320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Even Vaata postitust
    fear and loathing in las vegas ehk hirm ja jälestus las vegas on täielik sitt. kuidas on võimalik üldse nii halvasti tõlkida, nagu võiks uurida natuke tausta ja proovida kasvõi slängina kirjutada.

    inglisekeeles - "whole galaxy of multi-colored uppers, downers, screamers, laughers..."

    tõlge - "terve galaktika mitmevärvilisi uppers'eid, downers'eid, karjutajaid, naerutajaid..."

    nagu, võiks kõik sõnad ära tõlkida. samas ma ei tea, äkki võib nii olla või peab.
    Järel- või eelsõnas on tõlkija seda tõlkimatajätmist ka põhjendanud. Võib selles konkreetses asjas nõustuda või mitte, aga kokkuvõttes minu meelest oli väga ok tõlge, eriti arvestades, et see oli vist Kaevatsil suhtkoht debüüt ka.

    Kas ma kirjutan siia teemasse juba liiga palju?
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    Kommentaar


      see on jah nii ja naa. areeni toimetus vaatab ka sellele raamatule kahepidi.

      forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

      Kommentaar


        Algselt postitas Even Vaata postitust
        see on jah nii ja naa. areeni toimetus vaatab ka sellele raamatule kahepidi.

        http://www.ekspress.ee/news/areen/ra....d?id=32349819
        Kui ma ei eksi, siis oli paberversioonis märgitud autoriks Peeter Helme, kellel on
        kombeks vigiseda täiesti jaburate asjade üle, muuhulgas ka jalgpalli kui maailma suurima tobeduse aadressil. Ka antud juhul ei oska ta ju hakata muust kinni, kui pisiasjadest ("erus alamohvitserid” (pro eruallohvitserid) või “riiklikud süüdistajad” (pro riigiprokurörid), no wtf).
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          Algselt postitas fitti Vaata postitust
          Suve ainus raamat ilmselt.
          Vöölt võin tulistada "Ma armastasin kiskjat" ja "Punane elavhõbe", muud pudipadi oli vbl veel aga ei meenu. Eriti palju pole suvel lugenud küll, jah
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Ma ei tea, kuidas on võimalik võõrkeelsete raamatute tõlkeid lugeda. Nii palju läheb kaduma või on muutunud ju. Eriti imelik on lugeda kõike seda luulet, mida koolis sunnitakse lugema.

            Kommentaar


              "Nullpunkt" päris hea ja huvitav raamat, esimene pool oli kindlasti parem kui teine. Aga selline 8/10

              Kommentaar


                Keegi uut raamatut lugenud ka on?

                Onu Bellalt jõuab järgmisest nädalast raamatupoodide lettidele autobiograafiliste sugemetega ilukirjanduslik teos "Ma võtsin viina".
                tulevik on tunni aja pärast

                Kommentaar


                  Vaba valiku romaan Vene kaasaegsest kirjandusest (siin: alates aastast 1990) - palun tulistage soovitusi.

                  Kommentaar


                    no Pelevin nt

                    (aga paremad just surid siis)
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Terry Pratcheti, Kettamaailma romaanid on head.

                      Kommentaar


                        Viimati lõpetasin välis-Eesti kirjanik Karl Ristikivi raamatu " Tuli ja Raud ". Seda võiks tinglikult nimetada industriaalajastu tõeks ja õiguseks. Mulle igastahes meeldis. Räägib ühe mehe, Jüri Sääveli, elust alates sellest kui ta töötab maal sulasena, kuidas ta naise võtab ja linna kolib ja mis linnas sellel segasel ajal (1800 lõpp 1900 algus, sh 1905 revulutsioon) toimub ja mis saab tema lastest ja lastelastest. Suhteliselt traagiline raamat, aga julgen soovitada.

                        Kommentaar


                          Mul hetkel käsil raamat mille küljendajaks on üks tuntud foorumlane. 200 lk 2 päevaga loetud ja umbes sama palju veele ees.
                          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rein Vaata postitust
                            Mul hetkel käsil raamat mille küljendajaks on üks tuntud foorumlane. 200 lk 2 päevaga loetud ja umbes sama palju veele ees.
                            See tuletab meelde aega, mil sai püstitatud isiklik rekord kiiruslugemises. John Grishami "Hagejate Kuningas" 6 tunnig. Raamatust muidugi ei mäletagi sittagi. Üksnes seda vast, kuidas modellivälimusega neiu mingit rannamajakest kuskil Shensellidel renoveeris ja siis vahelduseks üks härra seal teda rahuldamas käis. Või noh kurat seda enam mäletab, kes keda rahuldas.

                            Keda huvitab lugemine, kui meil on Maaja.
                            Targa inimese tähelepanekuid elust enesest.
                            "Olete te tähele pannud, kui nilbed on higistavad puulehed? Eelsperma igal pool."

                            Kommentaar


                              viimati sai loetud tasuja ja lohetätoveeringuga tüdruk
                              ARSENAL !

                              Kommentaar


                                Värske lugemissoovitus: "The Pedophile's Guide to Love and Pleasure: a Child-lover's Code of Conduct".

                                Kättesaadavusega võib aga probleeme olla: http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-11731928
                                Which ship has never docked at Liverpool?
                                The Premiership.

                                "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

                                Kommentaar

                                Working...
                                X