320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X

• Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

• Suvaline Jope
    replied
    Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
    Täiesti tavaline ju, kogu maailma jalgpall töötab nii. Paremad klubid korjavad paremad mängijad kokku. See on ju täiesti elementaarne ja nagu näha siis see töötab. Kes keelab Kaljul sama teha? Miks seda ei tehta?
    Täiesti nõus. Vahe selles, et Eestis on ühele klubile ehitatud Tallinna ja riigi rahadega über tingimused. Ma olen täiesti veendunud, et ühegi teise klubi puhul selline staadioni ehitamise skeem läbi ei läheks. Siit ka jutu mõttetus et jobud olete ja miks te ise ei tee.

Mängijate jagumisest - jutt on ikkagi Eesti tipptasemele jagumisest (esikolmik-nelik). Kui Kalju end Kalevi-Kuressaare jopedega komplekteeriks, siis ta mängiks ka Kalevi-Kuressaare tasemel. Paide puhul on hästi näha, et ilma välisabita sammu edasi ei tee. Palju nendest lubavatest noortest järgi on kellega Zahhovaiko algul ajama pani.

Leave a comment:

• Vahkito
    replied
    See rottide hala on tõesti haige... krt oma noori ei oska hinnata ja tuuakse iga aasta suvalisi tsurkasid sisse, ok vahepeal saab mõne hea vandi ka, aga tahan öelda seda, et noored kes Florasse nö on üle meelitatud, oleksid väärinud tunduvalt rohkem austust ja mänguaega. Kõik nägid millise tuhhiga nad Frankfurti vastu mängisid... a nuh Shparkz ytles juba kõik ära oma jutus. Lisaks, et komplekteeritus on tõesti sitt. Tavaliselt on hull hala Flora aadressil, et ei suudeta korraliku satsi kokku saada, kes ka euromängudes võiks läbi lüüa. Penskarist väravavahid oleks võinud ammu välja lüüa vähemalt ühegi ja anda oma noorele võimalus, aga ei oodatakse kuni ka tema ära meelitatakse. Miks ei hakatud ise Igoneni endale tooma? Praegu kui Aland pingile väga alatult kombel istutati võiks hakata ka meelitama nagu siis Flora 😁

Leave a comment:

• Meintz
    replied
    Algselt postitas Silver Vaata postitust

Londak. Sümpaatne vend ja mitte ühtegi etteheidet. On mänginud arvestatavates klubides, väga suure kogemusega ja Eesti mõistes ikkagi tippväravavaht. Minul poleks selle vastu midagi, kui Londak olenemata vanusest paar aastat jätkaks. Telešit hindan ka kõrgelt, eks tal on olnud paremaid ja halvemaid päevi, aga seda kriitikat, mis tema suunas on tulistatud ma õigeks ei pea.

Kaitse. Kulinitš, kaigas. Tuli välismaalt, pidavat olema mängumees aga selgus, et on lihtsalt stabiilne keskpärane mees. Ugge, tasemelt okei, võitleja. Pikalt Kaljus, kindla stabiilsusega vend aga kuna pole suutnud edasi liikuda, siis järelikult midagi jääb ikkagi suurest jalgpallist puudu. Avilov, okei - temas sisu on, aga kas avaneb näitab aeg. Markovich, kaigas. Reintman (inimesena ülitšill vend), aga jalgpallurina täiskaigas kahjuks. Kunagi Õhtuleht kirjutas, et järgmine Eesti Piiroja, aga kaugel sellest.

Poolik. Puri, koondise vend, suured ootused, reaalsus - TÄIS KAIGAS, kahjuks. Regi, superhea vend. Tjapkin, minu lemmikmängija. Eelmisel aastal väga timm vana, ilusti töötles, võtles ja II korrusel asendamatu vend. See hooaeg on läinud vigastuste nahka ja loodetud mängukvaliteeti pole suutnud pakkuda. Pigem isegi sammu tagasi teinud, väga kahju. Paur, normaalne vend, aga kuna ta on paras päkapikk, siis mingit suurt edu siin ei oota. Tehnikat nagu on, väravaid lööb, teeb ilusaid liigutusi, aga no ma ei tea. Subbotin, fakk no TÄIS KAIGAS. Kleinist loodan palju, aga hetkel mingeid imelisi taevamärke ei tähelda. Aga see avanemine võib tulla üleöö. Võidelda talle meeldib ja vastase ees kummargile ei lase. See on juba midagi.

Vahetusmehed ja vigased. Robert Kirss, lihtsalt kaigas. Punnib mis ta punnib, no ei ole seda kvaliteeti. Mängija, keda olen ka huviga oodanud, et äkki nüüd, aga neid ÄKKIsid on olnud juba mingi sadu. Enam ei jõua kannatada, lihtsalt kaigas. Mashichev, on ka kahjuks alla käinud kuigi vanust ei ole teab mis palju. Mõne aja eest Premium liiga parimast mängijast, kes Florat nagu s*tta pilpa peal tassis on saanud ise enda hale vari. Aeg lõpetada või Narva Transi minna? Inimesena on täitsa okei tüüp. Ivanjusin, lamp.

Volkov, see vend on mulle algusest peale meeldinud. Need viimase minuti väravad eelmisel hooajal, see väravavaist - 5+ vend, aga kogu aeg vigane. Tal on sisu, aga oma potentsiaali vist never ära ei realiseeri kahjuks.
    Kompakteerin natukene su postitust: 1) noored ja talendikad täkud (Kirss, Paur, Klein. Mööndustega Avilov) ei ole Kaljus arengus sammu edasi teinud; 2) end vähemalt Eesti liiga tasemel parimas mängijaeas tõestanud jalgpallurid (Subbotin, Puri, Reintam, Kulinitš, Mašitšev) on Kaljus mängides osutunud täiskaigasteks; 3) karjääri vältel stabiilselt 35+ mängulisi hooaegasid teinud Tjapkin ja Volkov on Kaljus mängides klaasistunud.

Ning proovides seda postitust sügavamate järelduste huvides tõlgendada (su enda sõnadele truuks jäädes), siis võiks ju tekkida jätkuküsimus, et mitu jalgpallurit on Kaljus mängides lähiminevikus reaalse sammu edasi teinud/mittekaigastunud. Ja see võiks paratamatult tekitada küsimusi Kalju treeningmetoodika efektiivsuse osas.

Ning kui ma enda tõlgendusega puusse ei pannud, siis see muudab väheke vastuoluliseks sinu järgnenud postitusest kõlama jäänud empaatia puudumise Sinjavski, Ainsalu ja co otsuste suhtes keskkonda vahetada

Osadele Flora fännidele ei meeldi see, et päris mitmed nende praegused nö tuleviku potentsiaaliga "superstaarid" on just roosast klubist kohale skeemitatud, huiatud, meelitatud või lihtsalt üle ostetud kas siis Flora klubi tarkusest või Kalju klubi saamatusest, aga on sammu edasi astunud roheliste sekka just meilt - Skinjavski, Ainsalu, Pürg, Kuusk, hiljuti ka Aland - kõik mängivad väga tähtsat rolli praeguses Flora edus, mis ühtpidi on kurb, aga teistpidi Eesti jalgpallile kasulik.

Leave a comment:

• Shparkz
    replied
    Päriselt ka.
    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Päriselt ka või? See peab nali olema.

Leave a comment:

• Sambaz
    replied
    Täiesti tavaline ju, kogu maailma jalgpall töötab nii. Paremad klubid korjavad paremad mängijad kokku. See on ju täiesti elementaarne ja nagu näha siis see töötab. Kes keelab Kaljul sama teha? Miks seda ei tehta? Selle asemel ollakse vabatahtlikult Flora farmiks, siis nutetakse ja siis tuuakse välismaalased sisse.

Skautige, looge oma noortele võimalused, andke neile väljakul võimalusi ja tooge mujalt Eestist paremad mängijad enda juurde. Ah ei, lihtsam on ju süüdlast mängida ja hädaldada.
    Minu lemmik vabandus oli kevade poole fännide kohtumisel liiduga, kus kaks kohal olnud Kalju fänni olid täiesti veendunud ja rääkisid enda arust täit tõtt, et Eestis ei olegi üldse nii palju jalgpallureid, et neid Kaljule jaguks! Jagub Kalevile, Legionile, Kuressaarele, Welcole, kellele iganes veel, aga Kaljule ei jagu. Eestis lihtsalt ei ole nii palju inimesi
    Päriselt ka või? See peab nali olema.

Leave a comment:

• Shparkz
    replied
    Täiesti tavaline ju, kogu maailma jalgpall töötab nii. Paremad klubid korjavad paremad mängijad kokku. See on ju täiesti elementaarne ja nagu näha siis see töötab. Kes keelab Kaljul sama teha? Miks seda ei tehta? Selle asemel ollakse vabatahtlikult Flora farmiks, siis nutetakse ja siis tuuakse välismaalased sisse.

Skautige, looge oma noortele võimalused, andke neile väljakul võimalusi ja tooge mujalt Eestist paremad mängijad enda juurde. Ah ei, lihtsam on ju süüdlast mängida ja hädaldada.
    Minu lemmik vabandus oli kevade poole fännide kohtumisel liiduga, kus kaks kohal olnud Kalju fänni olid täiesti veendunud ja rääkisid enda arust täit tõtt, et Eestis ei olegi üldse nii palju jalgpallureid, et neid Kaljule jaguks! Jagub Kalevile, Legionile, Kuressaarele, Welcole, kellele iganes veel, aga Kaljule ei jagu. Eestis lihtsalt ei ole nii palju inimesi

Leave a comment:

• Suvaline Jope
    replied
    Küll need viinamarjad on ikka hapud.
    Pigem mõru reaalsus, sest seda valemit ei mõtle ükski väiksem klubi välja kuidas vältida andekate noormaängijate ületõmbamist Flora süsteemi. Reaalsuse garneeringuks veel trummipõrin kuidas Floras oma noorte arendamine käib.

Leave a comment:

• Shparkz
    replied
    Küll need viinamarjad on ikka hapud.
    ... roosast klubist kohale skeemitatud, huiatud, meelitatud...

Leave a comment:

• SunWolf
    replied
    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Esimene rikošett pall ja su 40 aastane saadab pilguga palli väravasse kui 20-aastane lendaks samal ajal järgi. Kogemust võib olla, aga kui keha ikka enam ei tööta nii kiirelt, siis ei aita enam su kogemus ja sellest tulenev positsioonivalik.
    Selle kohta ütles Prins saates Kukul Külas: Mõte liigub endiselt aga vaat 'vana' keha ei jõua enam mõttele järgi.

Leave a comment:

• rallikas
    replied
    Viimati kord kui Kalju mäng niivõrd frustreeriv oli, oli vist äkki hooaja avavoorus Paide vastu.

See mängu kaotas Kožuhhovski juba avavilega, kui mõlemad uued leegionärid välja jättis. Ma ei mõista kui sitas seisus peavad Mata ja Khomutov olema, et neid alles viimseks 30 ja 10 minutiks mängu pandi. Alustada mängu, kus sul keskväljal on Subbotin ja Tjapkin kes on sitas vormis ja ülimalt aeglased, lisaks tehniliselt jube kohmakad, vastaste vastu kellele meeldib külma rahuga palli jalalt-jalale lükates kiirelt kontratesse minna... No ma ei tea. Lihtsalt ei ole sõnu. Lisaks mängiti taaskord Puri vasakul ja Paur paremal, mis ei too absoluutselt mitte mingisugust efekti.

Leave a comment:

• Silver
    replied
    Jep, my bad. Mõtlesin kolmandast, kirjutasin teisest.

Leave a comment:

• Kasper
    replied
    Senikaua kuni seda aga pole jäävadki meid saatma need kaks hea emotsiooniga mängu, mis Flora teekonna Euroopas sellel aastal kahjuks ikkagi lõpetasid. Emotsionaalne pauk siiski jääb alatiseks kuni see ajaga lihtsalt tuhmub. Sportlikus võtmes teise ringi ei pääsetud. See on kahjuks fakt.
    Faktilise täpsuse huvides just teise ringi jõutigi. Esmakordselt pärast 13 aastat sedasi, et esimene vastane alistati.

Leave a comment:

• Silver
    replied
    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Esimene rikošett pall ja su 40 aastane saadab pilguga palli väravasse kui 20-aastane lendaks samal ajal järgi. Kogemust võib olla, aga kui keha ikka enam ei tööta nii kiirelt, siis ei aita enam su kogemus ja sellest tulenev positsioonivalik.
    Sellega tuleb kohe Igonen meelde Eintrachti esimeses mängus esimese värava puhul - 0 reaktsiooni. Rikošeti puhul on üldjuhul enamik väravavahte võimetud. Tõesti reaktsioonikiirus loeb päris palju, aga seal on rohkem tegemist positsiooni valikuga ja kas jumala poolt on antud hetkel jagatud õnne või mitte. Ühele tütar, teisele ema nagu kunagine foorumi legend Indrek "Scooter" Uri ütles ja elus talitas. Tema eelistas ka emasid..
    Last edited by Silver; 09.08.19, 14:16.

Leave a comment:

• Nasfal
    replied
    Last edited by Silver; 09.08.19, 14:14.

Leave a comment:

• Silver
    replied
    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Ilmselt oleks vaja üks kogenud väravavaht alles jätta, aga põhisse võiks võtta nüüd mõne noorema ja perspektiivikama (Aland).
    Miks? Pidevalt alahinnatakse vanemaid jalgpallureid ja räägitakse et küll noored tulevad ja teevad. Keda sa siis võtaksid asemele, kes kohe tuleks ja seisaks esikinda vääriliselt meil Eestist? Vähemalt minu hinnangul on vaja väravavahi puhul kogemusi. Ainult mingist tulevikupotentsiaalist ei piisa.

Ma ei tunneks ennast kindlamalt, kui Kalju väravas oleks Londaku asemel näiteks Meerits või Aland. Kõik on erineva ajastu väravavahid, aga tasemelt minu meelest täiesti võrdsed ainult selle vahega, et Londakul on x3 rohkem kogemusi, kui Meeritsal, x5 rohkem kui Alandil. Jah, Londakul on vanust päris palju turjal ning teab kaua ta siin mängib, aga hetkel on ta kindlasti veel vägagi tasemel ning tema stabiilsuse hind on ka midagi väärt. Miinusena see, et tema puhul ei tasu oodata mingit märgatavat arengud. Ta on hea väravavaht.

Teistpidi Meerits võib veel kuhugi areneda, sest on piisavalt noor ja edasi liikuda, aga ei pruugi. Alandi puhul on Meeritsa variant x2, sest ta on veel noorem. Samas kes seda garanteerib? Vaatame 5a pärast kus need vennad on ja kas üldse on. Noore väravavahi puhul on see hea, et kui ta suudab tõesti avaneda ja imekspandavat karjääri teha, siis mingi hetk on võimalik teda ka rahaks teha, mida Londaku puhul teha ei saa. Aga ükskõik mis tee Kalju ka ei valiks - noor vs vana, siis kui oleks minu teha, eelistaksin ma Londakut aastaks-kaheks kindlasti veel (kui füüsilised näitajad on head, püsib terve ja näitab stabiiset mängu).

Väravavahi puhul on vanus natukene teise tähtsusega. 41-aastane Buffon on tagasi Juventuses. Võttis just siin 3 pennalt ära viimases sõpruskohtumises. Kui küsida minult, et kas Donnarumma või Buffon, siis ma valiks iga kell olenemata sellest, et see vend on 41!! ikkagi postide vahele Buffoni, sest tema tase on ka sellises kõrges vanuses uksumatult stabiilne. Valikute küsimus. Noorus ei ole alati hea..
    Last edited by Silver; 09.08.19, 14:10.

Leave a comment:

Working...
X