320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mul on perel ca 20 hektarit hooldatud, niidetud maad, kus on mingi 50 tuh eurine palkmaja, 4 tiiki, 1 hektariline järvik (kõik on ise tehtud), 2 väikest saunamaja, 100 aasta vanune külalistemaja, ait. Vanemate elutöö. Riik hindab kogu maad mingi paarkümmend tuhhi. Mu perel kulub sama summa 2-3 aasta hoolduse (mitte väärindamise) peale. What gives? Vanemad on 30 aastat panustanud, riik tuleb pakub 100 k või? Ma arvan reaalselt, et sellises olukorras mul paps pigem jääks sinna püssi ette kui võtaks vastu.

    Ja see 20 hektarit oli enne mingi täiesti random võpsik, mis ise m2 m2 haaval maha võeti, saades 20hektarit. nüüd on org, järvikuga, pärandiga, elutööga.

    Ja siis mingi retard pealinnast tuleb ütleb, et õu õu õu see maa siin keskmiselt 1000 eur hektar ja "üldsuse huvides" ning "venemaa vastu" loobu sellest paarikümpa eest. Lafma kotte, eksole?

    Kommentaar


      Harige mind palun, aga see riigi poolne skeem pole ju ka ometi nii, et võetakse plasticu 20ha maad ette, vaadatakse Maa-ameti hinnatsoonilt "ahhaa, 10 senti hektar" ja siis tullakse 2 euriga ukse taha kosja? Ma eeldaks, et lüüakse ikka kõik palkmajad, tiigid, järvikud, saunamajad, külalistemajad, aidad, basseinid, villad, kaheksandad maailmaimed jms kokku turuväärtuses?

      Maksumaksjana ma muidu eelistaks küll seda riigiametnikku, kes läheb hindamisakti numbriga jutule, mitte ei lenda peale, et "õu, ma käisin MTA-st läbi ja võtsin paarsada kilo päästjate palgaraha kaasa, müüd vä?"
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Harige mind palun, aga see riigi poolne skeem pole ju ka ometi nii, et võetakse plasticu 20ha maad ette, vaadatakse Maa-ameti hinnatsoonilt "ahhaa, 10 senti hektar" ja siis tullakse 2 euriga ukse taha kosja? Ma eeldaks, et lüüakse ikka kõik palkmajad, tiigid, järvikud, saunamajad, külalistemajad, aidad, basseinid, villad, kaheksandad maailmaimed jms kokku turuväärtuses?

        Maksumaksjana ma muidu eelistaks küll seda riigiametnikku, kes läheb hindamisakti numbriga jutule, mitte ei lenda peale, et "õu, ma käisin MTA-st läbi ja võtsin paarsada kilo päästjate palgaraha kaasa, müüd vä?"
        harige mind, aga milles siis vtpdel ja teistel probleem üldse kui kõik toimib hästi ja süsteem korras?

        Ma avaldasin oma arvamuse teema kontekstis. See ei ole kogu tõde. Sinusugune sitt otsib iga kord vastuses võimaluse mind mängu tuua, nagu elaks sul peas. Ei taha elada tbh ja veidi imelik on.

        Kommentaar


          Algselt postitas Maarek Vaata postitust
          Tegemist on ju ühe inimese arvamusega, ei maksa sellest nii põlema minna
          Neid on rohkem, kui üks. See sama Stewart Johnson, kes poleks muidu ostnud juba ammu soovitas mujal teha. Jagab kaarte, kus terve Lõuna-Eesti on elamiskõlbmatu tänu sellele.
          Algselt postitas plastic Vaata postitust
          Kodanikuna arvan nii, et kui riik soovib mingit piirkonda, kellegi kodu üle võtta üldsuse paremate huvide jaoks, siis konkreetne inimene, võiks saada seal mingi 5x või rohkem vs hindamisakt. Vältimaks olukordi, kus mingi ametnik tuleb suu vett täis "aa su maa ple sittagi väärt ju, 20 000 EUR". Samal ajal kui sina oled seal 20 aastat muru niitnud, tiiki hooldanud, lastelastele väljundit pakkunud.

          Ja lisaks klausel huiamiste vältimiseks - kui oled maad omanud üle 5 a, siis on 5x, kui 4a, siis 4x, kui 3, siis 3x. Utreerides.
          Ma ei tea. Kui ongi mitukümmend põlvkonda maja olnud? On tuttavaid, kelle kaudu info veidi varem lekib, ostad maad ja majad paar aastat kokku ja võtad jälle kena kasumi. See on liiga libe tee.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
            Ma ei tea. Kui ongi mitukümmend põlvkonda maja olnud? On tuttavaid, kelle kaudu info veidi varem lekib, ostad maad ja majad paar aastat kokku ja võtad jälle kena kasumi. See on liiga libe tee.
            Täiesti nõus, et olukord on keeruline. Tõin personaalse näite olukorrast, kus lahendus ei oleks okei nö. Samas ma ju pakkusin ka mingi lol lahenduse, et väljaostuhind sõltub maa omamise perioodist eksole....... Vältimaks selliseid huiamisi.

            Kindlasti siin tekib ka vastupidiseid üksikisikulisi probleeme - a la maa pärandati 2 a tagas isa poolt vm.

            Kommentaar


              Parim lahendus on ikkagi see, kui inimesed lihtsalt välja tõsta ja vsjo - kübeke ebameeldivust võrreldes sellega, mis Pihkva tagant tuleb.
              Utreeritud, ent sarnane oli Pehvkuri hoiak UV saates. Ja ta peksis seda trummi ikka uhkelt... võib olla see liialdus polegi nii mööda valitsejate meeleolust.

              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                tegelt on ju probleem selles, et hakatakse nutma ja alternatiive ei pakuta. "tehke see polügoon Ida-Virumaale" ei päde ju. Esiteks seal juba on polügoon. Teiseks on vaja kaitset nii Ida-Virumaale kui ka Kagu-Eestisse. Petserimaale ka ei ole ju mõistlik seda ehitada- liialt lähedal piirile
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  tegelt on ju probleem selles, et hakatakse nutma ja alternatiive ei pakuta. "tehke see polügoon Ida-Virumaale" ei päde ju. Esiteks seal juba on polügoon. Teiseks on vaja kaitset nii Ida-Virumaale kui ka Kagu-Eestisse. Petserimaale ka ei ole ju mõistlik seda ehitada- liialt lähedal piirile
                  Jep. Mind tõmbas rohkem käima see, et lõpuks ikka ujub välja geeniuseid, kes ütlevad, et tehke Ida-Virumaal.

                  Esiteks on maastiku erinevused. Kaitsva üksuse eelised tulevad sellest, et nad tunnevad ja teavad maastiku, mitte ei oska kiirest sõita kolonniga teise Eesti otsa. Viimane muideks on probleem samal ajal teel liikuvatele inimestele, üldkulude kasvule ning väljaõppe aja raiskamisele autoga Eesti läbimiseks. Endiselt, ma saan aru, et inimesel on sellega raske leppida ja oma õiguste eest võitlemise õigus on oluline, aga võiks nagu veidi mõelda läbi. Seal ei olegi head ja lihtsat lahendust ja seal ei saa kõiki õigeks teha ning pakkuda, et kuldame kõik üle ei ole ka hea lahendus. Niigi proovime seda riigina teha.

                  Mis siis oleks hea lahendus? Ma ei tea. Ma ei usu, et leitakse midagi sellist, mis kõiki osapooli rahuldaks. Mõni ütleb, et tema ei ole ka miljoniga rahul ja teine on nõus 30 000€. Esimesele pakutakse siis 1.5 milli ja teine siis tunneb, et miks ma nii vähe sain. Päeva lõpuks peaks riigil olema siiski õigus üldsuse huvides mõnest indiviidist üle sõita ja pakkuda õiglane, mitte soovitud lahendus. Eraomand on puutumatu, aga me ei räägi siin vara võõrandamisest tasuta ja jõuga.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                    Päeva lõpuks peaks riigil olema siiski õigus üldsuse huvides mõnest indiviidist üle sõita ja pakkuda õiglane, mitte soovitud lahendus. Eraomand on puutumatu, aga me ei räägi siin vara võõrandamisest tasuta ja jõuga.
                    Seda seniks kuni sinu hüti juurde mingi riigiametnik ilmub ja käsib sul nahherise tõmmata. Aga üldiselt, Rein Lang (Ref.) teatas raadiosaates, et kõik polügoni vastased on kremli mõjuagendid, niiet asi on juba niiehknaa otsustatud.
                    Hello! I´m mentaly ill.

                    Kommentaar


                      Kui kellegil hoovist näeb kuidas HIMARSe lastakse, ma tuleks raha eest vaatama
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Kusjuures on kurioosne, et läänemaailm ei ole suutnud panna Putinit selgelt välja ütlema milline on ta reaalne eesmärk. On keegi kuulnud Putini suust midagi konkreetset? Ainult mingid vihjed, mida on kõnedes kuulda olnud. On ainult üks suur umbmäärane sõjaline erioperatsioon koos denatsifitseerimise ja demilitariseerimisega, mille tegelikke eesmärke teab ainult Putin ja ta lähikond. Käivad ainult spekulatsioonid sõjaliste eesmärkide osas.
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          Kusjuures on kurioosne, et läänemaailm ei ole suutnud panna Putinit selgelt välja ütlema milline on ta reaalne eesmärk. On keegi kuulnud Putini suust midagi konkreetset? Ainult mingid vihjed, mida on kõnedes kuulda olnud. On ainult üks suur umbmäärane sõjaline erioperatsioon koos denatsifitseerimise ja demilitariseerimisega, mille tegelikke eesmärke teab ainult Putin ja ta lähikond. Käivad ainult spekulatsioonid sõjaliste eesmärkide osas.
                          Donbassi ja Luhanski rahvavabariikide turvalisuse tagamine ja Ukraina natsiliku valitsuse kukutamine? Kas ta pole seda mitte väljendanud?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

                            Donbassi ja Luhanski rahvavabariikide turvalisuse tagamine ja Ukraina natsiliku valitsuse kukutamine? Kas ta pole seda mitte väljendanud?
                            mida see turvalisuse tagamine tähendab? otseselt pole ta ju öelnud, et soovib Zelensky kukutamist? mida tähendab denatsifitseerimine ja demilitariseerimine tegelikkuses?
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                              mida see turvalisuse tagamine tähendab? otseselt pole ta ju öelnud, et soovib Zelensky kukutamist? mida tähendab denatsifitseerimine ja demilitariseerimine tegelikkuses?
                              Etnilist puhastamist. Seda ka oma riigis.
                              Hello! I´m mentaly ill.

                              Kommentaar


                                Miks käib sõda? Mõned read siia:

                                Ukraine has the second-biggest known gas reserves in Europe, apart from Russia's gas reserves in Asia, although largely unexploited.
                                In terms of natural gas, the country has around 1.09 trillion cubic meters, which is an incredible amount. Picture this, it's sufficient to be stretched around the earth several times. This is second only to Norway's known resources of 1.53 trillion cubic meters.

                                Ukraine's breakaway territories in the Donbass region have abundant natural resources and, thus, make the area economically very feasible for the future. Lithium fields in Ukraine are concentrated in Zaporizhzhia oblast (Kruta Balka area), Donetsk (Shevchenkivske field), and Kirovohrad (Polokhivske field, Dobra area).
                                However, no mining work is happening in the area currently. The Dobra and Donetsk mines were up for grabs and there has been cut-throat competition between Chinese Chengxin Lithium and Australia-listed European Lithium, and both the companies want a foothold in the European lithium industry.

                                Ukraine was the fifth largest exporter of iron ore in the world in 2019 and in the same year, iron ore was the third most-exported product in the country.

                                Some estimates indicate that up to 20 per cent of the proven world reserves of titanium ores are situated in Ukraine.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X