320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas Kuala Lumpuri kesklinnas jõuab ilusti ära käia kui kahe lennu vahel 6 tundi?
    INTER ARMA CARITAS

    Kommentaar


      Algselt postitas marcello Vaata postitust
      Kas Kuala Lumpuri kesklinnas jõuab ilusti ära käia kui kahe lennu vahel 6 tundi?
      jõuab
      kuigi raske öelda mis seal täpselt see "kesklinn" on
      Travel hassle-free from Kuala Lumpur city to KL International Airport with KLIA Ekspres. Book your tickets now for a convenient and comfortable journey.
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Algselt postitas chac Vaata postitust
        jõuab
        kuigi raske on öelda mis seal täpselt see "kesklinn" on
        https://www.kliaekspres.com
        No twin towersi juures tahaks ju poseerida. Vaevalt sinna enam satub
        INTER ARMA CARITAS

        Kommentaar


          Kui mälu ei peta siis takso oli fixed price lennujaama (ja väga odav) ning lennujaam ise oli 70km linnast ... probably jõuad
          Victoria Concordia Crescit

          Kommentaar


            Bratislavas on keegi mölutanud? Õlu odav? Kuhu minna, kuhu ei?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Bratislavas on keegi mölutanud? Õlu odav? Kuhu minna, kuhu ei?
              Eelmises töökohas oli Bratislavas meie IT peakontor niiet sai seal oldud küll aga kahjuks väga palju aega ringi vaadata ei olnud, vanalinnas igatahes on päris äge, ilus ja kena, aga väljaspool seda jäi silma ikka suht geto linn, mis jääb Prahale igas aspektis alla ja tänu eurole olevat hinnad ka kallimad (pole Prahas väga ammu käinud, niiet ei tea võrrelda), aga no kui otsid siis leiad alla 2 euri kindlasti mõne koha. VÄhemalt aasta tagasi leidis, nooblimates kohtades võidakse ka 3 ringis küsida. Aga no kindlasti Eurotripi Bratislavat ei tasu oodata
              Kui lähed Viini kaudu on soovitav Bratislavast takso või transport järgi kutsuda on oluliselt odavam kui kohapealt.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Eelmises töökohas oli Bratislavas meie IT peakontor niiet sai seal oldud küll aga kahjuks väga palju aega ringi vaadata ei olnud, vanalinnas igatahes on päris äge, ilus ja kena, aga väljaspool seda jäi silma ikka suht geto linn, mis jääb Prahale igas aspektis alla ja tänu eurole olevat hinnad ka kallimad (pole Prahas väga ammu käinud, niiet ei tea võrrelda), aga no kui otsid siis leiad alla 2 euri kindlasti mõne koha. VÄhemalt aasta tagasi leidis, nooblimates kohtades võidakse ka 3 ringis küsida. Aga no kindlasti Eurotripi Bratislavat ei tasu oodata
                Kui lähed Viini kaudu on soovitav Bratislavast takso või transport järgi kutsuda on oluliselt odavam kui kohapealt.
                Mul maksab Euroopa Komisjon reisi kinni, et ses suhtes on transpordiga poogen. Ilmselt saab taksohelikopteri või mõne muu tagasihoidliku asjaga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                  Kui mälu ei peta siis takso oli fixed price lennujaama (ja väga odav) ning lennujaam ise oli 70km linnast ... probably jõuad
                  KL takso on küll olemas (ja oli suht odav ka), aga kui just suuremat hulka kohvreid kaasa ei vea ja aega on vähe siis pigem mitte. Eriti kesklinnas esineb tihti ummikuid, olen ise ca tund aega enamvähem taksos tühja istunud. Kesklinnas, Sentral-jaamast sai LRT'ga üsna mugavalt ja kiiresti edasi TwinTowersi juurde.

                  Batu koopad ja hiiglaslik kuju seal oli muidu ka äge aga selle aja jooksul sinna arvatavasti ei jõua (kui veel kuskile mujale tahta). Little India võiks olla veel huvitav, lahedalt kirev linnaosa tavalise eestlase jaoks, ja võrreldes päris indiaga ikka väga mõnusalt puhas
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Bratislavas on keegi mölutanud? Õlu odav? Kuhu minna, kuhu ei?
                    Loss on kena ja sealt avaneb ilus vaade linnale. Lossi sisse pole mõtet aega kulutama minna. Muidu aga mine otsi mõni kohalik pruulikoda üles ja naudi ilusat ilma. Midagi liiga palju seal linnas teha pole. Võid ka linnast välja sõita mõnesse väiksemasse kohta, nt Sväty Jur oli suhteliselt kena koht, kus veine degusteerida.

                    PS! Ma olen peaaegu kindel, et Bratislava kohta olen ise siit foorumist infot otsinud või olen siia ise juba varem midagi selle linna kohta kirjutanud. Ainult, et ei oska öelda, millises teemas seda võisin teha. Ise käisin seal 3 aastat tagasi.
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                      Loss on kena ja sealt avaneb ilus vaade linnale. Lossi sisse pole mõtet aega kulutama minna. Muidu aga mine otsi mõni kohalik pruulikoda üles ja naudi ilusat ilma. Midagi liiga palju seal linnas teha pole. Võid ka linnast välja sõita mõnesse väiksemasse kohta, nt Sväty Jur oli suhteliselt kena koht, kus veine degusteerida.

                      PS! Ma olen peaaegu kindel, et Bratislava kohta olen ise siit foorumist infot otsinud või olen siia ise juba varem midagi selle linna kohta kirjutanud. Ainult, et ei oska öelda, millises teemas seda võisin teha. Ise käisin seal 3 aastat tagasi.
                      Nojah, meibi ma tõmban siis Viini, kui igavaks läheb.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Nojah, meibi ma tõmban siis Viini, kui igavaks läheb.
                        Kõik oleneb sellest, mis sulle meeldib ja mida sa teha tahad. Viin on ilusam, Bratisalva on odavam. Õhtul on mõlemas linnas melu, Viinis ilmselt rohkem. Kuna ma olen mõlemas linnas ühe õhtu veetnud, siis selle pinnalt võin öelda, et Bratislava ammendab ennast kiiremini, kuid see ei tähenda, et seal ei võiks ühe või kaks õhtut väga hästi aega veeta. Inimesed on seal sõbralikud
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Hispaania (barca\girona) autorent, mida kasutanud olete\soovitate\laidate? Viimati kasutasin goldcari, aga see oli kuradima ammu ja ei mäleta enam kuidas miski oli.
                          Kindlustus - kui autole full teha ja ette ära maksta, siis võib kindel olla, et krediidil x päevadeks summa broneeringusse ei lenda? va siis kütus, mis oleneb tüübist.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas risto Vaata postitust
                            Hispaania (barca\girona) autorent, mida kasutanud olete\soovitate\laidate? Viimati kasutasin goldcari, aga see oli kuradima ammu ja ei mäleta enam kuidas miski oli.
                            Kindlustus - kui autole full teha ja ette ära maksta, siis võib kindel olla, et krediidil x päevadeks summa broneeringusse ei lenda? va siis kütus, mis oleneb tüübist.
                            Viimased Hispaania kogemused eri rendifirmade kindlustusega on küll sellised, et kui võtad siit full'i ära, siis kohapeal hakatakse ikka zahiibitama midagi juurde. A'la sa ei broneerinud 100% full'i vaid see, mida broneerisid oli mingi semi-full vms joga. Et ajukeppi ja lõputut vaidlust vältida, võid arvestada, et maksad seal veel mõnekümned eurod otsa.

                            Viimati Hertzi boksis pakkuski tont, et maksa kohe 78 eurot juurde v broneerime krediitkaardil 670 eurot. Ja noh kui ma seal järtsus seisin, siis kõrval olid teiste tuntumate ja tundmatute firmade boksid, kus käis põmst sama jutt

                            EDIT: Ainus kord kui kõik läks nii nagu lubatud, oli Hiper Rentacar'iga. Aga see oli Mallorcal ka. Ei tea, kas ta mandril levib
                            308

                            Kommentaar


                              Mina ise suurem reisihuviline pole aga reisikirjeldusi loen ikka huviga. Kivirähki sulest üks parimaid, mida lugenud olen:

                              Rännumehe iseloom on juba kord säärane, et kuigi kaua ta kodus ei püsi. Viis-kuus, maksimaalselt kümme aastat – ning juba tahab ta taas minna! Seiklema, maailma avastama, ennast proovile panema.
                              Nii ka mina. Viimasest reisist Keilasse polnud kaheksat aastatki möödas, kui rännupisik jälle vere vemmeldama pani. Sellele kutsele pole võimalik vastu panna. Lõpp kodusele elule, ees ootab silmapiir!
                              Jäi vaid üle valida sihtpunkt. Keilas oli olnud huvitav, kuid sedapuhku ihkas hing midagi eksootilisemat, isegi ohtlikku. Õige rännumees ju katsumuste ees risti ette ei löö. Kellele ei meeldi veres pulbitsev adrenaliin, see pikutagu kodus. Seega otsustasin sõita Soome.
                              Ja loomulikult laevaga! Meri on ürgne stiihia, mis sobib õige rännuhundi vaja- dustega. Meri üllatab alati. Merel võib olla näiteks torm. Meres elavad kalad ja mõned neist on suured. Kodusnorutajale võib see kõik tunduda liiga riskantne, aga jänesed šampust ei joo.

                              Enne rännaku algust on mõistlik end teekonnaks ette valmistada ja sihtpunkti tundma õppida. See tasub end hiljem alati tuhatkordselt ära. Kõige lihtsam ja samas tulutoovam on kasutada interneti teenu- seid. Nii ma ka tegin ja sain teada palju olulisi asju. Siinkohal väike valik. Soome pealinn on Helsingi. Soomes räägitakse soome keelt. Soomes on peale Helsingi veel näiteks sellised linnad nagu Oulu ja Tam- pere. (Tegelikult on linnu veel, aga ruumi kokkuhoiu mõttes ma neid kõiki siia kirja panema ei hakka.) Helsingis on teatreid ja muuseume. On ka raudteejaam. Soome on tuhande järve maa.
                              Sellised faktid, mis tõestavad, kui mit- mekesine ja kirju on lai maailm, kütavad uudishimu ning sa ei suuda ära oodata hetke, mil sa seda kõike oma silmaga näed. Ja pildistada saad. Siiski tuli enne minekut lahendada veel mõned olulised küsimused. Näiteks – mul on koer ja ma käin temaga jalutamas. Aga kes jalutab koeraga siis, kui ma olen reisil? Kas jalutab naine? Või jalu- tab tütar? Kumb jalutab hommikul, kumb õhtul? Võib teha näiteks nii, et naine jalutab hommikul, aga tütar õhtul. Võib teha nii, et tütar jalutab hommikul ja naine õhtul. Või siis jalutab koeraga ainult naine. Pealegi on mul veel üks tütar, nii et ka tema võib koeraga jalutada. Seega võib teha ka nii, et hommikul jalutab üks tütar ja õhtul teine, või siis nii, et hommikul jalutab see teine ja õhtul esimene. (Päeval peaks ka tegelikult koeraga jalutama, aga ma ei hakanud seda siia kirja panema, sest muidu läheks pikale.)
                              Ühesõnaga, igasuguseid võimalusi on, aga kõik need tuleb hoolikalt läbi mõelda ja läbi rääkida. Muidu hakkavad sellised problee- mid reisi segama. Ütleme, et sa oled para- jasti Helsingis ja siis keegi pereliige helistab ning küsib midagi. See pole üldse hea.
                              Reisimine just selleks ongi välja mõeldud, et inimene vabaneks vähemalt mõneks ajaks rutiinist ning pisimuredest. Rännusaapaid jalga tõmmates peavad argiaskeldused jääma selja taha.

                              Viimaks õnnestustki kõiges kokku leppida. Nüüd jäi üle veel pakkida kohver. Kohver on kõige parem. Seljakott on ju ka variant ja mõni rännumees pooldabki tulihinge- liselt just seda leiutist, aga minu arvates ei saa sealt pärast asju kätte, sest seljakott on nagu toru – need asjad, mis sa seljakoti põhja topid, jäävad teiste asjade alla ja neid on hiljem väga keeruline välja koukida. Aga kohvri teed naksti lahti ja leiad kohe kõik üles.
                              Hea on ka selline üleõlakott, pika lukuga. Keilas ma omal ajal sellisega käisingi ja oli väga mugav.
                              Need kõik tunduvad pisiasjad, aga tegelikult ei ole seda sugugi. Vana rännumees teab, et korralik varustus on erakordselt oluline ja võib vahel isegi su elu päästa.
                              Lõpuks tellisin ma takso ja sõitsin sadamasse. Seal läksin laeva peale ja sõitsin Helsingisse. Õhtul tulin teise laevaga tagasi.
                              Väga tore reis oli ning jäi kauaks meelde.

                              Kommentaar


                                kes reisidel rendiautot kasutavad- võtke omale näiteks kuuks ajaks plaatinum krediitkaart. kuutasu 13 eurot. reisikindlustus ja rendiautol täiskasko sees, omavastutusega 250 eurot. sissetuleku nõue min. umbes 700 eurot.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X