320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • Andres.
  replied
  Algselt postitas spekter Vaata postitust
  aga seal on staadionitel ka midagi vaadata, mis paneb unustama vihma, tuule jms. ebamugavused
  Võin nüüd küll puusalt lasta, aga kas see 'midagi vaadata' pole pigem mitte eestlaste pseudoprobleem? On riike, kus on kohaliku liiga mängupilt umbes samal või isegi halvemal tasemel kui Eesti Meistriliigas, aga ikkagi on publiku suhtarvud paremad kui meil.

  Leave a comment:


 • spekter
  replied
  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
  kliima kliimaks, aga vihmaga istutakse nii siin kui ka näiteks Briti saartel staadionitel ja staadionid on vähemalt pooltäis
  aga seal on staadionitel ka midagi vaadata, mis paneb unustama vihma, tuule jms. ebamugavused

  Leave a comment:


 • Elari#3
  replied
  To Kesa

  Kesa, tegelikult on ikkagi mõeldud nii, et tribüünile sisendakse ülevalt, aga selle võidutöö puhul häirib mind rohkem ka see, et terve staadion tahetakse nn avalikuks ruumiks teha, et ka tavajalutaja saaks rahulikult uut promenaadi osa kasutada ning staadionile jalutada ning mängu nautida :P. Sellest seisukohast ma ei saa aru ja ilmselgelt tänu sellele koduklubi EJL reglemendi järgi kodumänge seal enam teha ei saaks. + kaotuse alla pannaks mingi maksimum 40% tribüünist? Näeb väga tobe välja ikka niimoodi. Siitolevalt lingilt näete ka ülevaltvaates pilte ja teisi pakutud töid http://www.arhliit.ee/arhitektuurivo...-ideekonkurss/
  Endale meeldib mulle kõige rohkem 3. koha töö, kuna näeb väljast väga hea välja, moodsa staadioni moodi, kus lähed ikka korralikult ustest sisse ja enne mängu saad vajalikud toimingud teha, on tuulekattega tagant ja mõeldud ka kodutiimi värvi peale, toolid kollasteks

  Leave a comment:


 • Juri89
  replied
  viimased kalju-flora mängud ikka tõstnud keskmist inimarvu kõvasti

  Leave a comment:


 • football2u
  replied
  Kalju hiljutised publikunumbrid näitasid väikeseid lootuskiiri, seega ma ei kiirustaks selle teema nime muutmisega

  Leave a comment:


 • ke$ha
  replied
  Kas mõni moderaator saaks teema nime ära muuta? Mingit publiku juurdekasvu ei ole.

  Leave a comment:


 • Martin
  replied
  Algselt postitas Stok
  Tamme staadionil on seljatagune avatud vaid käputäie pingiveergude jaoks + rõdul.
  Tegelikult tekivad tuulekoridorid sinna päris mitmesse kohta ja selles saab just süüdistada rumalat ehitamist. Nendest postidest pole üldse mõtet rääkida, täielik LOLer.

  Leave a comment:


 • kesa
  replied
  http://eestielu.delfi.ee/eesti/saare....d?id=49170861  Huvitav, millal ehitama hakatakse.

  Tegelikult on tribüüni oluline viga:
  1. Tribüüni tagakülg on tuulele avatud. Sama viga on ka uutel Tamme ja Viljandi tribkadel.
  Kas järjekordne staadion, kus istekohtadele sisenetakse mänguväjaku poolt, mitte tribüüni tagant nagu normaalsetel staadionitel.
  Meil on heaks näiteks 1926 a. valminud Kadrioru staadion, kus peatribkal seljatagaune suletud ja tagantpoolt sisenemiseks piisavalt sissepääse. Kas vana aja eestlased olid targemad ning kaaskodanikesse mõistlikumalt suhtuvad kui nüüdsed eestimaalased? Muuseas Kadrioru staadionit peeti omal ajal üheks eesrindlikumaks staadioniks Euroopas.

  Nõukaajal prügimäele ehitatud Komsomoli staadion, kus tribüünil katus ainult parteigenossedele, on ajastule iseloomulik, kus töölistele, teenistujatele ja kolhoosnikele polnud punavippidele ettenähtud mugavused rõhutatult lubatud, ega nüüdselgi ajal pole meil sarnasest mentaliteedist vabaks saadud.

  Väljaku poolt sisenemine on ebanormaalne aga sümptomaatiline meie ajutiste tribüünidega statakestel, ei erine ka Hiiu, kus tribüünide ees edasi-tagasi siiberdav rahvas segab mängu vaatevälja, on pealtvaatajale endale ebamugav, võib luua pinnase konfliktideks aga mis sa teed kui isegi A Le Coqil sunnitakse kodufänne kõrvalistuvate pealtvaatajate vahel turnima, neid segama, selleasemel, et fännikale avanevat koridori ja ust fännidele avada.

  Ju siis pealtvaatajate, oma kodufännide heaolule mõtlemine pole primaarne.

  Muuseas Sillamäe konflikti peamine põhjus seisnes just selles, et vaenavad vastasfännid olid sunnitud oma sektorisse suunduma mitte eraldi sissepääsu kaudu, istmeridade tagant, vaid istmeridade eest, vastasfännide nina alt.
  Ka Hiiul viimases mängus oli pisikonflikte Flora fännisektori eest läbisiiberdavate Nõmme jõmmidega.

  Kõige jälgim staadion on aga Maarjamäe, kus tribüünide ees mitme meetri laiune jalakäijate tee, pidev vaateväljas edasi-tagasi siiberdamine, niigi väljak mängujälgimiseks kaugel. Maarjamäe kunstmurustata tagurpidi tribka käkerdist ei taha mainidagi. Teisel kohal on Sportland, kus millegipärast alati tuul kui mitte parasjagu näkku, siis kindlalt selga puhub, nina ees tribkal koperdavad ja libastuvad-kukkuvad pealtvaatajad on Sportlandil kevad-sügisel igamänguline nähtus..

  Huvitav, kas Kalju tulevasel TTÜ statal tehakse sama viga, et tribüünidele sisenemine on väljaku poolt?
  Muidu päris kobe, seljatagune suletud, katus peakohal, kui mitte arvestada tõsiasja, et ükski jooksuradadega staadionil väljakust kaugemal paiknevad tribüünid pole kunagi parim valik jalgpallipublikule, ega anna õiget vutiatmosfääri

  Leave a comment:


 • Odras
  replied
  Eile oli isegi meid vähe, kuid need kes olid need olid tublid. Kuigi meiepool arenat ei olnud ju mingit katust. Esimese poolaja lõpu meie roosa kangas kaitses, kuid siis hakkas seegi läbi tulema. Sellegi poolest mindi natuke ülespoole ja oldi edasi.

  Leave a comment:


 • SoccerGoal
  replied
  Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
  Mis vigastus on Paide rahval ,et praegu väga edukalt mängiva koduklubi mängudel oma staadionit üles ei leita ? Pakkuge välja !
  "Ma just töölt tulin, vaata milline ilm on, ma küll ei taha vihma käes olla!" - kommentaar, mis oli veerand tundi enne mängu algust tehtud, mil vihma üldse ei sadanudki. Tegelikult mängu jooksul üldse ei sadanud. 5 minutit enne lõppu väheke tibas ja veidi peale lõppu tuli hoovihma, aga kurat, kas on siis raske vihmavari kaasa võtta?

  "Ma ei saa, ma pean homse tunni jaoks esse valmis tegema, mul siin arvuti kontrollib ka üht asja." - pool tundi enne mängu algust.

  Oh, teeks mõni kohe teema Soccerneti foorumisse kõige tobedamatest põhjustest, miks mitte mängule tulla.

  Asi pole vb nii väga ilmaski, aga viitsimuses! Inimene on muutunud laisaks. Proovi neile veel öelda, et ei ole sitad ilmad, vaid on sitad riided. Sellise jutuga ajad karu koopast välja.

  Leave a comment:


 • lorenzo
  replied
  kliima kliimaks, aga vihmaga istutakse nii siin kui ka näiteks Briti saartel staadionitel ja staadionid on vähemalt pooltäis

  Leave a comment:


 • 17
  replied
  meil küll vihma ei sadanud, aga kergkaallased pidid täna küll tellistega ringi käima. sillamäe meeskonna esimene küsimus kohale jõudes oli, et ega mängu tuule tõttu ära jätta saa. liiati siis pealtvaatajad tulla tahavad..

  Leave a comment:


 • ROOTSI KUNN
  replied
  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
  Orkaan Katja ei möllanud Kesk-Eestis? Käisin Flora mängu vaatamas ja tunnistan ausalt, et samasuguse vihma käes ilma katuseta staadionil oleks ikka väga putsis tunne istuda 1,5h-d. Üks variant on see.
  Sul võib õigu olla.Sellise paduka käes nagu täna pool mängu tuli ei soovitaks isegi vaenlasel istuda. Paraku on enamik meie staadione sellises seisus. Mis see Lilleküla katus teistmoodi on . Kahjuks ebaratsionaalne ehitus ja ilmselge arhitekti möödalaskmine .Ei kaitse ei vihma, lume ega tuule eest .

  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
  heaoluühiskond
  Sul on veits mõnusam kliima lihtsalt seal lõunas

  Leave a comment:


 • lorenzo
  replied
  heaoluühiskond

  Leave a comment:

Working...
X