nii naiivne arvates, et kui aktsiisi või maksu langetatakse, siis poes ja tanklates ka hinnad langevad?

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Keegi on tõesti nii naiivne arvates, et kui aktsiisi või maksu langetatakse, siis poes ja tanklates ka hinnad langevad?
      Alks langes vist.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
        Keegi on tõesti nii naiivne arvates, et kui aktsiisi või maksu langetatakse, siis poes ja tanklates ka hinnad langevad?
        Mina

        Kommentaar


          Mul jäi tänasest riigikogust mulje, et kui diislikütuse aktsiisi langetatakse siis langeb hind 4 senti, lihtsam on siis äkki kõigile alexela kodukliendi lepingud vormistada....

          Kommentaar


            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust

            Alks langes vist.
            Alksi üle oli suur huilgamine ka ja käidi massiliselt lätis. Osaliselt põhimõtte pärast. Toidukaup on veits teine asi. Piima järgi ei sõida Iklasse Paidest.

            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

            Mina
            Nunnu

            Kommentaar


              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
              Keegi on tõesti nii naiivne arvates, et kui aktsiisi või maksu langetatakse, siis poes ja tanklates ka hinnad langevad?
              Pole küll majandusteadlane, aga suht kindel, et kui kütsi ja tubakamaksud vahele jätta siis nende hinnad langevad. Samamoodi oleks toasoe odavam, kui CO2 makse poleks

              Samas tänapäeval peab paberitega bioloog olema, et mehel ja naisel vahet teha seega see info ei loe midagi.
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                Keegi on tõesti nii naiivne arvates, et kui aktsiisi või maksu langetatakse, siis poes ja tanklates ka hinnad langevad?
                Nobeli majanduspreemia peaks saama see geenius, kes avastas viisi, kuidas riigikassasse raha teenida nii, et kuskilt midagi puudu ei jää.

                kass Basilio kiidab heaks.

                images?q=tbn:ANd9GcShW5LWhj04_P1DqYMPxCtFBPZQP10z2W47BefC_AF9Zg&s.jpg

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust

                  Tsiteerin siis uuesti: "A digital currency could include programming: effectively allowing a party in a transaction, such as the state or an employer, to control how the money is spent by the recipient."

                  Ehk siis kõige kõrgemal tasemel käib arutelu, kuidas riik vöi tööandja saaks hakata kontrollima seda, kuidas sa oma
                  palka kulutad. Et sul liiga palju vara ei oleks, liiga suures korteris ei elaks, liiga palju liha ei sööks, liiga palju ei reisiks - ei tarbiks üksköik mida, mis kellegile teisele ei meeldi. Sisuliselt sulle öeldakse, et jah vöid teha oma rahaga mida tahad, aga siin on nimekiri asjadest mida, kui palju ja millal vöid osta.

                  Ja see on ainult üks näide sellisest mötteviisist.

                  https://archive.ph/7PzT9
                  Täiesti absurdne järeldus sellest artiklist. Aga eks siit kumabki läbi mingi veider paranoiline elustiil, et mis iganes asju maailmas tehakse, siis seda ikka selle jaoks, et elu inimestel rohkem pekki keerata. Nagu miks? Isegi selles lühikeses artiklis oli ju välja toodud, mis sellise asja point on. Kui on mingi sihtotstarbeline toetus, siis see võimaldab kontrollida, et seda sihtotstarbeliselt kasutatakse, kuskohast loed sa välja, et selle abil kontrollitakse, et sa liiga palju liha ei söö. Liha hind lihtsalt tõuseb mingi hetk sellisele tasemele, et väga ei tahagi seda süüa.
                  Niiet jah, kui sa saad lastetoetust, siis selle abil saab kontrollida, et sa tegelikult ostad siis midagi lastele, mis ongi selle point, mitte ei mängi seda maha kasiinos või ei osta kast viina. Tõeliselt kuritegelik "vaba inimese" rõhumise süsteem tõepoolest, maailm on hukas.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas raudidas Vaata postitust

                    see kõik üks osa the great reset agendast, mida kajad ja klausid ja kõik muud WEFil osalejad "oma" rahva nahal järgi proovivad. 2030 sööme kõik putukaid ja oleme õnnelikud ja siinsed oravate kummardajad vaid kiidavad takkaja pistavad oma yhikaruumis kröbedaid prussakaid nahka.



                    Over the last few years, a bureaucratic body comprised of members from most countries around the world, has been undertaking an agenda that they hope nears fruition. The World Economic Forum (WEF)…




                    Tõepoolest, inimesed, kellel on rohkem raha, mida nad on praeguses maailmakorralduses kokku kogunud, kui neil ja 50l järeltulija põlvkonnal kunagi vaja läheb, raiskavad oma energiat selle peale, et seda maailmakorraldust muuta. Sest nad on kurjad? Fantastiline loogika.

                    Kommentaar


                      See EKREIKE lastetoetuse sellisel määral tõstmise teema on ikka müstiline kelbas minu arvates. Küsisin naiselt, et palju ta praegu meie lapse eest saab - vastas, et ei tea, peab siis vaatama. Millest me siis räägime? Miks teised kodanikud peaksid meile seda maksma? Ja see loogika, et lastetoetus jõuab lasteni jääb ka arusaamatuks. Minu poolest maksame solidaarselt kinni kõikide laste lasteaiakohad või kõikidele lastele huviringitoetus vm.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust

                        Täiesti absurdne järeldus sellest artiklist. Aga eks siit kumabki läbi mingi veider paranoiline elustiil, et mis iganes asju maailmas tehakse, siis seda ikka selle jaoks, et elu inimestel rohkem pekki keerata. Nagu miks? Isegi selles lühikeses artiklis oli ju välja toodud, mis sellise asja point on. Kui on mingi sihtotstarbeline toetus, siis see võimaldab kontrollida, et seda sihtotstarbeliselt kasutatakse, kuskohast loed sa välja, et selle abil kontrollitakse, et sa liiga palju liha ei söö. Liha hind lihtsalt tõuseb mingi hetk sellisele tasemele, et väga ei tahagi seda süüa.
                        Niiet jah, kui sa saad lastetoetust, siis selle abil saab kontrollida, et sa tegelikult ostad siis midagi lastele, mis ongi selle point, mitte ei mängi seda maha kasiinos või ei osta kast viina. Tõeliselt kuritegelik "vaba inimese" rõhumise süsteem tõepoolest, maailm on hukas.

                        kiss-cut-stickers-5.5x5.5-default-61158d48debef_1024x1024.jpg?v=1628802380.jpg

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          See EKREIKE lastetoetuse sellisel määral tõstmise teema on ikka müstiline kelbas minu arvates. Küsisin naiselt, et palju ta praegu meie lapse eest saab - vastas, et ei tea, peab siis vaatama. Millest me siis räägime? Miks teised kodanikud peaksid meile seda maksma? Ja see loogika, et lastetoetus jõuab lasteni jääb ka arusaamatuks. Minu poolest maksame solidaarselt kinni kõikide laste lasteaiakohad või kõikidele lastele huviringitoetus vm.
                          Esimene osa on see klassika, mida suuresti saanud ka ajakirjanduse kaudu kogeda. Lühidalt - ära ole vaene.
                          Mis puudutab suunatud toetusi, siis seal oli ka mingi argumentatsioon olemas... mida ma lihtsalt ei mäleta (väga selle ja teiste teemade spinnimine ei paku huvi, muidu olen ise ka varsti duvi).

                          Natukene pläma veel. Kui EV eesmärk on kanda edasi kultuuri, s.t keelt, siis n.ö lastetusmaks (mida see lastetoetus iseenesest on) on täitsa asjakohane meede või mõjutus või sund (koroona-aeg andis palju häid väljendeid). Pick your poison.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                            Esimene osa on see klassika, mida suuresti saanud ka ajakirjanduse kaudu kogeda. Lühidalt - ära ole vaene.
                            Ma ei näe ühtegi kohta, miks mõistlik inimene peaks sellest esimesest osast järeldama "ära ole vaene", mitte "see ei ole õiglane" või "see ei ole mõistlik". Välja arvatud muidugi siis kui see olekski ainukene lause olnud. Tegelikult aga oli seal paar muud mõtet juures. Aga igale ühele oma muidugi.

                            Et ja, ma tõepoolest ei leia, et ühiskondlikult on mõistlik rahakasutus see kui kõrgema sissetulekuga inimesed saavad veel 700 EUR 3 lapse eest nende samade vaesemate inimeste maksuraha, kes näiteks oma lapsed on tänaseks ülesse kasvatanud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                              Ma ei näe ühtegi kohta, miks mõistlik inimene peaks sellest esimesest osast järeldama "ära ole vaene", mitte "see ei ole õiglane" või "see ei ole mõistlik". Välja arvatud muidugi siis kui see olekski ainukene lause olnud. Tegelikult aga oli seal paar muud mõtet juures. Aga igale ühele oma muidugi.

                              Et ja, ma tõepoolest ei leia, et ühiskondlikult on mõistlik rahakasutus see kui kõrgema sissetulekuga inimesed saavad veel 700 EUR 3 lapse eest nende samade vaesemate inimeste maksuraha, kes näiteks oma lapsed on tänaseks ülesse kasvatanud.
                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              See EKREIKE lastetoetuse sellisel määral tõstmise teema on ikka müstiline kelbas minu arvates. Küsisin naiselt, et palju ta praegu meie lapse eest saab - vastas, et ei tea, peab siis vaatama. Millest me siis räägime?
                              See on selline Kaja Kallasega 69 tegemise postitus, sest vibe on täpselt 1-1le ,,Minu vanemad saavad hakkama'' teemaga

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust



                                See on selline Kaja Kallasega 69 tegemise postitus, sest vibe on täpselt 1-1le ,,Minu vanemad saavad hakkama'' teemaga
                                Julmad solvujad siin ikka. Vibe on see, et mitte minu vanemad ei saa hakkama vaid mina saan hakkama ja mina ei vaja, et nasfal mulle juurde maksaks vaid pigem võiks kellegi teise laps saada tasuta lasteaiakoha. Seda riikliku strateegiana. Seega teie reaktsioon on mõistetamatu ja umbes täpselt vastassuunaline sellele, mida öeldi.

                                Teine variant on mitte endast rääkida ja öelda, et türa nahhui mingi Pruunsild eksole, tinistas isamaa ära ja nüüd naine hakkab tal seitse sotti saama. Kus on õiglus raisk!!! Teistel lapsed nälgivad, ainuke soe toit koolis! Siis oldaks vast rahul.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X