320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas VaatanEtte Vaata postitust
    Klassisõda.
    Klassisõda on tulemus, kui klasside vahelised erinevused muutuvad liiga suureks.

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      Maksude maksmine ei ole karistamine. Euroopaliku erakonnana end positsioneerides võiks euroopalikud väärtused olla ka au sees.
      Ebaproportsionaalseid maksud tunduvad inimestele karistusena. Siin pole vahet, kas nad tegelikult on või mitte. Kõik, mis särab, pole kuld ja kõik euroopalik pole Eesti jaoks parim lahendus.

      Kommentaar


        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
        Ei näinudki seda alguses... See on ju kõige ehtsam Kommunism, millest sa räägid? Kõik, kes on rikkad on süüdi ja peavad maksma ning ühiskonnas peavad kõik võrdselt vaesed olema. Vaadates teie reklaame Tallinna bussipeatustes, siis varsti topitakse kõik venelased ja muud rahvused Gulagi ning Lauri Hussar promob ainult ühte poliitilist erakonda ning vaadet meedias ning teised on keelatud või neid ei avaldata.

        Muu kannataks veel välja, aga su profiilipildist võib järeldada, et siis on legaalne toetada ainult Barcelonat ja sellega võite küll perse minna.
        Täpselt nii, enne kui sa Barcelona pilti avatariks ei pane, ma sulle ei vasta.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Täpselt nii, enne kui sa Barcelona pilti avatariks ei pane, ma sulle ei vasta.
          Lugesin täna postimehe spordiuudiseid. See, et Roma on huvitatud Klavanist on väike pilt ja artikkel, aga see, et Messi sekkus vahetusest ja päästis Barcelonale võidu on suurelt. Ajupesu käib juba täistuuridel....

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Ebaproportsionaalseid maksud tunduvad inimestele karistusena. Siin pole vahet, kas nad tegelikult on või mitte. Kõik, mis särab, pole kuld ja kõik euroopalik pole Eesti jaoks parim lahendus.
            sellega olen nõus et ebaproportsionaalne maks võib tunduda üks hetk karistusena, ei nõustu aga sellega et maks kui selline on karistus. aga tundub et see ongi meil siin maailmavaateline küsimus.

            Ja mis on see miks antud maksud poleks Eestile sobivad? Miskipärast tundub mulle lihtsalt jõukama 15-20% vastuvõitlusena, sest kes ju ikka oleks nõus ühiskonda rohkem panustama. Ja kahjuks, nagu ka siin keegi mainis, vist diver oli see, ei ole nende maksude eest seisjad ka ühiskonnas piisavalt selgitustööd teinud.

            Olgem ausad, ühiskonna seisukohalt võib Monaco- suguses riigis ilma teatavate maksudeta ühiskond toimida ja riiki ülal pidada, sest enamus kodanikust on nagunii jõukad, peaaegu puudub klassiühiskond. Meiesuguses vaeses riigis ei ole see aga mõistlik
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Ei näinudki seda alguses... See on ju kõige ehtsam Kommunism, millest sa räägid? Kõik, kes on rikkad on süüdi ja peavad maksma ning ühiskonnas peavad kõik võrdselt vaesed olema.
              See ei ole ju nii. Kui rikas annab natukene rohkem ära, siis on ta kohe vaene ja igasugune mott on ära? Keegi, ma loodan, ei soovi teha kõiki võrdselt vaeseks, sellel ei ole mõtet. Selle pakkumine on minu meelest veitsa imelik ja täiesti provaktiivne äärmusesse minek, et igasugune diskusioon ära tappa. Ma kordan endiselt, mitte ühegi hetkel tegutseva poliitilse jõu eesmärk ei ole kõik rikastel ära võtta ja võrdselt laiali jaotada. See, et ühelt võetakse natukene rohkem ja teiselt selle võrra vähem on üldsuse huvides. Sa ei lase ju oma kolme aastasel lapsel tervet maja võrdselt teistega koristada. Jah, ta proovib oma mänguasjade nurka korras hoida ja õpib sellega vastust, aga suurema pinna eest vastutad sina. Vanuse kasvades, kasvab ka tema vastutus.


              "A 1% wealth tax would raise an estimated $418bn (£325bn) a year – enough to educate every child not in school and provide healthcare that would prevent 3 million deaths." https://www.theguardian.com/business...t-oxfam-report

              Teadatuntud on ka see fakt, et mida rikkam oled, seda enam sa maksudega huijad. Kui Inglismaa pakkus rikastele natukene maksueelistusi, lootes, et nende tarbimine toob rohkem muud maksuraha, siis sellest ei tulnud midagi välja. Rikkad küll elavad seal, aga kulutatakse ikka mujal ja raha liigub läbi maksuparadiiside.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Ah mis te siin räuskate oma maksudega. Minge lugege parem showd natukene. Kiisud vaidlevad päris tuliselt kommentaariumis

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Saab ka kirja teel, siin info: https://vm.ee/et/valimistel-osalemine
                  LeeRomeno, ma ei leindnud igas piirkonnas kandideerivate isikute täisnimekirju, aga leidsin ainult TOP 3 igast ringkonnast. Oskad viidata täisnimekirjadele (NB! mitte üldvabariiklik ca 140 liikmega üldnimekiri)

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cabron Vaata postitust
                    LeeRomeno, ma ei leindnud igas piirkonnas kandideerivate isikute täisnimekirju, aga leidsin ainult TOP 3 igast ringkonnast. Oskad viidata täisnimekirjadele (NB! mitte üldvabariiklik ca 140 liikmega üldnimekiri)
                    Mina leidsin.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Mina leidsin.
                      Mis sa eputad? Sheeri link!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        Mis sa eputad? Sheeri link!
                        Ma ei hakka ju nui neljaks teise inimese pärisnime jagama Postimehest leiab.

                        Kommentaar


                          Lee Romeno ei olegi pärisnimi? Kust see nimi tuli siis?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                            Lee Romeno ei olegi pärisnimi? Kust see nimi tuli siis?
                            võib olla küll, Nigeeria vahetusõpilane kohtus 70ndatel Eesti naisega Moskva ülikoolis kommunismiteooria aluste teaduskonnas ja mehe perekonnanimi pandi maimukesele. Eesnimi on inspireeritud Lee Harvey Oswaldist.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                              See ei ole ju nii. Kui rikas annab natukene rohkem ära, siis on ta kohe vaene ja igasugune mott on ära? Keegi, ma loodan, ei soovi teha kõiki võrdselt vaeseks, sellel ei ole mõtet. Selle pakkumine on minu meelest veitsa imelik ja täiesti provaktiivne äärmusesse minek, et igasugune diskusioon ära tappa. Ma kordan endiselt, mitte ühegi hetkel tegutseva poliitilse jõu eesmärk ei ole kõik rikastel ära võtta ja võrdselt laiali jaotada. See, et ühelt võetakse natukene rohkem ja teiselt selle võrra vähem on üldsuse huvides. Sa ei lase ju oma kolme aastasel lapsel tervet maja võrdselt teistega koristada. Jah, ta proovib oma mänguasjade nurka korras hoida ja õpib sellega vastust, aga suurema pinna eest vastutad sina. Vanuse kasvades, kasvab ka tema vastutus.


                              "A 1% wealth tax would raise an estimated $418bn (£325bn) a year – enough to educate every child not in school and provide healthcare that would prevent 3 million deaths." https://www.theguardian.com/business...t-oxfam-report

                              Teadatuntud on ka see fakt, et mida rikkam oled, seda enam sa maksudega huijad. Kui Inglismaa pakkus rikastele natukene maksueelistusi, lootes, et nende tarbimine toob rohkem muud maksuraha, siis sellest ei tulnud midagi välja. Rikkad küll elavad seal, aga kulutatakse ikka mujal ja raha liigub läbi maksuparadiiside.
                              Eks see olegi mõtetu vaidlus ja peaga vastu seina jooksmine. Et ise mõned % rohkem tulumaksu maksta on ju jube ebaõiglus, mida ei saa ühiskonnas lubada. Ses mõttes on jube kahju et me ühiskond on endiselt veel sealmaal, samas mujal vaieldakse pigem kui palju peaks üldse jõukam ühiskonda panustama, on see 30-40-50%, või hoopis 70% nagu Prantsusmaal prooviti.
                              Peamine põhjus on selles et meil ongi individualistlik ühiskond, mitte nagu arenenud Euroopas, kus on pigem sotsiaalne. Ajaloo taak on suur ja selle seljas siiani edukalt ratsutavad liberaalid, kel tegelikkuses sügavalt poogen kuidas ühiskonna nõrgemad endaga hakkama saavad, rääkides ja uskudes et kõike reguleerib vaba turumajandus. Oleks meil rahvaarv suurem, siis oleks meil palgad siiani madalad antud majandusmudelis elades. Ses mõttes vaba turumajandus antud hetkel toimiski- inimesed kel vähegi oli võimalust ja kes sai läks teise riiki suuremale palgale ja nüüd on rahvaarv niivõrd vähenenud täna emigratsioonile ja rahvastiku vananemisele, et ennäe imet palgad tõusevadki. Ja kui tahaks veelgi kõrgemaid palku, siis võiks veel vähem rahvast olla ja kõik võiks IT-spetsialistid, arstid ja juristid olla...

                              Teine teema on see, et meil pole vat et viimasel 4-5 Riigikogu valimistel olnud põhiteemaks majandus. Kogu aeg on olnud vastandumine Savisaarele, mis on igasugu maksundusküsimused kätte mänginud liberaalidele. Tundub et ka kahjuks seekord läheb nii, küll siis mitte enam ei ole mängus Savisaar. Vaadates milline on meie ühiskond, kui palju võrreldes jõukatega on vaesemat klassi, siis kui oleks lõpuks valimistel teemaks maksundus, siis no ei tundu loogiline, et liberaalid peaksid jälle võitma... Nii on see ka mujal Euroopas läinud ja ma ei arva et meil peaks teisiti minema
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Huvitav on see, et alates täna hommikust hakkas FB sponsored reklaamina loopima mulle Lee Romeno nime taha peituvat kandidaati, ja nüüd confirmisin Postimehest et nr 4 Harju- ja Raplamaal ongi toosama inimene. Maagilised internetivalemid!!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X