320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Mingil määral multikultit platsil on tegelt ju ägens ja atraktiivne?
    Ja kellelt see siis nüüd selle reegliga ära rööviti?
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Silver väitis, et tal ükskõik kui Kalju eest 11 välismaalast platsile jookseks. No tehke hääletus Soccernetis ja vaatame kui paljud tegelikult tahaks, et Eesti jalgpall seda teed läheks. Me ju teame neid tulemusi juba ette....
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Silver väitis, et tal ükskõik kui Kalju eest 11 välismaalast platsile jookseks. No tehke hääletus Soccernetis ja vaatame kui paljud tegelikult tahaks, et Eesti jalgpall seda teed läheks. Me ju teame neid tulemusi juba ette....
        Jap, 85% kasutajatest vastaks-ei koti.

        Kommentaar


          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
          Jap, 85% kasutajatest vastaks-ei koti.
          No tee ära ja tõesta oma väite õigsust.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            No tee ära ja tõesta oma väite õigsust.
            Lihtsalt, nurgeliselt ja robustselt- foorumis u 17700 registreeritud kasutajat, mängudel käib hooaja jooksul palju erinevaid nägusi? Kesa aitaks kindlasti täpsete numbritega välja, aga keskmiselt 100-150 nägu per mäng, kellest suurem osa on korduvad näod. Puusalt- 3000 erinevat nägu. Kõik pole ka foorumi kasutajad. 17700-85%=2655. Piisavalt lähedale. 85% kasutajatest--ei koti.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Ja kellelt see siis nüüd selle reegliga ära rööviti?
              Ei kelleltki. Nagu ma ütlesin
              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Ja samas kui võib JOKKi teha, et regad välismaalased duublisse ja kasutad neid mängudes ikkagi, siis ju reeglil sisulist kasu pole.
              Samas on reegli pooltargument see justkui oleks osad tiimid tänu välismaalastel identideedikaotamise ohus ja justkui nüüd "arendatakse Eesti jalgpalli" ja ilge multikulti on uksest-aknast sisse tulemas. Just selles plaanis ei saa ma asjast aru. Kui see oleks reaalne oht, siis võiks see reegel olla selgesõnalisem ja konkreetsem. Kui see pole oht, siis milleks praegu see reegel.

              Ja pigem on ju Eesti jalgpalli mure see, et publikut ei koti, mitte see, et klubid ei aja nö Eesti jalgpalli asja. Ma pole vastupidiselt mõnedele Flora fännidele kindel, kas sunnitud Eesti mängijate kasutamine on liiga atraktiivsusele abiks ja praeguses seisus, kus keegi ei tea, kuidas inimestele jalgpalli südamelähedaseks teha, võiks pigem anda klubidele vabad käed. Seda nii võõrmängijate, mänguaegade kui kõige muu osas, et oleks näha, mis see reaalne võluvits olla võiks.

              Kommentaar


                Algselt postitas eika Vaata postitust

                Ehk üldiselt olen pigem Silveriga ühes paadis. Mingil määral multikultit platsil on tegelt ju ägens ja atraktiivne?
                Kas 6 multikultit pole piisavalt ägens ja atraktiivne, tegelikult liiga karmid piirangud pole mulle ühelgi elualal kunagi imponeerinud ja isiklikult arvan, et tulevikus piirata lubatud välismängijate hulka 4-le on veidi ülepingutatud.

                FIFA pakutav vähemalt 6 kohalikku + kuni 5 võõrast reegel oleks täiesti piisav.

                Ebakvaliteetne multikulti nagu nt. Tallinna Kalevi lumumba väravavaht mängus Floraga oli korra naljakas aga ainult korra.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kesa Vaata postitust
                  FIFA pakutav vähemalt 6 kohalikku + kuni 5 võõrast reegel oleks täiesti piisav.
                  Täpselt.

                  Kui taheti midagi teha, siis see oleks konkreetne, loogiline (kasvõi FIFA soovitustele viidates) ja kõigile vastuvõetav lahendus. Praegusel juhul on tegu mingi poolhämase, mitmetitõlgendatava, JOKKvõimalusega lahendus.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Samas on reegli pooltargument see justkui oleks osad tiimid tänu välismaalastel identideedikaotamise ohus ja justkui nüüd "arendatakse Eesti jalgpalli" ja ilge multikulti on uksest-aknast sisse tulemas. Just selles plaanis ei saa ma asjast aru. Kui see oleks reaalne oht, siis võiks see reegel olla selgesõnalisem ja konkreetsem. Kui see pole oht, siis milleks praegu see reegel.
                    Ma ei usu, et selle reegli argumendiks on, nagu see oht meid kohe-kohe kummitama hakkaks. Nagu ma varem ütlesin, on see pigem selline kaitsemehhanism ja suunatud tulevikku. Tegelikult ei muutu selle reegliga seoses siin jalgpallis eriti mitte midagi. Selles plaanis ma ei saagi aru, millest see paanika ja hüsteeria!? Pole ju põhjust!

                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Ja pigem on ju Eesti jalgpalli mure see, et publikut ei koti, mitte see, et klubid ei aja nö Eesti jalgpalli asja. Ma pole vastupidiselt mõnedele Flora fännidele kindel, kas sunnitud Eesti mängijate kasutamine on liiga atraktiivsusele abiks ja praeguses seisus, kus keegi ei tea, kuidas inimestele jalgpalli südamelähedaseks teha, võiks pigem anda klubidele vabad käed. Seda nii võõrmängijate, mänguaegade kui kõige muu osas, et oleks näha, mis see reaalne võluvits olla võiks.
                    Ma ei väidagi, et kohalike mängijatega on liiga atraktiivsem ja publikule meelepärasem. Selge see, et välismaalaseid on vaja. Aga ma olen kaljukindlal seisukohal, et välismaalane peab olema kohalikust alternatiivist peajagu üle. Ta peab olema tugevdus! Milleks on vaja tuua siia Zomerskeid ja co-d, kes ei saa platsilegi või kui mõni saabki, siis on mäng juba ammu-ammu otsustatud ja Silver hõiskab, et need on atraktiivsed. Ei ole ju! See on naeruväärne väide.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Aga ma olen kaljukindlal seisukohal, et välismaalane peab olema kohalikust alternatiivist peajagu üle. Ta peab olema tugevdus! Milleks on vaja tuua siia Zomerskeid ja co-d, kes ei saa platsilegi või kui mõni saabki, siis on mäng juba ammu-ammu otsustatud ja Silver hõiskab, et need on atraktiivsed. Ei ole ju! See on naeruväärne väide.
                      Samas. On seal vahet, kas pingil on Zomerski või Savitski? Jalgpalliarendamise seisukohalt oleks isegi pädevam, kui Savitski saaks Meistriliigasse väljalaenatud. Või samamoodi kui Vnukov saab kuskil mänguaega, sellal kui pingil on projektineeger Cole.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Samas. On seal vahet, kas pingil on Zomerski või Savitski? Jalgpalliarendamise seisukohalt oleks isegi pädevam, kui Savitski saaks Meistriliigasse väljalaenatud. Või samamoodi kui Vnukov kuskil mänguaega, sellal kui pingil on projektineeger Cole.
                        Ja kui see projektineeger Cole istub koos noormängija Mägiga pingil ja saab selle noore asemel näpuga mänguaega, siis milleks? Miks ei võiks selle projektineegri asemel neid kasinaid mänguminuteid hoopis noormängija teenida?

                        Edit: Ons tõesti atraktiivsem kui 88. minutil tuleb mängu projektineeger kui omaenda noormängija? See on mingi absurdikomöödia!
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Küll aga olen ma nõus sellega, et tulevikku planeeritud 4 võõrmängija limiit võib jääda kasinaks ja ma loodan, et selle kohapealt mõeldakse ümber. Kuue võõrmängija limiit oleks täiesti piisav.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                            Ja kui see projektineeger Cole istub koos noormängija Mägiga pingil ja saab selle noore asemel näpuga mänguaega, siis milleks? Miks ei võiks selle projektineegri asemel neid kasinaid mänguminuteid hoopis noormängija teenida?

                            Edit: Ons tõesti atraktiivsem kui 88. minutil tuleb mängu projektineeger kui omaenda noormängija? See on mingi absurdikomöödia!
                            Ei ole atraktiivsem, pigem pole absoluutselt vahet, kes selle 2 minutit saab.

                            Ma tõsiselt kahtlen, et projektineeger pannakse mängu selleks, et tekitada publikus "jee, välismaalane tuli platsile" efekti. Pigem on keiss selles, et Mägi on lihtsalt halvem mängija kui projektineeger. Kui tulevikus saab need 2 mänguminutit endale Mägi (mis antud reegli puhul pole isegi keiss, sest saab JOKKi teha), siis see ei muuda Mägi ju silmnähtavalt paremaks mängijaks? Pigem vastupidi- Mägile garanteeritakse lihtsam konkurents platsilesaamiseks ja samas ei saa teda tulevikus kuhugi Meistriliigasse täismänguajale saata, sest omad mängijad peavad pingil olema.

                            "platsil võib korraga olla vähemalt 6 eestlast (sh 3-5 aasta pärast 1-2 omakasvandikku) + maksimaalselt 5 välismängijat." Kuidas ja kes tiimis pingil istuvad ja kuidas meeskond on koostatud on täiesti savi. Täiesti ok lahendus oleks ju? Sina oleksid rahul, mina oleksin rahul, Kalju fännid oleksid rahul ja asi oleks klaar. Praegu on see kogu värk lihtsalt kummaline.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Ei ole atraktiivsem, pigem pole absoluutselt vahet, kes selle 2 minutit saab.
                              See noormängija Mägi on klubi tulevik ja ühelegi noorele ei tee see halba kui ta saab natuke nuusutada seda kõrgeima taseme tempot ja mängu. See projektineeger, kes temalt neid minuteid röövib, ei anna aga klubile juurde ei olevikus ja kahtlen, kas ka tulevikus.

                              Me saame asjadest erinevalt aru ja pole mõtet seda diskussiooni siin jätkata.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                No aga teeme siis lõpuks ära selle reserv- või duublite liiga nagu normaalsetes jalgpalliriikides tavaks ! Olen selles osas Printsiga ühel meelel, et ML ei ole see koht kus noori arendada. Kui see noor seal juba ükskord mängima peab, siis kindlasti mitte tema arendamise pärast, vaid, et ta on selleks tasemeks valmis. Riigi kõrgem liiga ei ole noorte arendamise koht mitte üheski riigis, seal mängitakse ikka kulla, karra ja kuulsuse nimel. Noori arendatakse ikka klubide akadeemiates, duublites, reservides midaiganes selle nimi on. Sama loogikaga on UEFA ülesehitanud ka eurosarjad - no ei ole CL koht, kuhu lastaks klubisid oma mängijaid arendama ...
                                ja mis puutub numbrisse 6, siis minu arvates ei ole see sugugi väike number, iseasi kui kvaliteetseid välismaalasi meie klubid riiki toovad. Tähtaja osas on see nüüd klubidele hea õppetund, et arengukava ei ole pelgalt paber ...
                                299195

                                Kommentaar

                                Working...
                                X