320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Rein
    replied
    Algselt postitas geroi Vaata postitust
    Kui noortetöös on jalgpall pika sammu võrra teistest pallimängudest ees, siis klubi tasemel jälle sama pika sammu võrra maas.
    Kus kurat ta siis ees on? Seal käib ka üks suur huiamine ja vassimine.
    Kui meeskonda kokku ei saada, siis võtame paar aastat vanemast grupist poisse juurde. Konkreetne näide on olemas sellest nädalast. Õnneks või kahjuks vastasvõistkonna treener ei tahtnud selle vassija kohta kaebama minna.

    Leave a comment:


  • Gallacher
    replied
    Esiteks: Kõik tugevamad meeskonnad on koondunud Tallinna. Sisuliselt on olnud 20 aastat tegemist Tallinna (ümbruse) lahtiste meistrivõistlustega. Miks peakski tekkima näiteks Paides või Tartus suur toetajaskond, kui vaadata pakutakse amatöörsporti?
    See on kahtlemata suurimaid probleeme. Kui täpsustada, siis Sillamäe ja Narva ju mingil määral konkurentsi pakuvad aga siin tulevad keelelis- kultuurilised erinevused mängu. Narva sibulaid ei kotiks nende meeskonna käekäik ilmselt ka siis kui nad meistritiitli pärast heitleks. Ilmselt seetõttu, et sealsed vutifännid identifitseerivad ennast sedavõrd tugevalt Venemaaga. Kui Tammeka või Paidel oleks samad rahalised võimalused, võiks neis kohtades korralik buum tekkida küll.
    Võrreldes teiste pallimängu aladega on seis ikka masendav. Kui võrkpallis, korvpallis, käsipallis saavad meeskonnad tugevaid rahvusvahelisi mänge, mis toovad rahva saali ja panevad kaasa elama, siis jalgpallis on seis null. Ei taheta nagu mängida. Selle asemel tehakse kohustuslikud 4 ringi koduliiga peksupoistega.
    Ei saa aru, miks nad mängida ei taha? Pigem on see meie jalgpalli õnnetus, et süsteem on selline, et isegi suht korraliku satsi olemasolul võib asi eurosarjades vabalt piirduda ja reeglina piirdubki kahe mänguga. Kui oleks süsteem selline, et kohe jaotataks need eelringi satsid neljastesse gruppidesse, millest kaks saaks edasi, oleks kuus mängu juba kindlustatud ja see annaks kogu asjale uue hingamise. Aga sellist süsteemi pole ja seetõttu on raske klubidel edasi areneda.

    Leave a comment:


  • Gallacher
    replied
    No ma ei ole viitsinud kokku arvutada, kas nt viimase kolme või või viie aasta lõikes see tendents liigub ülespoole või mitte aga üldiselt ju sellised asjad väga tihti ei juhtu. Aga äkki kesa statistikakunnina oskab öelda, kas ja kuivõrd viimase viie aasta jooksul on ML 8-10 koha saanud satsid võtnud punkte samal aastal esikolmikusse jõudnute vastu rohkem või mitte.

    Leave a comment:


  • geroi
    replied
    Ma olen seda arutelu juba pikalt jälginud ja tundsin, et pean ka sõna võtma. Ma loodan, et keegi viitsib lugeda, päris pikk jutt sai lõpuks.

    Ise jälgin jalgpalli ja ka muud sporti suhteliselt palju. Ma usun, et tunduvalt rohkem, kui keskmine inimene, aga jalgpalli meistriliiga jätab üpris külmaks. Tooks siin esile mõned minu jaoks olulised põhjused. Jätan siin kohal välja need lõputult läbi nämmutatud teemad – kehvad staadionid, toitlustus, õlu, reklaam. Võib ju igale staadionile ehitada 5 restorani või baari, aga see ei tähenda, et inimesed tuleks jalgpalli vaatama.

    Räägite Meistriliiga intriigist, aga mina seda intriigi ei näe. Ma küsiks siis, milles see intriig seisneb?

    Esiteks: Kõik tugevamad meeskonnad on koondunud Tallinna. Sisuliselt on olnud 20 aastat tegemist Tallinna (ümbruse) lahtiste meistrivõistlustega. Miks peakski tekkima näiteks Paides või Tartus suur toetajaskond, kui vaadata pakutakse amatöörsporti? Mõni üksik võit või viik tugevate vastu saadakse, aga stabiilset (tõusvat) taset aastate jooksul ei ole suutnud mitte ükski klubi näidata. Nii ei saa tekkida mingit rivaalitsemist linnade vahel.

    Ainuke vähegi mainimisväärt vastasseis on see nii öelda “eesti” ja “vene” klubide vaheline võitlus. Mõnes mõttes on see arusaadav, aga pikemas perspektiivis siin mingi fänluse väljakujunemise võimalust ei näe. Keskmise inimese jätab see külmaks või veel hullem - hoiab üldse staadionilt eemal. Rivaale peaks leidma ikka jalgpalli mitte rahvuse tasandilt.

    Vabandust, kui kedagi siin riivan, aga tooks näiteks korvpallis välja kujunenud Tallinna-Tartu vastasseisu. See on koduses liigas üks edasiviivaid jõude. Selline heitlus on kasuks mõlemale klubile ja kogu spordile. Midagi sarnast jalgpallis ei paista kuskilt. Ma ise ei oska ka Meistriliigas kellegi poolt olla. Suurt vahet ei ole ju, kes selle meistriliiga võidab. Meisterklubi auhinnaks on sisuliselt järgmine hooaeg paar lisakaotust eurosarjas. Aasta hiljem läheb täpselt sama karusell jälle lahti. Siit ka järgmine probleem.

    Teiseks: Vastased, kellega mängitakse. Kui palju teist teab, kes tuli suusatamises Eesti meistriks 15 km klassikatehnikas või kes teist käis vaatamas kettaheite Eesti meistrivõistlusi? Ma usun, et väga vähesed. Samas jälgivad nende alade rahvusvahelisi võistlusi kümned tuhanded. Paralleeli võib tõmmata jalgpalliga. Koondise mängud on praktiliselt välja müüdud, aga aastast-aastasse huvitab klubide mäng ainult ühte ja sama kitsast seltskonda. Keskmine spordihuviline tahaks näha mänge “võõrastega”. Siis oskaks ka konkreetselt kellegi poolt olla. Tekiks klubiga võib-olla mingi side ja jõuaks ka liigamängudel staadionile. Naabritel selg prügiseks teha oleks huvitav ka jalgpallikaugele inimesele.

    Vahepeal ellu kutsutud Balti liiga tegi rohkem halba kui head. Kokkuleppemängud, C-koosseisuga saadud suured kaotused, treenerite/mängijate väljaütlemised, et Balti liiga on pigem ebameeldiv kohustus kui tõsiselt võetav võistlus. Mis mulje jääb Eesti klubijalgpallist natuke kaugemal seisvale inimesele? Nagu üks härra tavatseb ühe teise spordiala kohta öelda – kirbutsirkus!

    Võrreldes teiste pallimängu aladega on seis ikka masendav. Kui võrkpallis, korvpallis, käsipallis saavad meeskonnad tugevaid rahvusvahelisi mänge, mis toovad rahva saali ja panevad kaasa elama, siis jalgpallis on seis null. Ei taheta nagu mängida. Selle asemel tehakse kohustuslikud 4 ringi koduliiga peksupoistega. Oskate öelda miks ma peaks seda vaatama tulema ja veel enamgi – selle eest peale maksma?

    Kui noortetöös on jalgpall pika sammu võrra teistest pallimängudest ees, siis klubi tasemel jälle sama pika sammu võrra maas.

    Leave a comment:


  • Rein
    replied
    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Samas, see viimase Flora - Kalju mängu 750 inimest on koerailma arvestades vist ju üsna hea tulemus. Ilmselt kena kuldse sügisilma puhul olnuks pealtvaatajaid... no üle tuhande ikka?
    Minu jaoks oli kaks põhjust miks end kohale vedasin.
    Esiteks, piletihind. 4 euri eest ma poleks läinud.
    Teiseks, kahe liidri mäng mis oli oluline.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Viimaste aastatega on just tabeli ülaosa ning alumise poole vahe muutnud palju väiksemaks, alguse sai see Tallinna Kalevi võidust Levadia üle, nüüd on taolised tulemused ju täiesti võimalikud. On kõik alumise otsa tiimid, v.a Ajax võtnud punkte professionaalsetelt tiimidelt

    Leave a comment:


  • Gallacher
    replied
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Ma ka ei mõista seda "midagi vaadata" juttu. Eesti kontekstis head jalgpallurid jooksevad väljakule - olemas. Väravaid lüüakse - olemas. Mängudes on pinget, intriige, konflikte, pettumust ja võidurõõmu - olemas. Ja nii edasi. Mängude toimumisajad, mugavused ja muu on muidugi nii-ja-naa, aga jalgpalli mängitakse ja sestap ma ei ole ka väga aru saanud, miks öelda, et midagi pole vaadata.
    See jutt käib peamiselt ju siiski esimese nelja-viie satsi kohta. Meistriliiga üks suurimaid probleeme ongi selles, et tabeli esimene pool on ülejäänutest liiga palju üle. Teisiti ei saagi olla kui osad on profid, teised puhtalt amatöörid. Ajax on muidugi üldse kurioosum.
    AndresR rääkis küll õigust, et on riike ja liigasid kus tase pole kõrgem kui meil aga publikuarvud suuremad, ent kas neis liigades tase olulisemalt ühtlasem pole?
    Samas, see viimase Flora - Kalju mängu 750 inimest on koerailma arvestades vist ju üsna hea tulemus. Ilmselt kena kuldse sügisilma puhul olnuks pealtvaatajaid... no üle tuhande ikka?

    Leave a comment:


  • Mällar
    replied
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Ma ka ei mõista seda "midagi vaadata" juttu. Eesti kontekstis head jalgpallurid jooksevad väljakule - olemas. Väravaid lüüakse - olemas. Mängudes on pinget, intriige, konflikte, pettumust ja võidurõõmu - olemas. Ja nii edasi. Mängude toimumisajad, mugavused ja muu on muidugi nii-ja-naa, aga jalgpalli mängitakse ja sestap ma ei ole ka väga aru saanud, miks öelda, et midagi pole vaadata.
    Duubeldan, sest võtsid mul sõnad suust, Kalle!

    Leave a comment:


  • PETSINHO
    replied
    Algselt postitas budulojus Vaata postitust
    aga kohe järgmises voorus langeti oma tavalisele tasemele tagasi
    Aga kujuta nüüd ette, kui teised klubid ka astuksid mõned sammud turundus-promo suunas. Hoopis lõbusam oleks kirjutada siin kuidas eestikatel toimub publiku juurdekasv

    Ma ei tahaks hädaldada, aga väga nõme on istuda igal talvel EJL-i turundusseminaril koos Ajaxite ja Viljanditega ning kuulata monotoonseid loenguid sellest, et "jagage mõni flaier" või "kasutage turunduseks täiesti uut ning innovatiivset sotsiaalmeediat."
    Rahvast saab staadionitele, kui KÕIK KLUBID PINGUTAVAD KOOS.

    Leave a comment:


  • budu
    replied
    Algselt postitas football2u Vaata postitust
    Kalju hiljutised publikunumbrid näitasid väikeseid lootuskiiri, seega ma ei kiirustaks selle teema nime muutmisega
    aga kohe järgmises voorus langeti oma tavalisele tasemele tagasi

    Leave a comment:


  • mortan
    replied
    Ma ka ei mõista seda "midagi vaadata" juttu. Eesti kontekstis head jalgpallurid jooksevad väljakule - olemas. Väravaid lüüakse - olemas. Mängudes on pinget, intriige, konflikte, pettumust ja võidurõõmu - olemas. Ja nii edasi. Mängude toimumisajad, mugavused ja muu on muidugi nii-ja-naa, aga jalgpalli mängitakse ja sestap ma ei ole ka väga aru saanud, miks öelda, et midagi pole vaadata.

    Leave a comment:


  • Andres.
    replied
    Algselt postitas spekter Vaata postitust
    aga seal on staadionitel ka midagi vaadata, mis paneb unustama vihma, tuule jms. ebamugavused
    Võin nüüd küll puusalt lasta, aga kas see 'midagi vaadata' pole pigem mitte eestlaste pseudoprobleem? On riike, kus on kohaliku liiga mängupilt umbes samal või isegi halvemal tasemel kui Eesti Meistriliigas, aga ikkagi on publiku suhtarvud paremad kui meil.

    Leave a comment:


  • spekter
    replied
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    kliima kliimaks, aga vihmaga istutakse nii siin kui ka näiteks Briti saartel staadionitel ja staadionid on vähemalt pooltäis
    aga seal on staadionitel ka midagi vaadata, mis paneb unustama vihma, tuule jms. ebamugavused

    Leave a comment:


  • Elari#3
    replied
    To Kesa

    Kesa, tegelikult on ikkagi mõeldud nii, et tribüünile sisendakse ülevalt, aga selle võidutöö puhul häirib mind rohkem ka see, et terve staadion tahetakse nn avalikuks ruumiks teha, et ka tavajalutaja saaks rahulikult uut promenaadi osa kasutada ning staadionile jalutada ning mängu nautida :P. Sellest seisukohast ma ei saa aru ja ilmselgelt tänu sellele koduklubi EJL reglemendi järgi kodumänge seal enam teha ei saaks. + kaotuse alla pannaks mingi maksimum 40% tribüünist? Näeb väga tobe välja ikka niimoodi. Siitolevalt lingilt näete ka ülevaltvaates pilte ja teisi pakutud töid http://www.arhliit.ee/arhitektuurivo...-ideekonkurss/
    Endale meeldib mulle kõige rohkem 3. koha töö, kuna näeb väljast väga hea välja, moodsa staadioni moodi, kus lähed ikka korralikult ustest sisse ja enne mängu saad vajalikud toimingud teha, on tuulekattega tagant ja mõeldud ka kodutiimi värvi peale, toolid kollasteks

    Leave a comment:


  • Juri89
    replied
    viimased kalju-flora mängud ikka tõstnud keskmist inimarvu kõvasti

    Leave a comment:

Working...
X