320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Hanerasva plaat on teil hästi ajju pestud. Tegelikult vabandas vana kaabu selle eest päris kiirelt (see vist on ka ainus kord kus EKRE milleski oma sõnad tagasi on võtnud, seega peaks päris hästi silma paistma üldisel foonil) ja selgitas väga hästi, miks ta end nii väljendas. See on erakordselt ebaefektiivne viis inimeste ja ka ühiskonna tasemel koostööd teha kui ausa vea tegijat ja oma seisukohta korrigeerinut tagantjärgi materdama hakatakse kuni surmatunninini, sest see on mugav ja kajakambris annab laike ja subskraibe...
    Väga ei viitsi jaurata, aga paradoksaalsel kombel oleme ju hanerasva juures tagasi. Haiglates pole probleemi, sest haiglajuhid on lollid, vaktsineerimine ei aita, aga aitab parasiidiravi. Hr kaabu hanerasva eest ei vabandanud, võid üle vaadata. vabandus tuli ühe teise asja eest.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Plastic, viitsid seletada, kuidas testide tellimise korraldama oleks pidanud? Kas siin hanke tegemine ei oleks tähendanud seda, et testid jõuavad kohale, aga vaja neid enam pole? Kui oleks hakatud mitmelt ettevõttelt pakkumisi küsima, siis ilmselt ütleks keegi ikka, et neile pakkumist ei tehtud? Ja mõni väidaks, et pakkusid odavamat hinda, kuigi tegelikult ikka ei pakkunud?
      Siin oli küsimus u 3 h eeltöös, aga lihtsam (?) oli üks kõne tuttavale teha.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Tra te jaurate et nüüd ja toona - Ref vs Ekre - kas te krt ei näe et nii nüüd kui toona oli kes valitsuse BOSS? Õige - Keskerakond - ja Kiik on pukis olnud kogu kriisi algusest peale. Nii et ei saa võrrelda võrreldamatut siin

        Kommentaar


          Migrandid ja Poola on teemas. EKRElt vaikus...?
          "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

          Kommentaar


            https://epl.delfi.ee/artikkel/950840...-kui-valgevene

            Kommentaar


              Algselt postitas zaz Vaata postitust
              Kuidas see üldse JOKK on? Augustis räägiti, et hakatakse koolis testima õpilasi. Oktoobris avastati, et hmm.. selleks kiirteste vaja. Aga eile oli vaja? Seega erakorraline kiire hange, sest aega pole raisata?
              Ja selline arvamus kellegi arvates pädeb? Reaalselt?
              Huvitav, et muidu terane ajakirjandus kasutas võimalust Bonnier siit võtmata jätta. Tõsiselt.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                Huvitav, et muidu terane ajakirjandus kasutas võimalust Bonnier siit võtmata jätta. Tõsiselt.
                No vt siin suht patroniseerivalt üks küsis, et "kuidas siis olema peaks".

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  No vt siin suht patroniseerivalt üks küsis, et "kuidas siis olema peaks".
                  Sa said valesti aru. Ma päriselt ei ole riigihangete ekspert ega selle teemaga kursis. Ehk küsimus ei olnud mitte patroniseeriv, vaid ma tahtsin lähemalt kuulda sinu kui vähe pädevama inimese seisukohta. (e: ma oleks võinud küsida ka lihtsalt stiilis "seleta palun lähemalt," aga ilmselt poleks sa sel juhul osanud nii detailselt kerkinud uitküsimustele vastata) Parasjagu ei ole valimisi ka ehk kui päriselt mõnele parteile soodsale isikule raha kätte mängitakse, on ehk isegi parem, kui asja kajastatakse mõne kuu pärast.

                  Mis aga puutub AI kommentaaridesse, siis need on natuke nagu Maski sõim, kui munnid on mitte-Marseille fännid. Et, noh, Ratase joogid autosse oli sitaks okei, sest ega alati ei saagi detailselt seadust järgida, aga testidega sarnane huinjaa on sitaks halb!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                    Sa said valesti aru. Ma päriselt ei ole riigihangete ekspert ega selle teemaga kursis. Ehk küsimus ei olnud mitte patroniseeriv, vaid ma tahtsin lähemalt kuulda sinu kui vähe pädevama inimese seisukohta. (e: ma oleks võinud küsida ka lihtsalt stiilis "seleta palun lähemalt," aga ilmselt poleks sa sel juhul osanud nii detailselt kerkinud uitküsimustele vastata) Parasjagu ei ole valimisi ka ehk kui päriselt mõnele parteile soodsale isikule raha kätte mängitakse, on ehk isegi parem, kui asja kajastatakse mõne kuu pärast.

                    Mis aga puutub AI kommentaaridesse, siis need on natuke nagu Maski sõim, kui munnid on mitte-Marseille fännid. Et, noh, Ratase joogid autosse oli sitaks okei, sest ega alati ei saagi detailselt seadust järgida, aga testidega sarnane huinjaa on sitaks halb!
                    Okei. My bad siis, see 5 küsimärgiga esitatud suhteliselt ühesuunaline küsimuste jada jättis teistpidise mulje.

                    Millest ma unustasin mainida muidugi, on see, et 2021. a ei eelda JOKK skeem seda, et viiakse läbi täiemahuline riigihange selle kõige tavapärasemas võtmes, kus visatakse RHRi hange 3 nädalase pakkumistähtajaga, koos vaidlustusperioodidega jm, vaid väga utreerides - sa saadki võtta vastu kaalutletud otsuse ja riski teha hange teistmoodi. Seda siis su küsimuse kontekstis, kus viitasid "teeme mitu kuud hankenemetlust ja saame tooted siis kui neid ei ole vaja?".

                    Aga selle kaalutletud otsuse üle on (omast kogemusest) ainuke järelvalve tegelikult turuosalised ise + meedia. Noh ja need kurjemad instantsid ka. Sest VAKO-s töötab mingi 4 ametnikku, kes teevad sihipärast seiret stiilis "võtame PERHi IT juhi vahele ja loodame, et pärast ok" või "kontrollime mingi asutuse hankedokumente pool aastat ja siis viibutame näppu." J

                    Pealegi piirab seadus väga tugevalt seda protsessi - näiteks kui reaalne hange on läbiviidud, siis selle kriteeriumid jm on seaduse mõttes by the book (ehk näiteks pärast pakkumisperioodi lõppu sa ei saa esitada vaiet, et kle seal oli mingi putsong ju). Nüüd kui hankemenetlust üldse ei tehta (mis teatud juhtumitel kriisiajal arusaadav, kuid mitte konkreetsel), siis sul ei olegi reaalselt võimalik turuosalisena öelda, et asi oli putsis. Peale selle, et sa lähed meediasse või esitad kuriteoteate. VAKO pädevusse see näiteks enam ei kuulu, sest esemed osteti JOKK skeemi kasutades. Ja meediasse minek on 50/60, sest paraku on sektor selline, kus su tavapärane suurim tellija on just seesamune kirjeldatud senine ja tulevane vastaspool.

                    Seda kõike eelnevat natukene utreerides, detaile ja sügavust on rohkem, aga muidu läheks liiga pikaks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                      Sa said valesti aru. Ma päriselt ei ole riigihangete ekspert ega selle teemaga kursis. Ehk küsimus ei olnud mitte patroniseeriv, vaid ma tahtsin lähemalt kuulda sinu kui vähe pädevama inimese seisukohta. (e: ma oleks võinud küsida ka lihtsalt stiilis "seleta palun lähemalt," aga ilmselt poleks sa sel juhul osanud nii detailselt kerkinud uitküsimustele vastata) Parasjagu ei ole valimisi ka ehk kui päriselt mõnele parteile soodsale isikule raha kätte mängitakse, on ehk isegi parem, kui asja kajastatakse mõne kuu pärast.

                      Mis aga puutub AI kommentaaridesse, siis need on natuke nagu Maski sõim, kui munnid on mitte-Marseille fännid. Et, noh, Ratase joogid autosse oli sitaks okei, sest ega alati ei saagi detailselt seadust järgida, aga testidega sarnane huinjaa on sitaks halb!
                      jah...ratase joogid...see kaart muidugi toidab. Märksõna on siin üks k täht ja see pole kohuke. Mis selle džinni nimi oligi? Westons?
                      Tõsiselt rääkides, siis ma ei saa üldse aru. Ei olnud see torge ei benfica ega Õhtulehe kohta, vaid imestan, et tegelt seda tausta ajakirjandus pole isegi viitsinud avastada. Tšekke ei oleks vaja lugeda, seadustki mitte. ja rahaline mastaap pole joogid autosse, mis pole ka okei, vaid pigem see külmladu, kus vesi aurustus vms.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                        jah...ratase joogid...see kaart muidugi toidab. Märksõna on siin üks k täht ja see pole kohuke. Mis selle džinni nimi oligi? Westons?
                        Tõsiselt rääkides, siis ma ei saa üldse aru. Ei olnud see torge ei benfica ega Õhtulehe kohta, vaid imestan, et tegelt seda tausta ajakirjandus pole isegi viitsinud avastada. Tšekke ei oleks vaja lugeda, seadustki mitte. ja rahaline mastaap pole joogid autosse, mis pole ka okei, vaid pigem see külmladu, kus vesi aurustus vms.
                        Sellega on see probleem, et... grillvorst ministeeriumi kulul on keskmisele inimesele arusaadav ja suhestatav probleem*. Riigihangete protseduurika rägastik eeldab samat, või isegil kõrgemal tasemel tööd nagu SLÕ tegi RMK teemadel. Ja ma pean tunnistama, et nende lõpuni lugemine ja arusaamine oli näiteks ka minu jaoks problemaatiline. Seega nii RMK teemad kui ka konkreetne juhtum on "ära tinistatav" ametnike poolt ning omakorda nõuab suhteliselt suurt pingutust ka ajakirjanduse poolt. Seega ma saan aru probleemist, aga antud juhul jah, 100% nõus, aga loodan, et siin siiski võetakse see ponjeer ära.

                        *Ametnikule see ei ole miskipärast.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Sellega on see probleem, et... grillvorst ministeeriumi kulul on keskmisele inimesele arusaadav ja suhestatav probleem*. Riigihangete protseduurika rägastik eeldab samat, või isegil kõrgemal tasemel tööd nagu SLÕ tegi RMK teemadel. Ja ma pean tunnistama, et nende lõpuni lugemine ja arusaamine oli näiteks ka minu jaoks problemaatiline. Seega nii RMK teemad kui ka konkreetne juhtum on "ära tinistatav" ametnike poolt ning omakorda nõuab suhteliselt suurt pingutust ka ajakirjanduse poolt. Seega ma saan aru probleemist, aga antud juhul jah, 100% nõus, aga loodan, et siin siiski võetakse see ponjeer ära.

                          *Ametnikule see ei ole miskipärast.
                          Nõus ja ei ole ka. Okei, räägitakse. Ja räägitakse, et see testi värk oli tegelt ülilihtne kohuke. occami habemenuga ütleb ka, et räägitu vist peab enam-vähem paika ka. Aga sinna jääb vist, et astmeline tulumaks oleks okei, kui seda teeks reform. you all know, wadda ai miin.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                            Nõus ja ei ole ka. Okei, räägitakse. Ja räägitakse, et see testi värk oli tegelt ülilihtne kohuke. occami habemenuga ütleb ka, et räägitu vist peab enam-vähem paika ka. Aga sinna jääb vist, et astmeline tulumaks oleks okei, kui seda teeks reform. you all know, wadda ai miin.
                            Arusaadav, arusaadav.

                            Salamisi lootes, et mõnu ei ole vait mitte sellepärast, et ta on loll ja ei viitsi tööd teha, vaid sellepärast, et töö käib.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              Nüüd kui hankemenetlust üldse ei tehta (mis teatud juhtumitel kriisiajal arusaadav, kuid mitte konkreetsel), siis sul ei olegi reaalselt võimalik turuosalisena öelda, et asi oli putsis. Peale selle, et sa lähed meediasse või esitad kuriteoteate. VAKO pädevusse see näiteks enam ei kuulu, sest esemed osteti JOKK skeemi kasutades. Ja meediasse minek on 50/60, sest paraku on sektor selline, kus su tavapärane suurim tellija on just seesamune kirjeldatud senine ja tulevane vastaspool.
                              VAKOsse minek on antud kontekstis jah suht võimatu. Aga enne kuriteoteate esitamist saab ka Rahandusministeeriumi poole pöörduda riikliku järelevalve algatamiseks.
                              308

                              Kommentaar


                                Parandage, kui eksin, aga kas grillvorstide ja jookide probleem ei olnud suuresti põhjustatud sellest, et Ratase ajal hakati neid kulusid eraldi eelarvereal välja tooma, kust meedial oli lihtne need välja nokkida? Kallas ja Pentus-Rosimannus lahendasid probleemi sellega, et vastav eelarverida kaotati lihtsalt ära ja need kulud peidetakse mujale.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X