320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Siia oleks küll ühte faktikontrolli vaja...
    Mis häda see ajab sellist kelbast ajama? Kas tõesti ei piisa lihtsalt sellest, et öelda, et EKRE poliitika on ebameeldiv ja vale suunaga. Isegi reformi saadikud on (hammastekrigina soundtracki taustal) tunnistanud, et paar korda on ikka pihta ka läinud. Aga ei, mitte ühteeeeeegi... sest et Nazid!
    Too mõni konkreetne näide. Trumpilt saime miljardi?

    Kommentaar


      Algselt postitas allars Vaata postitust
      Too mõni konkreetne näide. Trumpilt saime miljardi?
      Oleksime peagi saanud, aga siis korrumpeerunud, šantažeeritavad liberastinärakad petsid Bideni võimule ja nii jääbki miljard tulemata!

      Kommentaar


        Kommentaar


          Venekeelne Narva elanikkond on üldjoontes väga rahulolematu linnapea tagandamise otsusest.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas Olar Vaata postitust
            Mõttetu küsimus, millest pole kellelegi kasu. Sellise pasaga tegelemine on ulme. Et sellisel ajal üldse sellele aega on.
            +100. Ekre muutub iga päevaga järjest rohkem pasakeerutajateks, koos nendega ka 20% valijaskonnast, kellele Soros ja neegrid ja homod on palju tähtsam temaatika, kui majanduslik heaolu.

            Tänu pelmeen Jürkale käib kogu Eesti elu praegu selle 20% huvides, aga siin on huvitav paradoks - kõrvale jättes Ekre olemuse, on Helmed tegutsenud hiilgavalt - nii vähese esindatusega suudetakse hoida kōiki oma käpa all.

            Kommentaar


              Algselt postitas allars Vaata postitust
              Too mõni konkreetne näide. Trumpilt saime miljardi?

              Te olete nii vaimukas
              Kas tõesti on mälu nii lühike? Kõige suurem debiilsus likvideeriti kiirelt. Aktsiisid olid EKRE põhiteemasid enne valimisi ja tehti peaaegu maksimum mis antud olukorras võimalik. Kui alkoaktsiisi plusside ja miinuste üle me võime vaidlema jäädagi, siis (diisel)kütuse aktsiisiga mõistusele tulek oli ainuõige otsus ja oluline lubaduse pidamine. Seda tunnetavad eelkõige just needsamad maainimesed, kelle üle Punkt ilgub, ''referendum kuuse alla jõuludeks''. Auto on ääremaal sisuliselt inimõigus ja läbisõidud võivad suurel perel olla päris korralikud. Ääremaa palkade juures see ei ole sugugi ''tilulilu''. Võite mind parandada, aga neljarealiste teede ehitamist on ka just EKRE igati üritanud toetada? Päris julge väide, et kui mingi taristu puudu on, siis just EKRE ja võimaliku referendumi tõttu. Ma võiks veel tegelikult mõned asjad loetleda, mille puhul võib pikalt vaielda kui suur osa on poliitikute töö ja palju muud tegurid, aga see läheks juba pikemaks heietamiseks. Point on jätkuvalt sama, ei maksa patroneerida ja võltshaletseda maainimesi. Need ääremaade probleemid on juba palju pikemalt üleval kui kaabude show ja vastutavad kõik poliitikud, kes läbi aegade on otsuseid teinud.
              Ainus koht millega tõesti nõus saab olla,päästjate palgad, see on juba must huumor kuidas alati enne valimisi lubatakse päästjatele palgatõusu ja pärast leitakse sada vabandust miks ei saa ka seekord. Siin tehakse lihtsalt julmalt rehepappi, lootes nende inimeste missioonitundele.

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Kas tõesti on mälu nii lühike? Kõige suurem debiilsus likvideeriti kiirelt. Aktsiisid olid EKRE põhiteemasid enne valimisi ja tehti peaaegu maksimum mis antud olukorras võimalik. Kui alkoaktsiisi plusside ja miinuste üle me võime vaidlema jäädagi, siis (diisel)kütuse aktsiisiga mõistusele tulek oli ainuõige otsus ja oluline lubaduse pidamine. Seda tunnetavad eelkõige just needsamad maainimesed, kelle üle Punkt ilgub, ''referendum kuuse alla jõuludeks''. Auto on ääremaal sisuliselt inimõigus ja läbisõidud võivad suurel perel olla päris korralikud. Ääremaa palkade juures see ei ole sugugi ''tilulilu''. Võite mind parandada, aga neljarealiste teede ehitamist on ka just EKRE igati üritanud toetada? Päris julge väide, et kui mingi taristu puudu on, siis just EKRE ja võimaliku referendumi tõttu. Ma võiks veel tegelikult mõned asjad loetleda, mille puhul võib pikalt vaielda kui suur osa on poliitikute töö ja palju muud tegurid, aga see läheks juba pikemaks heietamiseks. Point on jätkuvalt sama, ei maksa patroneerida ja võltshaletseda maainimesi. Need ääremaade probleemid on juba palju pikemalt üleval kui kaabude show ja vastutavad kõik poliitikud, kes läbi aegade on otsuseid teinud.
                Ainus koht millega tõesti nõus saab olla,päästjate palgad, see on juba must huumor kuidas alati enne valimisi lubatakse päästjatele palgatõusu ja pärast leitakse sada vabandust miks ei saa ka seekord. Siin tehakse lihtsalt julmalt rehepappi, lootes nende inimeste missioonitundele.
                Vastan siis siia. EKRE valimisprogramm on saadaval siin: https://www.ekre.ee/ekre-programm-ri...imisteks-2019/

                Faktikontrolli jätan neile, kes seda soovivad. Aga jututuum oli tegelt selles, et enamik lubadusi lastakse üle (osad olid juba eos utoopilised) ning selle asemel, et ka ühiskondlikes debattides oleks rõhk reaalsetel "päriselu" probleemidel (maaelu arendamine, vaesus, teatud valdkondade madalad palgad jmt) on EKRE suund olnud seni referendumit korraldada, välispartnereid solvata ja maasikakorjajaid minema ajada. Need eelnevalt viidatud probleemid ei ole kindlasti kerged kellelelegi lahendada, aga EKRE justkui väga ei tahakski üritada, vaid üritab muude mittesisuliste asjadega meedias löögile pääseda.

                Et noh, aktsiisid tõesti langesid, aga see ei muuda mu jutu pointi ning minu silmis suurt pilti. Keskerakond ju ka suurendas kättesaadavat pensionit ja sai justkui linnukese kirja, aga mis see tegelik efekt oli?

                PS! Ja muidu aktsiiside langetamine oli vist tol hetkel iga erakonna suurimate lubaduste hulgas. Ehk et selle realiseerumine oleks ilmselt nii või naa toimunud.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  Punkt võiks liberaalsel poliitmaastikul künda ja külvata küll. Jutt on ilus ja ümmargune...
                  Aga sisuga on lood kehvemad... see ei saa ju ometi tulla üllatusena, et valimisprogrammidest 90% ongi suvaline vaht, legendaarne võlusõnade virrvarr ''tagame-parandame-tõhustame-suurendame''. Ei erine EKRE siin ühestki teisest suuremast Eesti parteist. Ma toon siin ühe eriti absurdse näite, mida meelde tuletades ma iga kord saan kõhuvalu. Viimaste valimiste ajal oli sotside programmis (üleriiklik riigikogu valimisprogramm!!) muu vahu kõrval lubadus, et nemad võimule saades hakkavad hoolitsema kraavide ja jõgede setetest puhastamise eest, et kalad saaks vabalt ujuda vms. Miks nad selle riiklikult tähtsa asjaga varem valitsustes olles polnud tegelenud ja nüüd järsku programmi lisasid, ainult Allah taevas teab... Samahästi võiks mõni teine erakond tõsise näoga oma valimisprogrammi panna lubaduse, et valige meid, siis on edaspidi koolis kehalise tunnis jalgpallid alati täis pumbatud.

                  PS. Aktsiiside kohta ka valetad, sotsidel polnud kindlasti mingit langetust programmis. Lubasid lahkelt, et enam ei kasva. Kui sul just luksusautot pole. Siis pidi mingi täiendav kulakumaks tulema
                  Faktitäpsuse huvides, elektriaktsiisi nad siiski lubasid vist vähendada. Mis on tühine osa elektri hinnast tavatarbijale. Kohustuslik rohepesu gimmick.

                  Kommentaar


                    Tundub, et jõudsid ka järelduseni, et EKRE on oma valimislubadustest olematu osa täitnud. Egas muidu poleks jutu sujuvalt sotsidele suunanud. Kohustuslik ajupesu gimmick.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      Punkt võiks liberaalsel poliitmaastikul künda ja külvata küll. Jutt on ilus ja ümmargune...
                      Aga sisuga on lood kehvemad... see ei saa ju ometi tulla üllatusena, et valimisprogrammidest 90% ongi suvaline vaht, legendaarne võlusõnade virrvarr ''tagame-parandame-tõhustame-suurendame''. Ei erine EKRE siin ühestki teisest suuremast Eesti parteist. Ma toon siin ühe eriti absurdse näite, mida meelde tuletades ma iga kord saan kõhuvalu. Viimaste valimiste ajal oli sotside programmis (üleriiklik riigikogu valimisprogramm!!) muu vahu kõrval lubadus, et nemad võimule saades hakkavad hoolitsema kraavide ja jõgede setetest puhastamise eest, et kalad saaks vabalt ujuda vms. Miks nad selle riiklikult tähtsa asjaga varem valitsustes olles polnud tegelenud ja nüüd järsku programmi lisasid, ainult Allah taevas teab... Samahästi võiks mõni teine erakond tõsise näoga oma valimisprogrammi panna lubaduse, et valige meid, siis on edaspidi koolis kehalise tunnis jalgpallid alati täis pumbatud.

                      PS. Aktsiiside kohta ka valetad, sotsidel polnud kindlasti mingit langetust programmis. Lubasid lahkelt, et enam ei kasva. Kui sul just luksusautot pole. Siis pidi mingi täiendav kulakumaks tulema
                      Faktitäpsuse huvides, elektriaktsiisi nad siiski lubasid vist vähendada. Mis on tühine osa elektri hinnast tavatarbijale. Kohustuslik rohepesu gimmick.
                      Tead. Äkki mahub su maailma selline idee ka, et kõik inimolendid ei tahagi olla lahterdatud vasak-parem skaalal? Täitsa tõsiselt. Kui tahad mind kuhugi kündma saata, siis ma eelistan künda ühiskonnas, mis toimib pragmaatilistel ja ratsionaalsetel alustel. Lahterda nüüd see, kuhu tahad.

                      Järgmiseks. Muidugimõista on kõigi erakondade valimislubadustest suur osa roosamanna. Aga EKRE pidi ju platsi puhtaks lööma ja senist poliittehnoloogiat ja süsteemi totaalselt paremuse poole muutma, ei? Või tahad öelda, et EKRE tõepoolest valetab oma valijatele ja ei täida oma lubadusi? Sest kui tahad, siis palun selgitada mulle, mis oli mu esialgses arvamuses, et EKRE ei ole suutnud ühiskonna jaoks sisuliste ja vajalike valimislubaduste täitmisega hakkama saada, valet?

                      EKRE suurim "teene" oli see, et ta näitas ära, kui suur hulk ühiskonnast olid senise võimuga rahulolematud. Aga sealt edasi tõepoolest: minu jaoks ei ole nad sisulise tegevusega silma paistnud, segavat lärmi aga on küll tehtud.

                      Võib-olla sina siis tead rohkem mis imeasju nad veel on valitsuses ära teinud peale aktsiisi langetuse, mis, nagu ma ütlesin, oli peaaegu kõigi teiste erakondade platvormis ka sees (ehk oleks igas valitsuse kombinatsioonis töösse läinud, välja arvatud ainut siis, kui EKRE oleks sotsidega samasse valitsusse sattunud, aga nagu me teame, siis see variant oli üsna välistatud). Ja mis siinkohal sinu süüdistust "valetamise" kohta puudutab, siis ma kirjutasin eelnevas postituses ikkagi päris nimme "vist" ette.

                      Bottom line on vast see, et minu eesmärk ei ole sinu ega kellegi teise maailmavaadet või lemmikerakonda muuta. Miks peakski? Väljendasin lihtsalt isiklikku arvamust, et minu jaoks on EKRE oma sisu poolest üsna feik ning nende suurim võimalus võimul püsida ongi otsida vastandumist, ükskõik mis teemal. Ja lihtsalt veel remargiks juurde ka see, et võrdlused teiste erakondadega tõid sina sisse ning poliitilised suunad samamoodi. Mina üritasin selgitada, miks minu arvates praegune valitsuserakonna käitumine ühiskonnale kasutu ja mõnes mõttes isegi ohtlik on. Aitäh.
                      Coraje, corazón y cojones.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        bla, bla, bla...aktsiisid...bla, bla, bla.
                        Ega ma uskunudki, et sa miskit rohkemat suudad nimetada. Aktsiiside langetamine on küll mässiv valimislubaduste täitmine. Selle eest on riik maksnud poolteist aastat iga kuu igale EKRE ministrile ca 5000 eurot netos ja igale parlamendiliikmele ca 3500 eurot netos. Lisaks, nagu Punkt juba ütles, pole aktsiiside langetamine midagi sellist, mis oleks olnud ainult EKRE valimisprogrammis. Seega, võimas töövõit küll.

                        Nagu näha, siis polegi rohkemat midagi välja tuua, sest midagi sisulist ei olegi ju tehtud.

                        Kommentaar


                          1. No päris selline jutt, et aktsiise kukkunuks langetama kõik erakonnad on küll jama. Ei usu mina, et sotsid oma "rahvatervise parandamise" varjus taskutäitmisest ilma võitluseta loobunud oleks.
                          2. Ekre puhul vaieldamatult valimisedu alustalasid oli lubadus, et meie teeme teisiti ja meie jutust ei ole 90 prossa vaht vaid hoopis vastupidi. Jah, valija muidugist on ise loll aga loota paremale homsele on inimloomuses, seega on retoorika õnge kukkumine paratamatult olemas.
                          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                            1. No päris selline jutt, et aktsiise kukkunuks langetama kõik erakonnad on küll jama. Ei usu mina, et sotsid oma "rahvatervise parandamise" varjus taskutäitmisest ilma võitluseta loobunud oleks.

                            Keskerakond: aastatel 2019–2023 alkoholiaktsiisi ei tõsta. Vajaduse korral vähendab kütuseaktsiisi, et hoida kütuse hind naaberriikidega konkurentsivõimelisel tasemel.

                            Isamaa: alandab alkoholiaktsiisi ja laiendab ettevõtete ringi, kes saavad kasutada elektri- ja gaasiaktsiisi soodusmäärasid.

                            SDE: alandab elektriaktsiisi poole võrra.

                            EKRE: vähendab lisaks kütuse ja alkoholiaktsiisile ka gaasi- ja elektriaktsiisi, samuti alandab elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid.

                            Reformierakond: langetab aktsiise.

                            Erakondade majandusprogrammidest leiab kokku üle saja valimislubaduse. Selleks, et nende sisus paremini orienteeruda, pani Äripäev kokku olulisemad teemad programmidest ja lasi majandusekspertidel hinnata, milline on lubaduste tõeline mõju majandusele.

                            Peaasjalikult oli jutu mõte ju suunatud sinna, et aktsiiside langetamise osas oli ühisosa pea kõigi erakondadega, va võib-olla tõesti sotsidega, kuid nendega poleks EKRE ka kunagi koalitsiooni läinud. Ehk et aktsiiside langetamine iseenesest ei ole vähemalt minu silmis väga selline lüke, mille puhul võiks eeldada, et EKRE selle suure tööga läbi surus või et selleks nendepoolne mingi väga suur effort kulunuks.

                            Aga punkti võib sellegipoolest kirja panna neile.
                            Coraje, corazón y cojones.

                            Kommentaar


                              Te oletegi nii tuhmid või mängite? Esialgne väide oli, et EKRE on paha, sest ei ole ÜHTEGI lubadust täitnud. Kellele ta neid lubadusi enne valimisi jagas teie arust? Mingitele anonüümsetele euroametnikele Brüsselis või oma valijatele? EKREl on oma valijad, valimisteeelsed põhilubadused neile olid aktsiiside langetus (edukas), kvoodipagulaste vältimine (edukas, ilmselt küll peamiselt väliste tegurite tõttu), kõikvõimalikule lgbt+ propagandale vastu seismine (???). Ma ei ole küll nii kõva selgeltnägija, et täie kindlusega öelda, kas see referendumi teema kokkuvõttes on EKREle strateegilises plaanis võit. Aga seda referendumit nad oma toetajatele lubasid ja ilmselt see ära tehakse, et võib vist ka selle lubaduse lukku panna tärniga. Kui reitinguid vaadata, siis nende valijad ennast petetuna ei tunne, stabiilsed numbrid. Pole sugugi halb tulemus uustulnuka kohta, kelle vastu meedia on algusest peale eelhäälestatud pahatahtlikult.

                              Punkt jälle valetab või ei viitsi programmidest oma luulusid kontrollida. Reform ei saanud kuidagi kütuseaktsiiside langetamist lubada, sest nende põmmpead ise olidki need tõusud kehtestanud, saades kohe ettevõtjatelt tagasisidet, et lolliks olete läinud või, kogu rasketransport tangib edaspidi Lätis ja Leedus. Oli ainult üks erakond, kes kõiki aktsiise tahtis vähendada ja kohe, keerutage ja spinnige palju tahate...
                              See oli ühtlasi ka väga põhimõtteline muutus Eesti poliitikas, sest seni kasutati aktsiise alati eelarveaukude lappimiseks, rääkides juurde ilusaid muinasjutte rahvatervisest või keskkonnasõbralikust tulevikust.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas allars Vaata postitust
                                Ega ma uskunudki, et sa miskit rohkemat suudad nimetada. Aktsiiside langetamine on küll mässiv valimislubaduste täitmine. Selle eest on riik maksnud poolteist aastat iga kuu igale EKRE ministrile ca 5000 eurot netos ja igale parlamendiliikmele ca 3500 eurot netos. Lisaks, nagu Punkt juba ütles, pole aktsiiside langetamine midagi sellist, mis oleks olnud ainult EKRE valimisprogrammis. Seega, võimas töövõit küll.

                                Nagu näha, siis polegi rohkemat midagi välja tuua, sest midagi sisulist ei olegi ju tehtud.

                                Nimetasin kolm asja ja jätsin mitu asja nimetamata mille olulisuse või teostuse kvaliteedi üle ma pikalt arutleda ei viitsi liberaalse ajupesu ohvritega.

                                Aga kuna teil tundub see Trumpi miljardi teema väga hinge peal olevat siis spetsiaalselt teile teen erandi ja tsiteerin dokumente.
                                ''Küsime meie tähtsaimalt liitlaselt Ameerika Ühendriikidelt sõjalist abi kokku kuni ühe miljardi USA dollari ulatuses, samuti küsime abi meie Euroopa liitlastelt.''

                                Kuidas te sellest lausest aru saate? Mida tähendab seal sõna kuni? Lubatud on raamatu või veebi abil spikerdada. Kui minusugune tagurlane suutis loetud sekunditega leida interwebzist milliste (avalike) summadega USA ainuüksi 2020 planeerib toetada Baltimaade kaitsevõimet, siis kõrgelt haritud spetsid leiavad ehk ka. Küsimusi ennetades, ei loe seda EKRE teeneks, pigem valitsuse kollektiivne töö ja kui üldse kedagi nimeliselt esile tõsta, siis ilmselt Jüri Luik ja tema meeskond.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X