320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

--SUPERBOWL--

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • dimaggio
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Veel üks huvitav seik seoses eilse mänguga. Just enne teise poolaja algust tormas väljakule mingi tegelane, es heitis endalt riided. Kuid ülekande režisöör ei võtnud temast lähikaadrit vaid lülitus üle kaamerale, mis asus täitsa staadioni tipus. Põhjuseks, nagu mängu kommentaator ütles, ei filmita USAs selliseid asju pea-kunagi suuresplaanis, see neutraliseerivat selliste tegelaste eneseväljendus-soovi.
  Võrdluseks tõi ta aga soccerit, kus selliseid asju tuleb ikka ette


  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  mcnamara - ilmselt juhutusid Sa mängu alles siis vaatama, kui meeskondadel oli vaja palli võimalikult efektiivselt allavälja viia ning neljandal veerandajal tehti seda ikka imepärase osavusega. Seevastu matši alguspoolel mängiti üsna ettevaatlikult, enamasti joostes või NE puhul ka lühikeste sööduvariatsioonidega.

  Mõned tähelepanekud ka siis, mida võiks esile tuua:

  - Nagu juba mainitud sai, alustati ülimalt kinnise mängujoonisega. Üritati välistada igasuguseid võimalikke eksimusi ning vahepeal tundus juba, et vaheajale minnakse vutiskooriga. Siiski, esimese poolaja kaks viimast minutit mängiti ikka totaalselt teistsugust pallimängu ning sööte paugutati ikka päris usinalt.

  - Kuigi mängu saatus otsustati field-goal\'iga, siis vastupidiselt mu ootustele ei pidanud lööjad kuigi tihti oma jala täpsust proovima. Vinatieri kaks esimest ebaõnnestumist olid muidugi parajad üllatused - tavaliselt peaks ta selliseid lööke ka kinnisilmi tabama. Peab talle au andma, et pärast selliseid tagasilööke suutis ta ennast otsustaval hetkel kokku võtta. Seega Vinatierilt kolm ning Kasay\'lt üks löök. Kokku siis neli üritust, mis oli selgelt vähem kui võis oodata. Sellest võib järeldada seda, teatud faasis mängisid mõlemad kaitsed ikka väga hästi, lubamata vastast isegi 30 jardi lähedussse. Üks põhjuseid kindlasti ka juba mainitud ettevaatlik mängujoonis. Seevastu, kui juba nö punasesse tsooni lõpuks jõuti, siis võimalused ka realiseeriti.

  - Mõlemad QB-d tegid suurepärase mängu - Brady: 32/48, 354 yds; Delhomme: 16/33, 323 yds. Minu poolest oleks võinud MVP auhinna neile mõlemale anda. Vahest oli Delhomme seda isegi rohkem väärt, kuid kirjutamata reegel juba on selline, et selle saab keegi võitjameeskonnast. Kui veel mängu algfaasis oli Delhomme ikka suurtes raskustes, siis mida pingelisemaks olukord muutus, seda paremini ta ka mängis. Vahepeal tundus ta juba eksimatuna ning peab tõdema, et kokkuvõttes seda ka peaaegu oli. Ainuke pallikaotus tuli fumble\'i teel, kui kaitsemängija teda nö nurga tagant ründas. Seega osutus valeks prognoos, et ta võiks surve all murduda.

  Leave a comment:


 • vello99
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Huvtav fakt oli muidugi ka kuidas mängus, mis lõppes 32-29, ei teinud kumbki võistkond ei esimesel ega kolmandal veerandajal ühtegi punkti, samas nii poolaja kui ka mängu otsustavatel hetketel läks hirmsaks andmiseks...

  Leave a comment:


 • dimaggio
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Ilus mäng oli, eriti põnevad olid umbes viimased viis minutit. Ise toetasin selles finaalis Carolinat ning nagu jyriöö juba mainis, oli 85. jardine sööt super. Suurepärase läbimurde tegi ka neljandal veerandajal DeShaun Foster.

  Esimesel veerandajal olid Panterid aga kohati väga mannetud, ka Delhomme oli paaril korral eksimusele väga lähedal.
  Teisel veerandil aga mõlema meeskonna mäng paranes ning tänu Tom Brady headele söötudele juhtis New England poolajaks 14-10. Kasay 50 jardilt löödud ilus värav lõpetas esimese poolaja.

  Viimased minutid läksid aga nii põnevaks, et ei saanud mängu enam tugitoolis istudes vaadata.
  Umbes poolteist minutit enne lõppu, pärast Carolina viigistamist seisule 29-29, lõi Kasay palli lahti New Englandi väljakupoolele, ent löök lendas väljakupiiridest välja ning järgnes kohe karistus: pall viid 40 jardi Patriotsi endzonest etepoole. Selline tähtedeseis andis Partiotsile lootust minutiga mõnikümmend jardi ette liikuda ja viimastel sekunditel field goalist väravat üritada.

  Ning 4 sekundit enne mängu see juhtuski, nagu kaks aastat tagasi, nii ka see aasta skooris Adam Vinatieri field goalist Patrioodid lõplikult võidule.

  Igatahes läks see magamata öö asjaette...

  Leave a comment:


 • jyriöö
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Delhomme oli kindlasti selle play-off seeria suurim üllatus. Mängu alguses veidi ebakindel, kuid just rasketel hetkedel suutis väikeseid imesid korda saata. Eriti muidugi 85. jardine pass neljandal veerandajal. Üldiselt väga resultatiivne mäng meeskondadelt, kes põhiliselt just oma kaitsega hiilanud on.

  Leave a comment:


 • mcnamara
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Vaatasin hommikul pisut seda Superbowli. Suur ala asjatundja just pole, aga kiskus nii põnevaks, et jäin isegi tööle hiljaks.
  Olin miskipärast New Englandi poolt ja sellepärast tegi lõpptulemus ka rõõmu. Minu meelest mängisid mõlemad mängujuhid väga julgelt. Mäletan, et kui kümme-viisteist aastat tagasi seda Ameerika jalgpalli rohkem vaadata sain, oli meeskondade tegevus kuidagi ettearvatavam. Seekord tehti veel lõpu eel selliseid julgustükke, et hoia ja keela. Küllap on taktikaline mõtlemine siis tublisti edasi arenenud.

  Muuseas - hiljuti vaatasin ühte vägagi korralikku Ameerika jalgpalli eluolust rääkivat filmi. Oliver Stone\'i \"Any Given Sunday\" Al Pacinoga peaosas. Päris Stone\'i kõrgemale tasemele linateos ei küündi, aga karakterid on tal siin (nagu alati) vapustavalt välja joonistatud ja kaasaelamislusti jätkub lõpuni. Film peaks meie videolevis saadaval olema.

  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Nagu juba korduvalt on mainitud, oodatakse tasavägist heitlust. Eeldada võib, et meeskond, kes teeb esimse TD, hakkab ka mängu käiku nö kontrollima.

  Eriti kehtib see Carolina puhul. Kui neil õnnestuks juhtima minna, siis hakkavad nad ilmselt kasutama samasugust rohket jooksumängu-taktikat, nagu Philadelphia vastu. See välistaks igasugust riskeerimist ning võimalikku tunerover\'it. Delhomme söödaks siis parimal juhul 15-20 korda terve mängu jooksul.

  Kui nüüd seevastu New England skoori avaks ning seitsme või isegi kümne punktiga juhtima läheks, siis peaks Delhomme vähemalt mingis mängufaasis tihedamini söötma hakkama ning võib eeldada, et pinge all hakkavad tulema ka eksimused. Patriots\'i secondary lõikas juba Peyton Manningu söödu neljal korral vahelt... Kuid nii kaua kui vähegi võimalik, üritavad nad jooksumängu kaudu palli edasi viia.

  Samasugust teravust demontsreeris konverentsi finaalis ka Carolina tagaliin, kes McNabb\'i/Dettmerit neljal korral vahelt lõikas. Iseasi muidugi, kuidas neil see Tom Brady vastu õnnestub. Brady pole küll numbrite ja silmapaistvate söötude poolest ehk liiga absoluutne superstaar, kuid kindlama käega QB-d annab juba leida. Näiteks koduväljakul võeti ta sööt sel hooajal esimest korda vahelt alles AFC finaalis Colts\'i vastu.

  Leave a comment:


 • dimaggio
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Täna on siis kätte jõudnud see päev, kui Houstonis peetakse 38. järjekordne SuperBowl.

  Finaalis kohtuvad New England Patriots ja Carolina Panthers. Enne tänaöist finaali on soosik 2002. aasta tiitlivõitja Patriots, kes on võitnud 14 kohtumist jutti, kuid kindlasti tahab Panthers teha järjekordse üllatuse nagu juhtus eelmisel aastal, kui autsaideriks peetud Buccaneers võitis SuperBowli.
  Ise julgeks panustada Panthersi peale, ei tea ise ka miks

  Siiski oodata on unetut ööd, sest ei tahaks sõna otseses mõttes maha magada ameeriklaste suurimat spordisündmust

  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Peab tõdema, et selle \"4th and 26\" realiseerimine omal väljakupoolel oli üldse üks play-offide silmapaistvamaid sooritusi. Turnover\'i korral oleks Green Bay üsna kindlasti võidu koju viinud.

  Mis puutub Philadelphiasse, siis oma kolmanda järjestikuse kaotusega NFC finaalis hakkavad nad juba 90-ndate alguspoole Buffalo Billsi meenutama. Tõsi natuke lahjemas vormis. Bills oli mäletatavasti neli aastat järjest Super Bowlil kaotajaks pooleks.

  Leave a comment:


 • vello99
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Delhomme tõus on ikka väga kõva olnud, üks hetk oled NFL Europe mingi võistkonna varu-QB, kus väljakule saamisega on isegi raskusi (tal oli ka muidugi seal ees ka mitte just kehv QB - Kurt Warner). Järgmine hetk juhid klubi Superbowlile...

  Minu jaoks langes huvi NFL selle hooaja lõpu vastu tunduvalt selle McNabbi \"4th and 26\" sööduga Green Bay vastu.

  Ei teagi, kelle poolt finaalil olla. Tõenäoliselt Patriootide, kes konferentsi finaalis vähemalt natuke näitasid ründemängu. Lisaks see kuidas Pantrid McNabbi mängust välja võtsid (loe: pärast mängu peatamist ära lõhkusid), ei jätnud ka just parimat muljet.

  Leave a comment:


 • Jaan
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Tom Brady, muuseas, oli küks president Bushi külalistest Kapitooliumis üleeile Olukorrast Riigis kõne ajal.

  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Paar sõna siis ka konverentside finaalidest ning peagi toimuvast SuperBowlist.

  Kokkuvõtlikult võiks öelda, et taaskord võidutses kaitsemäng. Mõlemad SuperBowlini jõudnud meekonnad mängisid vastasega üsna sarnase mänguplaani järgi, mis neile ka võidu tagas. Eesliin ründas igal shanssil vastaste QB-d, ajades ta rütmist välja, mille tagajärjeks oli ebakindel ning eksimusterohke sooritus. Ka secondary (ehk siis nö tagaliin - cornerback\'id ja safety\'d) oli äärmiselt agressiivne, vastaste püüdjatele avaldati meeletut survet, ka juhul, kui neil pall kinni õnnestus püüda.

  Minnes vastu mängule New England Patriotsiga, oli Indianapolise QB Peyton Manning siimaani kahes play-off mängus tegutsenud pea täiuslikult - söödud 56-st 44 (78,5% !), 641 jardi, ei ainsatki vaheltlõiget. Patriotsi agressiivse kaitse vastu jäi selle hooaja co-MVP aga tõeliselt hätta, neli korda lõigati ta sööt vahelt, sööduprotsent kujunes alla viiekümne. Koguni kolm vaheltvõtmist langesid CB Ty Law saagiks, kes ka mängu MVP-ks valiti.

  Samasugust survetaktikat kasutanud Carolina oli Philadelphia vastu veelgi efektiivsem. Mängu lõpuks säras Philly arvel vaid kolm vaevalist punkti ning kolmas järjestikune kaotus NFC finaalis oli tõsiasi. Muuhulgas pidi vigastuse tõttu mängu pooleli jätma Philly tähtmängija, QB Donovan McNabb.

  Mis puutub ründemängu, siis võrreldes New Englandiga on Carolina strateegia üsnagi konservatiivne ja isegi ettevaatlik. QB Jake Delhomme söötis kogu mängu jooksul Philadelphia vastu vaid 14 korda (neist täpsed olid 9 passi), enamus rünnakuid viiakse läbi nö palliga jooksmise teel, milles on põhiroll Stephen Davisel.

  Kui vaadata viimaste aastate SuperBowli võitjaid - 2001 Baltimore, 2002 New England, 2003 Tampa Bay, siis võib nentida, et edukad on olnud meeskonnad, kes on eelkõige orienteerunud heale kaitsemängule. Seega kehtib ütlus, et kaitse võidab meistritiitleid. Paralleelseks asjaoluks on kindlasti olnud ka palgalimiit. Alates selle kehtestamisest paar aastat tagasi ei ole enam võimalik luua nö superstaaridest koosnevat meekonda, kes oleks liigas tõeliselt domineeriv, seetõttu on edukaks osutunud pigem ühtlane kooslus, kes paistab eelkõige silma hästi organiseeritud kaitsemänguga.

  Minnes vastu SuperBowlile, võiks julgelt ennustada, et erilist tulevärki ründemängu poole pealt oodata ei ole. Seda välistab mõlema meeskonna juba mitmeid kordi mainitud hea kaitsemäng. Tasavägise heitluse korral võivad otsustavasse rolli sattuda lööjad. New Englandi Adam Vinatierile oleks see tuttav kogemus, tema viimase sekundi löök kaks aastat tagasi New Orleansis tagas Patriotsile SuperBowli võidu.

  Kui vaadata meeskondade quarterback\'e, siis võiks täheldada, et vastamisi on mängijad, kes kelle kiire tõus esiplaanile on olnud üllatav, vahest isegi sensatsiooniline.

  Tom Brady valiti 2000. a draftis alles kuuendas ringis. 2001-02 hooaja ettevalmistust alustas ta meeskonna neljanda QB-na, hooaja alguseks tõusis juba teiseks numbriks. Tähtmängija Drew Bledsoe vigastus hooaja teises mängus võimaldas Brady\'l ennast tõestada ning hooaja lõpuks viis ta Patriotsi SuperBowli võiduni, saades ise mängu MVP-ks. Mainitagu ka, et ta oli läbi aegade noorim QB, kes on nende kahe asjaga hakkama saanud.

  Carolina QB Jake Delhomme\'i tee tähtede poole on olnud palju keerulisem. Draftis teda kunati ei valitud, mõned aastad tagasi mängis ta veel NFL-i Euroopa liigas. Käesolevat hooaega alustas ta tagavara QB-na.

  Kui tegeleda sellise tänamatu tööga, nagu ennustamine, siis prognoosiks nappi New Englandi võitu. Näiteks seisuga 13-10.

  Leave a comment:


 • vello99
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Väike ettevalmistus Superbowliks.

  Leave a comment:


 • Kaarel
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  Play-offid on vahepeal nii kaugele jõudnud, et täna mängitakse konverentside finaalid, mille võitjad selgitavad 1. veebruaril Houstonis SuperBowli saatuse.

  AFC

  Indianapolis Colts vs Kansas City Chiefs 38-31

  Nagu oodata oli, kujunes selles ründemängu tulevärk. Meeskondade ründeefektiivsust näitab ka fakt, et kumbki ei pidanud terve mängu jooksul punt\'ima, ehk siis neljandal katsel palli vastastele lööma. Colts pole seda pidanud tegema kordagi play-offide jooksul.

  Mängu saatuse otsustas põhimõtteliselt Kansase suutmatus viimasel 20. jardil palli lõputsooni toimetada, milles Colts palju edukam oli.

  Tennesse Titans vs New England Patriots 14-17

  New Englandile tagas 13. järjestikuse võidu Adam Vinatieri väravalöök neli minutit enne lõppu. Sama mängija löök tagas meeskonnale ka SuperBowli võidu kaks aastat tagasi.

  Ilmastikuolud olid veel raskemad, kui tavaliselt Foxboros sel aastajal. Mängu ajal oli õhutemperatuur 2*F, Celsiuse skaala järgi oleks see umbes -17 kraadi.

  AFC finaalis kohtuvad siis täna New England ja Indianapolis. Jällegi on Foxboros oodata külma ilma, tõsi mitte nii suurt pakast, kui eelmise nädalal Tennesse vastu.

  NFC

  Carolina Panthers vs St. Louis Rams 29-23

  Selle hooaja üllatusmeeskond Carolina jõudis selle võiduga NCF finaali. Carolinal oli juba normaalajal võimalus mängu saatus otsustada, kuid nad mängisid oma 11-punktilise eduseisu. Muuhulgas õnnestus St. Louisil on-side kick, mille fenomenaalselt lööja ise lõpuks kinni püüdis.

  Carolina võit saabus alles teisel lisajal, kui Steve Smith 69-jardise TD jooksis.

  Green Bay Packers - Philadelphia Eagles 17-20

  Ka teine NFC poolfinaal venis lisaajale. Packers oli normaalajal võidule üsna lähedal, kuid väike ime ning QB Donovan McNabb\'i oskused aitasid Philly\'l viigistada. Nimelt 1:12 enne mängu lõppu, Green Bay eduseisul 17-14, oli Eagles\'il pall oma väljakupoolel, neljas katse ning vaja 26 jardi. Imekombel suutsid nad sellest olukorrast välja tulla ning lõpuks Akersi väravalöögiga seisu viigistada.

  Lisajal võeti Brett Favre\'i sööt vahelt, mis viis Philadelphia lõpuks nii kaugele, et Akers sai jällegi oma vasaku jala täpsust proovida. 31-jardine löök viis Philadelphia juba kolmandat aastat järjest NFC finaali. Saab näha, kas neil õnnestub see mäng ka lõpuks võita.

  Leave a comment:


 • Zajats
  replied
  Replying to Topic \'--SUPERBOWL--\'

  .. olen ise ka paarile superbowlile sattunud dsfi vahendusel ja mulje on päris hea jäänud, kuid siis siiski soccer on parem

  Leave a comment:

Working...
X