320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas dareth Vaata postitust
    Kordan veel: kui kohtunik tõlgendas situatsiooni löögiliigutuse tegemisena, siis ei ole mingisugusest "mõõdu täis saamisest", "noh, ta ju nii tugevasti ei löönud ega pihta ka saanud, annan kollase", "varem või hiljem" teemast juttugi. Vägivaldne käitumine ja punkt (vt ka protokolli).

    Teine teema on muidugi see, millistel alustel kohtunik otsuse vastu võtab. Ka tema on ainult inimene ning silma, aju ja meelteseisundi koostöös võib teinekord eri tulemusi sündida, nagu me siin foorumis tihti näeme. Kohtunik peab otsustama silmapilkselt ja reeglitele vastavalt. Loomulikult ei saa välistada asjaolu, et mängijad püüavad tihti oma käitumisega kohtuniku meelteseisundit mõjutada neile soodsamaid otsuseid vastu võtma. Võib ka juhtuda, et mingi käitumisviis toob vastupidise tulemuse. Tahame küll loota ja arvata, et tipptasemel kohtunikud end mõjutada ei lase. Aga veelkord, otsus tuleb vastu võtta millisekundite jooksul ning pisiasjad mängivad paratamatult alateadlikul tasandil teatud rolli.
    See meenutab mulle üks lugu mis Franco Pancheri mulle rääkis pika intervjuus. Ta ütles et tollal ajal Arno Pijpers, v.a. Flora ja koondise peatreener, oli ka kohtunikute koolitaja või midagi sarnane, ja seletas kuidas äärekohtunik peab lippu levitama jne. 'Muidugi,' ta lõppes 'mängud Flora vastu nad oli väga valmised'

    Kommentaar


      Algselt postitas terrorwheel Vaata postitust
      Ma usun, et punane tuli osaliselt ka selle pärast, et Pareiko oli juba eelnevalt kohtunikega nii palju mölisenud, et neil sai mõõt täis ja andiski otse punase ära. Kollane oleks muidugi loogilisem otsus olnud, aga nagu paljud ütlevad, niikuinii oleks eemaldamine olnud. Ja ausalt öeldes tundub mulle, et selle teise kollase oleks Pareiko varem või hiljem saanud.
      Lisaks on isegi ajakirjas Jalgpall välja toodud, et teatud mängus jäeti Pareikol punane andmata (vägivaldne käitumine) ja kohtunikud on võtnud ta erilise jälgimise alla.
      Kuid kõik see ei tähenda, et ta pole lahkumismängu ära teeninud. On küll. Ja kuhjaga.

      Kommentaar


        AHAHAHAH Tohver ja väravavahid, pole asi: http://www.soccernet.ee/tohver-andis...avahile-punase
        Ma näen pigem läbi kukkumine ja kollane selle eest kui penalti ja punane Rui Patriciole.
        Kristo puhka jalga, varsti PÖFF algab!

        Edit: äkki talle ei meeldi valge-rohelist?

        Kommentaar


          Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust
          AHAHAHAH Tohver ja väravavahid, pole asi: http://www.soccernet.ee/tohver-andis...avahile-punase
          Ma näen pigem läbi kukkumine ja kollane selle eest kui penalti ja punane Rui Patriciole.
          Kristo puhka jalga, varsti PÖFF algab!

          Edit: äkki talle ei meeldi valge-rohelist?
          Kordusest on sitt kaader võetud. Kontakt on ilmselge ning penalti ka õige, kuid praegu tuleks näha rünnakut üldpildist, vaadata kus ründaja triblamise korral kaaslased ja vastase kaitsjad olid. Kui ründaja sai väravavahist palli mööda, siis millised võimalused oleks tal olnud pall tühja lükkata või mitte. Oleks ründaja paremale tõmmanud, oleks ta omal lööginurga kõvasti väiksemaks teinud ning kahandanud värava löömise šanssi ning seal oleks tulnud kollane kaart.

          Praegu ma ütleks, et on punane isegi õige, kuna:
          1. Pall ei läinud ründajal kontrolli alt ära, kui ta palli väravavahist mööda sai.
          2. Ründaja otsusega minna väravavahist vasakult mööda teeb ründajale värava kordades suuremaks, hence - suurem võimalus väravat lüüa.

          PS. Ära näe tonti seal, kus seda ei ole.

          Kommentaar


            Algselt postitas rallikas Vaata postitust
            Kordusest on sitt kaader võetud. Kontakt on ilmselge ning penalti ka õige, kuid praegu tuleks näha rünnakut üldpildist, vaadata kus ründaja triblamise korral kaaslased ja vastase kaitsjad olid. Kui ründaja sai väravavahist palli mööda, siis millised võimalused oleks tal olnud pall tühja lükkata või mitte. Oleks ründaja paremale tõmmanud, oleks ta omal lööginurga kõvasti väiksemaks teinud ning kahandanud värava löömise šanssi ning seal oleks tulnud kollane kaart.

            Praegu ma ütleks, et on punane isegi õige, kuna:
            1. Pall ei läinud ründajal kontrolli alt ära, kui ta palli väravavahist mööda sai.
            2. Ründaja otsusega minna väravavahist vasakult mööda teeb ründajale värava kordades suuremaks, hence - suurem võimalus väravat lüüa.

            PS. Ära näe tonti seal, kus seda ei ole.
            Tähendab angelo pani jälle puusse, vaadaku parem pöffi.

            Kommentaar


              Jumal küll, kuidas? Kuidas???? Mees juba maas, palli mööda, Patricio isegi ei jõua albanllaase jala puuduta!
              SKE.jpg

              Kommentaar


                Kui piisavalt kõvasti karjuda, siis mõni varsti jääbki uskuma.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Küsisin tuttava kogenud kohalik kohtuniku käest:

                  Pigem ei olnud (penalti - edit), samas ma sain aru et ta ei näinud seda olukorda nagu TV's oli näidatud. Samas loogika on selge et pall lükati ette poole VV selja taha siis toimus kokkupõrke ja nii edasi. Ses mõttes ma ei näe mingit VV liigutust ja oli kehamäng ja pigem albaanlane ise süüdi. Patricio yritas vasaku jalaga palli klaarida, aga see polnud see jalg mille vastu siis põrkas albaanlane - v.o. Tohver nägi et kukkumise hetkel polnud 2 jalga maas ja pani siis sellise otsuse - mu arvates pendlat ei olnud 100%

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust
                    Küsisin tuttava kogenud kohalik kohtuniku käest:
                    Eestis on kohtunikke igasuguseid: vastasmängija lõi palli püüdnud väravavahile jalaga näkku. Selle tagajärjel lendas pall väravasse. Väravavahil oli nägu lõhki. Kohtuniku otsus: lugeda väravat ja viga ei olnud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                      Eestis on kohtunikke igasuguseid: vastasmängija lõi palli püüdnud väravavahile jalaga näkku. Selle tagajärjel lendas pall väravasse. Väravavahil oli nägu lõhki. Kohtuniku otsus: lugeda väravat ja viga ei olnud.
                      Iga olukord on teistsugune, ma lihtsalt räägin see EL'i oma. Ta vaatas, analüüseris ja vastas mulle.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Angelo Nerazzurro Vaata postitust
                        Küsisin tuttava kogenud kohalik kohtuniku käest:
                        Oli kehamäng Parim nali kogu tekstis.

                        Ülejäänu pole kahjuks nii naljakas.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Martin Vaata postitust
                          Oli kehamäng Parim nali kogu tekstis.

                          Ülejäänu pole kahjuks nii naljakas.
                          Kuhu Patricio peaks kaduma kui ründaja sisse tormab? Ole kena...

                          Kommentaar


                            1. Tohver ei vaata olukorra tekke ajal sellest positsioonist mängijaid, kus asub see kaamera. See juba võib paljuski asja muuta ja kui penalti ongi vale siis on see brigaadi käkk mitte peakohtuniku isiklik pang. Kui keegi seda nägema pidanuks siis väravatagune kullisilm või siis joonekohtunik.


                            Ja see Welco - Flora värk, mis mõttes rünnati, sõnadega või anti peksa? Hakkas huvitama lihtsalt
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Minuarust ei ole küll eriti kahtlust, et penalti anti õiglaselt. Puude on ju selgelt näha ning ega väravavaht ja teised portugaallased eriti ei vaidle ka otsuse vastu.

                              Angelo, sinu tuttav kohtunik peaks selle video ikka veelkord üle vaatama. Kehamäng? Tormas sisse? Ründav mängija üritab nagu palli väravavahist mööda, mitte läbi mängida. Uskumatu, kuidas inimesed saavad asju nii erinevalt näha.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Minuarust ei ole küll eriti kahtlust, et penalti anti õiglaselt. Puude on ju selgelt näha ning ega väravavaht ja teised portugaallased eriti ei vaidle ka otsuse vastu.

                                Angelo, sinu tuttav kohtunik peaks selle video ikka veelkord üle vaatama. Kehamäng? Tormas sisse? Ründav mängija üritab nagu palli väravavahist mööda, mitte läbi mängida. Uskumatu, kuidas inimesed saavad asju nii erinevalt näha.
                                Inimesed näevad seda, mida soovivad näha.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X