320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Ei ole ainult Eestis!



    Millist aktraktiivsust tõi eelmisel hooajal kohalikku vutti juurde Zomerski, Cham, Cole, või see pika lohiseva nimega portugaallane. Bianchi? Mõni neist ei saanud üldse mängida ja ülejäänud kamp mängis vaid episoodilist rolli. Kui atraktiivne!
    See pika lohiseva nimega portugaallane on Jorge Manuel Ferreira Rodrigues ja üleeelmine hooaeg oli tegu selge põhimehega, selle aasta alguses samamoodi, siis tuli kahjuks vigastus, mis rikkus vormi. CLis aga eelistas Prins ikkagi Jorget Koogasele, sest selge on see, et üks neist sellises mängus jalga ei värista, erinevalt teisest. Mitte, et mul Koogase vastu midagi oleks, aga suurte mängude kogemus maksab. Bianchist nähti persepktiivikat noort kaitsjat, kes tegelikult Transi ja Viljandi vastu tegi väga korraliku esituse, muidugi kui määravad üldse nende kahe pettuklubi vastu mängitud kohtumised on, aga seda ma praegu siin ei arutaks. Oled sa Cole'i üldse mängimas näinud? Poolkaitses või ääre peal mängides on seninähtu põhjal tegu suhteliselt terava mängumehena.
    Zomerski ja Cham on täiesti arusaamatud valikud, mõlemas nähti ilmselt müügipotentsiaali, muud vast midagi.

    Iseenesest on ju reegel teretulnud, maksimaalselt 6 välismaalast meeskonnas ja korraga ühele mängule üles antud maksimaalset kuus välismaalast. Küsimus on siin pigem selles, miks tehti selline otsus sisuliselt üleöö? Praegu asja niiviisi tegemine jätab reeglile väga paha maigu külge, justkui oleks tegu Aivar Pohlaku kätemaksuga Nõmme Kaljule. Teades kui väga Ta Kaljut ei salli, siis praeguse teguviisi juures ei saa küll muud arvata sellest reeglist.

    Teiseks, miks on reegel kirjas nii ebamääraselt? Äkki muudetakse seda veel enne hooaega üleöö, et kuus võõramaalast võib olla vaid siis kui registreeritud juhul kui kokku on registreeritud 30 mängijat. Ja äkki duublis ei tohi siis üldse olla? Mis muudatusi me veel üleöö näeme.

    Tuletan Teile kõigile meelde, Aivar Pohlak ja tema jüngrid on juba ühe korra muutnud reeglit üleöö, et maksta Nõmme Kaljule kätte nende teguviisi eest. Kui Kalju ei andnud oma mängijad enne CLi mänge koondisele, selle imeliku Lõuna-Ameerika turnee jaoks, siis muudeti üleöö reeglit, mis lubab mängu edasi lükata ka juhul kui koondises on üks mängija (endise kahe asemel), selleks et Viljandi-Kalju mäng edasi lükkuks. Teadupärast oli Fc Viljandist koodnisesse kutsutud vaid Intermitte ning mäng pidanuks toimuma, aga et näidata oma võimu, muudeti üleöö juhendit.

    Mulle jääb arusaamatuks inimeste naiivsus, kes Aivar Pohlakut kaitsevad. Analüüsige seda reeglit ja Pohlaku teguviisi. Selge on see, et väline eesmärk on Eesti jalgpalli edasi arendada, aga miks ei antud näiteks kaks aastat üleminekuaega enne reegli kehtima hakkamist. Mõelge, kes võitis 2012 Eesti Meistriliiga ja mille poolest see klubi on tuntud olnud läbi oma ML ajaloo. Mõelge, miks ei kehti Bosman ruling Eestis, kas äkki sellepärast, et EJL presidendi huvid ühtivad ühe kindla klubi huvidega, kellel on olnud pidevalt Eesti suurim klubisüsteem (mitmed farmklubid, palju noori üle Eesti) ja kõige suurem Eesti siseste üleminekute potentsiaal. Mõelge, mis võib olla see summa, mis jäänuks sellel samal klubil saamata kui Eestis oleks aus üleminekusüsteem nagu mujal Euroopas. Mõelge sellele, milline on selle reegli mõju praegu kui selle sama süsteemi üks klubi on likvideeritud ja neil on üle hunnik mängijaid, kes saaksid muidu ilmselt tasuta klubi vahetada?

    Kommentaar


      Algselt postitas INCE Vaata postitust
      Olen selles osas Printsiga ühel meelel, et ML ei ole see koht kus noori arendada.
      Prins on öelnud ka, et 19-aastaselt peab mängija olema juba Eestis tegija. Kui meil poleks limiiti ja me läheks Küprose teed, siis kui paljud neist 19-aastastest saaks üldse võimaluse ennast Meistriliigas tõestada? See tapaks kogu meie noorte jalgpalli, neil puuduks isegi siin konnatiigis väljund.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas StenV Vaata postitust
        Oled sa Cole'i üldse mängimas näinud? Poolkaitses või ääre peal mängides on seninähtu põhjal tegu suhteliselt terava mängumehena.
        Zomerski ja Cham on täiesti arusaamatud valikud, mõlemas nähti ilmselt müügipotentsiaali, muud vast midagi.
        See reegel sunniks klubisid rohkem ja kvaliteetsemaid valima. Ei toodaks enam nii kergekäeliselt "arusaamatuid" pallureid sisse. Nad ei anna meie liigale midagi juurde, ei tõsta atraktiivsust ja peamine arutelu käib teemal, miks nad üldse toodi. Me ei ela 90-ndate alguses, kus iga välismaalase peale tormi joosti.

        Algselt postitas StenV Vaata postitust
        Iseenesest on ju reegel teretulnud, maksimaalselt 6 välismaalast meeskonnas ja korraga ühele mängule üles antud maksimaalset kuus välismaalast. Küsimus on siin pigem selles, miks tehti selline otsus sisuliselt üleöö? Praegu asja niiviisi tegemine jätab reeglile väga paha maigu külge, justkui oleks tegu Aivar Pohlaku kätemaksuga Nõmme Kaljule. Teades kui väga Ta Kaljut ei salli, siis praeguse teguviisi juures ei saa küll muud arvata sellest reeglist.
        Ma ei tea, võib-olla kui ma oleks Kalju fänn, siis näeks ka asju selliselt, et küpsenud on globaalne vandenõu maailmarahu ja Kalju vastu. Ma tegelikult ei ole üldse paranoiline ja mina näen selles reeglis ainult positiivset, ka Kalju jaoks tegelikult. Aga nagu ma ütlesin, siis ega ma ei poolda ka seda, et kuuemängijalist limiiti ka veel õgvendatakse. See oleks enam kui piisav.

        Algselt postitas StenV Vaata postitust
        Mulle jääb arusaamatuks inimeste naiivsus, kes Aivar Pohlakut kaitsevad.
        Mina ei kaitse teda, ma lihtsalt pole nii paranoiline ja ei näe igal sammul vandenõu.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Kalevi, Tammeka mehi, mis sealpool asjast arvatakse? Levadikutest äkki keegi võtab ka sõna? Praegu on siin läinud ML 2013 hooaja eelkohtumiseks Flora ja Kalju fännide vahel. Olgugi, et Kalju fännidele see fookus sobib, oleks huvitav kuulata, mida Leva ja Tammeka ja Kalevi fännid asjast arvavad oma klubi oleviku ja tuleviku seisukohalt?

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Pigem on mu jaoks arusaamatu, et kuidas EU liikmesriigis ei kehti Bosmani seadus? Impossibile.
            Kehtib küll, aga jalgpallis ja spordis üldse annab tegelikult sellest seadusest mingil määral mööda hiilida. Ma ei viitsi küll detailidesse laskuda, aga internetis on need "augud" täiesti olemas ja leitavad.

            Räägime sellest teemast viie aasta pärast uuesti ja me näeme, et need piirangud on veel väga paljudes riikides peale pandud. Tegelikult ongi rahvuslik jalgpall Euroopas surutud vastu seina ja siin on kaks võimalust jäänud: kas hakatakse piirama või lõpetame selle farsi nagu rahvuskoondised ja nende suurvõistlused üldse ära.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Häiriv on ainult mõte, et kui Eesti karmistab eesrindlikult piirangut välismängijatele, siis kas meil on tulevikus moraalne õigus nuriseda kui meie enda kasvatatud mängijaid mujale marjamaale ei soovita.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                Kehtib küll, aga jalgpallis ja spordis üldse annab tegelikult sellest seadusest mingil määral mööda hiilida. Ma ei viitsi küll detailidesse laskuda, aga internetis on need "augud" täiesti olemas ja leitavad.

                Räägime sellest teemast viie aasta pärast uuesti ja me näeme, et need piirangud on veel väga paljudes riikides peale pandud. Tegelikult ongi rahvuslik jalgpall Euroopas surutud vastu seina ja siin on kaks võimalust jäänud: kas hakatakse piirama või lõpetame selle farsi nagu rahvuskoondised ja nende suurvõistlused üldse ära.
                Praegusel juhul mitte ei keelata välismängijal osaleda, vaid kohustatakse välja panema kindel arv kodus kasvanud mängijaid. Kuna lubatud registreeritavate arv on piiratud, siis välismängija lihtsalt ei mahu protokolli või registreerimislehele. Lihtne.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kesa Vaata postitust
                  Häiriv on ainult mõte, et kui Eesti karmistab eesrindlikult piirangut välismängijatele, siis kas meil on tulevikus moraalne õigus nuriseda kui meie enda kasvatatud mängijaid mujale marjamaale ei soovita.
                  Kui on tasemel mängija, siis pole küll mingit takistust, miks ei peaks tahetama. Kui me läheme Küprose teed ja meie endi mängijad mängivad enamuses madalamates liigades, siis pole küll tõesti jah lootusekübetki, et keegi meie mehi tahab.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kala Vaata postitust
                    Praegusel juhul mitte ei keelata välismängijal osaleda, vaid kohustatakse välja panema kindel arv kodus kasvanud mängijaid. Kuna lubatud registreeritavate arv on piiratud, siis välismängija lihtsalt ei mahu protokolli või registreerimislehele. Lihtne.
                    Just. On olemas mõisted nagu otsene ja kaudne vastuolu reegliga.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Kui on tasemel mängija, siis pole küll mingit takistust, miks ei peaks tahetama. Kui me läheme Küprose teed ja meie endi mängijad mängivad enamuses madalamates liigades, siis pole küll tõesti jah lootusekübetki, et keegi meie mehi tahab.
                      Kas Eesti jalgpallis ringlev olematu rahahulk ei välista juba eos "Küprose tee"?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Kas Eesti jalgpallis ringlev olematu rahahulk ei välista juba eos "Küprose tee"?
                        Väidetavalt pidi välismaine sudru-mudru odavam olema kui kodumaine.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Et seda reeglit nüüd täita,siis rikkamad klubid hakkavad amatöörklubides tähtmängijaid üle meelitama ja sellega suureneb esiviisku ja tablei lõpu taseme vahed meeletult. Ja ei ole võimatu,et purustatakse ka kunagised Ajaxi "rekordid"!
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                            Et seda reeglit nüüd täita,siis rikkamad klubid hakkavad amatöörklubides tähtmängijaid üle meelitama ja sellega suureneb esiviisku ja tablei lõpu taseme vahed meeletult. Ja ei ole võimatu,et purustatakse ka kunagised Ajaxi "rekordid"!
                            Miks? Eesti klubid pole varem sellest piirist üle läinud ja järsku on selline tung välismaised pallureid tuua? Sa oled nagu opositsioonis olev keskerakondlane, kes hirmutab inimesi erinevate maailmalõpu teooriatega.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Väidetavalt pidi välismaine sudru-mudru odavam olema kui kodumaine.
                              See on nagu hispaania kurk vs Luunja kurk, hankida on odavam, ei pea kasvatajale kompensatsiooni plekkima.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                See on nagu hispaania kurk vs Luunja kurk, hankida on odavam, ei pea kasvatajale kompensatsiooni plekkima.
                                Hea võrdlus.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X