320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Miks ei ole publikut Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas HABE Vaata postitust
    Jah, peeti 3 mängu järjest tavaliselt Kalevi hallis, täiesti mäletan, ise käisin ka vaatamas, hooaja pilet maksis ka 250- kõigest mis tänasesse päeva ümber arvutuna võiks öelda on sama mis 450- hooaja pilet jalkaklubidel. Aga kui palju oli fänne nendel korvpalli mängudel? Mitte ühtegi, ainult huvilised ja keskmine vanus oli üle 30a. Praegune jalgpalli keskmine publiku vanus on 25a või isegi väiksem.
    Ma kardan, et see on natuke liialdatud väide. Sai ise ka aastat 8-9 tagasi regulaarselt seal Kalevi hallis kossu vaatamas käidud (õpilastele oli pilet vist viis eeku või midagi sarnaselt naeruväärset) ja fännide grupid olid täiesti olemas. Kõige silmapaistvamad seal hallis näiteks mingil sellisel Tallinna meeskonnal, kes A Le Coqi oma nimes reklaamis. Ja Tartu fännid muidugi, kes ka toona, Delta aegadel, meeskonnaga ka kaasas sõitsid. Ja kuidagi ei tahaks uskuda, et keskmine vanus üle 30 oli. Ikka enamik kahekümnendates mehi, sekka vanemaid huvilisi ja ka alaealisi.

    Põhimõtteliselt pean isiklikult nõustuma enamike eelpool postitanutega, et meie suht jalgpallikultuurita riigis publiku staadionitele toomiseks peab selle elamuse atraktiivseks muutma. Tuleb mõista, et mingil puupingil külmetades vaadata jalgpallimängu, mis, olgem ausad, võrdlust el classicoga mängutaseme ja -ilu poolest just välja ei kanna - see ei kõla inimestele atraktiivsena. Eriti kui veel õlut ja õllekõrvast ka osta ei saa. Praegusele põlvkonnale tuleb jalgpalli ise müüa - kui see õnnestub, siis järgmine põlvkond tuleb järele juba niisama. Kalju tehtav töö on igati tervitatav ja kuigi tulemuste üle veel rõõmust lakke karata ei saa, siis algus on tehtud ja liigutakse õiges suunas.

    Siiski, Kalevi halli ja korvpalli juurde tagasi pöördudes tekib küsimus, palju on piletihind õpilastele erinevatel Eesti staadionitel? Mõelda tasub selle peale, et 10 kümnekroonist piletit ostnud noort toob ka rahaliselt rohkem sisse kui kolm kolmekümnekroonise pileti lunastanud isikut. Ja 7 noort inimest staadionil rohkem on tulevikku vaadates oluliselt parem seis, sest kunagi saavad need õpilased täisealiseks ja kui harjumus mängul käia on olemas ei peleta ka kõrgem hind enam eemale.

    Kommentaar


      Algselt postitas MihkelK. Vaata postitust
      Ma kardan, et see on natuke liialdatud väide. Sai ise ka aastat 8-9 tagasi regulaarselt seal Kalevi hallis kossu vaatamas käidud (õpilastele oli pilet vist viis eeku või midagi sarnaselt naeruväärset) ja fännide grupid olid täiesti olemas. Kõige silmapaistvamad seal hallis näiteks mingil sellisel Tallinna meeskonnal, kes A Le Coqi oma nimes reklaamis. Ja Tartu fännid muidugi, kes ka toona, Delta aegadel, meeskonnaga ka kaasas sõitsid. Ja kuidagi ei tahaks uskuda, et keskmine vanus üle 30 oli. Ikka enamik kahekümnendates mehi, sekka vanemaid huvilisi ja ka alaealisi.
      Ma käisin iga nädal korvpalli vaatamas, seepärast ka tean et ei olnud fänniarmeesi, sest kui pannakse tähele et üks inimene on iga mäng kohal ja toetab ühte kindlat klubi, siis ei saa rääkide fännide olemas olust. Üksikute inimeste karjed kõlasid terve saali ja enamus olid ikkagi vait. Nõmme Kaljul oli ka alguses üks karjuv fänn- Mario, aga nüüd on sellest kasvanud välja 30 inimese suurune fänniarmee. Ainsad fännid vist olid alguses Nybitil ja tartul, hiljem tuli ka A le Coq. Promo ja kõik oli, koondis mängis hästi aga publiku huvi puudus. Jalgpallis on hetkel juba paremini kui sel ajal korvpallis. Eesti jalgpall tuleb teha atraktiivseks noortele, tekitada traditsioon käia iga nädal mängul. Mina võin öelda et hooaeg lõppes küll mitu nädalat tagasi aga ikkagi iga laupäev on soov minna staadionile karjuma meeskonnale kaasa. Eesti klubi jalgpall on teismeline, kellel on probleeme kuhjaga aga neid saab lahendada ainult tööga. Mõned saavad täiskasvanuks varem, teised hiljem ja kolmandad jäävadki alati lasteks. Mina usun, et Eesti jalgpall saab täiskasvanuks juba lähi aastate jooksul ja publiku numbrid tõusevad veelgi ning seda tänu inimestele nagu Kuno Tehva (väärib aasta geeniuse tiitlit) ja Paide Linnameeskonna toetajad.

      Kommentaar


        Eesti jalgpall on ju tegelt atraktiivne juba praegu. vähemalt koondise tasandil. koondise valikmängudel on ju pea täismaja. küsimus on aga see, et kui koondise mängul käib 10000 pealtvaatajat, siis miks ükskõik millise Eesti klubi kodumängul käib keskmiselt 200 inimest? purege see probleem lahti
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          oot, oot ?
          luba naerda
          ME MÄNGISIME EUROOPA MEISTRI HISPAANIAGA, JA ISEGI SIIS EI OLNUD TÄISMAJA. MILLEST SA MEES RÄÄGID?
          2) SIIS TÜRGI, EUROOPA 2. NUMBER. MEIL OLI VAEVALT 4000-5000 PUBLIKUT.
          SORRY CAPS.

          Kommentaar


            Algselt postitas aanvaller Vaata postitust
            oot, oot ?
            luba naerda
            ME MÄNGISIME EUROOPA MEISTRI HISPAANIAGA, JA ISEGI SIIS EI OLNUD TÄISMAJA. MILLEST SA MEES RÄÄGID?
            2) SIIS TÜRGI, EUROOPA 2. NUMBER. MEIL OLI VAEVALT 4000-5000 PUBLIKUT.
            SORRY CAPS.
            sorri, vat neid numbreid pole ma näinud. sai kunagi Hollandi mängul käidud kui oli täismaja ja viimane valikmäng oli Portugali vastu mul, kui samuti oli täismaja. tehti isegi lisatribüün. pakun, et Inglismaaga oli aasta tagasi ka täismaja.

            ja see et Eestis müüb ainult Inglise vutt...no seda nagu ei kommenteeriks.
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              soccernet väidab:
              Hispaaniaga Pealtvaatajaid: 9200
              Türgiga Pealtvaatajaid: 8000

              Küllaltki reaalsed arvud

              Kommentaar


                Wikipedia väidab:
                Hispaania vastu mängides: 9200
                Türgi vastu mängides: 6500
                LFC

                Kommentaar


                  mina väidan:
                  hispaania 9000
                  türgi: 5000

                  Kommentaar


                    2006. aasta valikmängude (Euro 2008) numbrid
                    EESTI

                    vs. Venemaa (11 000 pealtvaatajat) 0:2
                    vs. Iisrael (7800 pealtvaatajat) 0:1
                    vs. Makedoona (7500 pealtvaatajat) 0:1
                    vs. Andorra (10 000 pealtvaatajat) 2:1
                    vs. Inglismaa (11 000 pealtvaatajat) 0:3
                    vs. Horvaatia (10 000 pealtvaatajat) 0:1
                    LFC

                    Kommentaar


                      Arena istumiskohtade arv on 9692, lisaistmetega on see 10 300, Hispaania mängul jäi peaaegu 500 inimest maksimumist puudu, minu arust on see ikkagi üsna hea.
                      LFC

                      Kommentaar


                        tegelt mu point ei olnud siin vaielda kas oli 9000 pealtvaatajat või 6000. küsimus on ju selles, et koondise mängudel käib pea 20 ( kakskümmend) või enam kordi rahvast kui klubi mängudel. parimal juhul 5 korda enam
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          tegelt mu point ei olnud siin vaielda kas oli 9000 pealtvaatajat või 6000. küsimus on ju selles, et koondise mängudel käib pea 20 ( kakskümmend) või enam kordi rahvast kui klubi mängudel. parimal juhul 5 korda enam
                          Elatakse kaasa oma riigile, mingi metallitööstuse klubi erilist huvi rahvale ei pruugi pakkuda jah.
                          LFC

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            tegelt mu point ei olnud siin vaielda kas oli 9000 pealtvaatajat või 6000. küsimus on ju selles, et koondise mängudel käib pea 20 ( kakskümmend) või enam kordi rahvast kui klubi mängudel. parimal juhul 5 korda enam
                            Siinkohal pead sa korrutama keskmise publikunumbri mängude arvuga ehk sinu poolt näitena toodud 200x5 (tegelik number peaks 200-st väiksem olema).

                            Ja kui nüüd seda vahet vaadata, siis mina saan juba hästi aru - mingi klubiga on ennast siduda hoopis raskem, kui rahvuse või riigiga. Veerpalule või Kanterile elame ju kõik kaasa, kuid kui paljud meist on käinud vaatamas meie riigi kergejõustiku või suusatamise võistluseid?

                            Hakkasin minagi Eesti klubijalgpalli jägima alles siis, kui tekkis meeskond kellega ennast siduda. Kuid need mõned hooajad on minus juba sellist huvi koduse liiga vastu tekitanud, et isegi kui mul järgmisel aastal pole kellelegi Meistriliigas kaasa elada, siis usun, et satun päris paljudele Meistriliiga mängudele, karikamängudest rääkimata.

                            Seega jõuan ka mina lõpuks sinna, et iga staadionile meelitatava inimese jaoks on vaja leida mingi moodus, kuidas ta ühe või teise klubiga siduda - hoida teda hooaeg-paar enda küljes ning siis on ta juba kas oma käe andnud või võib ta täiesti kadumaläinuks nimetada.
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Pealegi, suuremad klubid ühest linnast, pole rivaalitsemist nagu Tallinn & Tartu, oleks mingi FC Tallinn United ja JK Tartu Emajõgi vms. kes oleks nagu Flora ja Levadia, see meelitaks tartlasi ja Tallinna rahvast mängudele.
                              LFC

                              Kommentaar


                                Algselt postitas suvakas555 Vaata postitust
                                Arena istumiskohtade arv on 9692, lisaistmetega on see 10 300, Hispaania mängul jäi peaaegu 500 inimest maksimumist puudu, minu arust on see ikkagi üsna hea.
                                Minu meelest on näitaja see, et Eesti koondise sõprusmänge A le coq Arenal käib vaatamas ca 2000 inimest- soccernet.ee andmetel Moldova vastu 1500 , Läti vastu 2000, Malta vastu 2700, Fääri saarte vastu 2300, Gruusia vastu 2500 ja Kanada vastu 1600 inimest. 2000 jalgpallifänni, keda ei huvita Fernandu Torresed ja David Beckhamid vaid Eesti koondise mäng. Seda on ikka väga vähe.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X