320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Reisimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Mine jaluta antiikne Rooma läbi, sisene Kolosseumi et linnuke kirja saada. Tee Totti grafiti juures selfi ja rohkem nagu polegi vaja.
    vatikan/sixtuse kabel, & trevi purskkaev on vist ka enamvähem kohustuslike asjade nimekirjas. või siis pole ka.
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      vatikan/sixtuse kabel on vist ka enamvähem kohustuslike asjade nimekirjas. või siis pole ka.
      Pigem ei ole. Ma käisin Roomas 2009.aastal CL-i finaali vaatamas. Ehk siis mai lõpus ja juba siis oli Sixtuse kabelisse mingid debiilselt pikad järjekorrad.Ei kujuta ettegi, mis olukord juulis on. Sisuliselt oleks pool päeva seal kulutanud, et kokkuvõttes üsna suvalisse kabelisse pääseda. Rooma vanas osas on nii palju muud põnevat vaadata, et ka tagantjärgi ei kahetse absoluutselt.

      Mul endal on selline kiiks, et kui vähegi pikemalt mõnes linnas (va suured metropolid) olen, siis ostan päevapileti ja sõidan trammiliinid läbi, nii palju kui jaksab. Huvitavamates kohtades tulen maha, vaatan ringi ja sõidan uuesti edasi. Saab väga hea ülevaate ka nendest kohtadest, mis otseselt turistikad pole. Kohati leiab veel ägedamaid kohti nii.

      Me olime Roomas kokku nädal ja mingi viiendal päeval tegime nii, et ostsime päevase metrookaardi ja käisime kõik metroopeatused läbi. Kuna Roomas on (või vähemalt siis oli) ainult kaks metrooliini, siis on mingi poole päevaga täiesti tehtav. Ja sai päris kiire ja hea ülevaate ka sellest Roomast, kuhu iga turist kohustuslikus korras ei satu.

      Kokkuvõttes Rooma on megaäge. Üks mõnusamaid sihtkohti, kuhu seni sattunud olen. Vähemalt siis, kui turistid veel täielikult ei lämmata. Seega juulis võib tunne teine olla. Samuti on juulis halb see, et mänge pole

      Kommentaar


        Joo veini, söö pitsat ja saada turistikad pikalt.

        Kommentaar


          Süüa-juua ja turistikaid pikalt saata saab igas linnas, aga eks Roomas ole seda muidugi eriti uhke tunne teha

          Sixtuse kabeli ukse taga (või kuskil mujal) pool päeva oodata küll ei maksa, võibolla isegi tundigi mitte. Selle asemel võib jalutada sisse enamvähem suvalisest huvitavast kirikust ja leida eest mõne kooli kunstiajaloo tunnist õpitud tuttava nime - kõik Michelangelod ja da Vincid ja Botticellid ja Tizianid ja Caravaggiod jne on seal olemas peaaegu igasühes

          Minu jaoks Rooma oli 1. - suurepärase kunsti (maal ja skulptuur) + seestpoolt ilusate kirikute ja 2. - purskkaevude linn, viimaseid on seal tõesti palju ja ägedaid.
          Foro Romano seevastu erilist muljet ei jätnud, igatahes nõudis minult selgelt üle mõistuse kujutlusvõimet et paari püstioleva samba põhjal kujutella sinna midagi eriti suursugust.
          Kui turistide hordid lausa ära tahavad tappa siis peaks olema seal ka mitmeid täitsa korralikke parke (millede nime ma enam paraku ei mäleta)

          PS.
          Vana Rooma linnaosade kujunemise, + muu eluolu jms kohta lugesin mitte väga ammu raamatut pealkirjaga ~ "iidses Roomas viie denaariga päevas", suht hariv oli.
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Ma tänan tagasisideme eest. See, et Rooma arhitektuuri ja ajaloo linn on, seda ma tean. Pigem mõtlesingi, et äkki keegi teab mõnda vähemtuntut kohta või lihtsalt chilli paika, kus olla/kuhu minna. Mäletavasti sain eelmine aasta ühe hea tipi pubide kohta Prahas.

            Kahju, et Stadio Olimpicol mingit tuuri ei tehta, mäletan, et Malagas sai staadionil ikka käidud. Aga muidugi staadionid on kõige vägevamad mängude ajal, seega hullu pole midagi.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Sõida ühistranspordiga suvalisse kohta, käi seal söömas ja nii edasi. Ma kasutan sama nippi igas riigis. Sa näed linna päriselt ka, mitte ainult vaatamisväärsusi. Ma olen näiteks Londonis käinud mingi 20 korda, aga ma pole näinud Buckinghami paleed. See-eest olen ära näinud kõik Premier League staadionid, käinud suvagetos ja käinud peltas, kus uks oli sisse pekstud ja prill-laud rippus seina küljes. Ehk nii näed elu palju ehedamalt. Ehk võrdle Tallinnaga, et kumb on rohkem päris, kas minna Lasnakale või siis käi Nevski katedraali vaatamas.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Sõida ühistranspordiga suvalisse kohta, käi seal söömas ja nii edasi. Ma kasutan sama nippi igas riigis. Sa näed linna päriselt ka, mitte ainult vaatamisväärsusi. Ma olen näiteks Londonis käinud mingi 20 korda, aga ma pole näinud Buckinghami paleed. See-eest olen ära näinud kõik Premier League staadionid, käinud suvagetos ja käinud peltas, kus uks oli sisse pekstud ja prill-laud rippus seina küljes. Ehk nii näed elu palju ehedamalt. Ehk võrdle Tallinnaga, et kumb on rohkem päris, kas minna Lasnakale või siis käi Nevski katedraali vaatamas.
                See kõik on õige, lihtsalt vahepeal on kellelgi kogemusi mingi konkreetse kohaga, mis on veidi eemal (vähemtuntum) kui mainstream ja inimesed hea meelega jagavad seda. (ümbersõnastades Tallinna näitele) Paljud kohalikud käivad Pirita ja Stroomi rannas, kuid külasta kindlasti Paljassaare rand, kus kohtab ägedaid kohalike tegelasi, šampooniga pead pesevaid vanu mehi ning bussiga sinna sõites näed linna tegelikku palet.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                  See kõik on õige, lihtsalt vahepeal on kellelgi kogemusi mingi konkreetse kohaga, mis on veidi eemal (vähemtuntum) kui mainstream ja inimesed hea meelega jagavad seda. (ümbersõnastades Tallinna näitele) Paljud kohalikud käivad Pirita ja Stroomi rannas, kuid külasta kindlasti Paljassaare rand, kus kohtab ägedaid kohalike tegelasi, šampooniga pead pesevaid vanu mehi ning bussiga sinna sõites näed linna tegelikku palet.
                  Paljakal näed ka sitaks paljaid tisse...

                  Kommentaar


                    Aga rääkige Zagrebist, Rijekast ja muust Horvaatiast kah sarnases võtmes. Mida, kus, miks, millal jne? Minek on Zagrebisse, aga 5 päeva jooksul peaks mujale ka veidi jõudma.

                    Kommentaar


                      Hetkel roomas ja ei jõua ära oodata kuniks ära saab. Räpane to the max ja vaatamisväärsuste juures läheb põhirõhk sellele, et kräpimüüjast pabulasi blondist naisest eemale peletada.

                      Jube vastik linn. Kapitoolium, Vatikan, purskkaevud ja kolosseum olid korra oaasiks keset seda sitahaisu, aga üldjoontes never again.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rasmusw Vaata postitust
                        Aga rääkige Zagrebist, Rijekast ja muust Horvaatiast kah sarnases võtmes. Mida, kus, miks, millal jne? Minek on Zagrebisse, aga 5 päeva jooksul peaks mujale ka veidi jõudma.
                        Istria poolsaar.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Hetkel roomas ja ei jõua ära oodata kuniks ära saab. Räpane to the max ja vaatamisväärsuste juures läheb põhirõhk sellele, et kräpimüüjast pabulasi blondist naisest eemale peletada.

                          Jube vastik linn. Kapitoolium, Vatikan, purskkaevud ja kolosseum olid korra oaasiks keset seda sitahaisu, aga üldjoontes never again.
                          Nice. Hofnar muutus Roomas tolerastist rassistiks. True story.

                          Kommentaar


                            Kes ikka Vatikanis järjekorras seisab. https://biglietteriamusei.vatican.va...sita=26&step=2 - be smart ja osta ette :facepalm:

                            Rooma ilmselt mul reisikogemustes TOP5s (veebruar). Turistkad olid kewlid, inimesi oli vähe, Trastevere piirkond panemiseks ja kõige tipuks ma võtaks rongi Firenzesse (9€ pilet)!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Sõida ühistranspordiga suvalisse kohta, käi seal söömas ja nii edasi. Ma kasutan sama nippi igas riigis.
                              +1. Lisaks ericbana trammi(metroo)pileti teema. Ma teen alati suht sarnaselt. Päevapilet (või mitme oleneb kauaks jään) ja eemalduda tsentrist. Kuna enamus mu reise on õluga seotud siis sellise korraliku kohaliku fiilingu saamiseks on see peamiselt ainus viis. Sest minu jaoks kuskil peatänaval, kohaliku Carlsbergi haru, üllitist limpsida ei ole ikka see. Eranditeks võivad olla väikelinnad, kus enamus elust käib tsentris või selle lähiümbruses.

                              Kommentaar


                                Keegi kes frantsusmaale EMile sõidab on mingi hea kindlustuspaketi valinud endale? Noh arvestades et on oht et rongid ei sõida ja mängud jäävad ära/on tühjade tribüünude ees ja mängupiletid lähevad raisku jms.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X