320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ise ka autoga Horvaatias käinud. Tallinn-Warsaw-Viin-Ljubljana-Pula-Zagreb-Budapest-Slovakkia mäed-Tallinn.

    Eelarvest vist poleks väga kasu, sest mul rendiauto, bensiini, söögi/joogi, vaatamisväärsused ja majutus kõik ühe numbrina koos ning perioodiks oli kaks nädalat. Muidu see marsuut on suht dope. Viin on awesome, Ljubljana oli üllatavalt tore, Budapest freaking awesome, Slovakkia loodus samuti.

    Kommentaar


      Käisin mõni aeg tagasi üksi euroopas autoga.
      Tallinn - Zillertal (Austria) - Veneetsia / Jesolo (Itaalia) - Koper (Sloveenia) - läbi Pula, Krki saare Krka rahvuspargi äärde (Horvaatia) - läbipõige Spliti ja siis Dubrovnikusse - rannikut mööda Montenegro lõunaossa ja siis Podgorica - Sarajevo (Bosnia) - Novi sad (Serbia) - Budapest (Ungari) - Slovakkia tatrad - Lviv (Ukraina) - Tallinn

      Kokku 7500km, rahakulu ca 1000.-.

      Reis sai ettevõetud kuna läbi oli saanud ca 2 aastat kestnud projektid ning väsimus oli väga suur ning tahtsin lihtsalt autoga sõita.

      Tallinnast panin ca kell 4 hommikul minema ning Poola jõudsin 8 tunni pärast. Warssawi ligidal jäin mingisse motelli, jube kehva oli olla ning motelli sildil oli eesti keelne "Tere tulema". Makstud 20 euri öö eest oli üks kallemaid ööbimisi.

      Järgmine päev võtsin suuna Viini peale. Viini kõrval kiirtee tanklas saiakest söödes mõtlesin, et sõidaks linna sisse. Oli pühapäeva õhtu mingi 6-8. 8 rajaline tee mingi hetk lõppes ja GPS enam ei saanud mitte midagi aru. Proovisin linnast välja saada. Läbi vanalinna "on see nüüd jalakäijatele mõeldud ala?" teede jõudsin kuidagi mingile ringile ja sain linnast välja. Silt näitas Innsbruck.. "no poh, lähme alpidesse siis". Paslik oleks ära märkida, et Tallinnast lahkudes mul mingit marsruuti plaanitud ei olnud. Sloveenia vahemere ala oli mingi umbmäärane eesmärk.

      Kuskil 2 aja öösel ja juba lund näinuna jäin mingisse parklasse magama. Kuna oli öö, siis mägesid veel näha polnud, vaid aimata. Hommikul luugid lahti lüües lootsin ilusat vaadet näha. Udu. Udu rikkus kõik ära. Sõitsin edasi ja võtsin suuna Zimmertali oru peale. Sinna ma vist kohale ei jõudnud, aga ilusaid alpipilte sai tehtud küll - päeva peale ilm selgines ja välja tuli päike.
      Reisi meeldejääv hetk nr 1 - nüüd juba itaalia alpides mööda serpentiine mägedest alla tulek. Suitsevad pidurid.

      Edasi käisin Veneetsia ligidal ringi luusimas, Veneetsiasse end pressima ei hakanud, leppisin kõrval poolsaarel asuva Jesologa, Ujuma ei läinud, tuul oli liiga tugev.

      Sloveenia poole läks tee vaheldumisi mööda kiirteed ja väiksemaid teid. Need väiksemad teed enne Triestet olid muidugi lummavad...
      Reisi meeldejääv hetk nr 2 - Itaalia kiirteel nägin reisul ainukest korda eesti nr märkidega autot. Sinine kaubabuss uimas teisel real ja teenis itaallastelt pidevat tulede vilgutamist.

      Öö nr 3 möödus sloveenias Koperis. Üsna mõttetu. Ööbimine mingis noorte hotellis maksis vist 7 eur.

      Edasi horvaatiasse. Pula, Krki saar erilist muljet ei tekitanud. Rahvast palju, aga ilm oli tuuline ja vihmane ja palav ja külm. Ööseks jõudsin nüüd juba Krka rahvuspargi veerele.
      Reisi meeldejääv hetk nr 3 - Zagrebi - Dubrovniku kiirtee (vist oli A1, euroopa E65), väidetavalt ilusaim kiirtee maailmas, õigustas oma nime. Tõesti oli ilus sõita.
      Viienda öö veetsin mingis kodumajutuses (10 euri öö), hinna sisse kuulus erinevate viinamarja jookide degusteerimine.
      Viienad päeva hommik Krka rahvuspargis, no vaadake neid pilte netist, tõesti ilus koht. Jõudsin sinna mingi kell 5-6 hommikul ja üksi seda vaadet nautida oli väga mõnus. Käisin Splitist läbi ja võtsin suuna Dubrovniku peale. Vahepeal paar km Hertsegoviinas, seejärel jälle Horvaatia ja Dubrovnik. Rahvast palju, palav, parkimine kallis, võtsin suuna Montenegro peale.

      Inimeste massid kadunud, linnad, külakesed väga ilusad. Kõik väga odav. Muide montenegros on euro juba. Tiirutasin siin seal ja võtsin suuna ööks Podgoricasse. Pealinn ise väga ilus, kesklinn üsna euroopalik (linn iseenest väikene). Hommikul kaalusin lõuna (Albaania) ja kojumineku vahel (Bosnia ja Hertsegoviina). Lõunaks olin Bosnias. Kruusateed mägedes, väga äge oli. Mägede peale oli iga 100m tagant kirjutada šlepi teenuse nr. Ju siis läks tihti vaja . Mul midagi häda ei olnud ja jõudsin Sarajevosse õhtaks. Ummikud, jube. Motelli olin vanalinna võtnud ja kui juba olin loobunud autoga maja ette jõudmisest nägin kuskil paar km motellist eemal üli väikest silti, mis juhatas täpselt minu parkimiskohani. Öösel läks pidutsemine esimest korda päris käest ära ja järgmine hommik varajast starti ei suutnud teha.

      Kuna start oli hiline, siis järgmisse sihtkohta pidin jõudma päris hilja. Sihtkohaks võtsin esialgu Belgradi. Serbia prügimäed teede kõrval ja üleüldine tõrge (ei tea miks) selle riigi vastu sundisid mind siiski edasi sõitma ja hilisõhtuks jõudsin üldse Budapesti. Veetsin õhtu selles toredas suurlinnas ja väga meeldis. Ilmselt järgmine suurlinna puhkus pikaks nädalavahetuseks(kui see millalgi tulema peaks) saab seal veedetud.

      Hommikul võtsin suuna slovakkia tatradesse. Käisin mingi mäe jalamil ja aitas küll. Ööbisin kuskil mõttetus hotellis ja maksin selle eest 30 euri - reisi kalleim ööbimine. Kuna hotell oli pask siis õhtu veetsin õllekas 1 euriseid õllesid lürpides. Õlle joomise tulemus oli see, et plaaniks sai võetud ukrainasse minek.

      Lvivi ma ka järgmise päeva õhtaks jõudsin..
      Reisi meeldejääv mälestus nr 4 - poola - ukraina piiri ületus. Tõeline bardakk.
      Lvivis mulle väga meeldis ja ainuke linn, kus olin rohkem, kui 1 öö. Ma tulin ikkagi autoga sõitma. Kohalikega väga hästi kontakti saada ei õnnestunud, kas nemad ei osanud/ei tahtnud vene keelt rääkida või ajas mingi väljamaalane neid närvi. Igastahes lõpuks sain endale uued kamraadid, kes teiseks päevaks ajasid vabsje delegatsiooni välja kellega ma koos terve linna ja selle vaatamisväärsused läbi käisin. Teisel õhtul jõime minu korteris (mingi 10 euri öö) pudeli vana tallinnat ära.

      Mida edasi teha? Koju minna. Sõitsin Lvivist otse Tallinna. Ajakulu kokku ca 12 tundi, millest ca tund Lvivi hommikuses tipptunnis (sõit läbi ehitusplatsi, üle liiva hunnikute... aga samas vist okei, sest miilits oli sama marsruudi peal minust 2 autot eespool), 3 tundi piiriületuses.

      Lätti jõudes tuli sisse soe tunne, enne reisi sees olnud tülpimus ja väsimus oli asendunud energia ja tahtmisega teha rohkem, paremini. Soe tunne kadus, kui läti neste mu pangakaardi ära sõi ja kütust ei andnud. Järgmises tanklas sain viimase sularaha (20 eurot) eest natuke kütust ja jeeli-jeeli jõudsin koju.

      Kommentaar


        Algselt postitas billybob Vaata postitust
        Muide montenegros on euro juba.
        Montenegros on alati € olnud. Muidu tore lugu.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Montenegros on alati € olnud. Muidu tore lugu.
          Saksa mark oli ka enne eurot kui veel serbiaga liidus olid
          INTER ARMA CARITAS

          Kommentaar


            Huvitav küll, kuid ühes osas veab sul kindlasti mälu alt Tallinnast Varssavi ei sõida sa kuidagi 8 tunniga. See pigem 12-15 tunnine ots. Mul tavaliselt maksimum olnud Poola-Leedu piirialad ühe päevaga.

            Horvaatia puhul must-go on Plitvice rahvuspark. See oli üllatavalt ilus koht, kus ringi jalutada.

            Kommentaar


              Algselt postitas kampsun Vaata postitust
              Huvitav küll, kuid ühes osas veab sul kindlasti mälu alt Tallinnast Varssavi ei sõida sa kuidagi 8 tunniga. See pigem 12-15 tunnine ots. Mul tavaliselt maksimum olnud Poola-Leedu piirialad ühe päevaga.

              Horvaatia puhul must-go on Plitvice rahvuspark. See oli üllatavalt ilus koht, kus ringi jalutada.
              Poola kaheksa tunniga on ju ok, loe uuesti
              INTER ARMA CARITAS

              Kommentaar


                Algselt postitas marcello Vaata postitust
                Poola kaheksa tunniga on ju ok, loe uuesti
                Mis ma uuesti loen? Varssavi ligidal ei tähenda ju paarisaja kilomeetri kaugusel. Sõidan aastas 2-3x vähemalt seda teed ja hommikul startinud ja alati jõudnud Kaunasesse õhtu kandis. Nii kui Poola piiri ületad, siis kiirused tõusma ei hakka (isegi kiirteel võib hobuseid kohata). 900km on see ots ja Baltimaades kiirused madalad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kampsun Vaata postitust
                  Mis ma uuesti loen? Varssavi ligidal ei tähenda ju paarisaja kilomeetri kaugusel. Sõidan aastas 2-3x vähemalt seda teed ja hommikul startinud ja alati jõudnud Kaunasesse õhtu kandis. Nii kui Poola piiri ületad, siis kiirused tõusma ei hakka (isegi kiirteel võib hobuseid kohata). 900km on see ots ja Baltimaades kiirused madalad.
                  Äkki ikka loed uuesti? Kirjas, et kell neli hommikul startis ja 8 tunni pärast poolas ( mitte warssawis) ehk kell 12 päeval! Öömajale jäi warssawi ligidal
                  INTER ARMA CARITAS

                  Kommentaar


                    Soovitused Berliini kohta?
                    INTER ARMA CARITAS

                    Kommentaar


                      Algselt postitas marcello Vaata postitust
                      Soovitused Berliini kohta?
                      Loomaaed on tore.
                      Tehnoloogiamuuseum on tore.
                      DDR-i muuseum on tore.
                      Paadisõit mööda jõge on enamvähem.
                      Kontserte on igal õhtul väga toredaid.
                      Berliini müür (see grafititega, mille nimi mulle ei meenu) on mõttetu turistilõks.
                      Paljaste naistega spaad on ka toredad.

                      Ehk minu lemmiklinn.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas marcello Vaata postitust
                        Äkki ikka loed uuesti? Kirjas, et kell neli hommikul startis ja 8 tunni pärast poolas ( mitte warssawis) ehk kell 12 päeval! Öömajale jäi warssawi ligidal
                        Okei. Enne peaks kaineks vist korralikult magama. Andestage.

                        Berliini osas. Mulle linn üldse ei meeldi. Konkreetne immigrantide linn, kus valgeid näeb harva. Kesklinn üpriski räpane. Reichstag oli tore, loomaaed samuti. Hipsteribaarides oli ka tore laamendada.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kampsun Vaata postitust
                          Okei. Enne peaks kaineks vist korralikult magama. Andestage.

                          Berliini osas. Mulle linn üldse ei meeldi. Konkreetne immigrantide linn, kus valgeid näeb harva. Reichstag oli tore, loomaaed samuti. Hipsteribaarides oli ka tore laamendada.
                          Mm, Berliin pole üldse immigrantide linn. Sellised on pigem Bremen, Köln ja selline kamp. Berliinis näiteks Kastanialleel olles ongi enamjaolt ainult valged inimesed. Kusagil Kreuzbergis on olukord muidugi vähe teine.

                          P.S. Ehk 82 prossa on hetkel eurooplasi linnas. Pole kõige hullem.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Loomaaed on tore.
                            Tehnoloogiamuuseum on tore.
                            DDR-i muuseum on tore.
                            Paadisõit mööda jõge on enamvähem.
                            Kontserte on igal õhtul väga toredaid.
                            Berliini müür (see grafititega, mille nimi mulle ei meenu) on mõttetu turistilõks.
                            Paljaste naistega spaad on ka toredad.

                            Ehk minu lemmiklinn.
                            Öömaja kuhu kanti, et võimalikult vähe ühistransporti kasutada, samas võimalikult palju näha? Hetkel on bronnitud koht loomaaia lähedal ja 3,5 km kaugusel brandenburgi väravast
                            INTER ARMA CARITAS

                            Kommentaar


                              Algselt postitas marcello Vaata postitust
                              Öömaja kuhu kanti, et võimalikult vähe ühistransporti kasutada, samas võimalikult palju näha? Hetkel on bronnitud koht loomaaia lähedal ja 3,5 km kaugusel brandenburgi väravast
                              Berliinis on kõige mõttekam võtta kolmepäeva või nädalapilet (need pole VÄGA kallid, eriti võrreldes näiteks Londoniga). Ma ise olen korra Berliinis hotelli võtnud, mis oli eriline säästukas Meistrite Liiga finaali ajal ja asus pmst Schönhauser alleel. Teised paar korda olin enda toonase naise juures, kes elas Choriner strassel, mis on sisuliselt samas kandis ehk siis Kastanienallee paralleeltänav. Kastanienallee on otsast otsani kohvikuid, baare ja söögikohti täis (Tallinnast odavamad), suhteliselt rahulik ja näiteks teletorn jääb sealt paari trammipeatuse kaugusele ning kohe seal samas on ka see suur Mauerpark. Ehk minu arvates väga tore kant.

                              Lisaks võid ära käia Holokausti muuseumis (väga mõjusalt tehtud) ja siis ka natsismimuuseumis, mis asub Tiergarteni lähedal ehk siis üsnagi loomaaia piirkonnas.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas marcello Vaata postitust
                                Öömaja kuhu kanti, et võimalikult vähe ühistransporti kasutada, samas võimalikult palju näha? Hetkel on bronnitud koht loomaaia lähedal ja 3,5 km kaugusel brandenburgi väravast
                                Miks ühistransporti ei taha kasutada? Täpset päevapileti hinda ei mäleta, a maksis pmst tühise summa. Metroo on berliinis väga hea. Ma alati (kõik kaks korda!) Friedrichseini hotelli võtnud.

                                Loomaaed suht ok koha peal, kui tõesti jalutada tahad. A siiski soovitan metrood.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X