320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Kunagi tuli ju mingil sellil või sellitaril mõte, et võiks Eesti riik ka olla, siis öeldi vast kah, et idioot ja ei tunneta, kus ta elab ja mis on tema kohustused OMA riigi ees. Noh, läks nagu läks.
    Ma näeksin hea meelega sind sarnaste argumentidega üles astumas mõnel Vabadussõda uurivate ajaloolaste seminaril või minupoolest kasvõi Eesti Leegioni Sõprade kokkutulekul Sinimägedes.

    Minu arvamus ei pretendeeri absoluutsusele. Samas on suhteliselt ebapädev viis väitlusesse astumiseks ka lähenemine "see on sinu arvamus, seega lihtsalt lollakas." Sinu soovi sisuliselt väidelda muidugi iseloomustab üsna eredalt minu postitust kokkuvõtev sinupoolne tsitaat "Tekst X". Ju tundsid end mõnes mu väljatoodud punktis ära - või eksin?

    Kommentaar


      Vabandust, sul on kahtlemata õigus, et vanasti tahtsid kõik sõjaväkke või kaitseväkke minna, kunagi ei vaielnud vastu ja ei seadnud kehtivaid norme kahtluse alla ning tunnetasid oma rolli ühikonnas ja said kohustustest aru ning noorus on perses.

      Eksisin ja kahetsen. Enam ei tee. Mitte üheski teemas.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Ära sa mingil juhul diskleimerit loe. Eelda alati, et üldistatakse. Üldista ka ise.
        Lõpeta arutelu persekukkunud irooniaga.

        Much win.

        Kommentaar


          Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
          kui hetkeolukorras sõidetakse lätist 5 minutiga üle ning eestist järgmise 10 minutiga, siis läti parema kaitsevõimekuse puhul kuluks selleks vastavalt 15+15 minutit. hurraa, suur võit!
          See on suht jabur laustsivilisti hala. 5 või 15 minutiga ei toimu midagi, küsimus on ainult selles, kas Eesti suudab sedavõrd kaua vastu pidada, kui NATO väed kohale jõuavad. Ise ma hetkeseisuga kahtlen selles aga siinkohal on paar olulist nüanssi:1) erinevalt Lätist me vähemalt liigume sinnapoole ehk siis Soome mudeli poole 2) peamine asi ongi ennetamine ehk siis olukord kus võimalik vaenlane teab, et sõjategevus kipub pikemaks kui OMi avatseremoonia ja maailma pilgud on paratamatult sellele suunatud.

          Kommentaar


            Algselt postitas Martin Vaata postitust
            Tore lugulaul, kuid kahjuks ei oska arvesta seda, et isegi ajal, mil vist sina tõeliseks meheks said, polnud sul ühtegi platvormi ütlemaks, et käige perse oma lolli süsteemiga. Seega võis protestijate hulk olla täpselt selline nagu täna, lihtsalt täna on end lihtne mingis ruumis kuuldavaks teha.

            Ja, noh, eks see ühiskonna ja vabaduse mõiste ole ka natuke arenenud, kui orjapõlvega võrrelda.
            Potentsiaalsete kollaborantide ja nahahoidjate meelehärmiks näitavad kõikvõimalikud saarpollide ja emorite uuringud, et rahvas toetab selgelt ajateenistust ja totaalkaitse doktriini. See, et mõni jobu leiab, et teda ei tohiks kaitseväkke võtta, kuna tema vaimuanded läheksid selle 8-11 kuuga kaotsi, ei puutu üldse asjasse. Temalt ei küsita, õnneks.

            Kommentaar


              Algselt postitas Teiresias Vaata postitust
              Vene-Gruusia sõja aegu oli Venemaal võimalik peale tungida kahe mäe vahelt no ikka väga kitsast piirkonnast ja seda tehti suhteliselt kiiresti. Võttes arvesse, et Venemaa saaks Eestisse tungida väga mitmeid teid pidi ja l[b]isaks, pommitades Narva elektrijaama, jättes suurema osa Eestist ilma elektrita,[b] suudaks me iseseisvalt vastu panna paar päeva tops. Ja ka siis oleks kõige tõenäolisem, et NATO või siis tulnukad, kes meile appi tuleks, sõdiksid Eesti pinnal, mis oleks WAY WORSE. Seega puhtalt sõjaliselt ei ole armeel kuigi suurt kasutegurit tõepoolest, aga paljudel juba eelnevalt loetletutel põhjustel leian ma samuti, et kohustuslik sõjavägi võiks meil olla, aga teatud muutustega, mis on ajale jalgu jäänud.

              Ja ma nii muuseas küsin, et mis proove veel arstlikus tehakse? Kas vastab tõele, et THC-d otsitakse pissiproovidest vaid pisteliselt? Nimelt endal ka jaanuari hakul komisjon, aga suure tõenäosusega plaanis detsembri alguses korra Hollandisse põigata. Siit ka teine küsimus, kaua üldse THC võib veres püsida sellistes kogustes, et seda on võimalik analüüsidest (mitte mingi CSI-level testidest, vaid eeldatavalt need odavamad EKV testid) näha?
              Ausalt öeldes... Kui Venemaa otsustaks ära lõigata nii Balti kui ka Eesti soojuselektrijaamad (Narva elektrijaamad), siis lükkaksid nad rivist välja ka Läti ning Leedu, sest Narva jaamad toodavad ca 80% Eesti elektrivajadusest. Kui Narva jaamad kukuvad ära, siis läheb Riia lähedal olev hüdroelektrijaam täisvõimsusel tööle ning tekib ülekoormus, sest korraga tuleb toita nii Läti kui ka Eesti ära. Lõpuks kukub lätlaste hüdroelektrijaam ära ning siis on Leedu kord.

              Olen kindel, et kui venelased kavatseksid rünnata Eestit ning võtta maha meie elektrisüsteemid, siis katkestaksid nad kõigepealt elektriühendused Eesti ja Vene vahel, sest ka Peterburi Sosnovõi Bor on samamoodi ühendatud Narva elektrijaamadega.

              Kommentaar


                Kas ma päriselt loen soccerneti foorumist Venemaa ründeplaani Eesti vastu anno 2012? Päriselt? Või ma olen liiga palju teisipäeval joonud?
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Kunagi tuli ju mingil sellil või sellitaril mõte, et võiks Eesti riik ka olla, siis öeldi vast kah, et idioot ja ei tunneta, kus ta elab ja mis on tema kohustused OMA riigi ees. Noh, läks nagu läks.
                  See on nüüd küll veits kohatu võrdlus või mis?

                  Kui sa just ei pidanud silmas seda, et nii me endale võitsimegi vabaduse ja seda tuleks hoida iga hinna eest. Mida eelnevate väljaütlemiste põhjal nagu välja ei loeks muidugi
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                    Ausalt öeldes... Kui Venemaa otsustaks ära lõigata nii Balti kui ka Eesti soojuselektrijaamad (Narva elektrijaamad), siis lükkaksid nad rivist välja ka Läti ning Leedu, sest Narva jaamad toodavad ca 80% Eesti elektrivajadusest. Kui Narva jaamad kukuvad ära, siis läheb Riia lähedal olev hüdroelektrijaam täisvõimsusel tööle ning tekib ülekoormus, sest korraga tuleb toita nii Läti kui ka Eesti ära. Lõpuks kukub lätlaste hüdroelektrijaam ära ning siis on Leedu kord.

                    Olen kindel, et kui venelased kavatseksid rünnata Eestit ning võtta maha meie elektrisüsteemid, siis katkestaksid nad kõigepealt elektriühendused Eesti ja Vene vahel, sest ka Peterburi Sosnovõi Bor on samamoodi ühendatud Narva elektrijaamadega.
                    Kõik on õige. Aga asi on Venemaa jaoks palju lihtsam. Nimelt hoitakse Venemaa abil meie piirkonnas õiget sagedust, et "vool liikuda saaks". Kui venemaa seal meile rusikat näitab, siis ei peagi Narvas midagi puutuma.
                    Keda huvitab siis googlesse näiteks "Elekter + sagedus 50hz + venemaa"

                    Kommentaar


                      Ilma jutumärkideta siiski.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        jah ma ei mõelnudki, et peaks need jutumärgid ka googlesse paneme. Mi scusi kui kedagi segadusse ajasin.

                        For all those people who find it more convenient to bother you with their question rather than to Google it for themselves.

                        Kommentaar


                          Kõik on nii lihtne, et ime kuidas me üldse 20 a vabad oleme olnud. Pistik välja ja 5 minutiga sisse. keegi peaks äkki sinnapoole rääkima minema, et kuulge, mida te ootate ! ? Pisut nagu Jan pangas:
                          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                          Kommentaar


                            Vestlevad kaks kutsealust:
                            "Miks sind kaitseväkke ei võetud?"
                            "Ma ise ka ei tea. Vedasin veel arstliku komisjoni esimehega tuhande euro peale kihla, et võetakse."
                            DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
                            Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

                            AD e. Andekas Disainer...

                            Kommentaar


                              Kes siin tahtsid Läti eeskujul Profiarmeed kuna pidavat normaljonks olema: http://www.postimees.ee/1030708/eest...ekuoht-on-lati
                              Seis on tegelikult hullem kui artiklis kirjas.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Wingback Vaata postitust
                                Rääkige ikkagi ajateenistusest kõrvalehoidmisest ka julgemalt siin asjaosalised. Arstlike põhjuste kõrvale ja veel enam, lihtsalt külmalt ülelaskmist/peitmist. Õnnestunud täitsa edukalt mõnel ?
                                Kusagil siin varem võtsin sõna ka. Tahtsin pikendust iga hinna eest kuna vastaval ajal sündis laps, otsustasin "hullu mängida", sebisin veidi psühhiaatri ja psühholoogi juures enne arstlikku, olin võrdlemisi aus sõjaväe asja suhtes ja tuldi vastu, psühholoog oli väga lahke ("kui ikka üldse minna ei taha ega saa, siis no milleks") ja kirjutas diagnoosiks lialdusega bipolaarse isiksusehäire. Arvasin, et saan pikendust, ent arstliku psühholoogilises kontrollis doktor vaatas kaasavaraks olnud paberi üle ja sain sujuvalt igaveseks kõlbmatu. Ei oska siiani arvata, kas jäin millestki ilma või mitte.
                                Linnalegendid räägivad, et a la öine allakusemine pidi ka hea vabadus olema vähemalt pikenduseks, ei tea, kas vastab tõele või mitte.
                                Aga jah, ise pääsesin tänu sellele, et enne arstlikku psühholoogi ja psühhiaatrit külastasin, ent kui ei eksi, siis siin foorumis öeldi ka, et ega üldiselt suvaline psühholoog nii vastutulelik ei ole ja nii leebelt pääsu pole, et ütled ausalt, et ei taha ega saa minna.
                                Olgu veel öeldud, et nii psühholoog kui psühhiaater olid võhivõõrad inimesed, mitte a la perekonnatuttavad...ja miskiseid pistiseid ma ka ei jaganud, peale paberi väljakirjutamist viisin viisakusest pudeli (odavat) konjakit ja sellega asi piirduski.
                                Ahjaa, juhul kui kedagi huvitab, siis esmalt külastasin psühholoogi ja rääkisin oma asjadest, tema omakorda võttis ühendust psühhiaatriga, rääkis mu seisukorra tollele edasi ja suunas sinna. Psühhiaater oli siis see, kes mulle lõplikult selle "igavese priipääsme" välja kirjutas. Muideks ise ta veel kommenteeris enne, et vastava tõendiga peaksin pikenduse (mitte lõpliku vabastuse) saama, arstliku komisjoni psühholoogiline hindaja oli see, kes otsustas, et kaasasolev paber piisavalt äre on, et igaveseks vabastada.
                                Kokkuvõteks siis tahan seda öelda, et ise pääsesin põhimõtteliselt aususega ära, ei tea, kuidas üldiselt lood, ent tuli välja, et alati ei pea luid murma või vahtu suust välja ajama, et väkke mitte minna.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X