320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas molbert Vaata postitust
    Pmst kõik otsivad kinnitust oma olemasolevale arvamusele. Erinevaid statistikaid ja uurimustöid on nii palju et lõpuks leiab igaüks endale oma. Kõik on lõpuks uskumise küsimus.
    Mõned allikad ongi usaldusväärsemad kui teised. Uskumustega pole siin midagi pistmist.

    Kommentaar


      Algselt postitas molbert Vaata postitust
      Pmst kõik otsivad kinnitust oma olemasolevale arvamusele. Erinevaid statistikaid ja uurimustöid on nii palju et lõpuks leiab igaüks endale oma. Kõik on lõpuks uskumise küsimus.
      Kas sa ise ei käitu täpselt samamoodi?

      "Ei mis mõttes ma loen päris uudiseid ja kuulan päris teadlaste arvamust. Ma vaata iga päev CNNi, mis on neutraalne tema kuulab FOX Newsi, mis on propaganda"
      Normaalne inimene tegelt enne mõõdab kui lõikab
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        Erinevate inimeste jaoks erinevad allikad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
          Normaalne inimene tegelt enne mõõdab kui lõikab
          Absoluutselt.

          Kommentaar


            Algselt postitas molbert Vaata postitust
            Erinevate inimeste jaoks erinevad allikad.
            Konkreetse inimese jaoks võivad "usaldusväärsed allikad" muidugi erinevad olla. See ei tähenda, et Kaalaleht faktiliselt korrektne on, kui ütleb, et 2+2 on poliitiline küsimus ning viimati lähiminevikus tehtud kalkulatsioonide järgi 22.

            Kommentaar


              Algselt postitas molbert Vaata postitust

              "Ei mis mõttes ma loen päris uudiseid ja kuulan päris teadlaste arvamust. Ma vaata iga päev CNNi, mis on neutraalne tema kuulab FOX Newsi, mis on propaganda"
              Kohatu võrdlus, pole päris CNN vs Fox - seal on kindlad kriteeriumid mille järgi allikaid hinnatakse (autor, õppeasutus, avaldaja, eksperdihinnangud - kõik peab olema korratav/mõõdetav jne.). Heaks päevakajaliseks näiteks on "uuringud" mis näiliselt peaksid kinnitama ivermektiini sobivust koroonaravimina - tunnustamata autorid kolka ülikoolist, avaldatud kolmanda kategooria lehtedel (kus avaldatakse kõik soovijad), piiratud valim, vähe andmeid ja tihti ilma eksperdihinnanguta mainekast teadusasutusest (vahel harva suudetakse tulemusi piisavalt manipuleerida, et lühiajaliselt mõni etapp "kontrollisüsteemist" ära petta) - sellistele allikatele tuginev "arvamus" pole midagi väärt.

              Mina ei ole oma arvamusega emotsionaalselt seotud, see ei mõjuta minu ego - kui kunagi miskit ümber lükatakse / teisiti tõestatakse, siis võtan selle lihtsalt teadmiseks - sest ma ise pole piisavalt pädev uurimaks/lahendamaks kliimaprobleeme. Minu arvamus ei võrdu mina - on ohumärk/murekoht kui keegi tunneb ennast isiklikult puudutanuna/rünnatuna, kui tema "arvamust"/maailmapilti kahtluse alla seatakse.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                ma arvan, et inimese füsioloogilisi vajadusi kliima natukene mõjutab ja teema ka kotib.
                Just, kliima/keskkond mõjutab otseselt kahte esimest alustala/astet.

                Kommentaar


                  Jäin magama ja mõtlesin, et lähen käin võtan tanklast veits koffeiini ja värki ja hakkan tööasju kirjutama. Autol aknad härmas, külm tuul puhub, tanklast tuled välja jõuad autoni, siis kätel on juba valus. Autosse istudes värised kõigepealt ja hõõrud käsi ennem kui võtit keerama hakkad ja kõmm auto näitab kuupäeva ka, et 16.11. Ausalt kõik, kes te nüüd siin kolme lehekülje peale muretsema või lootma hakkasite, et räme kliimasoojenemine käib ja varsti on kõik perses nagu Manchesteris, siis Nasfal võtab selle vastutuse ja rahustab teid maha, et me oleme ikka väga väga kaugel sellest.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                    Konkreetse inimese jaoks võivad "usaldusväärsed allikad" muidugi erinevad olla. See ei tähenda, et Kaalaleht faktiliselt korrektne on, kui ütleb, et 2+2 on poliitiline küsimus ning viimati lähiminevikus tehtud kalkulatsioonide järgi 22.
                    mis sa niisama haugud, näita siis neid köige öigemaid allikaid mis sind solvavad allikad ümber lükkab, kus viimase vähemalt 13 000 aasta temperatuur köige täpsemini fikseeritud on
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas kaala Vaata postitust
                      mis sa niisama haugud, näita siis neid köige öigemaid allikaid mis sind solvavad allikad ümber lükkab, kus viimase vähemalt 13 000 aasta temperatuur köige täpsemini fikseeritud on
                      Milleks nendega vaielda? Nad on sedatüüpi inimesed kes arvavad, et kui majataga kuvaldaga maase aku taguma hakata siis jõuab hiinasse välja. Teoreetiliselt võimalik, praktikas teostamatu.
                      Hello! I´m mentaly ill.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        Millegipärast kliimahüsteeriat kuulutavad miljonärid-miljardärid ostavad jätkuvalt oma sajamilliseid villasid otse ookeanide äärde. Mis värk on?
                        Oot, kas vastasleeri juhivad vaene "rahvas", eks?

                        Kommentaar


                          Kui suurt mõju avaldaks inimese keskmise kehatemperatuuri langetamine kliimale?
                          Miks seda ei uurita! Palavikus inimine peaks maksma skliimasoojendamise makzu.
                          Ganvix!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            mis sa niisama haugud, näita siis neid köige öigemaid allikaid mis sind solvavad allikad ümber lükkab, kus viimase vähemalt 13 000 aasta temperatuur köige täpsemini fikseeritud on
                            See on ausalt öeldes täiesti uskumatu, et mõnele mehele on aastal 2021 vaja tõendeid, et kliimasoojenemine ei ole müüt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                              See on ausalt öeldes täiesti uskumatu, et mõnele mehele on aastal 2021 vaja tõendeid, et kliimasoojenemine ei ole müüt.
                              2021 aastal on 84% maailma elanikkonnast usklikud. Ehk siis elavad oma elu teadmises, et nende üle valvab jumal või jumalad. mis iganes nimi või olemus neil on. Selles suhtes on see populismiusk isegi parem, et vähemalt küsitakse mingeid tõendeid.
                              Aga suures osas kehtivad samad reeglid, oma hirmudele ja probleemidele näkku vaatamise asemel otsitakse lihtsustatud lahendusi, mõttekaaslasi, kes sama moodi arvavad ja elu on märksa chillim. Kui sa probleemi ei tunnista, siis sõltumata sellest, kas probleem on olemas või mitte, sinu jaoks see eriline mure pole ja elu on lihtsam. Teed pattu, lähed palud jumalalt andeks ja ongi kohe märksa parem olla.
                              Ja eelnev jutt pole mõeldud halvustamiseks, inimese mõtlemisvõimel on selline halb omadus, et see tekitab läbi elu pidevalt igasuguste asjade üle ärevust ja kui on olemas lahendus, olgu see siis palvetamine, asjadesse mitte uskumine või midagi muud, on inimese elu sedavõrra lihtsam.

                              Kommentaar


                                Katuserahade jagamise reeglid: "Uued reeglid näevad näiteks ka ette, et toetust saaval MTÜ-l ja sihtasutusel peab olema esitatud eelmise aasta majandusaasta aruanne ning selle määramisel peab riigikogu liige vältima huvide konflikte."

                                Wow. Much wow.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X