320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Katk Vaata postitust
    Pool sellest tekstist on lihtsalt
    Arvan sama. See "ärapanija" stiilis lõhkumine on jube moekaks saanud. Igasugu näitlikusega mängimine - a la : oled nõrk nagu tuppa sittunud kass... näitab seda, et tegemist on puhta loomingulise paugutamisega, mille eesmärk ei ole niivõrd sõnumit edasi anda, vaid saada auhind kõige vingema artikli kirjutamise eest.

    Teemast niipalju, et mina ei ole käinud sõjaväes ja ei lähe ka.
    Kuid see ei tähenda seda, et ma toitun ainult ema rinnapiimast.
    Vaja, siis võtan kasvõi lumepalli või kõbla ja lähen sõtta, et oma perekonda anastajate eest kaitsta.
    Aga kui võimalik, siis võtan oma pere ja läheme soome loomaaeda samal ajal, kui teised verd valavad. Olen ikkagi selle poolt, et kui sõdimist on võimalik vältida nii, et oma perekond jääb terveks, siis mina seda teeks.

    Las teised tapavad, sest keegi onu arvab, et temal oleks vaja seda maad millel minu esivanemad on kartult kasvatanud.

    Kommentaar


      Pärast keskkooli vabatahtlikult 11-kuuks sõjaväkke, lootsin, et saan kaelast ära ja on ok. Aasta hiljem kutsuti õppekogunemisele, uue töökoha pärast ei tahtnud ma minna, võibolla oleks teisi kandidaate eelistatud, nüüd saan kirja, et alustatud väärteomenetlust. (Enda arust sai kõik ka korralikult korda aetud, et ei pea minema). Ilusti Eesti riigi poolt näkku situtud, ime ei ole et noored siit ära tahavad minna, endal praegu sama tunne, et asjad kokku ja minema minna. (Mitte, et probleem see 100-300 euri trahvi maksta, aga just see, mil moel minu suhtes väärteomenetlus alustatakse - piinlik ja vastik). Positiivne kaitseväeelamus nulliti just selle väikse kirjaga ära

      Kommentaar


        Algselt postitas Kutt Vaata postitust
        Pärast keskkooli vabatahtlikult 11-kuuks sõjaväkke, lootsin, et saan kaelast ära ja on ok. Aasta hiljem kutsuti õppekogunemisele, uue töökoha pärast ei tahtnud ma minna, võibolla oleks teisi kandidaate eelistatud, nüüd saan kirja, et alustatud väärteomenetlust. (Enda arust sai kõik ka korralikult korda aetud, et ei pea minema). Ilusti Eesti riigi poolt näkku situtud, ime ei ole et noored siit ära tahavad minna, endal praegu sama tunne, et asjad kokku ja minema minna. (Mitte, et probleem see 100-300 euri trahvi maksta, aga just see, mil moel minu suhtes väärteomenetlus alustatakse - piinlik ja vastik). Positiivne kaitseväeelamus nulliti just selle väikse kirjaga ära
        Milles see enda arust korda aetud väljendus? Saatsid kirja, et ei saa tulla kuna tööjuures asendamatu? Said mingisuguse vastuse ka, et oled vabastatud kohustusest? Hetkel tundub lihtsalt, et süüdistad riiki enda tegemata jätmiste pärast.

        Kommentaar


          Trahvisumma peaks jääma 80 euro kanti ja kohe kindlasti jätsid midagi tegemata. Sai isegi õppekogunemisele minekust loobutud kasutades selleks leidlikust ja "juriidilist korrektsust." Ei mingeid trahve.
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
            Vaja, siis võtan kasvõi lumepalli või kõbla ja lähen sõtta, et oma perekonda anastajate eest kaitsta.
            Et kui vaja siis teeme koristajast üleöö (ilma õpetamata) programmeerija ka?
            Algselt postitas plekkpurk Vaata postitust
            Aga kui võimalik, siis võtan oma pere ja läheme soome loomaaeda samal ajal, kui teised verd valavad. Olen ikkagi selle poolt, et kui sõdimist on võimalik vältida nii, et oma perekond jääb terveks, siis mina seda teeks.
            Muuda heaga oma sihtkoht ära. Kui Eestit peaks rünnatama siis pole sul ka Soomes midagi paremat teha võrreldes Eestiga. Üleüldse millega sa minna kavatsed? Ujudes? Hakka parem praegu juba minema...laevad veel käivad, koristajate palgad pidavat seal kõrgemad olema kui Eesti keskmine palk ja ei peaks getos elama kui miskipärast sõda peaks tulema ja mingi ime läbi Soome puutumata jääb.

            Selle loo enda kohta...eks puudutatuna tunnevad ikka ainult need meelega kõrvalehoidjad...need kes midagi teha ei viitsi ja lähevad hullarisse paberite järgi nagu läheks ülikoolis doktori kraadi vastu võtma ja siis lehvitavad seda silmad peas sädelemas. Või teine variant, et teevad endid sandiks...ämmm...
            Miks tööandja peaks usaldama neid kui nad laiskuse pärast pole ajateenistusse läinud ja järelikult ei saa aru mis asi on kohustus ja pole õppinud seega ka mis asi on meeskonnatöö? Olen näinud tegelasi, kes pole ajateenistuses käinud ja on omal CV'sse kirjutanud kompensatsiooniks mõne vabatahtliku organisatsiooni ja et sai sealt meeskonnatöö kogemuse ja kohusetunde...reaalsuses aga sai avastatud, et vend on mõtetu ludri kes ainult võitles igast asjade vastu ja reaalse töö puhul oli laisk kui laua jalg (nimesid ei nimeta).

            Kommentaar


              Algselt postitas ballack Vaata postitust
              Et kui vaja siis teeme koristajast üleöö (ilma õpetamata) programmeerija ka?

              Muuda heaga oma sihtkoht ära. Kui Eestit peaks rünnatama siis pole sul ka Soomes midagi paremat teha võrreldes Eestiga. Üleüldse millega sa minna kavatsed? Ujudes? Hakka parem praegu juba minema...laevad veel käivad, koristajate palgad pidavat seal kõrgemad olema kui Eesti keskmine palk ja ei peaks getos elama kui miskipärast sõda peaks tulema ja mingi ime läbi Soome puutumata jääb.
              Eks võib hetkel hakata rääkima, kelle eneseväljendus ja teksti mõistmine antud hetkel muret tekitab, kuid mina kindlasti ei väljendanud ennast ehk kõige paremini.

              Sinu võrdlus koristajast programmeerijat teha.. Kehvavõitu võrdlus, sest reaalselt pole selleks vajadust. Ja kui ikka väga vaja, siis pannakse ahvid ka programmeerima. Ärme laskume sellesse väga sügavustesse. Mida mina tahan öelda, et suur vahe on, kas hakata kokkerspanjelist programmeerijat tegema või on vaja kaitsta oma riiki ja perekonda vägistajate eest. Vabatussõjas võeti poisid koolipingist ja anti relv kätte nii, et keegi ei küsinud tema CV-d. Peamised taktikalised liikumised selgeks, mõned käeviiped ja mindigi metsa. Jälle see selleks.

              Mida ma selle "Soome" teemaga tahtsin öelda - pigem põgenen nendega kellest hoolin kõige rohkem, kui suren ja lasen teistel surra millegi õilsa nimel. Elu on elamist väärt.

              Kommentaar


                Aated kas on või ei ole. Nii must ja valge see asi ongi. Sellest aru saanuna olen lõpetanud igasuguse väitluse selles foorumiosas siin.

                Kommentaar


                  Teemast niipalju, et mina ei ole käinud sõjaväes ja ei lähe ka.
                  Kuid see ei tähenda seda, et ma toitun ainult ema rinnapiimast.
                  Vaja, siis võtan kasvõi lumepalli või kõbla ja lähen sõtta, et oma perekonda anastajate eest kaitsta.
                  Heh, sellist lapsejuttu olen varemgi kuulnud. Mina pole sõjaväes käinud aga vajadusel perekonda kaitseksin kõplaga nii, et verd lendab! Sõjaväelisest väljaõppest aimu pole aga "Nimed marmortahvlil" on vaadatud ja tean täpselt, et mõned käeviited tehti selgeks ning anti lahingus mis tolmab!
                  Tegelikkuses ei kaitseks sa sittagi ja räägid asjadest, millest sa halligi ei tea. See on sama naiivne jutt nagu väita, et mis kuradi taktikat või koostööd on vaja, et jalkas Fääri saarte kaluritele ära panna, tuleb jobud lihtsalt üle joosta ja pall kotti lüüa.

                  Kommentaar


                    Vahet pole, sõda niikuinii ei tule.
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Peab ütlema, et ajateenistuse üle kurtmine, magistri kraadiga Maximas töötamise üle kurtmine jnejne...kõik käivad ühe ja sama probleemi alla mis tänapäeva noortel on. Arvatakse, et kõik tuleb iseenesest kätte (hõbekandikul eelistatult) ja see, mis käes on, see püsib niisama ilma midagi tegemata. Rääkimata sellest, et ei osata hinnata seda, mis meil olemas on ja seda ära kasutada. Kõigest 20 aastaga on see "saavutatud"

                      Riigilt nõuda oskavad kõik, aga anda ei taheta mitte midagi ja kui peakski andma siis võimalusel nulli või vähemaks nihverdades.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Vahet pole, sõda niikuinii ei tule.
                        Küll sa õpid seda, et maailmas pole mitte miski kindel...kindel on ainult see, mis minevikus olnud on...iseasi kas me teame sellest tõde. Filosoofiliselt võttes ei tea me mitte kunagi tõde, kuna tõde teaks me siis kui me sündmus ise oleksime mida me paraku mitte kunagi ei ole, vaid kõik on silmade, kõrvade jne kaudu saadud info tõlgendamine. Piisab ühest valest isikust vales kohas, valel ajal ja kõik on ******.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ballack Vaata postitust
                          Küll sa õpid seda, et maailmas pole mitte miski kindel...kindel on ainult see, mis minevikus olnud on...iseasi kas me teame sellest tõde. Filosoofiliselt võttes ei tea me mitte kunagi tõde, kuna tõde teaks me siis kui me sündmus ise oleksime mida me paraku mitte kunagi ei ole, vaid kõik on silmade, kõrvade jne kaudu saadud info tõlgendamine. Piisab ühest valest isikust vales kohas, valel ajal ja kõik on ******.
                          Ja kuidas Eesti Venemaale siis vastu saab? Usa, Saksamaa ja teised jooksevad kohe appi? Ja ma eeldan, et Venemaal on oma territooriumi korrashoidmisega piisavalt tegemist. Mingi tühja-tähja pärast vaevalt Läänemaailmaga suhted persse keerata tahetakse. Keegi väitis siin kunagi, et Venemaale nagunii vastu ei saa aga Lätile vähemalt teeme ära - ja ja siis Rootsi ründab Soomet ja Holland Belgiat. Sama tõenäoline, et tuleb sõda on ka Päts kahe võimalus, Venemaa ähvardab ja Eesti, et mitte oma viimast 500 000 elanikku kaotada, alandlikult laseb ennast ära võtta. No ma olen sõja ja ka vägivalla vastane, ehk võibolla ei ole piisavalt kursis nende asjadega siis. Aga olen tofoaga nõus, kahtleb väga selels sõja puhkemises lähiajal (meie ajal)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                            Aated kas on või ei ole. Nii must ja valge see asi ongi.
                            Ma ei ole sinuga nõus. Minul on samuti aated. Aga perekond on alati kõigest eespool.

                            Ja kuidas see reaalsus oli, et, kui sõda tuleb, siis igale 3-dale on püss anda?!
                            AILTON

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                              Vahet pole, sõda niikuinii ei tule.
                              Kõige trollim postitus 2013 nominee

                              Want peace, prepare for war. ( Ehk ootamatusteks tuleb alati valmis olla, igal riigil, igal valitsusel, igal inimesel)
                              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                              Kommentaar


                                Ja kuidas Eesti Venemaale siis vastu saab? Usa, Saksamaa ja teised jooksevad kohe appi?
                                Kogu eesti kaitsedroktiin sellele rajaneb, et mingi aeg tuleb ise vastu saada, siis ehk NATO väed jõuavad kohale.
                                Kuidas see reaalsuses toimiks, ei tea keegi. Selge on aga see, et mida suurem on meie kaitsevõime, seda väiksema tõenäosusega rünnataks ja seda suurem on võimalus, et siiski appi tuldaks.
                                Aga olen tofoaga nõus, kahtleb väga selels sõja puhkemises lähiajal (meie ajal)
                                Loomulikult pole hommepäev seda ette näha. Kaugemat tulevikku ei näe aga keegi meist ette. Ei oodatud ka 80-te algul N.Liidu ja idabloki lagunemist ja Jugoslaavia sündmusi, ei nähtud 90-tel ette Iraagi ja Afganistani sõda, ei nähtud ette ka Vene-Gruusia 2008 aasta sõda. Ja kes meist teab, mis toimub kasvõi mõne aasta pärast Lähis-Idas või Põhja-Koreas ja kuidas see Venemaad, NATO-t ja meid ennast mõjutab?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X