320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • Myrgel
  replied
  Ohh mis põnev vormiteema Panustan siis ka vähe. Tänavu oleme igas vormis pähe saanud, seega seda osakonda süüdistada oleks patt, aga diskussiooni huvides võime teemat arendada. Koos superkarikaga kaks ainsamat võitu tänavustest ametlikest mängudest on tulnud roosas, seega statistika räägib pigem uue roosa kasuks.

  Kui teaduse maailma korra põigata, siis värvide mõjust meeskonna edule on tehtud mitu põnevat uuringut. Üks neist toob välja, et vormi "nähtavusel" on mõõdetav mõju mängijate võimele oma meeskonnakaaslaste positsioone hinnata ja seeläbi ka mängukäigule endale. Näiteks valgel vormil on 5,2 protsendine eelis rohelise ees. Otseselt must vs roosa võrdlust ei ole välja toodud, aga selleks pole vast teadusuuringut tarvis, et välja selgitada kumb vorm pimedal kevadõhtul Hiiul paremini välja paistab kas tumehall või heleroosa. Seega roosal võib olla täitsa olla mõju mängule, aga antud juhul positiivne. Seda muidugi eeldusel, et mehed selles teavad ka mida teha.


  roosas Kalju vs tumesinine Maardu

  Roosast värvivalikuna rääkides, siis omaaegne valik Kalju rohevalge roosamusta vastu vahetada oli kahtlemata julge lüke muidu nii konservatiivses jalgpalliskeenes. See on elevust toonud nii siin kui sealpool jalgpallipiiri ja loonud hulganisti nii positiivset kui ka negatiivset jalgpallifolkloori. Veider ju kui kolm rohevalget võitlevad tiitli eest ja Flora fännid kedagi roheliseks rotiks sõimavad

  Mis mind ennast veidi praeguse heleroosa vormi puhul häirib on see, et see on veidikene nagu samm tagasi aastasse 2007 kui Kalju selle julge värvivahetuse tegi. Tollajal võeti vormiks heleroosa-mustad Lotto-d ja sallil oli samuti musta kõrval heleroosa. Illustreerivaks pildiks leidsin ajaloo kullafondist põneva pildi kus Kalju uutes värvides Prins võitleb Soccerneti eest mängiva Rüütliga Rohkem pilte SIIT. Kes otsib see leiab sealt nii praeguseid klubijuhte kui ka foorumilegende.


  roosas Prins vs kollases Rüütli


  Mingi hetk muutis Kalju oma heleroosa magentaks, mis on kasutusel nii klubi logos kui atribuutikas siiani. See on see sama toon mida värvi olid mullu võõrsilvormid ja mis on ka fännimeeskonna vormiks aastaid olnud.


  magenta särgid mullusel viimasel mängul

  Eks see tänavune värvipõige on dikteeritud Adidase poolt, kes oma roosat tänavu lihtsalt heledamaks keeras. Kuna kõnealune särk on üsna paljudes 2019 Adidase Teamwear-i kataloogides esile tõstetud, siis tõenäoliselt näeme seda nii mõnegi satsi seljas tänavu...

  Leave a comment:


 • Kasper
  replied
  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
  Tegelikult oli Kalju parim võimalus 0:0 seisul Tammel, kelle lähilöögi Aland meisterlikult jalaga tõrjus. Kahtlemata oleks see värav võinud mängupilti ja ka lõppseisu oluliselt muuta.
  Selle löögi tegi Kirss.

  Leave a comment:


 • Nahkpea
  replied
  Algselt postitas Silver Vaata postitust
  Nii Milleri-post kui Liliu kasti äärelt sooritatud löök oleks võinud mängu juba varem ära otsustada. Kõik oli võrdne kuni Telesi-Reintame pardakini.
  Tegelikult oli Kalju parim võimalus 0:0 seisul Tammel, kelle lähilöögi Aland meisterlikult jalaga tõrjus. Kahtlemata oleks see värav võinud mängupilti ja ka lõppseisu oluliselt muuta.

  Ja Reintam saab ka ehk natuke liiga palju kriitikat. Tõsi ta on, et tal on vead, mis on takistanud tal kuskil kõrgemal tasemel läbi lüüa, aga pole halba ilma heata, tal on ka omad plussid. Konkreetselt esimese värava puhul mängus Floraga, näitaks ma märksa enam Teleši kui Reintami suunas näpuga. Kaitsja peabki ainult palli ja vastasmängijat sellises olukorras vaatama.

  Leave a comment:


 • Kalp
  replied
  Kes see Kirs on?

  Leave a comment:


 • meesmuiste
  replied
  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
  Su ajaloolised teadmised vōiks peldikust alla lasta.... ära mōtle mingit jama kokku


  loe ja saad ka targemaks

  Leave a comment:


 • Suvaline Jope
  replied
  Algselt postitas Silver Vaata postitust
  Lasime kurat Rimol minna, kedagi asjaliku asemele ei toonud.
  Nõus. Ma ei saa ka aru miks lasti Brtanil minna. Eelmisel hooajal otsustas mees mitu mängu ära ja vorm läks aina ülesmäge.

  Selle hooaja täiendused on esmamuljel küll flopid ja tuleks esimesel võimalusel ära parandada. Võrdluseks Paide kes on väga õigeid lükkeid teinud.

  Leave a comment:


 • Silver
  replied
  Katastroofist on asi kaugel. Paide vastu olime hädised, Maardu jääb Maarduks, tuulises Narvas lihtsalt udud (loe: Levadia pääses sealt ka napilt tulema) ja Flora vastu lahtises mängus saime lõpus mõnusad pohlad. Samas Flora mängus kuni 0:0ni oli täiesti lahtine mäng mõlema poolsete võimalustega.

  Nii Milleri-post kui Liliu kasti äärelt sooritatud löök oleks võinud mängu juba varem ära otsustada. Kõik oli võrdne kuni Telesi-Reintame pardakini. Olgem ausad, Forexi-Frank Liivak oli väljakul täpselt sama “tegija” nagu meie oma “standardite-spetsialist” palli-löön-oksa-kohaga Igor Subbotin. 0 talenti, 0 kiirust, 0 iseloomu.

  Mängust. Kalju alustas II poolaega väga hästi, korralik surve ja võimalused, siis jätkus Flora domineerimine kuni kingitud väravani. 2:0 ja 3:0 oli juba tavapärane sündmuste jätk. Seal polnud enam vahet palju võrgust nopime.

  32 vooru on jäänud, pole siin midagi kadunud. Loeme tibusid sügisel, aga seis pole tabelit vaadates kiita. Viljandist võtta kindel 3p ning siis edasi vaadata. Küll see mootor ka käima läheb ning usun, et koosseisu osas toimub ka mõningaid muudatusi. Fakt on see, et mehed Londak, Puri, Tjapkin, kipsi-Volkov on katki. Ehk reaalselt 4 venda, kes võiks põhikoosseisu kuuluda ning otsustada on katki. Masitsev istub pingil ning Ivansjuin ja Sobtsenko pole üldse võimalust saanud. Kuigi Sobtsenko mulle mängijana väga sümpatiseerib. Kleiniga on üldse Taukari-segased-lood.

  Paur on jätnud vs eelmise aastaga suhteliselt kahvatu mulje, Liliu mängitamine nr. 10 peal on antud formatsiooni vaadates mõttetu. Ta võib mõelda, et on messilik mängija, kellel on vaba roll, aga senikaua kuni meil pole viimast meest ees, kes iga palli eest võitleks ja võimalusel näsa võrku lööks saamegi tappa. Enamik olukordades, kus ründasime oli Liliu 5-6 mees ründe faasis ja lonkis pigem kuskil keskringi kandis, selle asemel et olla kastis, oodata kuulsa taktiku Frantsevi pikka palli kasti ja see võrku koksata. Kas see on nüüd treeneri käsk või milles on kala? Keskringis tillates väravaid ei lööda.

  Lasime kurat Rimol minna, kedagi asjaliku asemele ei toonud. Nunez on täiesti rändom vend ja Tamm vajab aega. Flora vastu oli Tamm väga soliidne, kuid tema peale ei ole mõtet küll hetkel mune seada. Anname kutile aega ja las samm-sammult tuleb mängu sisse. Senikaua võiks ükskord ärgata sõber A-koondise-Kirss. Aastaid on teda Kaljus hoitud, nüüd kus Rim on läinud, oleks aeg ärgata! Löö oma võimalused kurat ära, kaua võib! Ehk siis. Hooaja alguses olid ripakil sellised mehed nagu Saag, Kauber, Koskor, Prosa, jne. Oleks võinud ju. Nüüd loodame, et tuleb mingi Nunezi sugune vend, kellel kiirust sama palju kui III liiga amatöörjalgpalluril ja hakkab otsustama!? Kindel ei.

  Aga Flora sats mulle meeldis. Täitsa selline roosa-roheline teine - Aland, Pürg, Kuusk, Sinyavskiy - nooo, Ainsalu veel pingil kah. Viis kutti, kõik Kaljust. Kui kunagi laenasime ja mangusime igasugust põhjakihti Florast enda ridadesse siin esiliigast tõustes, siis nüüd on vapsee vastupidi. Flora ei saa ilma Kaljuta. Arvan, et see on mingi nurga alt päris aus tunnustus. Kus näed talenti, seal tule ja aita! Selles osas teeb Flora head tööd.

  Grindimine jätkub, pead per*est välja ja sõidame! Eestlane on läbi ajaloo kannatanud. Nüüd on hea samastuda. Kokkuvõttes on tegemist ainult jalgpalliga, jumal tänatud..
  Last edited by Silver; 04.04.19, 18:02.

  Leave a comment:


 • MNa
  replied
  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
  No tegelt mitte.
  Vaatasin värske pilguga ja no okei, otseselt ilus ta just pole. Aga julge särk on, sellest ma pean küll lugu.

  Leave a comment:


 • ericbana
  replied
  Algselt postitas MNa Vaata postitust
  NB! See särk on üsna ilus.
  No tegelt mitte.

  Leave a comment:


 • MNa
  replied
  Palun öelge, et see roosa särgi jutt on nali, palun

  NB! See särk on üsna ilus.

  Leave a comment:


 • fcfloraforever
  replied
  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
  Su ajaloolised teadmised vōiks peldikust alla lasta.... ära mōtle mingit jama kokku
  Mhmh sest absoluutne tõde on see, et Kalju hädades on süüdi roosa särk
  😂😂😂

  Leave a comment:


 • Nasfal
  replied
  Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
  natukene ajloolisi teadmisi sulle juurde - kuni umbes 30ndate aastateni ja varem veelgi enam, oli roosa värv eelkõige just mehelikkuse sümbol. valget ja sinist kasutati tüdrukute puhul. kui mõtled piltidele, mida oled valitsejatest näinud keskajal ja uuel ajal, siis tihti on seal roosat ja punast (jah punane oli ka mehelikkuse värv, poistel vähem). see muutus alles 30ndatel kaasaegse kaubandusliku ja turundusliku maailma tekkimisega. ja üldiselt kehtib see, et kõvad mehed kannavad ka roosa välja. nüüd peavad kaljukad näitama lihtsalt, et on kõvad mehed. veel pole see väga hästi õnnestunud. värvi süüdistamine ebaedus on muidugi nonsens, eriti veel Kalju puhul, kes roosades särkides tuli kunagi Esiliigast Meistriliigasse ja saavutas nendega kiirelt ka edu.
  Su ajaloolised teadmised vōiks peldikust alla lasta.... ära mōtle mingit jama kokku

  Leave a comment:


 • purgeenius
  replied
  Punane on olnud alati võitluslikkuse värv. See jutt, et kõva mees kannab roosa välja on eputajate jutt. Ma isegi ei laskuks ajalukku, vaid eks iga üks ise mõtleb, kas nähes roosat on tunne, et teie ees on mingi jõhker võitleja - pigem mitte.

  Vastasmeeskkonnal on muidugi kergem samuti roosade vastu mängida. Minu ettepanek on, et Kalju kasutaks roosat särki ainult tabeli 4 tagumise vastu.

  Ilmselge, et midagi tuleb muuta ja nii edasi ei saa minna.

  Leave a comment:


 • meesmuiste
  replied
  Algselt postitas purgeenius Vaata postitust
  Rumal on süüdistada meeskonda või treenerit!

  Süüdi on see iseloomutu HELEroosa vorm, mis ei ole võitlejate värv. Aeg on see ära vahetada enne kui ollakse hooaja lõpus 4. peale 2 treeneri vahetust.

  " Meaning of the color pink is sweet, nice, cute, romantic, charming, feminine, and tender, and is associated with bubble gum, flowers, babies"
  natukene ajloolisi teadmisi sulle juurde - kuni umbes 30ndate aastateni ja varem veelgi enam, oli roosa värv eelkõige just mehelikkuse sümbol. valget ja sinist kasutati tüdrukute puhul. kui mõtled piltidele, mida oled valitsejatest näinud keskajal ja uuel ajal, siis tihti on seal roosat ja punast (jah punane oli ka mehelikkuse värv, poistel vähem). see muutus alles 30ndatel kaasaegse kaubandusliku ja turundusliku maailma tekkimisega. ja üldiselt kehtib see, et kõvad mehed kannavad ka roosa välja. nüüd peavad kaljukad näitama lihtsalt, et on kõvad mehed. veel pole see väga hästi õnnestunud. värvi süüdistamine ebaedus on muidugi nonsens, eriti veel Kalju puhul, kes roosades särkides tuli kunagi Esiliigast Meistriliigasse ja saavutas nendega kiirelt ka edu.

  Leave a comment:


 • purgeenius
  replied
  Rumal on süüdistada meeskonda või treenerit!

  Süüdi on see iseloomutu HELEroosa vorm, mis ei ole võitlejate värv. Aeg on see ära vahetada enne kui ollakse hooaja lõpus 4. peale 2 treeneri vahetust.

  " Meaning of the color pink is sweet, nice, cute, romantic, charming, feminine, and tender, and is associated with bubble gum, flowers, babies"

  Leave a comment:

Working...
X