320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
    Olgem ausad, see oli kõigest sm Mihhail Kõlvarti idee.

    Aga mul isiklikult oleks väga hea meel, kui te ka valismiskampaania ja-debattide käigus teataksite, et kavatsete muuhulgas laulupidude kallale minna. Ütle Kristinale edasi.
    Suurepärane arusaamine taaskord, loomulikult ongi see peamine eesmärk.

    Kommentaar


      umbkeelne lasnamäelane on probleem küll, aga eelkõige iseendale,
      ka kakskeelsusest on neil juba mitukümmend aastat arusaam, et seda olgu teised, siis saab tema monokultuurne edasi olla,
      kuigi selline lapsepõlve pikendamine, kus ühtki keelt peale emakeele oskama ei pea, kahjustab eelkõige tema enda võimalusi

      Mart Rannut:
      Nõukogude ajal sisserännanud pole aga loobunud oma meelsusest, nõudes ka venekeelse hariduse jätkumist, kuigi see sandistab võimalused elus. Polariseerumise vältimiseks on eestlastele vene keele oskus üles haibitud, kuigi sellega pole suurt midagi pihta hakata: tööle minnakse läände ja põhja, puhatakse lõunas. Majanduslikult tasuvuselt on vene keele oskus 4.-5. kohal pärast inglise, saksa, prantsuse ja võimalik, et ka soome keelt. Küll aga on paar parteid üritanud vene keelt üleväärtustada, et tööalaselt Eestis suhelda. Ses osas on nad üsna edukad olnud.
      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      vene keeles /-/ laulupidudel
      Kui teise põlve interrindlane K. Kallas ei saa midagi parata oma päritolusse,
      siis ettepanek kakskeelseks laulupeoks on küll nii anakronistlik nagu pärineks venestamise kõrghetkest, kui see oli riiklik poliitika
      ja mis polnudki nii ammu

      1:12.00: originaalkaadreid 1985. a laulupeost
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        LeeRomeno, ma huvi pärast praegu külastasin E200 kodulehekülge, klõpsasin Julgeoleku peale ja kohe esimene punkt ütles nii:

        "Eesti ainuvõimalik kaitsestrateegia on laiapõhjaline riigikaitse. Selle tegelikuks muutmiseks koondame sisejulgeoleku ja kaitsejõud ühise juhtimise alla."

        Mida see sisuliselt tähendab? Kas kaitseväe juhataja hakkab juhtima ka politsenikke või vastupidi, hakkab Elmar Vaher armeed juhtima???

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          LeeRomeno, ma huvi pärast praegu külastasin E200 kodulehekülge, klõpsasin Julgeoleku peale ja kohe esimene punkt ütles nii:

          "Eesti ainuvõimalik kaitsestrateegia on laiapõhjaline riigikaitse. Selle tegelikuks muutmiseks koondame sisejulgeoleku ja kaitsejõud ühise juhtimise alla."

          Mida see sisuliselt tähendab? Kas kaitseväe juhataja hakkab juhtima ka politsenikke või vastupidi, hakkab Elmar Vaher armeed juhtima???
          Selle nädala jooksul avalikustatakse põhjalik programm, võin hea meelega sulle teema täpsemaks lugemiseks siis linkida. Pole ühelgi kaitseteemat puudutaval arutelul osalenud ja ei oska selle kohta suurt midagi öelda.

          Kommentaar


            Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
            umbkeelne lasnamäelane on probleem küll, aga eelkõige iseendale,
            ka kakskeelsusest on neil juba mitukümmend aastat arusaam, et seda olgu teised, siis saab tema monokultuurne edasi olla,
            kuigi selline lapsepõlve pikendamine, kus ühtki keelt peale emakeele oskama ei pea, kahjustab eelkõige tema enda võimalusi

            Mart Rannut:



            Kui teise põlve interrindlane K. Kallas ei saa midagi parata oma päritolusse,
            siis ettepanek kakskeelseks laulupeoks on küll nii anakronistlik nagu pärineks venestamise kõrghetkest, kui see oli riiklik poliitika
            ja mis polnudki nii ammu

            1:12.00: originaalkaadreid 1985. a laulupeost
            Kuskohas täpselt on nüüd Eesti 200 teinud ettepaneku kakskeelseks laulupeoks? Jutt käis 2016 aastal Sirbis olnud artiklist, kus Kristina Kallas tutvustas iseenda mõtteid. Soovitan lugeda ta enda kommentaari teema kohta:
            See on kiri inimestele, kes levitavad Facebookis minu intervjuust välja võetud, meelega lühendatud ja selle kaudu moondatud mõttega tsitaatide ja minu pildiga pahatahtlikku infot. Las see jääb teie südametunnistusele, kes te probleemist rääkimise asemel valite niivõrd madala viisi rünnata sõnumitoojat võltsiga. Need, kes teemast tahavad rääkida saavad lugeda intervjuud Sirbist.

            Aga minu seisukohad rahvusriigi teemal on sellised. Eesti on rahvusriigina loodud ja sellisena mõeldud ning selle kestmiseks teeme me kõik pingutusi. Eesti rahva, selle, kes põhiseaduse mõistes moodustab Eesti rahvusriigi, moodustavad kõik siin elavad inimesed, kelle jaoks Eesti on kodumaa, sõltumata nende etnilisest kuuluvusest ja kodusest keelest. Minu jaoks on Eesti eripära see, et seda rahvusriiki peavad oma kodumaaks erineva kodukeelega inimesed. Ka venekeelse inimese jaoks on Eesti riik tema rahvusriik, kus on nii Eesti kultuur ja eesti keel, kui ka tema emakeel, tema kogukonnakultuur. Sest ka tema on Eesti rahvas. Lauri Vahtre võib vastu vaielda, et rahvusel ja rahval on eri tähendus ja see oleks huvitav intellektuaalne vaidlus, kuid neid tähendusi nendele sõnadele anname siiski meie ühiskonnana. Kui me anname rahvusriigile tähenduse kui eestlaste riigile, siis me välistame automaatselt kõik need, kes ennast eestlastena ei defineeri. Kui me ütleme, et Eesti rahvusriik on see riik, milel on endale loonud Eesti rahvas, siis on see kõigi nende riik, kes peavad Eestit oma kodumaaks. Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest, mis võeti vastu 21. veebruar 1918 oli Manifest kõigile Eestimaa rahvastele. Just sellises sõnastuses.

            Me oleme kokku leppinud, et selles riigis on eesti keel riigikeel. See on ainuõige otsus, sest Eesti on ainuke riik maailmas, mis on olemas selle keele hoidmiseks ja arendamiseks.

            Eesti kultuur, mida loovad Eestis elavad inimesed, on aga laiem mõiste kui eestlaste kultuur. Eesti kultuur saab olla ka venekeelne, ukrainakeelne või muukeelne, kui selle on loonud Eesti rahvas. Eestlastel on oma kultuur, venelastel on oma, kuid on ka ühine looming, ühised tähendust loovad kultuurivormid, mida võiks olla rohkem. Seda ühisosa loomist on takistanud paljud ühiskonna struktuursed osad, eelkõige just eraldi õppimine ja kasvamine. Siit jõuamegi hariduseni, millest on juba räägitud. Haridusest edasi jõuame sotsiaal-majanduslike erinevusteni jne.

            Eraldi elamisest, kasvamisest ja õppimisest on palju räägitud, kuid palju vähem on selleks tehtud. Eraldi elamine ja olemine ei takista vaid ühist loomet, ühise kultuuriruumi teket, vaid ka ajaloo valusatest momentidest ülesaamist. Ja nii ongi need haavad sügaval sees ja iga kord, kui keegi seda puudutab, saame me haiget.

            Kommentaar


              Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
              umbkeelne lasnamäelane on probleem küll, aga eelkõige iseendale,
              ka kakskeelsusest on neil juba mitukümmend aastat arusaam, et seda olgu teised, siis saab tema monokultuurne edasi olla,
              kuigi selline lapsepõlve pikendamine, kus ühtki keelt peale emakeele oskama ei pea, kahjustab eelkõige tema enda võimalusi

              Mart Rannut:



              Kui teise põlve interrindlane K. Kallas ei saa midagi parata oma päritolusse,
              siis ettepanek kakskeelseks laulupeoks on küll nii anakronistlik nagu pärineks venestamise kõrghetkest, kui see oli riiklik poliitika
              ja mis polnudki nii ammu

              1:12.00: originaalkaadreid 1985. a laulupeost
              Tundub, et siin vist lingiga postid lähevad kuhugi ülevaatamiseks? Eesti 200 programmis ei ole ma küll kuskil lugenud kakskeelse laulupeo ideed. Tegu oli Kristina Kallase enda 2016 aastal ilmunud artikli mõttekäiguga

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Kuskohas täpselt on nüüd Eesti 200 teinud ettepaneku kakskeelseks laulupeoks?
                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Eesti kultuur peab integreerima elemente kõikide Eesti elanike sümbolitest, representatsioonidest ja väärtustest. Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel (ja „Tõde ja õigus“, kuid ka Andrei Ivanov on Eesti kultuur ja Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel.)
                Kuigi siit midagi kasulikku ei tule, siis kuidas sa seda viimast lauset tõlgendad? Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel. Mitte, et vene kultuuri saab eesti keeles. Ei tundu just väga palju ruumi jäävat mittemõistmisele, et üks venekeelne laul võiks ikka laulupeol olla.

                Ma julgeks veel öelda, et kui erakonna juht midagi arvab, siis see on päris oluline viide erakonna suunale.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Ma leian, see pole üldse nii suur probleem, et sellise provokatiivse jamaga välja tulla. Vähemalt Tallinnlase ja Mustamäelasena ma küll seda nii suureprobleemina pole tundnud. Pigem on see ka enda suhtumise küsimus. Mul söpru/tuttavaid nii selliseid kellega oled saanud peale mingit jagelemist tuttavaks. Kui ka selliseid keda tean juba 10-15-20 aastat, kes raagivad puhtalt Eesti keelt kuigi kodune keel on venekeel. Mis ei tähenda, et vanemad/vanem Eesti keelt ei räägiks. Lihtsalt nii on lihtsam. Alati oleme jöudnud järeldusele, et see on ikkagi poliitikute mull. Samuti on vene inimesed mega söbralikud ja pole tunnetanud küll kunagi, et näe krt eestlane, nuud tombame sae käima. Okei, muidugi on ka neid asju olnud aga pigem nooruses ja vastastikkune provotseerimine. Kus mina/meie kui eestlased tihti ise ka nokkisime. Aga peale madistamisi ja söimamisi saime lopuks koik hasti labi. Mängisime koos vutti, panime tina, tegime muid khmkhm lollusi jne. Näiteid ons küllaga tekkinud elujooksul, et meil on tahtsamaidasju millega tegeleda. Jaa muidugi veel sellisel viisil teha mis lõhestab enam kui tähelepanu juhib. Ei suhtu venelased halvasti kui eestlane Moskvas jalutab ega ka eestlased venelastesse kui tood Tallinnas jalutavad. Muidugi ajab vahel vihale kui boscospordi dressides vend räuskab kuskil, sihvkasi(hea kraam tegelikult, litin isegi vahel) laiali loobib ja fentast üle on rubiitanud. Aga eks igasrahvuses on igasugu inimesi.


                  Lee ma loodan, et sa see vend pole kes käru ja lapsega inimesi rrammis. Veel loodan, et teil seal möni inimene on kes midagi mõistliku teha suudab. Sest noh, praegu on seda arukust väheke vajaka jäänud tundub mulle. Ja sellepöhjal kes teil seal nimekirjas ja mis liikumisi te teinud olete siis ma loodan siiralt, et teid piruka juurde ei lasta veel suuremaid lollusi tegema.

                  Olgem mönusad

                  Kommentaar


                    ühes suhtes tuleb Eesti 200-ga nõustuda- Eesti probleem ei ole, ega saa ka olema, pagulased, vaid pigem venelaste puudulik integratsioon.
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      Kanakari vs LeeRomeno.
                      No LeeRomero on Urmari mõõtmed antud keissis võtnud.
                      Parteilased out!
                      Algselt postitas Iceman
                      Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        ühes suhtes tuleb Eesti 200-ga nõustuda- Eesti probleem ei ole, ega saa ka olema, pagulased, vaid pigem venelaste puudulik integratsioon.
                        +1000

                        Kommentaar


                          Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                          No LeeRomero on Urmari mõõtmed antud keissis võtnud.
                          Parteilased out!
                          Urmar on ka parteis??

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                            Ma leian, see pole üldse nii suur probleem, et sellise provokatiivse jamaga välja tulla. Vähemalt Tallinnlase ja Mustamäelasena ma küll seda nii suureprobleemina pole tundnud. Pigem on see ka enda suhtumise küsimus. Mul söpru/tuttavaid nii selliseid kellega oled saanud peale mingit jagelemist tuttavaks. Kui ka selliseid keda tean juba 10-15-20 aastat, kes raagivad puhtalt Eesti keelt kuigi kodune keel on venekeel. Mis ei tähenda, et vanemad/vanem Eesti keelt ei räägiks. Lihtsalt nii on lihtsam. Alati oleme jöudnud järeldusele, et see on ikkagi poliitikute mull. Samuti on vene inimesed mega söbralikud ja pole tunnetanud küll kunagi, et näe krt eestlane, nuud tombame sae käima. Okei, muidugi on ka neid asju olnud aga pigem nooruses ja vastastikkune provotseerimine. Kus mina/meie kui eestlased tihti ise ka nokkisime. Aga peale madistamisi ja söimamisi saime lopuks koik hasti labi. Mängisime koos vutti, panime tina, tegime muid khmkhm lollusi jne. Näiteid ons küllaga tekkinud elujooksul, et meil on tahtsamaidasju millega tegeleda. Jaa muidugi veel sellisel viisil teha mis lõhestab enam kui tähelepanu juhib. Ei suhtu venelased halvasti kui eestlane Moskvas jalutab ega ka eestlased venelastesse kui tood Tallinnas jalutavad. Muidugi ajab vahel vihale kui boscospordi dressides vend räuskab kuskil, sihvkasi(hea kraam tegelikult, litin isegi vahel) laiali loobib ja fentast üle on rubiitanud. Aga eks igasrahvuses on igasugu inimesi.


                            Lee ma loodan, et sa see vend pole kes käru ja lapsega inimesi rrammis. Veel loodan, et teil seal möni inimene on kes midagi mõistliku teha suudab. Sest noh, praegu on seda arukust väheke vajaka jäänud tundub mulle. Ja sellepöhjal kes teil seal nimekirjas ja mis liikumisi te teinud olete siis ma loodan siiralt, et teid piruka juurde ei lasta veel suuremaid lollusi tegema.

                            Olgem mönusad
                            Eks igaüks hindab ju teemasid enda kogemusi arvestades. Ja see vend käruga oli sakslasest professor, kes on mingi kümmekond aastat neonatside vastu võidelnud ja Odini sõdalased on Saksamaal kvalifitseeritud kui selline organisatsioon. Niiet ei, mina see polnud ja ma ei paneks kunagi oma laste elu ohtu ja mida see tüüp tegi oli ebanormaalne.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Urmar on ka parteis??
                              jätke möla

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                ühes suhtes tuleb Eesti 200-ga nõustuda- Eesti probleem ei ole, ega saa ka olema, pagulased, vaid pigem venelaste puudulik integratsioon.
                                Õnneks enamus ei tea sellest integratsioonist midagi, ei tea, mida see üldse tähendab, lihtsalt elasid ja ka elavad edasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X