320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eestis on raskeveokitele maks, aga ainult kohalikele. Mina isiklikult pooldan teemaksu sisseviimist. Muidugi eeldusel, et kogutav raha läheb teede korrashoidu.

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Eestis on raskeveokitele maks, aga ainult kohalikele. Mina isiklikult pooldan teemaksu sisseviimist. Muidugi eeldusel, et kogutav raha läheb teede korrashoidu.
      Teemaks on juba isegi Leedus ja ka Euroopa komisjon leiab, et tuleks kehtestada, aga meie esibroilerid senimaani vastu.
      Ok, praegu aitab meie teedeehitust lisaks aktsiilile ka Euroopa toetusraha, aga kui see ära kaob, siis on varsti Venemaa teed meie omadega võrreldes heas seisukorras.

      Algselt postitas Parts
      "Ei plaani kehtestada teemaksu. Sellega me vähendaks oma transpordiettevõtete konkurentsivõimet ja laiemalt ka teiste ettevõtete konkurentsivõimet,"
      Algselt postitas Parts
      "Teekasutustasu kehtestamisel Eestis tuleb see kehtestada Euroopa Komisjoni regulatsiooni järgi kõikidele vedajatele ühetaoliselt," selgitas Parts. "Selle tulemusena langeksid meie kolme aasta taguse uuringu järgi teehoolduskulud riigi jaoks 90% võrra, kuid need kulud lasuksid Eesti transpordiettevõtete õlul – Eesti veofirmad maksaksid selle summa teede kasutamisega kinni, sellega tõuseb Eesti ekspordi hind."

      Arusaamatu möla. Eesti klient juba maksab kinni teemaksud enamuses Euroopa riikides ja mina ei mõista, et millest kuradist on neil jopskitel arusaam, et aktsiisitõus meie ettevõtete konkurentsivõimet ei kahanda. Selle nagu neelaks vedajate meeletu konkurents alla, aga teemaksu mitte



      Suurbritannia on ka aru saanud, et seda on vaja.
      Algselt postitas ERAA
      Suurbritannias hakkab alates 1.aprillist 2014 kehtima teemaks üle 12 t sõidukitele. Nõude eiramise korral on trahv 300 £, mille peab maksma juht kohapeal.

      Käesoleval hetkel, sõidukid, mis on registreeritud väljaspool Suurbritanniat ja kasutavad Suurbritannia teedevõrku, on maksuvabad, samas kui Suurbritannia raskeveokid peavad tasuma teemaksu enamikes Euroopa riikides. Maksu sisseseadmine tagab võrdse kohtlemise.
      Ning ka Läti
      Algselt postitas ERAA

      Kehtestatakse 1.juulist 2014, A klassi teedel, veoautodele ja autorongidele üle 3,5 t.

      Teemaksu saab maksta kodulehekülje www.lvvignette.eu kaudu juuni kuu algusest. Sealt on võimalik leida informatsiooni maksumäärade kohta, teede kaarti ja muid juhiseid.

      Käimas on läbirääkimised kütusemüüjatega, et seada sisse maksevõimalused ka nende tanklate kaudu.
      Algselt postitas Äripäev
      Seega maksavad praegu kogu Eestis toimuva teede kulutamise kinni kohalikud maksumaksjad ja veoettevõtted, kuigi majandusministeeriumi eksperthinnangu järgi läbib iga päev Eestit ligi 450 välisveokit.

      Kui kõik need 450 veokit ostaksid Euroopa Liidu direktiivis ette nähtud 11eurose pileti teede kasutamiseks, oleks aastane tulu sellest vaid 2 miljonit eurot kodumaiste veokite tasutava ligi 20 miljoni kõrval.
      450 välisveokit? Ma natuke kahtlen selles numbris.
      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

      Kommentaar


        Algselt postitas zelee Vaata postitust
        Eestis on raskeveokitele maks, aga ainult kohalikele. Mina isiklikult pooldan teemaksu sisseviimist. Muidugi eeldusel, et kogutav raha läheb teede korrashoidu.
        +1 Kui läheb teede korrashoidu, mitte ametnike tasku.
        THEO HERNANDEZ

        Kommentaar


          Algselt postitas Ericc Vaata postitust
          +1 Kui läheb teede korrashoidu, mitte ametnike tasku.
          Käisin alles hiljuti Saksamaal ja mulle väga meeldis, kuidas kogu nende teemaksusüsteem on üles ehitatud. Samas rääkis üks tuttav, et isegi seal investeeritakse suht väike osa kogu tulust teede renoveerimisele ning enamik läheb ikka ametnike tasku. Vaevalt meil Eestis see teistmoodi oleks. Kokkuvõttes oleks lihtsalt üks maks juures, muud ei midagi.

          Kommentaar


            Algselt postitas Keemik. Vaata postitust
            Käisin alles hiljuti Saksamaal ja mulle väga meeldis, kuidas kogu nende teemaksusüsteem on üles ehitatud. Samas rääkis üks tuttav, et isegi seal investeeritakse suht väike osa kogu tulust teede renoveerimisele ning enamik läheb ikka ametnike tasku. Vaevalt meil Eestis see teistmoodi oleks. Kokkuvõttes oleks lihtsalt üks maks juures, muud ei midagi.
            Ma arvan, et selliseid tuttavaid on kõikjal, kelle sõnul läheb kõik kõikjal selleks, et Sleepwalkingi taskud pungil oleks.

            Kommentaar


              Mul rääkis ka üks tuttav, et 2012 tuleb 100% maailma lõpp, aga näe elame veel. Point on selles, et neid tuttavate juttu ei tasu väga tõsiselt võtta ka. Olen isegi Saksamaal viibinud ja ei kurdaks nende teede üle.
              THEO HERNANDEZ

              Kommentaar


                Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                450 välisveokit? Ma natuke kahtlen selles numbris.
                See 450-ne number on välja toodud ka Maanteeameti 2013.aasta loendusaruandes.

                " Üle 12 m pikkuste sõidukite liiklussageduse andmed olid vastavalt:
                •põhimaanteede keskmine AKÖL 457autot/ööpäevas"

                Kui aga vähekene süveneda on näha, et see on üle 12m pikkuste autorongide põhimaanteede keskmine! Võibolla on kokkusattumus, et just sama palju läbib ka välismaised veokeid...

                Vaadates aga loendusandmeid, on näha, et Tallinn - Tartu keskmiselt 1000 AR ööpäevas ning Pärnu-Ikla samuti üle 1000 AR ööpäevas. Tallinn - Narva jääb kuskil 600 ümber. Ehk suurusjärk 2600 veokit läbib loenduspunkte. Olgu, kindlasti on veokeid, kes stardivad Narvast ja lähevadki Pärnu, seega läbivad mõlemad osad. Aga noo ~2000 ringis on see üksiku veoki arv kindlasti (pole ju siin arvestatud näiteks Valgat läbivaid veokeid).. Ma ei tahaks ka uskuda,et neist ainult 1/4 on välismaiseid.
                Miks ma väidan seda?
                Nimelt Põlva- Reola transiidil on loetud keskmiselt 160 AR ööpäevas. Olles seda liini 2aastat iganädalaselt sõitnud julgen väita, et kuskil 70% veokitest on välismaised.. Ehk siit tuleb juba 100 välisveokit. Lisame Narva, Ikla ja Valga..usun,et sealt kolmest tuleb üle 350 välisveoki ära. Eeldan,et see number on sinna 1000 välisveoki ööpäevas kanti.

                Kommentaar


                  Lõpetage oma idiootlikud tee- ja ma ei tea mis tilli- maksude leiutamine. Sotsialisti t...d raisk. Tõstke üksikisiku tulumaks tagasi 26% peale, kehtestage ettevõtetele tulumaks ja tulumaksustage dividendid. Problem solved.
                  Hello! I´m mentaly ill.

                  Kommentaar


                    Astmeline tulumaks, jee!

                    Kommentaar


                      Miks ka mitte. Enamik Juuropist kasutab seda ja keegi ei vingu.
                      Hello! I´m mentaly ill.

                      Kommentaar


                        Oh ei tule Eestis astmelist tulumaksu. Üks erakond meil valitseb (nende jaoks on astmeline tulumaks põrgutuli) ja ülejäänud kolm käivad külakorda tentsikuks, hetkel on sotside kord.

                        Kommentaar


                          See kui keegi ütleb, et ta läheb minema ning ütleb tsau, kuid siis siblib veel 10x edasi-tagasi ja ütleb iga kord "ma nüüd lähen"

                          Kommentaar


                            Räuskavad kajakad maja katusel. Isegi faking vuvuzelgast tulev möire ei aja neid ära. tra.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Hullud naabrid, kes varahommikul endale tere hommikust vuvuzeladega puhuvad, on ikka haiged inimesed.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                                Hullud naabrid, kes varahommikul endale tere hommikust vuvuzeladega puhuvad, on ikka haiged inimesed.
                                Sorry, bob. Ma usun, et nad eelistavad korra seda vuvuzelat kannatada kui terve öö ja hommik kajakate lämisemist kuulata. Samas on see küllaltki priceless, kui iga jumala kord kui ma vuvuzelat puhun tuleb 3-4 inimest akna peale vaatama, et mis kurat toimub. Võimas relv, aga kajakate vastu paraku võimetu.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X