320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • ballack
    replied
    Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
    18% publikukasv ainult ühe mehe lisandumisel. Ma näen põhjust rõõmustamiseks!

    Eks nagu targad ütlevad - võluvitsa, mis üleöö staadionid välja müüks, pole. Võitlus tühjade kohtadega on pikk võitlus, täis triumfe ja pettumusi. Iga selline komponent mis natukenegi ML atraktiivsemaks teeb, toob rahvast kasvõi mõne inimese võrra juurde. Rakendad mitu stimuleerivat meedet, on sul juba kenake seltskond uusi nägusid tribüünidel. Järgmisest aastast on oodata nii mõndagi uut positiivset arengut. Eks näis kuidas see publikunumbritele mõjub. Aasta pärast loeme tibud üle ja selgub kas oli tolku või mitte.

    Kuulutaks välja väikese võistluse, kes selle aasta ML klubidest suudab kõige rohkem oma fännisektorit kasvatada. Eks panuse arengule saavad anda nii klubid, liit kui ka fännid ise.
    Ma soovitan sul sügavalt järgi mõelda oma lausete üle...mis on võimalik ja mis mitte. Kõik, mis tundub lihtne...vaata lähemalt...ja saad aru, et ei ole üldse nii must ja valge

    Leave a comment:


  • Myrgel
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Ott Järvela esitas oma jalgpallipunkris küsimuse: "Kas võimalus näha Raio Piirojat FC Floras mängimas viiks sind Eesti meistriliiga mängule, kuhu sa muidu minna ei kavatseks?"

    Tulemused on jahmatavalt negatiivsed, arvestades et vastanud on inimesed, kes on suuremal või vähemal määral jalgpallihuvilised. Ehk 16 inimest on hetkel vastanud, et läheks niikuinii, üheksa "jah" ning 26 "ei". No kuidas? Ma tahan uskuda, et lähiaastatel me näeme selles vallas arengut, aga realistlikult võttes on see täiesti võimatu.
    18% publikukasv ainult ühe mehe lisandumisel. Ma näen põhjust rõõmustamiseks!

    Eks nagu targad ütlevad - võluvitsa, mis üleöö staadionid välja müüks, pole. Võitlus tühjade kohtadega on pikk võitlus, täis triumfe ja pettumusi. Iga selline komponent mis natukenegi ML atraktiivsemaks teeb, toob rahvast kasvõi mõne inimese võrra juurde. Rakendad mitu stimuleerivat meedet, on sul juba kenake seltskond uusi nägusid tribüünidel. Järgmisest aastast on oodata nii mõndagi uut positiivset arengut. Eks näis kuidas see publikunumbritele mõjub. Aasta pärast loeme tibud üle ja selgub kas oli tolku või mitte.

    Kuulutaks välja väikese võistluse, kes selle aasta ML klubidest suudab kõige rohkem oma fännisektorit kasvatada. Eks panuse arengule saavad anda nii klubid, liit kui ka fännid ise.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Ott Järvela esitas oma jalgpallipunkris küsimuse: "Kas võimalus näha Raio Piirojat FC Floras mängimas viiks sind Eesti meistriliiga mängule, kuhu sa muidu minna ei kavatseks?"

    Tulemused on jahmatavalt negatiivsed, arvestades et vastanud on inimesed, kes on suuremal või vähemal määral jalgpallihuvilised. Ehk 16 inimest on hetkel vastanud, et läheks niikuinii, üheksa "jah" ning 26 "ei". No kuidas? Ma tahan uskuda, et lähiaastatel me näeme selles vallas arengut, aga realistlikult võttes on see täiesti võimatu.

    Leave a comment:


  • elx
    replied
    Täpselt, ma olen ka mõelnud, et mis hirmsat kahju need skandaalid ikka tekitada saavad, kui pole kuhugi kukkuda? Või siiski - lapsevanemad ei taha enam oma lapsi jalgpallitrenni viia ning eelistavad teisi alasid, sellel oleks aga juba pikemaajalisem mõju.

    Leave a comment:


  • MNa
    replied
    Ma siin viimase kahe päeva sündmuste taustal mõtlen, et ehk ei tule see jama Meistriliigale kahjuks vaid hoopis ehk kasuks?! Heaga on proovitud ja publikunumber püsib ikka vapralt paigal, seega ehk olekski aeg kurjaga proovida ja vast hakkab suur meediakajastus(olgugi et on negatiivne ja pole otseselt seotud jalgpalliga) potensiaalsetele tribüünitallajatale pigem ergutavalt mõjuma. Parem ajastus oleks muidugi veebruar sellele jamale, aga see selleks

    Fakt on see, et kaotada midagi pole ja seega on liikumisruumi vaid tõusu suunas.

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Nu huiarid....ajasite ikkagi tiivad laiali

    Ole kursis viimaste uudistega otse FCI Levadia ametlikult veebisaidilt. Tutvu meeskonna, klubi, eelseisvate mängude ja piletite saadavusega meie kodulehel.


    Häbi peaks olema (2150 ???)...aga eks see duubeldamise-tripeldamise ole kultuuri küsimus.

    Leave a comment:


  • Myrgel
    replied
    Eks põhjused liigväikses publikuhuvis ole klubiti erinevad, aga eelmistes postitustes mainitud liigpikk hooaeg, identiteeditud farmklubid, kihlveopettused ja pidev skeemitamine avaldavad kindlasti mõju.

    Kurb on see, et enam ei tööta ka kunstlikud publiku kokkusaamise meetodid. Laupäeval Kadriorus olid kõik elemendid suureks publikuarvuks - meistrikarika kätteandmine, korralik promo, kuupäeva kohta suht normaalne ilm, TASUTA sissepääs, bänd, ilutulestik, vastasel oli mängus ML koht jne. Tulemus? 577 inimest.

    See aasta on Kalju korraldanud 4 jalgpallifestivali pluss Starmani vutipäevad. Parim publikuarv - 932. Võrdluseks võib tuua eelmine aasta Kalju-Flora mänguga koos peetud festivali - 2730 inimest! Mõnevõrra väiksema publikuarvuga (1945 inimest) Jalgpallisimmanit Levadia vastu nägi ikkagist poole rohkem inimesi kui selle aasta parim. Kalju puhul võib hooaja kokkuvõtteks küll üsna kindlalt väita, et me peame kiiremas korras kodukanti tagasi kolima. Suure vaevaga ehitatud kohalik identiteet on eikellegimaale kolides korraliku põntsu saanud ja see kajastab ka pealtvaatajate arvus.

    Leave a comment:


  • vaikiv mees
    replied
    no 90ndatel oligi ju poolitamine,
    aga siis mängis tabeli alumine ots terve hooaja teise poole
    esiliiga parimatega koos justkui veidraid üleminekumänge

    Leave a comment:


  • Gallacher
    replied
    Algselt postitas budulojus Vaata postitust
    No kui selle hooaja põhjal oleks liiga poolitatud,siis oleks ülemises pooles olnud profi ja alumises pooles amatöörid. Mina näen selles poolitamises pigem üldise liiga taseme langust. See kui amatöörid vaid omavahel madistavad ei arenda küll kedagi, hetkel saavad ka tabeli lõpu klubid suurtega madistada ja pikas perspektiivis on sellest vaid kasu
    Ja seda räägib mees kes alles hiljuti nõudis ML suurendamist 14 klubi peale...

    Ma ise suhtun sellesse poolitamisesse pigem nii, et võiks kaaluda (ja kui üldse, siis 6+4, mitte 6+6), seega kirglik pooldaja ma pole aga ma ei usu, et sellise süsteemi korral üldise taseme langust näeme. Pigem vastupidi. Ülemise osa satside jaoks ju tugevate mängude protsent kasvaks, alumised saaksid tippudega küll vähem mänge aga selle eest muutuks tasavägiste ja selg-vastu-seina mängude osakaal suuremaks. Näiteks tänavu oleks tagumise neliku kaks omavahelist ringi ikka väga tulised olnud. Näiteks Kure-Kalju 0:9 ei mõju ilmselt ka kaotajale kuigi arendavalt, rääkimata võitjatest.

    Leave a comment:


  • budu
    replied
    Algselt postitas Virtuoso Vaata postitust
    Millega ta seda tapaks? Ma olen kindel, et pealtvaatajate arvud tõuseksid. Peale selle, et "nii on alati olnud" ja "see on traditsiooniliselt igal pool nii" ei näe ma küll väga argumente mis selle traditsioonilise liigasüsteemi poolt räägiksid. Või harige mind, mis on selles head? Minu meelest on poole hooaja pealt poolitamisel see effekt, et tuleb lisa vahefinish mis tekitab lisa põnevust, et kellel õnnestub ülemisse poolde saada. Play-offi süsteem nagu USA-s on selles mõttes halb, et vähendab esimese hooaja poole väärtust ja kõik algab justkui nullist. Liiga poolitamise korral jääksid punktid alles, lihtsalt edasisi punkte kogutakse juba vastavalt kas ühtlaselt tugevamas või nõrgemas seltskonnas. Hooaja pinge säilitamiseks ka sinna nõrgemasse poolde jääjatele võiks karikavõistluste süsteem olla sätitud nõnda, et karikamängud jääksid hooaja teise poolde, siis on ka neil klubidel võimalus millegi suure nimel veel hooaja lõpuni pingutada.
    No kui selle hooaja põhjal oleks liiga poolitatud,siis oleks ülemises pooles olnud profi ja alumises pooles amatöörid. Mina näen selles poolitamises pigem üldise liiga taseme langust. See kui amatöörid vaid omavahel madistavad ei arenda küll kedagi, hetkel saavad ka tabeli lõpu klubid suurtega madistada ja pikas perspektiivis on sellest vaid kasu

    Leave a comment:


  • Diftong
    replied
    Algselt postitas MNa Vaata postitust
    Ameerikalik playoff on tõesti halvim mis saaks juhtuda. Poolitamise idee on huvitav. Hetkeseisuga veel ei poolda, aga mingi võlu sel on.
    Playoff, on meil karika näol niiehknaa olemas. Poolitamist ei toeta, pigem võiks lihtsalt mängida 3 vooru normaalsetel aastaaegadel normaalsetel nädalapäevade jalkat. Andke peksa või mitte, aga ei ole normaalne, et Tallinna klubi mängib teisipäeva õhtul x-punkti( Viljandis, Kuressaares või Võrus) ja fännidel ei ole võimalik kohale sõita. See hooaeg jäi vahele 5 Flora(võõrsil)mängu ja neist 3e ei näinud just seetõttu, et nad toimusid teisipäeval. 3-voorulise hooajaga välditav probleem, kus 2. kodumängu saab eelmise aasta tabeli põhjal kõrgemal lõpetanud klubi( seejuures saaks mängida algusaegadega, et Mällari-sugused( heasmõttes hullud) saavad nautida enam, kui üht mängu päevas.

    Leave a comment:


  • k2bo
    replied
    Kalevil oli fännituumik ka esiliigas olemas, kes laulsid (vist?). Infonetil laulvaid fänne pole, ja kardan et ka ei tule. Kuid loodan et mul pole õigus.

    Leave a comment:


  • MNa
    replied
    Ameerikalik playoff on tõesti halvim mis saaks juhtuda. Poolitamise idee on huvitav. Hetkeseisuga veel ei poolda, aga mingi võlu sel on.

    Leave a comment:


  • Virtuoso
    replied
    Millega ta seda tapaks? Ma olen kindel, et pealtvaatajate arvud tõuseksid. Peale selle, et "nii on alati olnud" ja "see on traditsiooniliselt igal pool nii" ei näe ma küll väga argumente mis selle traditsioonilise liigasüsteemi poolt räägiksid. Või harige mind, mis on selles head? Minu meelest on poole hooaja pealt poolitamisel see effekt, et tuleb lisa vahefinish mis tekitab lisa põnevust, et kellel õnnestub ülemisse poolde saada. Play-offi süsteem nagu USA-s on selles mõttes halb, et vähendab esimese hooaja poole väärtust ja kõik algab justkui nullist. Liiga poolitamise korral jääksid punktid alles, lihtsalt edasisi punkte kogutakse juba vastavalt kas ühtlaselt tugevamas või nõrgemas seltskonnas. Hooaja pinge säilitamiseks ka sinna nõrgemasse poolde jääjatele võiks karikavõistluste süsteem olla sätitud nõnda, et karikamängud jääksid hooaja teise poolde, siis on ka neil klubidel võimalus millegi suure nimel veel hooaja lõpuni pingutada.

    Leave a comment:


  • dareth
    replied
    Algselt postitas Diftong Vaata postitust
    Liiga terviklik keskmine ja mediaan kukuvad järgmine hooaeg kindlasti allapoole Tammeka(239)-Infonet(75)= ?.
    Usun, et Infonetil oleks meistrikas kõvasti rohkem pealtvaatajaid. Võtame näiteks Kalevi, kel esiliigast tõusmise järel mediaan 100 võrra tõusis.

    Leave a comment:

Working...
X