320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Keda valiksid kui valimised homme toimuks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Emv Vaata postitust
    2019 eelarve on alles esitatud.

    2018 ülejäägis? 130m? Millest on siis 150 milli Tallinna Sadama aktsiamüük ja 220 milli töötukassa reserve.

    Maksud on tõesti paremini laekunud. See ei õigusta kuidagi reservide laristamist, eriti veel nende, mida ei peaks eelarves üldse kajastama (jah, refi valitsus alustas selle kajastamisega, et eelarve parem välja näeks - aga no nemad ei kasutanud, ka virtuaalselt mitte).

    Nagu öeldud, ei meeldi mulle selline asjaajamine (isiklikult) - mõnele meeldib, las olla. Minu jaoks on palju mittevajalike kulutusi tehtud, mida ei suudeta ratsionaalselt põhjendada.
    Eelarve tehaksegi ju kas ette puudujäägiga, tasakaalus või ülejäägiga. 150 milli aktsiamüüki ma siia ei arvestaks. 220 töötukassa reservid ka sinna sisse ei lähe. Reserve kasutavad kõik valitsused või ma päris täpselt ei saa muidugi aru, mida sa silmas pead. Hetkel on MESi laen seal reservis, mis peaks tagasi laekuma.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      Valikute küsimus
      Mis see konkreetne kulurida siis oleks? Ei maksa pakkuda avaliku sektori vähendamist, RK palkasid ja ministeeriumi ametnike vähendamist.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
        Eelarve tehaksegi ju kas ette puudujäägiga, tasakaalus või ülejäägiga. 150 milli aktsiamüüki ma siia ei arvestaks. 220 töötukassa reservid ka sinna sisse ei lähe. Reserve kasutavad kõik valitsused või ma päris täpselt ei saa muidugi aru, mida sa silmas pead. Hetkel on MESi laen seal reservis, mis peaks tagasi laekuma.
        Ja 2018 eelarve tehtigi puudujäägiga. Nii nominaalse, kui ka struktuurse. See, et maksud laekusid paremni - ok. Aga plaaniti puudujäägiga ja ise veel õigustati (loe:valetati), et ei ole miskit puudu. Ka EU viitas sellele ja korduvalt.

        Loomulikult kasutavad kõik reserve - siis, kui vaja on. Praegu, kui tuli ootamatult parem maksulaekumine - siis minu kui maksumaksja ootus on, et see ülelaekumine pannakse reservi- aga reaalselt laristati kõik ära+kaeti oma sihilikult valesti planeeritud (loe: valetatud) laekumised, nagu alkoholiaktsiis. Sest - kui keegi tõesti neid numbreid seal real uskus, on tal veel vähem asja riigijuhtimisse, kui neil valetajatel.

        Kommentaar


          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
          Mis see konkreetne kulurida siis oleks? Ei maksa pakkuda avaliku sektori vähendamist, RK palkasid ja ministeeriumi ametnike vähendamist.
          raske pakkuda kui pole ridu näinud. kus neid näeks?
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Emv, kuule. Kas Sa orelit oskad mängida?

            Kommentaar


              Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
              Emv, kuule. Kas Sa orelit oskad mängida?
              Sinine?

              Kommentaar


                Kaja Kallas ütles intervjuus ERR-ile, et talle meeldiks, kui sotsiaalmaks Eestis üldse ära kaotataks, kuid erakonna programmis seda ei ole.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Täispikk artikkel - https://www.err.ee/864470/kaja-kalla...-kova-lahingut
                  Enamus meediaväljaandeid tegid kohe uudise, nagu reform hakkaks sots. maksu ära kaotama.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Emv Vaata postitust
                    Täispikk artikkel - https://www.err.ee/864470/kaja-kalla...-kova-lahingut
                    Enamus meediaväljaandeid tegid kohe uudise, nagu reform hakkaks sots. maksu ära kaotama.
                    tänud! samas erakonna peaministrikandidaat võiks vähe mõelda mida suust välja laseb.. mis keelel, see meelel ütleb vanasõna

                    reform võitleb kõigile 500 eurose tulumaksuvabastuse eest. hind on 150 miljonit. tekib küsimus millist probleemi see ühiskonnas lahendaks? see oleks mõeldav kui kehtestataks astmeline tulumaks ja tulumaksu% tõuseks tunduvalt. kas reform oleks sellega nõus?
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      raske pakkuda kui pole ridu näinud. kus neid näeks?
                      Eelarve kui dokument on vabalt leitav. 2019. a oma ka, aga ega see nüüd väga kardinaalselt ei erine varasematest, 3/4 on nagunii lukus. Üldiselt ei ole väga palju valida- tõsta mingeid makse selle toiduhindade käibemaksu alanduse pealt (sisuliselt peaks see olema siiski tulumaks või minna selle tulumaksusüsteemi kallale) või luua mõni uus maks (mis siis seda vaesemat inimest ei lööks kaudse või otsese mõjuna). Võib ka muidugi kulusid ära jätta, aga 200 või isegi rohkem milli iga-aastaselt on selline summa, et midagi väga pirakat peaks ära jätma (julgeolek?).

                      Üldiselt näitab siiski (maailma) kogemus, et nt kütuse vms subsiidiumid ei ole väga jätkusuutlikud ja ma pole päris kindel ka, kas toiduainete hinnad selle käibemaksu langetamise osa võrra üldse langeks, pigem "tõstavad" kaupmehed juurdehindlust e müüvad sulle toidukaupa maksulangetamise eelse hinnaga ja panevad vahe rahulikult marginaalina tasku. See on ja oli populistlik idee, aga kahtlen selle kasulikkuses vaesemale elanikkonnale ehk selle eesmärgipärasuses.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                        Eelarve kui dokument on vabalt leitav. 2019. a oma ka, aga ega see nüüd väga kardinaalselt ei erine varasematest, 3/4 on nagunii lukus. Üldiselt ei ole väga palju valida- tõsta mingeid makse selle toiduhindade käibemaksu alanduse pealt (sisuliselt peaks see olema siiski tulumaks või minna selle tulumaksusüsteemi kallale) või luua mõni uus maks (mis siis seda vaesemat inimest ei lööks kaudse või otsese mõjuna). Võib ka muidugi kulusid ära jätta, aga 200 või isegi rohkem milli iga-aastaselt on selline summa, et midagi väga pirakat peaks ära jätma (julgeolek?).

                        Üldiselt näitab siiski (maailma) kogemus, et nt kütuse vms subsiidiumid ei ole väga jätkusuutlikud ja ma pole päris kindel ka, kas toiduainete hinnad selle käibemaksu langetamise osa võrra üldse langeks, pigem "tõstavad" kaupmehed juurdehindlust e müüvad sulle toidukaupa maksulangetamise eelse hinnaga ja panevad vahe rahulikult marginaalina tasku. See on ja oli populistlik idee, aga kahtlen selle kasulikkuses vaesemale elanikkonnale ehk selle eesmärgipärasuses.
                        üldiselt olen nõus. sama põhjus miks on väga raske hetkel aktsiise langetada. samas toidukaupade käibemaksu langetusega annab riik signaali et hoolib just ühiskonna nõrgematest. eks see ole nüüd kaupmeeste otsus ja samas ka kliendid saavad otsustada, kui nüüd muidugi kartellikokkulepe kaupmeeste vahel ei toimi
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Ma tahaks endiselt teada, et mille järgi lõpuks seda ühiskonna nõrgemat ja tugevamat hinnatakse? Sissetulek? Kinnisvara? Vallasvara? Hetkel minnakse eriti lihtsa vastandumise teed ju, et kui teenid mingi hulga raha, siis oled ilge rikkur.
                          Ma usun, et kuskil Viljandis 1600 eurot teeniv inimene elab tükk maad võimsamat elu, kui Tallinnas 1800 eurot teeniv. Aga meie ühiskonna hinnangul on üks siis "nõrgem" ja teine "tugevam". Ja mis kuradi asi üleüldse on nõrgem? Et kui mul viskavad kõik neli vanavanemat lusika nurka ja pärandavad mulle ühetoalise lasnaka korteri per naase, mille ma siis 350 euri eest mustalt välja üürin, siis ma olen "nõrgem" ja kui ma käin näiteks 1700 euro eest tööl ja pean ise sama korterit üürima, siis ma olen "tugevam"?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Ma tahaks endiselt teada, et mille järgi lõpuks seda ühiskonna nõrgemat ja tugevamat hinnatakse? Sissetulek? Kinnisvara? Vallasvara? Hetkel minnakse eriti lihtsa vastandumise teed ju, et kui teenid mingi hulga raha, siis oled ilge rikkur.
                            Ma usun, et kuskil Viljandis 1600 eurot teeniv inimene elab tükk maad võimsamat elu, kui Tallinnas 1800 eurot teeniv. Aga meie ühiskonna hinnangul on üks siis "nõrgem" ja teine "tugevam". Ja mis kuradi asi üleüldse on nõrgem? Et kui mul viskavad kõik neli vanavanemat lusika nurka ja pärandavad mulle ühetoalise lasnaka korteri per naase, mille ma siis 350 euri eest mustalt välja üürin, siis ma olen "nõrgem" ja kui ma käin näiteks 1700 euro eest tööl ja pean ise sama korterit üürima, siis ma olen "tugevam"?
                            ühiskondlik kokkulepe. ja eks see samas iga indiviidi jaoks subjektiivne ole. ja samas ka suht absurdne. nagu siin just alles avaldati uuring keskklassi kohta, kus siis selgus et 2 lapsega perekond, kus näiteks mees teenib 2500 ja naine 1500, on vaesem kui üksi elav 1200 eurot teeniv.
                            maksupoliitiliselt sellepärast just pannaksegi rohkem astmeid, et ei tekiks tunnet et nüüd suht marginaalse sissetuleku erinevuses oleksid jube rikkur
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              ühiskondlik kokkulepe. ja eks see samas iga indiviidi jaoks subjektiivne ole. ja samas ka suht absurdne. nagu siin just alles avaldati uuring keskklassi kohta, kus siis selgus et 2 lapsega perekond, kus näiteks mees teenib 2500 ja naine 1500, on vaesem kui üksi elav 1200 eurot teeniv.
                              See on küll eriti retard arvutuskäik.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Ma tahaks endiselt teada, et mille järgi lõpuks seda ühiskonna nõrgemat ja tugevamat hinnatakse? Sissetulek? Kinnisvara? Vallasvara? Hetkel minnakse eriti lihtsa vastandumise teed ju, et kui teenid mingi hulga raha, siis oled ilge rikkur.
                                Ma usun, et kuskil Viljandis 1600 eurot teeniv inimene elab tükk maad võimsamat elu, kui Tallinnas 1800 eurot teeniv. Aga meie ühiskonna hinnangul on üks siis "nõrgem" ja teine "tugevam". Ja mis kuradi asi üleüldse on nõrgem? Et kui mul viskavad kõik neli vanavanemat lusika nurka ja pärandavad mulle ühetoalise lasnaka korteri per naase, mille ma siis 350 euri eest mustalt välja üürin, siis ma olen "nõrgem" ja kui ma käin näiteks 1700 euro eest tööl ja pean ise sama korterit üürima, siis ma olen "tugevam"?
                                Absoluutne vaesus ja vaesusrisk võiks olla need märksõnad. Nõus, et paljuski on defineerimise a.k.a vaatenurga küsimus, aga need kaks näitajat (eelkõige esimene) peaks olema suht objektiivne siiski. Regionaalsed erinevused meil muidugi on, aga mitte nii suured, et abs. vaesusnäitaja Viljandis või tallinnas väga erineks. Suhtelise vaesusega on muidugi juba teine lugu (peaasi, et ajakirjanikud seda kahte sassi ei ajaks).
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X