320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

F1 karussell

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas marcello Vaata postitust
    Kas Hamilton kuskil ei öelnud, et järgmine aasta sõidab tema kõrval veel üks maailmameister?
    Aga muud juttu ka:
    Pigem väitis ta minu arust, et ei taha sellise kaliibriga meest endale kõrvale, sest muidu tekib sama olukord, mis hooajal 2007.

    Kommentaar


      Kellel nüüd munad puudu on?

      Kommentaar


        FIA uueks presidendiks saigi minu arvates suht oodatult Jean Todt.

        Kommentaar


          Minul, kui vanal Ferrari pooldajal on selle üle väga hea meel.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mask Vaata postitust
            Minul, kui vanal Ferrari pooldajal on selle üle väga hea meel.
            Praeguse maffia jätkamise üle minul küll hea meel ei ole.

            Kommentaar


              Algselt postitas lenc Vaata postitust
              Praeguse maffia jätkamise üle minul küll hea meel ei ole.
              Ei pea alati igas asjas tonti nägema.

              Kommentaar


                Selle tondi nägemiseks ei pea väga vaeva nägema, ta irvitab suht avalikult kõigile näkku.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Ehk selgitad mulle rumalale?

                  Kommentaar


                    Todt = sisuliselt Mosley ja teised praegused soojal kohal istujad. Maxi ametlik toetus, FIA poolne Todti pushimine ja Vataneni tõrjumine mis tahes vahenditega on ilmselge märk selle kohta. Võim ja raha esiplaanil, keelan-käsen-poon-lasen stiilis juhtimine, läbipaistmatus, kõik läheb eeldatavasti edasi. Vaata kasvõi ainult viimaste aastate skandaalide käsitsemist, käitumist FIA-FOTA vaidlustes, kriitikatalumatust - kes FIA't avalikult kritiseeriva materjali avaldab, peab näiteks arvestama laimusüüdistuste ja võistluste akreditatsioonist keeldumisega. Jne jne. Kõik, mis seni oli halba, jääb ülimalt suure tõenäosusega ka Todti ajal püsima. Aga eks tema valimine oli just nendel samadel põhjustel ka etteaimatav.
                    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mask Vaata postitust
                      Ehk selgitad mulle rumalale?
                      Selle kohta on ilusti kirjutanud Toomas Vabamäe: http://www.ekspress.ee/ajaveeb/motoornerahutus/?p=423

                      pitpass.com kirjutas, et hiljuti tähistas oma 100. aastapäeva Sloveenia auto-motoliit AMSZ. FIA presidendiks pürgiv Ari Vatanen soovis samuti üritusel osaleda, kuid talle öeldi ära. Põhjendus oli igati arukas: kuna käimas on Vataneni valimiskampaania, pole sobiv aastapäeva sel eesmärgil ära kasutada. Küll aga osales AMSZ juubelipidustustel Vataneni vastaskandidaat, FIA praeguse presidendi Max Mosley suursoosik Jean Todt. Härra Todt viibis nimelt kohal kui FIA e-turvalisuse kampaania president.
                      Viime nüüd otsad kokku: WMSC jättis Renault’ sisuliselt karistuseta tingimusel, et too toetab Jean Todti valimiskampaaniat. Rahaliselt kindlasti, aga võib olla kohustati Renault’ d ka esinema avaldustega Todti toetuseks. Ja katsugu Renault FIA diktaadile mitte alluda! Mosleyl on varrukas vähemalt üks trump, millega prantsuse autofirma niigi vilets maine lõplikult põhja lasta. Mäletate ehk veel, et McLareni-Ferrari spiooniskandaali kiiluvees ujus avalikkuse ette teinegi samalaadne juhtum. Nimelt olid mõned McLareni auto detailijoonised kuidagi jõudnud Renault’ tiimi töötajate kätte. Tookord jättis FIA selle tähelepanuta, aga praegu on lihtne tagamaad mõista. Mosley pistis selle juhtumi lihtsalt “toimikusse”, et sellega sobival hetkel Renault’d šantažeerida. Nüüd on sobiv hetk käes ja alles paar kuud tagasi ägedalt FIAt ja Mosleyt kritiseerinud tiim muutus üleöö vaguraks lambukeseks. Renault ei saa isegi kõige loogilisemat sammu teha ja F1st lahkuda, sest sellele järgneksid (eeldatavalt skandaalsed) paljastused.
                      Sloveenia-teema jätkuks veel niipalju, et AMSZ president Danijel Starman figureerib Jean Todti “valitsuskabinetis” kui tulevane FIA asepresident.


                      Käsi peseb kätt, ühed mustad mõlemad

                      Ma olen veendunud, et toimikud on Mosleyl olemas ka kõigi ülejäänud F1-tiimide ja nende võtmeisikute kohta. Tahame me või ei taha, aga tipptasemel mootorisport on paksult valskust täis ning ainult murdosa petturitest võetakse vahele. Mitteametlikku, tõestamata komprat leidub aga piisavalt. Crashgate‘iga oli ju sama lugu. Nelson Piquet seenior informeeris FIAt sellest juba eelmise aasta lõpul, tegutsema asuti millegipärast alles kolmveerand aastat hiljem.
                      Seega seisab Maxi riiulil kindlasti ka Jean Todti toimik. Todt on oma pika mootorispordikarjääri jooksul omandanud paadunud sulleri kuulsuse ning endale hulganisti vaenlasi kogunud. Pole ju F1-tiimid asjata pea üksmeelselt Todti FIA presidendiks valimise vastu. Seejuures pole Todt kunagi süüdi jäänud, mis on seletatav tema mõjukate eestkostjate ja JOKK-printsiibi oskusliku pruukimisega.
                      Todt on lubanud valitukssaamise korral FIA demokraatlikuks organisatsiooniks muuta. Sellist jama on isegi raske kommenteerida. Enne hakkab päike solgipangest tõusma. Mosley võib alati koputada oma toimikutele ja tagasihoidlikult köhatades küsida: “Jean, mon ami, mida sa õieti Norberto Fontanale 1997. aastal Jerezis ütlesid?” Mille peale Todt peab suu kriipsuks kokku pigistama ja edasi teenima. (Norberto Fontana oli 1997. aastal Sauberi F1-tiimi sõitja, meeskond aga kasutas Ferrari mootoreid. Fontana enda väitel olevat Todt võistluse eel käskinud tal Jaques Villeneuve’i möödasõidul takistada, et sedaviisi Michael Schumacherit maailmameistriks aidata).
                      Nii võib öelda, et Max Mosley taktikepi all töötav FIA meenutab oma efektiivsuselt Sitsiilia maffiat. Kõik teavad, et selle haardest pääsu pole, ja maksavad vaikides “katust”. Kui keegi aga liiga häälekalt Maxi kritiseerib või lausa tema vastu tegutsema asub, korraldatakse talle “näidispoomine” nagu Briatorele. See peab “ellujäänuid” distsiplineerima ja neile meenutama, kelle käes on võim.

                      Kommentaar


                        Mingi väike lootus mul oli, et äkki Vatanen saab selle presidendi koha endale. Aga jah selline see maailm on.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                          FIA uueks presidendiks saigi minu arvates suht oodatult Jean Todt.
                          Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                          Mingi väike lootus mul oli, et äkki Vatanen saab selle presidendi koha endale. Aga jah selline see maailm on.
                          Go figure...
                          INTER ARMA CARITAS

                          Kommentaar


                            Ootus pole lootus.

                            Figured.
                            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                            Kommentaar


                              Algselt postitas marcello Vaata postitust
                              Go figure...
                              Minu arvates täiesti loogiline, et kui kahest variandist üks on eeldatav, siis teise suhtes saab olla ainult väike lootus. Aga kuidas sinu ajukeses need asjad töötavad ma ei tea...

                              Kommentaar


                                Minu hallollus oli eile leos



                                Mercedeksen moottoriurheilujohtaja Norbert Haug linjasi tärkeimmät piirteet ensi kauden McLaren-kuljettajalle.

                                Muun muassa Jenson Buttonin ja Kimi Räikkösen on eri medioissa huhuiltu siirtyvän ensi kaudeksi Lewis Hamiltonin tallikaveriksi.

                                - Kimi on vaihtoehto, mutta paljon muitakin vaihtoehtoja on, Haug kertoi Autosportille.

                                - Yksi asia on varmaa - kaverit, jotka juoksevat rahan perässä eivät ole meitä varten - olivat he sitten keitä tahansa.

                                Haug ei suostunut kommentoimaan sen kummemmin nimiä, mutta latasi pöytään muutaman kuskia koskevan kriteerin.

                                - En nimeä ketään, mutta haluamme jonkun, joka on menestysorientoitunut ja omistautuu asiaan täysillä, mutta emme ketään, joka tarjoaa itseään ilmoittaen, että "minä olen kova nimi, maksakaa minulle kunnolla ja voin ajaa teille", Haug jyrisi.

                                - Tallin täytyy olla vakuuttunut, että kuski on nälkäinen, motivoitunut, fokusoitunut eikä hänen ensimmäinen ajatuksensa ole saada vain kamalasti rahaa, hän jatkoi.
                                Viimase lause järgi ei sobiks ei Kimi ega Nööp sinna siis. Button võib ju rääkida, et ta tahab ajalugu teha, samas ajab ta Brawnilt raha välja ja kas ta pärast maailmameistriks tulekut enam nii näljane on. Pealegi oli ta pärast hooaja esimest poolt nii pilvedes, et arvas ennast maailma parimaks vormelisõitjaks "kautta aikojen"
                                INTER ARMA CARITAS

                                Kommentaar

                                Working...
                                X