320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EURO2016 üldarutelu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Peast ja ilma tabeleid ega spikrit kasutamata 10 sekundiga? Vau ja respekt.
    mida sa nüüd täpsemalt üritad tõestada? et oled loll?

    jah süsteem läks tsipa keerulisemaks (6 alagruppi / 8 playoffi kohaga "ei jagu") aga mitte midagi üle mõistuse keerulist see ju ka pole. omab täiesti selget ja lihtsat loogikat.
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      Ma olen ka pehmelt öeldes üle keskmise peastarvutamise oskusega, aga praegune süsteem eeldab, et ma tean peast play-off formaati (mida ma ei tea). Loomulikult eeldab ka seda, et ma tean täpselt gruppide seise (mida ma ka eriti täpselt ei tea).

      Arvutamist on vaja ainult gruppide lõppseisu arvutamiseks, edasi pole mingit arvutamist. Isegi mitte kahe vahel valimist.

      1) a2/c2 - d1/BEF3
      2) b1/ACD3 - f1/e2
      3) c1/ABF3 - e1/d2
      4) a1/CDE3 - b2/f2

      Igal juhul jääb play-offist välja kaks kolmanda koha omanikku. Mis iganes gruppidest need on, ülaltoodud tabelis on AINULT ÜHES KOHAS konkreetsed kaks grupi kolmandat. Võtame nt Albaania (A) ja Türgi (D). A ja D kolmas koht sisaldub ainult teises reas, seega teise rea peale läheb mängima C-grupi kolmas. Järgmine järeldus: neljanda rea peale jääb ainus variant E-grupi kolmas jne.

      Seega ajab chac joga, sest kui ta oleks selle arvutusprotsessi ise läbi teinud, ei ajaks ta mingit kahe valiku juttu.
      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

      Kommentaar


        Chac on võtnud üle Dannari rolli ja on nüüd "igav turniir" asemel "arvuta peast, lihtne!" koolkonna eestvedaja.

        Kiiduväärt.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Chac on võtnud üle Dannari rolli ja on nüüd "igav turniir" asemel "arvuta peast, lihtne!" koolkonna eestvedaja.
          Kiiduväärt.
          pardon, peastarvutamise temaatika pakkus välja eika. normaalsed inimesed piiluvad spikrit staadionil näiteks moblast või kasvõi märkmepaberilt (kui tunneb et ilma ei saa).

          esialgne küsimus oli selles kas süsteemil on oma loogika või ei ole. minu väide on - et loogika ON.
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            ehk siis variant bcef - vaata minu spikrit ja paku välja - minul läks pihta esimese katsega (ehk alla 10seki ma arvan)
            jutt oli peast arvutamisest, mitte spikerdamisest
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              Algselt postitas dareth Vaata postitust
              Arvutamist on vaja ainult gruppide lõppseisu arvutamiseks, edasi pole mingit arvutamist. Isegi mitte kahe vahel valimist.

              1) a2/c2 - d1/BEF3
              2) b1/ACD3 - f1/e2
              3) c1/ABF3 - e1/d2
              4) a1/CDE3 - b2/f2
              Puust ja punaseks.
              Võtame albaania grupist A. Kui me teame või rehkendamine punktide põhjal välja et ta saab edasi, siis a3 saab paigutuda kas poolfinalistiks 2) või 3) sest 1) on a2 ja 4) on a1. Teades missugustest teistest alagruppidest veel pääsetakse edasi saabki teha loogilise katsetusi a la:
              paigutame mõttes albaania (a3) poolfinaali 2) => türgi (d3) ei saa olla 2) vaid peab olema 4) jne...
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                Algselt postitas chac Vaata postitust
                Puust ja punaseks.
                Võtame albaania grupist A. Kui me teame või rehkendamine punktide põhjal välja et ta saab edasi, siis a3 saab paigutuda kas poolfinalistiks 2) või 3) sest 1) on a2 ja 4) on a1. Teades missugustest teistest alagruppidest veel pääsetakse edasi saabki teha loogilise katsetusi a la:
                paigutame mõttes albaania (a3) poolfinaali 2) => türgi (d3) ei saa olla 2) vaid peab olema 4) jne...
                Vau, ma just omaarust selgitasin, miks ei ole vaja mingeid katsetusi teha...
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  pardon, peastarvutamise temaatika pakkus välja eika. normaalsed inimesed piiluvad spikrit staadionil näiteks moblast või kasvõi märkmepaberilt (kui tunneb et ilma ei saa).

                  esialgne küsimus oli selles kas süsteemil on oma loogika või ei ole. minu väide on - et loogika ON.
                  Ma olen oma elus osalenud julgelt umbes 150l võistlusel ning mingit "kui juhtub see, siis saan selle, kui too, siis tolle" aritmeetikat ei ole küll kunagi teinud. Avg joe vaataja ei võta elusees kuskilt välja "paberil spikrit".

                  Kommentaar


                    Ma ei saa midagi aru. Algne väide oli, et tabelit pole vaja ja megalihtne värk. Et siis ikka on vaja? Ja kuidas ma kõikide kolmandate kohtade punktid-kaardid-väravatevahed lampi meelde jätan? Ka lihtne? Korraks silm peale ja yolo? Mõnikord on ainuyksi grupimängud nii keerulised, et iga värav muudab seisu. Aga uuesti. Ju olen peast lihtne, et iga väravaga muutuvat seisu peast jooksupealt lahti ei hammusta.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas dareth Vaata postitust
                      Vau, ma just omaarust selgitasin, miks ei ole vaja mingeid katsetusi teha...
                      aa muidugi, sinu meetod veel kavalam esimese hooga ei süvenenud korralikult, siin mingid tondid üritavad tõestada ma ei tea mida.
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Ma ei saa midagi aru. Algne väide oli, et tabelit pole vaja ja megalihtne värk. Et siis ikka on vaja? Ja kuidas ma kõikide kolmandate kohtade punktid-kaardid-väravatevahed lampi meelde jätan? Ka lihtne? Korraks silm peale ja yolo? Mõnikord on ainuyksi grupimängud nii keerulised, et iga värav muudab seisu. Aga uuesti. Ju olen peast lihtne, et iga väravaga muutuvat seisu peast jooksupealt lahti ei hammusta.
                        Einoh, kui juhtumisi Ungari peaks juhtima minema, siis on kogu eelnev arvestus pees.
                        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Ma ei saa midagi aru. Algne väide oli, et tabelit pole vaja ja megalihtne värk. Et siis ikka on vaja? Ja kuidas ma kõikide kolmandate kohtade punktid-kaardid-väravatevahed lampi meelde jätan? Ka lihtne? Korraks silm peale ja yolo? Mõnikord on ainuyksi grupimängud nii keerulised, et iga värav muudab seisu. Aga uuesti. Ju olen peast lihtne, et iga väravaga muutuvat seisu peast jooksupealt lahti ei hammusta.
                          Täpselt samamoodi oli sul vaja tabelit eelmiste EMide aegu, a la a1 kohtub playoffis d2'ga, b1 vs c2 jne. Ka keerulised grupiseisud/väravate vahed jne - täpselt sama mis eelmiste EM'ide aegu.
                          Ainuke sisuline erinevus tulebki sellest kuidas paigutuvad gruppide 3ndad kohad. Aga selles on, erinevalt sinu arvamusest, oma loogika.

                          Seda konkreetset tabelit mille sina ennist tõid (3ndate kohtade jaotus), pole tõepoolest vaja (kuigi seal võib olla kogenematul lihtsam näpuga järge ajada) - kõik vajalik info sisaldub juba niigi tavapärases playoffi paaride tabelis.
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            Kaartide lugemist on pabereid vaadates vaja ainult sel juhul, kui on täidetud järgnevad tingimused:
                            a) Rootsi 3 - 0 Belgia
                            b) Iirimaa ei võida Itaaliat
                            c) F-grupi kolmandal ei ole 3 punkti

                            Sel juhul oleks Belgial ja Türgil samad näitajad (3p, vv 2-4) ning arvestada tuleks kaarte. Türgil on 7 kollast, Belgial hetkel 2.
                            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                            Kommentaar


                              Kas ma olen ainus, kes liiga palju play-offide võimalike vastatega oma pead ei vaeva, vaid vaatab rahus alagrupimängud ära ja siis öeldakse nagunii ette?
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Noorematele vutisõbpradele, kellel siin aju matemaatikast plahvatab teadmiseks, et näiteks
                                1994 a. MM-il USA-s kasutati täpselt samasugust süsteemi gruppide 3-date kohtade kaheksandikfinaali paigutamisel.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X