320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Foorumi reformimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

    The caf on täitsa heas tasakaalus foorum, kuid newbiedele soccerneti foorumis mingi oma osa loomine pole eriti mõistlik. Esiteks ei oleks see \"newbie foorum\" elujõuline, kuna sellel lihtsalt poleks piisavalt kasutajaid, mille tõttu oleks lihtsalt tegemist tarbetu dubleerimisega.

    Kommentaar


      #47
      Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

      Foorumi võiks teha ilma registreerimiseta/sisselogimiseta avalikult loetavaks, kuid kirjutamiseks peaks siiski konto olema.

      Off-topicu jagamine \"Muud teemad\" ning \"Läbula\" oleks ehk hea mõte, kuid näen juba ette loendamatuid konflikte küsimuses, et kumma alla mingi teema ikkagi käib.

      Ja Jyrka on siin foorumis väga positiivne nähtus :P
      Which ship has never docked at Liverpool?
      The Premiership.

      "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

      Kommentaar


        #48
        Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

        Algselt postitas Darren

        Minu ettepanekud, mõtted oleks alljärgnevad:

        1. EI standardse pealkirjaga teemadele. Soccerneti foorum pole mingi toru vms foorum, kus vajaliku teabe leidmiseks peab kõik standardiseeritud olema. Kuna siinses foorumis on niigi vähe kreatiivsust, siis las inimestele jäävad vähemalt nende isikupärased või muidu toredad teemapealkirjad. Soccerneti foorum pole andmebaas, kus kõik peab tingimata käe ja jala juures olema, vaid meelelahutuslik-informatiivse sisuga mõttevahetuse meedium.

        Samamoodi huvitab mind, kes ja kuidas otsustaks millised originaalsed teemapealkirjad näiteks SAFC vs NUFC jääksid ja millised mitte. Kas auväärt foorumi \"juhtkond\" teeb suures demokraatiatuhinas mingit laadi nimekomisjoni vä-ä?

        2. Kui võrrelda soccerneti foorumit ja mõnda välismaa jalgpallifoorumit, pole siin nende läbuteemadega üldse nii hullusti, kui siin mõista antakse. Standardse pealkirjaga teemad ei muuda minu arvates suurt midagi. Alati leidub mõni noor jalgpallientusiast, kes suudab päevas kolm Poomi ja kaks Ronaldinho teemat luua, andmata endale aru, mida ta valesti teeb. See, et kuskil on suurelt ja rasvaselt teema \"POOM\", ei muuda tema jaoks sittagi. Samamoodi on inimestega, kes meelega nö. topeltteemasid teevad, mis minu arvates ei ole mingi tohutu surmapatt, mille pärast roheliseks minna. Mõningates taolistes teemades on olulisemalt huvitavamaid mõttekäike, kui \"ametlikes\" teemades a\'la Kink, kus postitused on aastaid püsinud selle juures, et keegi ei tea sittagi, mis noorhärra teeb ja kuidas tal läheb.

        3. Selle asemel, et kõigest väest foorumit standardiseerida, võiks foorumi pidajad rohkem rõhku panna asjadele, mis mingit suuremat sisulist tähtsust omavad.

        Esiteks: võimalusele ilma regamata foorumisse postitada.

        Teiseks: muuta veidi alafoorumite pealkirju, kuid mitte luua tohutul hulgal uusi alafoorumeid, kuhu tohiks postitada üksnes spetsiifilisi teemasid. Keegi ei viitsi ju lisaks paadunud fanaatikutele selliseid foorumeid lugeda.

        Kolmandaks: soosida mitmekülgsema mõttevahetuse tekkimist ning üritada vähem bännida isikuid ja sulgeda/kustutada teemasid, mis mõnele moderaatorile lihtsalt isiklikult ei meeldi.

        4. JAH moderaatoritele

        5. Jyrka personaalteema. Ma arvan, et paljud nö. vanemad olijad mäletavad jyrkat juba aastate tagant, mil ta oli veel hullem spämmija, kui praegu ning käis tõsiselt paljudele närvidele. Ma isegi mäletan mingit juttu, et kellelgi oli tõsimeeli plaanis jyrka kohta tema isale kaevata. Kui ma praegusel momendil jyrka postitusi loen, leian ma nendest paljudes väga naljakaid tagamõtteid ja absurdihuumorit, olgu need siis taotluslikud või mitte. Ja ma loen neid ja irvitan. Ma arvan, et ma pole ainuke ning tegelikkuses annab jyrka vähemalt off-topicule suhteliselt palju juurde ning seda just inimestele, kes ei käi siin paaniliselt üksnes jalgpalliuudiseid lugemas vaid ka meelelahutust otsimas. Jyrka Off-Topicu modeks.

        6. JAH off-topicu jagamisele kaheks. A\'la current events (sõda iraagis) ja general off-topic (kelle emaga scooter maganud on)
        1. Sinu jutust jääb mulje nagu kavatseks me kõik standardiseerida. Kui minu postitusest võis seline mulje jääda, siis kinnitan, et nii see ei ole. Standardiseerimisele kuuluvad eelkõige klubide, mängijate, suurvõistluste jms teemad. Off-topicut me näiteks peaaegu ei puutukski, esimese hooga ei jää silma ühtegi teemat peale \"Greenday\", mis muutmist vajaks. Pealegi jääb kreatiivsuse jaoks alati ju teema kirjeldus.

        Ning samuti räägid sa sellisel toonil, nagu mingid kurjad onud tuleksid ja hakkaksid foorumi rahulikku eksistentsi segama. See teema ongi siin ju selleks, et kõik saaksid oma sõna sekka öelda. Nimetasin \"SAFC vs NUFC\" teemat vaid sellepärast, et tuua näide erandist (kõik kummagi klubi fännid oleksid eraldamisele ilmselt tugevalt vastu), aga keegi ei ole öelnud, et neid erandeid ei võiks veel olla. Kui põhjust on ja idee poolthoidu leiab, siis miks ka mitte. Auväärt foorumi \"juhtkond\" ei tee suures demokraatiatuhinas mingit laadi nimekomisjoni, pigem pakkusime oma nägemuse asjast foorumlastele arutamisele.

        2. Sina nii ei arva, aga nagu näha, siis ülejäänud foorumlased veenva ülekaaluga (33 - 8 hetkel) siiski arvavad.

        3. Me ei standardiseeri foorumit, vaid teemapealkirju. Mis puutub teisi punkte, siis anname endist parima.

        4. Tore

        5. 6. Nagu näha, siis on päris palju nii Jyrka pooldajaid kui ka salgajaid. Off Topicu jagamine kaheks paistab ka päris tore idee olevat. Kahjuks ei sõltu see vaid minust ja asja üle tuleb veel arutada, aga usun, et tulevikus see saabki nii olema.

        Kommentaar


          #49
          Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

          1. teemad peaks ühtlustama, sest see idee muudaks foorumi arusaadavamaks uutele liikmetele. oli teada, et inimestele omase konservatiivsusega, vanad liikmed selle kohe maha laidavad, kuid vanad liikmed jäävad foorumisse niikuinii alles, et nende vingumine pole oluline eriti.
          2. Kirjutamiseks peaks siiski sisse logima. just sellel põhjusel, mis McN välja tõi. Jalgpallidelfit ei ole kellegi eriti vaja.
          3. Off-topic tõesti kaheks, sest kuna ajun*ssi leiab niigi kõikjalt, siis pole vaja, et muidu \"normaalsetele\" teemadele lisanub päevas 10 teemat a\'la mis värvi pluus sul seljas on.

          Kommentaar


            #50
            Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

            Minu arvates on kõik seni esitatud probleemid täiesti naeruväärsed. Miks tegeletakse mingi täiesti ropu pasaga (teemadele ilus nimi), kuid ei lahendata täiesti sisulisi probleeme nagu näiteks teemade hangumine ehk uus leht ei avane.

            Kas poleks ehk mõtet jama arutamise asemel tõstatada hoopis olulisem küsimus: kas foorum ei vajaks otsest ja sisulist muutust ehk täiesti uut kesta.

            Muidugi selle arutelu asemel on tõesti lihtsam tegeleda meeletut mõttetööd nõudva aruteluga, et kas off-topic võiks olla kaheks löödud ja kes siis otsustab, et mis on off-topic 1 ja mis on off-topic 2. Narrus.

            P.S. Et foorumit saaks lugeda ilma logimata on minu arvates senisest ainuke asjalik ettepanek. Kirjutamine peaks olema aga kindlasti registreerimise alusel. Mina muide mäletan, miks foorum kunagi täiesti kinniseks muudeti. Toona oli seda ehk vaja, täna enam aga mitte.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              #51
              Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

              Võrdlemisi uue kasutajana oma nokka väga laialt lahti tegema ei hakka, aga paar mõtet ikka.
              Esiteks olen samuti seda meelt, et ilma registreerimiseta loetav võiks foorum küll olla. Seevastu pakutud alamfoorumi variant newbiedele on minu silmis surnult sündinud idee. Tekitaks tühja lärmi stiilis \"tra miks mina juba päris foorumisse kirjutada ei saa ja tema saab äää\" jne jne - ja ma kujutan ette, et n-ö \"asjalike\" kasutajate väljasõelumine oleks mode(de) jaoks küll üks ütlemata ropp ja nüri töö. Kui keegi tuleb praegu siia foorumisse ja hakkab tõesti konstantselt mäda ajama, siis on ju alati võimalik lihtsalt bänn panna ja korras.
              Teine asi on see alateemade pealkirjade korrastamine, mida mazz ja dannar mainivad just viitega sellele, et nii oleks uutel kasutajatel lihtsam. Enda suht värskest kogemusest võin küll öelda, et pilt on praegugi esimesel vaatamisel täitsa arusaadav. Mõistusega inimene saab aru, millest antud teemas jutt - ja kes ei saa, see ei vaevu niikuinii otsima, vaid teeb ikka iga koondisemängu järel uue teema stiilis \"Oooooper jee!!!!\", ükskõik, kui korrektselt need alamteemad ka formuleeritud ei oleks. Ainuke asi, mida ehk piirata võiks, on teema pikkus, kui tahetakse vältida neid praeguse Pohlaku-teema sarnaseid lohesid. Nagu juba märgitud - teema all on pigemaks selgituseks koht täitsa olemas. Üldiselt kogu see jutt taandub inimlikule intelligentsile - tark teeb praegugi oma teemad ja vastused sinna kuhu vaja, kuskil delfis pläramisega harjunud lollile võid ükskõik kui perfektse foorumi põhja ette ehitada, tema viskab oma kommentaari ikka sinna kuhu juhtub. Natuke elementaarset viisakust lihtsalt foorumi kodukorra vastu ja asi sujub.
              No ja kolmandaks - kui kellelegi mõni vend ei meeldi (nimesid nimetamata ), siis ei pea ju tema algatatud teemat lugema lihtsalt. Enamasti on asja sisukus/sisutus ikka pealkirjast üsna selgelt näha - kui mõni naiivik loodab tõesti teema \"kes on parim kannaga söötja\" alt mingit sügavat maailmavaatelist analüüsi leida, siis on see küll tema isiklik traagika.
              Need siis just my 2 cents. Ja üldiselt on seis - eriti võrreldes suurema osa muude kohalike foorumitega - minu meelest küll üpris bueno. Jõudu igatahes.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                #52
                Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                Soccerneti konto maksab 25 krooni kuus, see sisaldab endas foorumisse kirjutamise õigust ja ma ei tea mida veel. Kes maksta ei taha, see võib ainult lugeda. Raha läheb mingisse fondi-minugipoolest kasvõi lastekodulastele.

                Kommentaar


                  #53
                  Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                  Ja mida teevad õpilased, kes äkki ei saa oma vanematelt näiteks taskuraha? Ma saaksin tõesti näiteks maksta ja maksaksin kah, kui oleks, aga ma arvan, et kõigil võibolla ei ole seda võimalust.

                  Kommentaar


                    #54
                    Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                    Algselt postitas Indrec


                    Ja mida teevad õpilased, kes äkki ei saa oma vanematelt näiteks taskuraha? Ma saaksin tõesti näiteks maksta ja maksaksin kah, kui oleks, aga ma arvan, et kõigil võibolla ei ole seda võimalust.
                    Saavad taodelda eriloa, foorumisse kirjutamaks lapsekonto alusel, vms.

                    Kommentaar


                      #55
                      Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                      aga mida teevad fc soccerneti liikmed? kas me peaks ka maksma, et oma klubi foorumit kasutada ei sobi see idee!

                      Kommentaar


                        #56
                        Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                        Algselt postitas 10 Lopez Saldana


                        Algselt postitas dannar
                        kuid vanad liikmed jäävad niikuinii alles, et nende vingumine pole oluline eriti..
                        EMT\'s töötad?
                        ma mõtlesin öelduga seda, et olukorraga harjunud iskiud on alati reformidele vastu. ja ei tööta EMT\'s.

                        Kommentaar


                          #57
                          Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                          Algselt postitas dreyd


                          Algselt postitas Indrec


                          Ja mida teevad õpilased, kes äkki ei saa oma vanematelt näiteks taskuraha? Ma saaksin tõesti näiteks maksta ja maksaksin kah, kui oleks, aga ma arvan, et kõigil võibolla ei ole seda võimalust.
                          Saavad taodelda eriloa, foorumisse kirjutamaks lapsekonto alusel, vms.
                          Või maksab kinni kohalik omavalitsus.
                          sigpic

                          Kommentaar


                            #58
                            Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                            Minu toetajad: eston, lualua, Martin, mazz, Devil, runno, Darren, mcnamara, sicmic JA PALJUD TEISED
                            Vastased: Jasper Sen <---- PS. NAD ON LOLLID

                            Ehk ühesõnaga võin ametisse asuda täna kella 19:00st ja Off-topic kaheks jagada on kõige lollim mõte üldse. Miks keegi tahaks sinna nn. läbu omasse postitada või seda lugeda? Mina küll ei kavatse.

                            Kommentaar


                              #59
                              Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                              Algselt postitas dannar

                              ma mõtlesin öelduga seda, et olukorraga harjunud iskiud on alati reformidele vastu. ja ei tööta EMT\'s.
                              Mina tahaks küll igatahes skinne ja muud sellist. Hahaa.

                              Aga Martini südameasi \'teemade hangumine ehk uus leht ei avane\' on küll probleem, kuid mind enam ei häiri eriti, sest on ju näha, kui teema on hangunud ning vajutades \'vasta\', saab allapoole kerides kõiki vastuseid näha. Raskusi on küll tsiteerimisega ning muutmisega, kuid ei hullu. Loomulikult oleks parem, kui sellist jama poleks, aga iseasi, kas millegi radikaalsemal muutmisel olukord perfektseks muutuks... Mingil ajal tehti ju mingi update, mis Matu arvates oleks pidanud selle probleemi lahendama, kuid siiski mitte. Oli ju nii?

                              Ilma kasutajanime ja paroolita lugemisele \"jah\" (kuigi tegelikkuses võiks olla ka koht, kus see päris nii pole), ilma kasutajanime ja paroolita postitamisele kindel \"ei\". Tasuline variant ei läheks läbi, sest mine sa tea küll, mis tulevik tuua võib, kuid kas ikka tahetaks raha välja käia (mitte küll palju, kuid põhimõtte küsimus) selleks, et noorte läbu seast vahel (!) midagi kobedamat leida?

                              Kommentaar


                                #60
                                Vastus teemale \'Foorumi reformimine\'

                                Raha küsimine foorumisse kirjutamise eest oleks küll tobe.

                                Julgen ennast pidada pikaajaliseks foorumi külastajaks. Kui kirjutamise eest hakatakse raha küsima, siis mina enam vaevalt siia midagi kirjutan. Kui ma ei saa huvi korral kirjutada, siis ma varsti seda foorumit ka ei loe.
                                Karta, et foorum läheb siis veel läbumaks kui ta praegu on, sest koolipoisid vanematelt raha ikka saavad. Mina aga ei tahaks küll oma raha foorumi kasutamisele panna, on muid ja asjalikumaid kohti ka.

                                Lugemine ilma registreerimata on küll õige möte, kirjutamiseks aga peaks ikka sisse logima.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X