320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • telekavaataja
    replied
    Hollandi näide on pädev ainult küsimuses, kas kusagil mujal seda tehakse.

    Laias laastus väga erinevad olukorrad. Holland on väljakujunenud traditsioonidega ja laias laastus ka üles ehitatud jalgpallisüsteemi ja infrastruktuuriga. Lisaks on suurematel klubidel seal kindlad sissetulekud ka mängupäevalt, fännidelt üleüldiselt ja ka mängijate müügist.

    Ehk siis Hollandi jalgpall ja suured Hollandi klubid on bränd. Küll on aga kohalik vutt hetkel languses ja see püüakse ergutada. Täiesti teine asi.

    Mida Kalju fännid üritavad aga öelda, et kui Jalgpalliliidul on raha, siis tuleks see suunata vundamenti, mitte elegantsesse tapeedivärvi.

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse?
    Oled valesti aru saanud.
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?
    Hollandi näite ainus point on see, et solidaarsusmehhanismid on kasutusel ka mujal Euroopas (näiteks ju ka UEFA kasutab solidaarsumehhanisme) ja seal on klubid valmis jagama ära lausa omaenda tulu. Et üks asi on see, mida teeb liiga/liit, teine asi see, et suured klubid on ise valmis aitama väiksemaid, et nende jalka areneks.

    Leave a comment:


  • dareth
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse? Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?
    Aga suured saavad ju Euroopast solidaarsusmehhanismiga raha - lihtsalt võistlussarjas eksisteerimise eest. Kõik teame, et järgmisel aastal Trans saab Euroopas kaks mängu pähe ja kõige kindlam viis selle kurva tõdemusega toime tulla on kihlveokontoris Transi vastu panustada. Ning kui palju nad reaalselt klubisse raha panid, et selle koha peale jõuda? Ei ole siin mingist poolest miljonist juttu, kui Prošin räägib, et "palk on natuke kõrgem kui 500 eurot".

    Leave a comment:


  • eika
    replied
    Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse? Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?

    Leave a comment:


  • Nahkpea
    replied
    Selline raha jagamine, kus selle välja teeninud klubi peaks maksma sellest osaliselt väiksematele liigakaaslastele, on nagu solidaarsusmehhanismi äärmus. Seda ka päriselt nagu ei toetaks. Ses mõttes on EJL-i rakendatav toetussüsteem ausam, et otseselt ta kellegilt ära ka ei võta.

    Muidugi kui klubid konsensuslikult leiaks, et soovivad seda, siis kuhugi piketeerima ei tõttaks. Aga kui juba praegune (pigem küll tulevane) süsteem vastuseisu tekitab, siis sellise Hollandi mudeli rakendumise korral ei kujutaks ettegi, millist lärmi Levada ja Tehva lööks. :P

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.
    Ei hakanud. See oli kogu liiga üksmeelne otsus. Sellest tulenevalt avaldas liiga oma teates antud lause, mida juba ennist tsiteerisin: "Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."

    Leave a comment:


  • Jaan95
    replied
    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.
    Tehva lõpetaks koheselt jalgpalliga tegelemise.

    Leave a comment:


  • Sambaz
    replied
    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
    Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

    Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

    Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

    Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.
    Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?
    Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

    Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

    Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

    Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.

    Leave a comment:


  • eika
    replied
    Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?

    Leave a comment:


  • Kasper
    replied
    Hollandis on praegu solidaarsusmaksed klubidele, kes ei mängi eurosarjas. 2020. aastast hakkavad eurosarjades mängivad klubid andma lisaks veel osa oma auhinnarahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Liigas on 18 satsi, 7 mängivad eurosarjades. Järgmisest aastast läheb praegustest solidaarsusmaksetest 85% Eredivisie 11 klubile ja 15% jaotatakse Hollandi esiliigas mängivate satside vahel.

    Liiga ametlikus teates seisis:
    "Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."
    Veidi põhjalikumalt on see kirjas siin: https://soccernet.ee/artikkel/hollan...vate-klubidega

    Leave a comment:


  • Gallacher
    replied
    Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
    Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

    Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?
    No jeerum küll, mida Kaljult peaks võtma see, et mingid madalama taseme satsid saavad mõnele mängumehele üsna sümboolset palgakest maksta?

    Leave a comment:


  • Myrgel
    replied
    Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
    Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
    Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
    Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.
    Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

    Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?

    Leave a comment:


  • Jaan95
    replied
    Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
    Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
    Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Nüüd uuel aastal saab olema huvitav näha keskmisest Eesti vutiklubist ambitsioonikama Volta tegemisi ja kuidas nende puhul asjad lahendatakse. Kaks KTM-i saad kunstlikult tekitada, aga nendega tervet hooaega ära ei mängi. Või siis tuleb eelkäija madalamate liigade tasemel mängijaid appi võtta.

    Leave a comment:

Working...
X