320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pigem on kurb meel, et isegi sellises situatsioonis kus terve elu on peapeale pööratud ja kaotatud on kodu, sissetulekud ja kõik muu ei taha keegi siia pommiauku tulla.
    Selles asi ongi, et enamus neist pole mingid kodu kaotanud õnnetukesed vaid tüübid, kes on maksnud Euroopasse jõudmise eest inimsmugeldajale mitu kilo ja tahavad selle summa eest nüüd" täisteenust" - ehk Saksamaad või Rootsit koos sealsete toetuste ja ees ootavate kamraadidega.
    Ja jabur on väita, et meedia "otsib tikutulega taga mis iganes juhtumeid, mis oleks pagulastega seotud, sest see on ainuke asi, mis klikke toodab. Täna näiteks tuli traagiline uudis, et Poolas hukkus nädalavahetusel 21 inimest külma tõttu." See, et talvel pakase ja suvel kuumalaine tõttu inimesi sureb, on igaaastane uudis, umbes nagu see, et inimesed lahkuvad infarkti tõttu. Kui aga õnnetud pagulased loobivad neile lahkelt antud toitu raudteele või käperdavad uusaastaööl Kölni kesklinnas karjakaupa sadu naisi, siis see läheb pigem rubriiki "inimene hammustas koera". Ehk, et aasta tagasi poleks seda paljud suutnud uskuda.

    Kommentaar


      Kuritegevus kui selline ei oma mingit õigustust ja sellesse tuleb suhtuda sama rängalt ja karmilt olenemata kes seda teeb!

      Paari aasta eest käis UK-s üle kuritegevuse ja Rumeenia kerjajate laine. Tihti olid need samad inimesed. Pärast seda, kui nad EU-sse said ja enne seda kui nad tööloa said. Pole see kuhugi kadunud, aga nüüd osatakse sellega rohkem võidelda ja see on vähenenud.

      Sama on Saksamaa situatsiooniga. Hea on näidata, et pagulased tegid. Ja tegidki. Koos tõeliste abivajajatega saabus suur hunnik kurjategijaid, pätte ja muid päevavargaid. Ja nendega tuleb tegelda ja kuritegevuse vastu tuleb võidelda. Kui vaja, siis saata nad Aafrikasse tagasi, sinna kust tulid. Kas Saksamaa ei saatnud osasid juba tagasi? Samamoodi nagu nad saadavad inimesi tagasi Serbiasse jne.

      Igasugune kuritegevus on kahetsusväärne ja taunitav ja lihtne on tõmmata võrdusmärke asjade vahele. Kaost on hea ära kasutada ja teha lubamatuid asju ja sellega tuleb tegeleda, aga osade jobude käitumisepärast tõmmata kõigile ühe puuga? Ma saan aru mida te öelda tahate, aga samamoodi ühtlaselt tuleks suhtuda siis kõigisse. Ka neisse eestlastesse, kes Soomes varastavad ja kuritegevust tekitavad (kas me polnud top rahvuste seas?). Nii palju kui ma kuulnud olen, siis me pole just teab mis populaarsed seal. Jah, me ei tegele grupiviisilise vägistamises, aga ega meie teod ka seal kommivargused pole.

      Jällegi, sellele pole õigustust ja see on jälestusväärne, aga kuritegevuse vastu tuleb võidelda ja immigratsiooni tegeleda. Mina arvan, et kõigil peaks olema õigus rahulikule elule ja kui sa ei suuda sellega elada, siis pole su koht Euroopas, aga võimaluse peaksid rahumeelsed saama.

      Ps! Oma ülikooli ajal korvpalli meeskonnas olid osad moslemid ja olid väga toredad tüübid. Pole keegi neist ISga liitunud ja vägistamisega tegelenud. Osad olid alles tulnud, üks vaheaasta ja üks oli teisepõlvkonna oma. Nii et olen paari moslemiga ka sina peal.
      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

      My spell checking is second to nine!

      Kommentaar


        Ma saan aru mida te öelda tahate, aga samamoodi ühtlaselt tuleks suhtuda siis kõigisse. Ka neisse eestlastesse, kes Soomes varastavad ja kuritegevust tekitavad (kas me polnud top rahvuste seas?). Nii palju kui ma kuulnud olen, siis me pole just teab mis populaarsed seal. Jah, me ei tegele grupiviisilise vägistamises, aga ega meie teod ka seal kommivargused pole.
        Olgu muu jutuga kuidas on aga see on täielik demagoogia. Mitte keegi pole öelnud, et eestlasi, kes Soomes kuriteo toime panevad, peaks leebemalt kohtlema kui neegrit või araablast. Hiljuti oli juhtum kus Inglismaal saadi kätte ja mõisteti meie mõistes pikaks ajaks kinni eestlastest juveelivargad (kusjuures ühe selli surus tänaval pikali möödakõndinud neeger) ent isegi kommentaariumites ei tõtanud neid keegi kaitsma vaid vastupidi.
        http://www.delfi.ee/news/paevauudise...si?id=73108923http://www.delfi.ee/news/paevauudise...si?id=73108923

        Soomes elavatest või töötavatest eestlastest on kurjategijad või sotsiaalabist elatuvaid isikuid ikka väga väike osa. Vist ka siin teemas on varem konkreetsete arvudega näidatud, et võrreldes somaallaste või araablastega on vahe nagu öö ja päev.

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          Soomes elavatest või töötavatest eestlastest on kurjategijad või sotsiaalabist elatuvaid isikuid ikka väga väike osa. Vist ka siin teemas on varem konkreetsete arvudega näidatud, et võrreldes somaallaste või araablastega on vahe nagu öö ja päev.
          See võis olla kas Muuli ja Samosti saade või Olukorrast riigis, aga seal öeldi, et neil ei laste tööle minna. Seadused on nii keerulised, et kui su tausta uuritakse, siis sa ei saa tööd teha.

          Oled sa lugenud ka kohalike kommentaare, mitte eestlaste? Ma Soome keelt ei oska, seega ei tea, aga Inglise keeles olen lugenud küll. Mul üks (eestlasest) sõber jäi rattaga liikluses auto alla ja 2/3 kommentaaridest olid negatiivsed ja ei saadud aru, miks nad peavad kellegi võõra arveid maksma, kui see tuleb siia muidusööjaks ja vargaks. Mis sest, et mu sõber oli terve oma täiskasvanud elu Inglismaal elanud. Hea on tuua võrdlusi, mis sa tahad tuua.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Selles asi ongi, et enamus neist pole mingid kodu kaotanud õnnetukesed vaid tüübid, kes on maksnud Euroopasse jõudmise eest inimsmugeldajale mitu kilo ja tahavad selle summa eest nüüd" täisteenust" - ehk Saksamaad või Rootsit koos sealsete toetuste ja ees ootavate kamraadidega.
            Ja jabur on väita, et meedia "otsib tikutulega taga mis iganes juhtumeid, mis oleks pagulastega seotud, sest see on ainuke asi, mis klikke toodab. Täna näiteks tuli traagiline uudis, et Poolas hukkus nädalavahetusel 21 inimest külma tõttu." See, et talvel pakase ja suvel kuumalaine tõttu inimesi sureb, on igaaastane uudis, umbes nagu see, et inimesed lahkuvad infarkti tõttu. Kui aga õnnetud pagulased loobivad neile lahkelt antud toitu raudteele või käperdavad uusaastaööl Kölni kesklinnas karjakaupa sadu naisi, siis see läheb pigem rubriiki "inimene hammustas koera". Ehk, et aasta tagasi poleks seda paljud suutnud uskuda.
            Teoorias võiks ikkagi vahet teha süürlaste ja siis Põhja-Aafrika "pagulaste" vahel. Ehk tõsi ta on, et Saksamaa enda lubadusega vähemalt asüülitaotluse ülevaatamise käigus inimestele korralikku toetust pakkuda, on toonud kasvõi massiliste "pagulaste" rännaku Balkanimaadest, kus terve persetäis serblasi, albaanlasi ja jumal teab keda kondab Saksamaale, küsib sealt asüüli ja kasutab seda aega puhkusena, kuna sissetulek on kodumaise keskmise tasemel ja eks ta teab isegi, et mõne kuuga saadetakse nad jeed.
            Sama keiss peaks olema ka igasugu Maroko, Tuneesia ja muu sääraste tegelastega, aga kuna mass on nüüd nii suur, siis läheb Saksamaal nendega aega.
            Et siin ongi nüüd siis üks küsimus, et kas me karjume nüüd ja taome endale vastu rinda, et näete, ongi kõik pagulased tänamatud muidusööjad (jah, neid on seal palju) või on seal ka reaalselt hädas inimesi, kellega peaks tegelema. Siiamaani on Eesti väga karmilt hoidnud seda joont, et meie võtame endale ainult reaalselt tõestatud backgroundiga inimesi ja öelda, et mingi Rõivataavi teeb nii, nagu Euroopast ette öeldakse, on lihtsalt asjatundmatus.

            Kommentaar


              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
              Olgu muu jutuga kuidas on aga see on täielik demagoogia. Mitte keegi pole öelnud, et eestlasi, kes Soomes kuriteo toime panevad, peaks leebemalt kohtlema kui neegrit või araablast. Hiljuti oli juhtum kus Inglismaal saadi kätte ja mõisteti meie mõistes pikaks ajaks kinni eestlastest juveelivargad (kusjuures ühe selli surus tänaval pikali möödakõndinud neeger) ent isegi kommentaariumites ei tõtanud neid keegi kaitsma vaid vastupidi.
              http://www.delfi.ee/news/paevauudise...si?id=73108923http://www.delfi.ee/news/paevauudise...si?id=73108923

              Soomes elavatest või töötavatest eestlastest on kurjategijad või sotsiaalabist elatuvaid isikuid ikka väga väike osa. Vist ka siin teemas on varem konkreetsete arvudega näidatud, et võrreldes somaallaste või araablastega on vahe nagu öö ja päev.
              Nati vana uudis, aga ma ei usu, et eriti midagi muutnud oleks selle ajaga seoses:
              According to Statistics Finland, over 9,000 Estonians were suspected of being involved in crimes during 2011. The next largest groups were Russians and Swedes, which numbered 7,000 and 1,400 respectively. A total of 17,000 more people of 145 different nationalities were suspects in illegal activities. The most common offences for foreigners living in Finland were theft, assault and drunk driving.
              Paratamatu on see, et kriminaalne seltskond liigub alati abivajajatega kaasa, nii on see olnud läbi ajaloo, näiteks USA näitel.

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Selles asi ongi, et enamus neist pole mingid kodu kaotanud õnnetukesed vaid tüübid, kes on maksnud Euroopasse jõudmise eest inimsmugeldajale mitu kilo ja tahavad selle summa eest nüüd" täisteenust" - ehk Saksamaad või Rootsit koos sealsete toetuste ja ees ootavate kamraadidega.
                Ja jabur on väita, et meedia "otsib tikutulega taga mis iganes juhtumeid, mis oleks pagulastega seotud, sest see on ainuke asi, mis klikke toodab. Täna näiteks tuli traagiline uudis, et Poolas hukkus nädalavahetusel 21 inimest külma tõttu." See, et talvel pakase ja suvel kuumalaine tõttu inimesi sureb, on igaaastane uudis, umbes nagu see, et inimesed lahkuvad infarkti tõttu. Kui aga õnnetud pagulased loobivad neile lahkelt antud toitu raudteele või käperdavad uusaastaööl Kölni kesklinnas karjakaupa sadu naisi, siis see läheb pigem rubriiki "inimene hammustas koera". Ehk, et aasta tagasi poleks seda paljud suutnud uskuda.
                No see ongi minu point kah, mis iganes uudis kuskil pagulastest tuleb, on kohe päeva põhiuudis, kaasa arvatud valeinformatsioon (ala mingid olematud vägistamised kuskil karupees Soomes). Ma ei räägigi Kölni sündmustest konkreetselt, kuna see on tõepoolest päris õudne, ma räägin näiteks sellest, et Soomes on iga aasta 1000 vägistamisjuhtumit, millegipärast kajastab meedia ainult neid kus tegu võibolla mõne välismaalasega ja see on sellepärast, et mingi suvaline perekondlik draama ei paku kellegile pinget, aga kui tegu juhtub olema välismaalasega, siis on oi kui mõnus sinusuguselt kuskil netiportaalis anonüümselt ilastada kui rõvedad nad on.

                Kommentaar


                  Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                  Eesti eestiks aga kas selline asi natuke üldisemalt muretsema ei pane? Kölni suguses linnas puudub kodanikul turvalisus, miks mitte siis mõnes teises sarnases saksa linnas või mujal. Selle pärast, et ta on valge naine. Selle pärast, et teda ümbritseb araabialik rassism. Kas teile meeldiks enda tütarlapsega euroopas reisides sellisesse olukorda sattuda?
                  Need kitsenaljad ja LeeRomenolik 1/3 teemasse 2/3 demagoogia jutt ei ole isegi mitte enam küüniline vaid midagi palju tülgastavamat.
                  Sa üldse tead ka, mis demagoogia on?
                  Demagoogia on kõnedes, diskussioonis, vaidluses, arutluses, propagandas jm toimuv kuulajaskonna sihipärane ja ebaaus mõjutamine. Enamasti mõjutatakse uskuma asja, mille kohta esitaja teab, et see ei ole õige, et auditoorium jääks valearvamusele ja võtaks vastu sellest tulenevad valed otsused. Ausas diskussioonis, vaidluses või arutelus püütakse demagoogiat vältida ning tugineda üksnes faktidele ja loogikale.
                  Nüüd palun näita täpselt välja mis osa minu postitustes on sihipärane ja ebaaus mõjutamine? Kus ma pole kasutanud fakte või loogikat? Kui üldse, siis demagoogia on sinu "Kölni suguses linnas puudub kodanikul turvalisus". Oled sa käinud Kölnis? On sind araablased ahistanud? Kas Tallinn on alates pronksiööst olnud õudne koht kus venelased iga õhtu R-Kioskeid röövivad? Kas sa saad aru, mis on üldistamine, mis on stereotüüpidega lahmimine.
                  Kellele kurat meeldiks sattuda kus iganes reisides situatsiooni, kus rahvas tulistab teineteise pihta ilutulestikurakette ja märatseb ja ahistab naisi. Miks sa sellist küsimust küsid? Mis see puudutab antud diskussiooni, kui Eestisse pole endiselt tulnud mitte ühtegi pagulast, välja arvatud mõned ukrainlased ja transiitreisijad, kes on lihtsalt vahele jäänud. Kas sa saad aru, et see mida otsustab Saksamaa oma immigratsioonipoliitikas ei ole mitte vähimalgi määral sõltuv Eestist või meie otsustest? Kas sa saad aru, et Eesti immigratsioonipoliitika on olnud viimased 10 aastat väga karm ja isegi kvooditingimustes on endiselt väga karm?
                  Tülgastav on mõnede võimetus asjasse sisuliselt süübida ja lahmida valimatult ilaga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas count Vaata postitust
                    Millal juba aitab? Kas siis kui 2017 aastal loeme sama uudist Paide, Türi ja Pärnu kohta? Kas naised peavad hakkama ringi käima voorusevööga, sest ilmselgelt kõikidele rünnakutele ei jõua politsei õigeaegselt reageerida ja kui tahavad oma süütust säilitada siis voorusevöö kallal nokitsemine vähemalt natuke võidab aega? Kaua võib?
                    Voorusevöö kandmine kõlab küll sellise sinise äratuse ideena, sa peaks seda Helmetele soovitama.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      No see ongi minu point kah, mis iganes uudis kuskil pagulastest tuleb, on kohe päeva põhiuudis, kaasa arvatud valeinformatsioon (ala mingid olematud vägistamised kuskil karupees Soomes). Ma ei räägigi Kölni sündmustest konkreetselt, kuna see on tõepoolest päris õudne, ma räägin näiteks sellest, et Soomes on iga aasta 1000 vägistamisjuhtumit, millegipärast kajastab meedia ainult neid kus tegu võibolla mõne välismaalasega ja see on sellepärast, et mingi suvaline perekondlik draama ei paku kellegile pinget, aga kui tegu juhtub olema välismaalasega, siis on oi kui mõnus sinusuguselt kuskil netiportaalis anonüümselt ilastada kui rõvedad nad on.
                      Vägistamisjuhtumeid üldiselt ei kajastata, et kaitsta ohvrit. Antud juhtumite juures on aga veidi teine nüanss. Ehk praegu kaalub üles selle juhtumi kajastamine, kui tekitada igasugu "objektiivide" ja muude asjade juures linnalegende, et, näe, seal kõikjal vägistavad mingid tüübid, aga keegi ei räägi. Ehk parem on rääkida sisserännanute tegudest ausalt ja otse ära, kui hakata looma aluseid linnalegendideks. Samas peab ka jälgima ja kontrollima liikuvaid linnalegende, et need siis kas ümber lükata või mitte. Sama keiss oli Vao vägistamislooga, mille sünnilugu oli nii full retard, et anna olla.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Vägistamisjuhtumeid üldiselt ei kajastata, et kaitsta ohvrit. Antud juhtumite juures on aga veidi teine nüanss. Ehk praegu kaalub üles selle juhtumi kajastamine, kui tekitada igasugu "objektiivide" ja muude asjade juures linnalegende, et, näe, seal kõikjal vägistavad mingid tüübid, aga keegi ei räägi. Ehk parem on rääkida sisserännanute tegudest ausalt ja otse ära, kui hakata looma aluseid linnalegendideks. Samas peab ka jälgima ja kontrollima liikuvaid linnalegende, et need siis kas ümber lükata või mitte. Sama keiss oli Vao vägistamislooga, mille sünnilugu oli nii full retard, et anna olla.
                        Minu point on see, et kellegi kuritegusid ei tohi kinni mätsida ega varjata, mis iganes põhjusel. Samas on minu jaoks ka vale see, et meedia pöörab tähelepanu märksa rohkem kuritegudele, kus võib alust arvata, et selle põhjustasid välismaalased/immigrandid/pagulased jne. Kui meedia kajastab seda rohkem, siis tavainimene loeb ja mõtlebki, et kurat, ainukesed vägistamisjuhtumid ongi neegrite poolt tehtud ja nii see valearvamus ja hirm välja kujunebki.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Minu point on see, et kellegi kuritegusid ei tohi kinni mätsida ega varjata, mis iganes põhjusel. Samas on minu jaoks ka vale see, et meedia pöörab tähelepanu märksa rohkem kuritegudele, kus võib alust arvata, et selle põhjustasid välismaalased/immigrandid/pagulased jne. Kui meedia kajastab seda rohkem, siis tavainimene loeb ja mõtlebki, et kurat, ainukesed vägistamisjuhtumid ongi neegrite poolt tehtud ja nii see valearvamus ja hirm välja kujunebki.
                          Noh, ses suhtes, et varem pole nagu sellist juhtumit ette tulnud, et kusagil linna keskväljakul selline kamm püsti läheb. Kui kusagil Lemmerannas kohalikud idioodid inimesi peksid, siis oli ka teema üleval. Ehk ei peaks kajastama uudist "pagulane varastas poest šokolaadi", aga suuremad probleemid peaks kajastuse saama.
                          Kui mingi üksik migrant vägistaks kellegi kusagil, siis ma pole ise veel 100% kindel, et kuidas siis käituma peaks. Ma pakun, et ka ajalehetoimetustes endis läheks väga tugevaks vaidluseks ja see lugu ilmselt ilmuks, ent seda mitte klikkide argumendile toetudes. Aga nagu ma ütlen, ei ole mul selles osas täiesti kindlat seisukohta, et kas peaks ja kas ei peaks. Ühelt poolt on linnalegendide oht, mis jätaks omakorda ühiskonda arusaama, et kõike varjatakse nende eest ja kusagil on reptiilid, teisel pool omakorda oht ühe inimgrupi stereotüpiseerimine. Ehk kaks valikut, mõlemad sitad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Noh, ses suhtes, et varem pole nagu sellist juhtumit ette tulnud, et kusagil linna keskväljakul selline kamm püsti läheb. Kui kusagil Lemmerannas kohalikud idioodid inimesi peksid, siis oli ka teema üleval. Ehk ei peaks kajastama uudist "pagulane varastas poest šokolaadi", aga suuremad probleemid peaks kajastuse saama.
                            Kui mingi üksik migrant vägistaks kellegi kusagil, siis ma pole ise veel 100% kindel, et kuidas siis käituma peaks. Ma pakun, et ka ajalehetoimetustes endis läheks väga tugevaks vaidluseks ja see lugu ilmselt ilmuks, ent seda mitte klikkide argumendile toetudes. Aga nagu ma ütlen, ei ole mul selles osas täiesti kindlat seisukohta, et kas peaks ja kas ei peaks. Ühelt poolt on linnalegendide oht, mis jätaks omakorda ühiskonda arusaama, et kõike varjatakse nende eest ja kusagil on reptiilid, teisel pool omakorda oht ühe inimgrupi stereotüpiseerimine. Ehk kaks valikut, mõlemad sitad.
                            Taaskord, ma ei räägi sellest Kölni juhtumist, see on hoopis tõesti hoopis teine keiss ja olen seda varem ka juba maininud ja linnalegendide tekke vastu ei aita küll mitte midagi muud kui nende ümberlükkamine. Aga no kuna delfi, postimees jms on kõik niikuinii illuminaatidest reptiilide mõju all, siis ega see ei usugi, mis seal kirjutatakse, juhul muidugi, kui see ei sarnane tema arvamusega mingist teemast.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Kui meedia kajastab seda rohkem, siis tavainimene loeb ja mõtlebki, et kurat, ainukesed vägistamisjuhtumid ongi neegrite poolt tehtud ja nii see valearvamus ja hirm välja kujunebki.
                              Tead sa päriselt ka mõnda inimest, kes arvab, et ükski kohalik (või valge) ei ole lähiminevikus kedagi vägistanud?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Sa üldse tead ka, mis demagoogia on?

                                Nüüd palun näita täpselt välja mis osa minu postitustes on sihipärane ja ebaaus mõjutamine? Kus ma pole kasutanud fakte või loogikat? Kui üldse, siis demagoogia on sinu "Kölni suguses linnas puudub kodanikul turvalisus". Oled sa käinud Kölnis? On sind araablased ahistanud? Kas Tallinn on alates pronksiööst olnud õudne koht kus venelased iga õhtu R-Kioskeid röövivad? Kas sa saad aru, mis on üldistamine, mis on stereotüüpidega lahmimine.
                                Kellele kurat meeldiks sattuda kus iganes reisides situatsiooni, kus rahvas tulistab teineteise pihta ilutulestikurakette ja märatseb ja ahistab naisi. Miks sa sellist küsimust küsid? Mis see puudutab antud diskussiooni, kui Eestisse pole endiselt tulnud mitte ühtegi pagulast, välja arvatud mõned ukrainlased ja transiitreisijad, kes on lihtsalt vahele jäänud. Kas sa saad aru, et see mida otsustab Saksamaa oma immigratsioonipoliitikas ei ole mitte vähimalgi määral sõltuv Eestist või meie otsustest? Kas sa saad aru, et Eesti immigratsioonipoliitika on olnud viimased 10 aastat väga karm ja isegi kvooditingimustes on endiselt väga karm?
                                Tülgastav on mõnede võimetus asjasse sisuliselt süübida ja lahmida valimatult ilaga.
                                Ise nägid igat viimast detaili või Taavi ütles? Vastasel juhul on see puhas demagoogia.
                                FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                                sigpic

                                Kommentaar

                                Working...
                                X