320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Siim Rinkeni poolt Paide-Trans mängus antud 9 kollast Transi mängijatele on Meistriliiga ühes mängus ühele klubile antud kollaste kaartide rekord.

    2020 a. hooajal on antud keskmiselt 5,63 kollast kaarti mängus.
    2019 a. hooajal anti 4,13
    2018 a. hooajal anti 3,96
    2017 a. hooajal anti 3,18

    FC Kuressaare on hetkel tõenäoliselt maailma kõige kollasem klubi, keskmiselt 4,86 kollast mängus.

    Much like corner betting, card betting can offer a good alternative to the usual goals or match betting markets without worrying about the result. Some leagues see much more yellow and red cards than others and we have yellow and red card stats for over 120 leagues below. You can

    Stats and Predictions for number of Yellow cards in a match. List of teams and matches that likely receives the most yellow and red cards.

    Kommentaar


      Kohtunike teemast sai kirjutatud märtsi alguses, siis emotsioone foorumis ei tekkinud. Vaadates, mis mängudes on juhtunud, siis on teema ainult süvenenud. Kõike alltoodud mõtted on kirja pandud märtsi alguses.

      Praegusel juhul, kui liigasse panustatakse niivõrd meeletult - noormängijate stipendiumid, kogukonnajuhid, solidaarsusmehhanism ja tulekul noortetöö juhid, kuid samal ajal on tahtlikult/tahtmatult ära unustatud PLi üheteistkümnes võistkond - kohtunikud. Kui kohtunike suunas panustamist ei suurendata, siis paratamatult ühel hetkel tekib, disbalanss liiga ootuste ja kohtunike soorituse vahel. See võib juba käes olla, aga võib ka eksponentsiaalselt lähiajal võimenduda. Siis tekivad vilepartiid, mis paremal juhul jätavad õhku küsimusi, kuid halvemal juhul mõjutavad ebaõiglaselt tulemusi ja võivad saada igapäevasteks jututeemadeks.

      Eelneva hüpoteesi selgitamiseks olgu järgnevalt toodud mõned vaatenurgad.

      Kohtunike tasud
      Ei ole saladus, et Eesti kohtunike tasud on Euroopas tagumise TOP 3 seas. Võib öelda, et klubide Euroopa koefitsienti vaadates igati asjakohane, kuid antud juhul käsitlen tasusid profiliiga kontekstis.
      Rusikareegel ütleb, et kohtunike tase on võrdeline liiga tasemega.
      PL on Läti ja Leedu liigadega võrreldes ilmselt mitmeid pikki samme eespool (võistkondade arv, nende finantsiline jätkusuutlikkus, kihlveo probleemistik jne), kuid sellele vaatamata on kohtunike kontekstis vast kõige asjakohasesm meie arbiitreid võrrelda just nende riikide ametikaaslastega. Tänased tasu erinevused on vastavalt ca 2,5 ja 3,5 korda ja mõlemad on tegelemas aktiivselt sellega, et liikuda tasudega veelgi kõrgemale.

      Rakendades kohtunikele suurusjärgus sama summat nagu saavad klubid läbi solidaarsusmehhanismi tähendaks kohtunike tasude kasvu ligikaudu kaks korda. Ma ei soovi öelda, et ainult rahaga saab tõsta kohtunike taset, aga rääkides profiliigast peaksid olema kõigi osapoolte baasvajadused kaetud.

      Hooaja ettevalmistus
      Eranditult kõik Euroopa riigid, kus klimaatilised olud ei võimalda aasta ringselt ennast lühikese särgiga mõnusalt tundmast käivad hooaja eel UEFA toetusega vahemerelise kliimaga riikides laagris. Eestlased on teada tuntud isepäised ja on siiani jäänud truuks enda karmile kliimale, kuigi kulude osas peaks UEFA sihtotstarvelistest vahenditest katma väga suure osa vajaminevast panusest.

      Kohtunike tase
      Keeruline, et mitte öelda võimatu, on adekvaatset statistikat omamata erinevate liigade kohtunikke võrrelda. Ühele pulgale saab nad asetada Euroopa kontekstis. Kõigi riikide esinumbrid asuvad Euroopas kohtunike esimeses tugevusgrupis, kuid ka selle siseselt joonistuvad välja jõujooned. Läti ja Leedu esinumbrid vilistasid mõlemad regulaarselt CL-i alagrupi mänge ja on juba vilistanud või vilistavad EL playoff mänge. See on oluline märk kvaliteedist. Eesti kohtunike laeks jäi EL alagrupp. Tuleb tõdeda mahajäämust.
      Olen Kuno kasulik idioot.

      Kommentaar


        Kohtunike paljudest probleemidest suurim on see, et pole konkurentsi. Pole seda Premium Liigas, ei ole seda allpool. Konkurentsi on vaja selleks, et tekiks motiveeriv efekt kui ka selleks, et kui on vaja kellelgi eksimuse tõttu mõni voor vahele jätta, siis oleks ka keegi järgmine võtta. Täna seda pole ning 6. voorus brutaalse punase andmata jätnud kohtunik vilistab 8. voorus Eesti senise hooaja kõige tähtsamat mängu.

        Kommentaar


          Kohtunike motiveerimiseks võiks kasutusele võtta väikse lisaboonuse. Iga ringi lõpus valitakse välja parim peakohtunik. Et vältida erinevate poolehoidjate suuruse või emakeele erinevust võiks otsustajateks olla hoopis peatreenerid. Igatahes peaks kohtunike motiveerimisega oluliselt tegelema, et ka seal konkurents suureneks.
          reisisell.ee

          Kommentaar


            Algselt postitas parool_on_parool Vaata postitust
            Hooaja ettevalmistus
            Eranditult kõik Euroopa riigid, kus klimaatilised olud ei võimalda aasta ringselt ennast lühikese särgiga mõnusalt tundmast käivad hooaja eel UEFA toetusega vahemerelise kliimaga riikides laagris. Eestlased on teada tuntud isepäised ja on siiani jäänud truuks enda karmile kliimale, kuigi kulude osas peaks UEFA sihtotstarvelistest vahenditest katma väga suure osa vajaminevast panusest.
            Meil siis mängitakse, mitte ei käida laagrites..
            Aga tegelikult. Kas põhjus ei või olla ka selles, et needsamad kohtunikud, kes siin 2,5-3,5x vähem teenivad, on tegelikult päriselt ka kusagil tööl ja ei saa nii naljalt kusagile ära sõita?

            Kommentaar


              On ju ka kuulda olnud, et kohtunike palgad(mis ei ole kuigi suured) ei laeku õigeaegselt. Soccerneti ajakirjanikud võiksid anonüümse(ja päriselt anonüümse) küsitluse eesti kohtunike seas, paljud saavad raha õigeaegselt kätte ja kaua on rahad viibinud.

              http://https://soccernet.ee/artikkel...kohtunikke-ara

              MIks peaks väikese raha eest(mis mõningal juhul ei tule kontole õigeaegselt) sellist asja taluma? Probleem on olnud kaua ja see on olnud püsiv!

              Kommentaar


                Algselt postitas matys Vaata postitust
                On ju ka kuulda olnud, et kohtunike palgad(mis ei ole kuigi suured) ei laeku õigeaegselt. Soccerneti ajakirjanikud võiksid anonüümse(ja päriselt anonüümse) küsitluse eesti kohtunike seas, paljud saavad raha õigeaegselt kätte ja kaua on rahad viibinud.

                http://https://soccernet.ee/artikkel...kohtunikke-ara

                MIks peaks väikese raha eest(mis mõningal juhul ei tule kontole õigeaegselt) sellist asja taluma? Probleem on olnud kaua ja see on olnud püsiv!
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Ma arvan, et kohtunike jaoks on kolleegide käest saadud refpali keskmine hinne palju suurema kaaluga kui populaarsusvõistlus, mida korraldavad klubide peatreenerid. Refpalist on siin-seal juttu tehtud natuke.
                  Nõustun. Olen kusjuures aastaid Eesti jalgpalli jälginud, aga esimest korda kuulen sellest refpalist.
                  reisisell.ee

                  Kommentaar


                    Here we go again

                    Kommentaar


                      Hea otsus taas Tarajevilt. Eesti kohtunikud on ikka sama kvaliteetne toodang kui see Hensugusta show kanal kahes.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kesa Vaata postitust
                        Siim Rinkeni poolt Paide-Trans mängus antud 9 kollast Transi mängijatele on Meistriliiga ühes mängus ühele klubile antud kollaste kaartide rekord.

                        2020 a. hooajal on antud keskmiselt 5,63 kollast kaarti mängus.
                        2019 a. hooajal anti 4,13
                        2018 a. hooajal anti 3,96
                        2017 a. hooajal anti 3,18

                        FC Kuressaare on hetkel tõenäoliselt maailma kõige kollasem klubi, keskmiselt 4,86 kollast mängus.

                        Much like corner betting, card betting can offer a good alternative to the usual goals or match betting markets without worrying about the result. Some leagues see much more yellow and red cards than others and we have yellow and red card stats for over 120 leagues below. You can

                        https://footystats.org/stats/card-stats
                        seejuures on Kuressaare Fair play edetabelis 4...

                        Kommentaar


                          Meeleldi ei keskenduks enam härra Tarajevile. Päris siiralt, aga raske on vaiki olla. Nõmme Kalju oli väljakul kohutav ja kindlasti ei kaotatud tänu tema brigaadile, aga millalgi peab see tragikoomiline huumor lõppema. Aastaid olen ma seda mantrat tagunud, et iga teine kord kui mees Kalju mänge vilistab, siis on mõni väga kaheldav otsus Kalju vastu või on lihtsalt lastud mäng täiesti käest. Lisaks sellele lugematu arv suuri eksimusi ka teistes reamängudes. Ma mõistan täielikult, et kohtunike pink ei ole liiga pikk, aga kas millalgi keegi ka millegi eest vastutab? Meil on kaheksa vooru mängitud ja mees on selle raames juba mitu ränka eksimust teinud, aga ikka pannakse vooru uhte tippmängu vilistama. Aastaid tagasi jõudis DK-sse olukord, kus mängujärgselt austatud kohtunik tundis muret oma turvalisuse pärast, kui selleks puudus igasugune põhjus, aga kui see huumor on jätkuv, siis ma kardan, et ma ei suuda enam tagada, et varsti ta Hiiul vastu vahtimist ei saa.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                            Meeleldi ei keskenduks enam härra Tarajevile. Päris siiralt, aga raske on vaiki olla. Nõmme Kalju oli väljakul kohutav ja kindlasti ei kaotatud tänu tema brigaadile, aga millalgi peab see tragikoomiline huumor lõppema. Aastaid olen ma seda mantrat tagunud, et iga teine kord kui mees Kalju mänge vilistab, siis on mõni väga kaheldav otsus Kalju vastu või on lihtsalt lastud mäng täiesti käest. Lisaks sellele lugematu arv suuri eksimusi ka teistes reamängudes. Ma mõistan täielikult, et kohtunike pink ei ole liiga pikk, aga kas millalgi keegi ka millegi eest vastutab? Meil on kaheksa vooru mängitud ja mees on selle raames juba mitu ränka eksimust teinud, aga ikka pannakse vooru uhte tippmängu vilistama. Aastaid tagasi jõudis DK-sse olukord, kus mängujärgselt austatud kohtunik tundis muret oma turvalisuse pärast, kui selleks puudus igasugune põhjus, aga kui see huumor on jätkuv, siis ma kardan, et ma ei suuda enam tagada, et varsti ta Hiiul vastu vahtimist ei saa.
                            Bravo! Pidasin sind natuke intelligentsemaks inimeseks. Nagu näha, olen mina ka inimene ja eksin.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rein Vaata postitust
                              Bravo! Pidasin sind natuke intelligentsemaks inimeseks. Nagu näha, olen mina ka inimene ja eksin.
                              Kust sa lugesid, et Romario ise talle molli kütma läheb?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                                Kust sa lugesid, et Romario ise talle molli kütma läheb?
                                Kus sa lugesid, et ma seda väitsin?

                                E: võimalik, et tegu on mingi peenemat sorti huumoriga, mida ma ei mõista. Loodetavasti nii ongi.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X