320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Mul on tunne, et me oleme juba üle aasta aja selle viiruse keskel elanud ning selle ajaga võiks olla (ja ilmselt ongi) tekkinud piisav kogemus ja hoiak, et konkreetses olukorras ausast kommunikatsioonist võiks piisata.

    Eriti olukorras, kus kogu taustsüsteem (täis olevad haiglad, nakatumiskordajad, piiratud ühskond) seda konkreetsust ka toetab. Kui see osadel tekkinud ei ole ning ollakse jätkuvalt "kommunikatsiooni meelevallas kussununnutamist vajavad", siis vaevalt see neil kunagi ka tekib.

    Ehk mu küsimus oligi tegelikult aus - kas kedagi tegelikult teist ka see sõnum nüüd hirmutas? Tekitas vastureaktsiooni? Ja kui tekitas, siis milles see väljendub?
    Vastureaktsiooni näeb üldjoontes inimeste käitumisest ja seda on näha terve sügis, talv ja tõenäoliselt kevad ka. Pole ammu näinud nii palju tuttavaid korraga kuskil välismaal viibivat kui nüüd viimased nädalad näiteks. Need harvad korrad kui linna on asja, siis liiklustihedus meenutab mulle endiselt pigem tavalist koolivaheaja nädalat, mingit kodusistumist suuremal määral pole. Väga mitme tuttava tööandjad pigem eeldavad, et inimesed võiks ikka kontoris olla, kuigi reaalselt saaks kodus ka teha jne.
    Ei tasu unustada, et iga inimese stressitaluvuse võime on ikkagi erinev. Võta näiteks sihtgrupp, kes ongi kõik teinud nii nagu kästud, passinud kodus, hoidnud distantsi jne. Sa väidad, et kui mingi vend nüüd kuskil targutab, et võtke ennast kokku muidu olete terve suvi samamoodi, mõjuks kuidagi positiivselt inimesel, kes samal ajal näeb kuidas ta enda tutvusringkond kuskil mujal chillib ja elu naudib?
    Päris kindlasti mitte.

    Ja minus tekitas see kindlasti vastureaktsiooni, mitte niivõrd isiklikult, aga mu naine juhtus seda lugema ja tema reaktsioon väga trükimusta ei kannata ja tema esimene reaktsioon oligi see, et peaks nüüd hakkama kuhugi reisile minema ja kodune kliima mõjutab paratamatult mind ka.

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      point oli ikka see, et kes oli enne torbik, on nüüd ka edasi. Aga see sõnum ei pane normaalseid inimesi Rimis köhima.
      Ma hakkan üksi mängima seda mängu, et igakord kui cannuman torbik ütleb, võtan pitsi.

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Ei tasu unustada, et iga inimese stressitaluvuse võime on ikkagi erinev. Võta näiteks sihtgrupp, kes ongi kõik teinud nii nagu kästud, passinud kodus, hoidnud distantsi jne. Sa väidad, et kui mingi vend nüüd kuskil targutab, et võtke ennast kokku muidu olete terve suvi samamoodi, mõjuks kuidagi positiivselt inimesel, kes samal ajal näeb kuidas ta enda tutvusringkond kuskil mujal chillib ja elu naudib?
        Päris kindlasti mitte.

        Ja minus tekitas see kindlasti vastureaktsiooni, mitte niivõrd isiklikult, aga mu naine juhtus seda lugema ja tema reaktsioon väga trükimusta ei kannata ja tema esimene reaktsioon oligi see, et peaks nüüd hakkama kuhugi reisile minema ja kodune kliima mõjutab paratamatult mind ka.
        Ei saaks rohkem nõus olla. Täpselt samad reaktsioonid olid ka endal.
        Giggs will tear you appart.

        Kommentaar


          Ähvardused on väga vajalikud. Või õigupoolest poleks neid vaja kui piirangud oleksid vähegi adekvaatsed, mitte naljanumber nagu praegu. Olukorras, kus viiendik ühiskonnast käituvad nagu täielikud mölakad, käivad reisimas, ei pea praegustestki piirangutest kinni ega lase end ka vaktsineerida, pole mõtet mingist suvest unistada.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            ühesõnaga, kokkuvõte on siis see, et kui muidu on poliitikud ja ametnikud tühja mulli ajajad ja ei suuda sisuliselt ja konkreetselt rääkida, siis tegelikult on probleem ka sisulises ja konkreetses 1+1 väites.

            "kui tänane putsis seis jätkub, siis suvel on ka putsis" tasemel konkreetsus on mingi abstraktse inimese jaoks vastureaktsiooni tekitav. NB! just vastureaktsiooni.


            Mis mu point ühesõnaga on, et kui sitas olukorras sitta sõnumit tuuakse, siis selle peale närvi minemine on täitsa okei. Ise läksin ka, aga mitte Lanno peale vaid nende debiilikute peale, kes paraadi otsustasid korraldada. Seega jätkuvalt ei saa ma aru, milline see vastureaktsioon on - loobute enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest... miks? Viitate teistele inimestele... miks? Kas arvate, et teised, kes seni samamoodi mõelnud, loobuvad nüüd enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest ... teie pea küll võtab, aga "suurema osa inimeste pea ei võta?".

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              ühesõnaga, kokkuvõte on siis see, et kui muidu on poliitikud ja ametnikud tühja mulli ajajad ja ei suuda sisuliselt ja konkreetselt rääkida, siis tegelikult on probleem ka sisulises ja konkreetses 1+1 väites.

              "kui tänane putsis seis jätkub, siis suvel on ka putsis" tasemel konkreetsus on mingi abstraktse inimese jaoks vastureaktsiooni tekitav. NB! just vastureaktsiooni.


              Mis mu point ühesõnaga on, et kui sitas olukorras sitta sõnumit tuuakse, siis selle peale närvi minemine on täitsa okei. Ise läksin ka, aga mitte Lanno peale vaid nende debiilikute peale, kes paraadi otsustasid korraldada. Seega jätkuvalt ei saa ma aru, milline see vastureaktsioon on - loobute enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest... miks? Viitate teistele inimestele... miks? Kas arvate, et teised, kes seni samamoodi mõelnud, loobuvad nüüd enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest ... teie pea küll võtab, aga "suurema osa inimeste pea ei võta?".
              Lõpeta see enda narratiivi pealesurumiseks mõeldud sildistamine ära. Siin ei ole keegi konkreetselt öelnud, et ta läheb selle sõnumi pärast protesteerima. Aga kui selliseid ähvardusi tuleb keset märtsi, siis mingil osal ühiskonnast kindlasti tekib vastureaktsioon ja järgmisel ,,Sõidame Eestimaa vabaks'' vms üritusel on see rivi Laagnast Looni. See statement, et kui te nüüd korralikult ei käitu, siis suve ei tule ei paranda absoluutselt piirangutega seotud käitumist. Esimese klassi õpetaja võib ähvardada, et kui te ilusti ei käitu siis tuleb kontrolltöö ja tõesti klassi käitumine paraneb, aga ühiskonnas asjad niimoodi ei toimi. Lihtsustab lihtsalt Ustadel ja Tõnumaadel endale uute mõttekaaslaste leidmise.

              Kommentaar


                Vastureaktsioon ei pruugi ju väljendada ainult "Rimi müüjale näku köhimises", vaid üldises ühiskondlikus käitumises ja suhtumises teistesse inimestesse.
                Kui lastakse patroniseerival toonil ähvardusi, siis tekitab see tahas tahtmata inimestes trotsi, viha, agressiivsust, pingeid jnejnejen. Need siis kanduvad koju, tööle, liiklusesse, suhetesse üldiselt. Lõpuks võib see väljenduda juba jah vastuhakus üldisele kehtestatud korrale. Eriti kui need, kes mõistlike reegleid eiravad, neid rikuvad ning sellele mingit karistust ei järgne.
                Ma räägin siin umbisikuliselt ning jah, mina ning sina ja võibolla ka keegi kolmas laseb pioneeri korrektsusega edasi (selle päris pioneeri, mitte sellise, kes kaelaräti ainult siis kaela pani kui aktus oli), aga ähvardustega antud hetkel motovatsiooni küll ei tõsta.
                Inimeste ärritunud reaktsioon on täiesti arusaadav - eelmien suvi oli suuresti RIP, terve "palmireiside hooaeg" on perse lastud ning iga vastutustundlik inimene ei lähe kondama ning kui nüüd ähvardatakse "surnud suvi 2.0", siis mida siit veel üldse oodata oli?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Lõpeta see enda narratiivi pealesurumiseks mõeldud sildistamine ära.
                  Ma enda poolt seda näen vähem kui teie poolt muidu. Alljärgnev hea näide "narratiivi pealesurumiseks mõeldud silidstamisest".

                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Siin ei ole keegi konkreetselt öelnud, et ta läheb selle sõnumi pärast protesteerima. Aga kui selliseid ähvardusi tuleb keset märtsi, siis mingil osal ühiskonnast kindlasti tekib vastureaktsioon ja järgmisel ,,Sõidame Eestimaa vabaks'' vms üritusel on see rivi Laagnast Looni. See statement, et kui te nüüd korralikult ei käitu, siis suve ei tule ei paranda absoluutselt piirangutega seotud käitumist. Esimese klassi õpetaja võib ähvardada, et kui te ilusti ei käitu siis tuleb kontrolltöö ja tõesti klassi käitumine paraneb, aga ühiskonnas asjad niimoodi ei toimi. Lihtsustab lihtsalt Ustadel ja Tõnumaadel endale uute mõttekaaslaste leidmise.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                    Mis mu point ühesõnaga on, et kui sitas olukorras sitta sõnumit tuuakse, siis selle peale närvi minemine on täitsa okei. Ise läksin ka, aga mitte Lanno peale vaid nende debiilikute peale, kes paraadi otsustasid korraldada. Seega jätkuvalt ei saa ma aru, milline see vastureaktsioon on - loobute enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest... miks? Viitate teistele inimestele... miks? Kas arvate, et teised, kes seni samamoodi mõelnud, loobuvad nüüd enda ja oma lähedaste tervisest hoolimast, sest ... teie pea küll võtab, aga "suurema osa inimeste pea ei võta?".
                    Miks? Sest vaata inimesed ei ole alati ratsionaalsed. Nagu eelpool viidati, iga inimese stressitaluvuse tase on erinev. Mõni istus eelmine kevad rahuga lockdownis, uskus et suveks läheb üle aga nüüd on tal pohhui sest mentaalselt ei suuda enam (niikuinii miskit paremaks ei lähe suhtumine) ja seetõttu reisitakse praegu mööda maailma ringi.

                    Mul tundub et veerand facebooki sõbralistist on praegu mööda maailma ringi reisimas? Miks nad käituvad nii hooletult nüüd järsku? Noh, sest ilmselt nende jaoks mingi mentaalne piir ületatud.

                    Mina näiteks ei reisi praegu, aga ma ei oska öelda kas 3 kuu pärast täpselt samas olukorras samamoodi käitun. Tahaks uskuda et küll.

                    Sa üritad lähtuda asjale ratsionaalloogiliselt vaatepunktist ja selle koha pealt ma olen sinuga nõus. Kahjuks maailm ja eelkõige inimesed ei tööta niimoodi. Väga suur osa inimestest vähemalt mitte. Tihti ka ma ise mitte.

                    Lanno väite juurde tagasi minnes, siis päeva lõpuks loeb tema ja poliitikute poolt välja antavate sõnumite juures ilmselt kõige rohkem see. Kas see sõnum paneb käituma inimesi pigem a) Tublimalt b) Ei muuda käitumist või c) Paneb inimesed käituma halvemini.

                    Isiklikult arvan, et antud juhul pigem variant b ja pigem c kui a. Isegi juhul kui käitumist koheselt ei muuda tekitab pigem lootusetusse tunnet ja tõstatab frustratsiooni levelit veelgi.

                    Vähemalt minule mõjus see nii, tundub et ka mõnelegi teisele.
                    Giggs will tear you appart.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                      Vastureaktsioon ei pruugi ju väljendada ainult "Rimi müüjale näku köhimises", vaid üldises ühiskondlikus käitumises ja suhtumises teistesse inimestesse.
                      Kui lastakse patroniseerival toonil ähvardusi, siis tekitab see tahas tahtmata inimestes trotsi, viha, agressiivsust, pingeid jnejnejen. Need siis kanduvad koju, tööle, liiklusesse, suhetesse üldiselt. Lõpuks võib see väljenduda juba jah vastuhakus üldisele kehtestatud korrale. Eriti kui need, kes mõistlike reegleid eiravad, neid rikuvad ning sellele mingit karistust ei järgne.
                      Ma räägin siin umbisikuliselt ning jah, mina ning sina ja võibolla ka keegi kolmas laseb pioneeri korrektsusega edasi (selle päris pioneeri, mitte sellise, kes kaelaräti ainult siis kaela pani kui aktus oli), aga ähvardustega antud hetkel motovatsiooni küll ei tõsta.
                      Inimeste ärritunud reaktsioon on täiesti arusaadav - eelmien suvi oli suuresti RIP, terve "palmireiside hooaeg" on perse lastud ning iga vastutustundlik inimene ei lähe kondama ning kui nüüd ähvardatakse "surnud suvi 2.0", siis mida siit veel üldse oodata oli?
                      Ma siin lihtsalt mõtisklen siin samamoodi nagu teiegi, sest ma isiklikult ei saa tõstatunud probleemist hästi aru. Meil ongi konkreetselt sitasti hetkel ning kuna see sitt olukord on juba nii kaua kestnud, siis on piisavalt olnud aega sellega kohanemiseks. Kohanemiseks vähemalt sellises ulatuses, et arusaadavate faktide konstanteerimine ja loogiliste järelduste presenteerimine ei peaks sellisel moel sitta ventikasse viskama.

                      Tuletan meelde, et me oleme maailmas numero uno. Et kui siin ka ei või konkreetsust kasutada, siis natukene kahtlane vms.

                      Kommentaar


                        Mingist mentaalsest piirist ja vastureaktsioonist on küll lamp rääkida aga eks inimeset ikka ratsionaliseerivad enda rumalaid valikuid.

                        President ise ju avas selle reisimise laeka. Kui moraalimajakas ees teeb, siis on natukene raske ka kommunikeerida, et kuulge lihtrahvas küll ei või!

                        Lanno sõnavõtt teeb kurvaks küll. Aga see on reaalse seisu nentimine, mitte ähvardus. Et seis on ikka päris sitt. Aga kas inimesed sellest aru saavad? Näib, et ei.
                        olgem kristlased, vabandused on esitatud

                        Kommentaar


                          Ma väga ei saa aru, et kui nakkuskordaja jääb 0,85 ja 1 vahele, miks peaks suvi ära jääma, kui päikese käes on levik väiksem ning haigus suurest sesoonne ja suvel põdemine on tõenäoliselt kergem kui muudel aastaaegadel. Oluline on haiglate koormus alla viia, aga kas meid peale praeguse kriitilise ja katastroofilähedase seisundi peaksime kartma, et see ka suvel jätkuks? Suvi koos haiguse leviku ja vaktsineerimisega võiks olla parim aeg karjaimmuunsuse saavutamiseks ja sügiseks ettevalmistumiseks. Lisaks saaks head teaduslikku materjali lisaks haiguse kohta populatsioonis suveperioodil.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                            Miks? Sest vaata inimesed ei ole alati ratsionaalsed. Nagu eelpool viidati, iga inimese stressitaluvuse tase on erinev. Mõni istus eelmine kevad rahuga lockdownis, uskus et suveks läheb üle aga nüüd on tal pohhui sest mentaalselt ei suuda enam (niikuinii miskit paremaks ei lähe suhtumine) ja seetõttu reisitakse praegu mööda maailma ringi.

                            Mul tundub et veerand facebooki sõbralistist on praegu mööda maailma ringi reisimas? Miks nad käituvad nii hooletult nüüd järsku? Noh, sest ilmselt nende jaoks mingi mentaalne piir ületatud.

                            Mina näiteks ei reisi praegu, aga ma ei oska öelda kas 3 kuu pärast täpselt samas olukorras samamoodi käitun. Tahaks uskuda et küll.

                            Sa üritad lähtuda asjale ratsionaalloogiliselt vaatepunktist ja selle koha pealt ma olen sinuga nõus. Kahjuks maailm ja eelkõige inimesed ei tööta niimoodi. Väga suur osa inimestest vähemalt mitte. Tihti ka ma ise mitte.

                            Lanno väite juurde tagasi minnes, siis päeva lõpuks loeb tema ja poliitikute poolt välja antavate sõnumite juures ilmselt kõige rohkem see. Kas see sõnum paneb käituma inimesi pigem a) Tublimalt b) Ei muuda käitumist või c) Paneb inimesed käituma halvemini.

                            Isiklikult arvan, et antud juhul pigem variant b ja pigem c kui a. Isegi juhul kui käitumist koheselt ei muuda tekitab pigem lootusetusse tunnet ja tõstatab frustratsiooni levelit veelgi.

                            Vähemalt minule mõjus see nii, tundub et ka mõnelegi teisele.
                            Ma oskan seda loogikat mõista küll. Mis su viimast lõiku puudutab, siis see on tõesti huvitav, et sa nii näed. Ilma irooniata, sest mulle kõlas see just vastupidi, kutsus ülesse kollektiivsele vastutustele + võtma rangemat hoiakut nende suunas, kes seda vastutust võtta ei taha. Aga nagu sa ütlesid, siis jah, eks see ongi jah selliste ütlemiste võlu ja valu - inimesed võivad seda päris erinevalt tunnetada.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Vask Vaata postitust
                              Ma väga ei saa aru, et kui nakkuskordaja jääb 0,85 ja 1 vahele, miks peaks suvi ära jääma, kui päikese käes on levik väiksem ning haigus suurest sesoonne ja suvel põdemine on tõenäoliselt kergem kui muudel aastaaegadel.
                              Sest, kui nakkuskordaja on kõrge, siis ei ole ka nakatumisnumbrid langemas. Seega on piirangud jätkumas.
                              Suvel on see aga ju eriti ränk taluda, kui justkui väliõhu üritused on näiliselt safe teema.
                              olgem kristlased, vabandused on esitatud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Vask Vaata postitust
                                Ma väga ei saa aru, et kui nakkuskordaja jääb 0,85 ja 1 vahele, miks peaks suvi ära jääma.
                                Sest kordajaga 1 (eeldusel et meil absoluutnumbrid jäävad praeguse taseme juurde) oleks meil endiselt 1500 juhtu päevas ja haiglad tumepunases.

                                Nüüd praktikas ma usun et suvi ära ei jää. Seda just seepärast, et nädalas saab umbes 50k inimest (osalise) immuunsuse (1. doos + läbipõdemised) ja lisaks suvi/päike tõesti aitab.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X