320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mängu vaatama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • orbitaaljaam
    replied
    Tere. Kirjutan siia teemasse esimest korda. Millal Saksa liiga mängugraafik välja tuleb.
    Tänan. Tervitaks koera ja soovilooks võtaks 99 luft balloon.
    Tänan.

    tl;dr millal mängugraafik välja tuleb? Vend tahab vaatama minna

    Leave a comment:


  • toonetikas
    replied
    Käisin eelmisel nädalavahetusel Augsburgi-Stuttgarti mängul. Pileti ostsin klubi kodukalt 1. aprillil ja tuli päev enne äralendu tähitud postiga. Lendasin Münchenisse, olin öö hostelis ja laupäeva hommikul rongiga Augsburgi. Sain natuke ka linnas ringi vaadata. Käisin fännipoes ja ütlesin teenindajale, et olen linnas, et oma klassivenna mängu vaadata. Selgus, et Ragnar on ta lemmikmängija klubis, selline kindel ja rahulik.

    Mängupilet tagab tasuta ühistranspordi staadionile ja tagasi linna mõned tunnid enne ja pärast mängu. Kuigi ega keegi seda ei kontrollinud ega midagi. Kogu linnas on aru saada, et on mängupäev!

    Istusin 13. reas, mis oli platsile piisavalt lähedal. Soojendust tegi samuti kodumeeskond minu ees. Olen tavaliselt võimalusel Augsburgi mänge striiminud, nii et meeskond on juba tuttav. Seekord oli aga paar noort, kelle nime nägin ja kuulsin esimest korda, üks noor hollandlane ja Opare, kellele lauldi, kui ta meie ees auti sisse viskas. Päris mitmeid Stuttgarti särkidega inimesi oli aga kodumeeskonna sektoris. Silma jäid ka mõned nr 5 fännisärkidega inimesi

    Suhteliselt mängu alguses oli ühes tribüüni otsas kaklus, mida siis asjapulgad lahendama läksid. Mängu see ei seganud.
    Rakul endal oli ka paar head võimalust skoorida, ja üldse tegi hea mängu. Õnneks tuli ka võit. Mõlemad vv-d tegid ilusaid tõrjeid (ühe Hitzi oma sain videosse ka).
    Osa rahvast hakkas u 5min enne normaalaega lahkuma staadionilt. Enamus jäi ikka kohale, et meeskonda tervitada ja õnnitleda, ning nende tänu vastu võtta. Osad mängijad võtsid oma lapsed ka tervitusringile kaasa.
    Mul oli seljas Raku nime ja numbriga koondise särk. Selletõttu said osad mu naabrid kõrval ja taga aru, et olen Eestist. Neile nii meeldis, et keegi on tulnud välismaalt nende mängu vaatama. Kui värav oli, siis tervitasime samuti üksteist käeplaksuga. Kui ütlesin, et Klavaniga olen koos koolis käinud, küsisid, kas tahaksin temaga kokku saada. Endal mul sellist plaani ei olnud, aga olin muidugi nõus.

    Üks mu vestluskaaslastest on ka juhatuse liige, ühe laps käib Raku pojaga samas lasteaias ning kolmas väitis, et on Raku naaber. Pärast tervitusringi läksime siis vip sissepääsu juurde. See "naaber" sai vabalt sisse minna, mind ei lubatud muidugi. Üks uksehoidja küsis isegi, et milline õpilane Raku koolis oli
    Ootasin siis õues, kuni mind sisse kutsutakse, kui Raku tuleb. Seni tulid välja Caiuby, Hitz, Werner, Esswein, Trochisky ja see noor hollandlane, kellele kohe pildi ja autogrammi soovijad juurde läksid.
    Siis kutsuti mind sisse ja vestlesime Rakuga mingi 10min. Ta oli ikka väga üllatunud mind nähes!
    Ja siis läksin trammiga tagasi linna, et oma sõbrale külla tulla, kes Stuttgarti lähedal elab. Rongis oli palju nende fänne muidugi.

    Vastasfännidele oli väike ala, aga ka nemad olid päris häälekad, kuigi siis laulsid kodufännid nad üle.

    Ülivahva kogemus ja boonuseks Rakuga kohtumine. Ning nad võitsid plaanisin ka aasta tagasi mängule minna, kuid siis ei leidnud sobivat viisi ega aega. Ja ei tea ju, kaua ta seal vee mängib, nii et pidin lihtsalt minema lõpuks. Õnneks ei olnud ta vigastatud ka, kuigi mäng oleks ikkagi vahva kogemus olnud, kuna olen mängijaid tundma õppinud nende aastatega, ja tema kodumeeskond ikkagi, ning tabeliseis on pingeline.

    Leave a comment:


  • kampsun
    replied
    Algselt postitas bubbles Vaata postitust
    Vägev! Darmstadti mängule oli raske piletit saada?

    Airbalticuga Tallinnast otse Münchenisse ja tagasi on marsuut?
    Pileti kohta ei oska öelda. Sõber Saksamaal ostis, aga need tulid mõned päevad tagasi müüki ja probleeme saamisega ei olnud. Paarkend eurtsi olevat läinud.

    Marsuut on tegelt selline. Tallinn-Riia bussiga, Riiast Ryanair Frankfurti. Frankfurdist rongiga Darmstadti, siis bussiga Nürnbergi, edasi Müncheni ja Darmstadti tagasi bussiga. Sõber õpib Darmstadti ülikoolis. Sellepärast liiklengi läbi Darmstadti.

    Leave a comment:


  • bubbles
    replied
    Algselt postitas kampsun Vaata postitust
    Münchenis niisama Allianzile jälle ja Darmstadti mängule
    Vägev! Darmstadti mängule oli raske piletit saada?

    Airbalticuga Tallinnast otse Münchenisse ja tagasi on marsuut?

    Leave a comment:


  • kampsun
    replied
    Algselt postitas bubbles Vaata postitust
    Selle kuu lõpus pole mänge ju. Aprilli algust mõtled? Darmstadti ja Bayerni kodumängud on samal ajal sel päeval vist?
    Münchenis niisama Allianzile jälle ja Darmstadti mängule.

    Järgmine reede alustan trippi juba.

    Leave a comment:


  • bubbles
    replied
    Algselt postitas kampsun Vaata postitust
    Kui midagi orgunnida, siis oleks ka isegi käpp.

    Endal selle kuu lõpus ees veel Darmstadti sõit ja Müncheni.
    Selle kuu lõpus pole mänge ju. Aprilli algust mõtled? Darmstadti ja Bayerni kodumängud on samal ajal sel päeval vist?

    Leave a comment:


  • kampsun
    replied
    Kui midagi orgunnida, siis oleks ka isegi käpp.

    Endal selle kuu lõpus ees veel Darmstadti sõit ja Müncheni.

    Leave a comment:


  • bubbles
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Ruhri piirkond tundub mängude mõttes hea variant. Kui ajad sobivad, siis miks ka mitte.
    Väga hea. Spetsialist ericbana ka kampa ja minek .

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Algselt postitas bubbles Vaata postitust
    Mul endal on väike idee sügisel minna miskit vaatama. Äkki ühendame jõud? See muidugi pole sada prossa kindel asi veel. On mingit ideed kuhu kanti nüüd soov minna oleks? Mul on peamine, et vastane oleks BVB .

    Palju muidu kogu trip maksma läks kui saladus pole? Ja kas Dortmund on siis selline pommiauk nagu paljud väidavad?
    Ruhri piirkond tundub mängude mõttes hea variant. Kui ajad sobivad, siis miks ka mitte.

    Mul kulus kuskil 600€ ringis (lennu-, bussi-, mängupiletid, hotell, söök-jook, fänninänn). Palju asju oleks saanud soodsamalt, aga nagu mainitud, siis kindel minek sai selgeks vahetult enne reisi. Ma kesklinnast küll kaugemale väga ei jõudnud, kuid selle põhjal polnud linnal küll häda miskit.

    Leave a comment:


  • bubbles
    replied
    Mul endal on väike idee sügisel minna miskit vaatama. Äkki ühendame jõud? See muidugi pole sada prossa kindel asi veel. On mingit ideed kuhu kanti nüüd soov minna oleks? Mul on peamine, et vastane oleks BVB .

    Palju muidu kogu trip maksma läks kui saladus pole? Ja kas Dortmund on siis selline pommiauk nagu paljud väidavad?

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Üks vahva seik eilsest ununes ennist. Dortmundi lennujaama jõudes oli juba kaugelt näha Borussia atribuutikas inimesi ja siis lõpuks meenus endalgi, et neljapäeval mängitakse ju Spursiga Londonis ning ühel hetkel olid ka mängijad lennujaamas. Oma 200 inimest olid mängijaid ära saatma tulnud. Turvakontrollist väljununa õnnestus endalgi Kagawalt pilti küsida.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Nonii. Õnnestus minulgi Saksamaa vuti atmosfääri kogeda. Ehk motiveerib see postitus kedagi sama teekonda ette võtma, nagu selle teema reisikirjeldused olid suureks inspiratsiooniks minu mineku puhul. Seega suur aitäh vahvatele kaasfoorumlastele, kes seda teemat elus on hoidnud. Alustada võiks sellest, et kogemus oli kirjeldamatult vägev ja küsimus ei ole mitte selles, kas ma Saksamaale taaskord vutti vaatama lähen, vaid millal see järgmine kord aset leiab.

    Erinevate asjaolude mõjul jäi reisi broneerimine viimasele minutile ehk lennu- ja mängupiletid sai soetatud alles möödunud teisipäeval. Wizz Air Riia-Dortmund-Riia (150€, varakult ostes oleks saanud suure tõenäosusega oluliselt soodsamalt) ning mängupilet viagogo-st (erinevate teenustasudega 55€). Kuna pühapäeva hommikul bussi Riia poole nii vara ei startinud, et lennukile jõuda, oli teekonda vaja alustada juba laupäeva hilisõhtuse bussiga. Õigemini algas minu teekond juba laupäeva päevaselt Kalju - Tarvas mängult, mida ilma märjukeseta oli keeruline vaadata. Rummid bussi kaasa ja sõit Riia poole võis alata. Ilmselt sai siiski jooki vähe manustatud, sest varahommikusel mäki tiirul ei olnud me kaasreisijaga kaugeltki mitte kõige joobnumad rämpstoidu sõbrad. Selle auväärt tiitli omistasid Serbia maadluskoondislased, kes parasjagu EM-l Riias olid. Kanged mehed.

    Keskpäevaks Dortmundi jõudnuna oli maksimaalselt tund lennukiund selja taga, kuid mänguks valmistumist tuli jätkata. Selleks hetkeks meil täit kindlust muidugi polnud, kas me mängule ka jõuame. Mitte et väsimus kimbutama oleks tulnud, vaid kuna piletid sai ostetud alles teisipäeval ja Eestisse nad ei oleks jõudnud, siis jäi lootus, et nad on suutnud need hotelli saata. Õnneks olid. Kaks ja pool tundi enne avavilet oli paras aeg ka staadioni poole liikuma asuda. Linn oli muidugi fänne täis ja staadioni leidmine keeruliseks ei osutunud. See, kuidas igast ilmakaarest Dortmundi atribuutikas fänne staadionile suundus, oli metsik. Kiire tempo juures polnud meil vähimatki aimu, kus sektoris me piletid asuvad, väike kahtlus küll oli, et ilmselt Mainzi omas, kuid kuna meie sissepääsu värava juures oli näha ainult Dortmundi atribuutikas isikuid, siis sai ikka enne mängu Dortmundi sallid-mütsid ära ostetud.

    Tagantjärgi oli see muidugi suur viga, sest ilmselgelt Mainzi sektorisse meid nendega ei lastud. Ei sobinud ka jope alla peitmine. Korraks tekkis juba kahtlus, et osaleme laulupeol ilma visuaalse pildita, kuid õnneks leidsime stewardi, kes oskas ka inglise keelt ning suutis meid Dortmundi poolehoidjate keskele seisukale paigutada. Hiljem staadioni tuuri külastades nägi see sektor ikka väga väike välja, ei kujuta ette, kuidas sinna nii palju inimesi ära mahtus. Selles sektoris küll väga palju ei lauldud, kuid see-eest oli lõunatribüünile, kus asetsevad kõige kirglikumad fännid, ideaalne pilt. Ilmselt on kümneid ja kümneid mänge, kus fännide etteaste on võimsam, kuid Dortmundi toetajad on siiski hämmastavad. Teisel poolajal oli imestus muidugi suur, et staadion nii vaikne oli. Tagantjärele muidugi mõistetav ja kui lõpus üheskoos You`ll never walk alone üles võeti, siis see oli külmavärinaid tekitav. Hämmastav on muidugi see kui kiirelt suudetakse inimesed staadionilt koju toimetada.

    Mängujärgsel päeval külastasime staadionit taas, et tuurile pääseda. Kahjuks inglisekeelset tuuri tol päeval enam polnud. Seega tuli saksakeelsega hakkama saada, mida ma väga palju ei mõista, kuid ilma selletagi oli vip alasid, riietusruume, varumeestepinki jms äge lähemalt uurida. Tuur maksis üliõpilasele ainult 10€, mis on võrreldes Inglismaa klubidega ikka väga mõistlik, nagu ikka nende piletitega. Veel sai külastatud Saksa jalgpallimuuseumi, mis oli täiesti müstiline hoone. 7700 ruutmeetrit Saksamaa jalgpalliga seonduvat. Seal oleks võinud vabalt terve päeva veeta, kuid meil oli kahjuks ainult kolm tundi aega. Igatahes samuti koht, mida külastada Dortmundi sattudes.

    Minna oli vaja Essenisse kohaliku Rotweissi ning Kray vahelisele Regional Cupi poolfinaalile. Staadioni lähistele sõitis ainult üks rong tunnis ja kuna keegi üritas suitsiidi, siis rong sinna sõita ei saanud (kohalike jutu järgi pidi üpris tavapärane olema). Õnneks oli rongis veel üks Rotweissi fänn, kelle abil me bussiga siiski staadionile jõudsime. Esseni staadion on 20k ringis ja sellest oli tolleks mänguks suudetud täis müüa ehk 7-8k, kuid fännide loodud atmosfäär oli sellegipoolest suurepärane. Tollele mängule võtsime 23€ eest istekoha küljetribüünil. Kohalikud rääkisid, et Rotweiss suudab müüa üle 5k hooajapileti (Saksa 4. liiga), kuid üldjoontes on fännid klubi tulemustes väga pettunud. Selle mängu igatahes Rotweiss suutis 4:1 võita. Tasemelt võrdleks seda mängu Levadia - Paide madistamisega.

    Vahepeal tekkis mõte minna ka Leverkuseni Euroopa liiga mängule, kuid eile me siiski palju kebabi, bratvursti söönuna ja õlut joonuna Riias maandusime. Vägev kogemus ja ootan juba, millal tekib taas võimalus Saksamaale minna. Hiljem lisan ilmselt pilte ja videosid ka.

    Leave a comment:


  • petteri
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Panen siia ka. Täna sai lõpuks viagogost ära ostetud Dortmundi mängu piletid. Mis võimalused on, et piletid reedeks ka Eestisse jõuavad või mis variandid üleüldse on? Sain aru, et teoreetiliselt on võimalik välja printida ka e-piletid.
    Lähed see nv? Kui oled juba laupäeval objektil, siis soovitaks seda asja ka. Soojenduseks, fänlus on seal 4. liigataseme kohta tummine.
    Regionalliga West 12.03. 15:00 Dortmund II vs Kray.

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Panen siia ka. Täna sai lõpuks viagogost ära ostetud Dortmundi mängu piletid. Mis võimalused on, et piletid reedeks ka Eestisse jõuavad või mis variandid üleüldse on? Sain aru, et teoreetiliselt on võimalik välja printida ka e-piletid.
    Printimisega kogemused puuduvad. Aga kui variant oli, siis vb midagi on muutunud. Füüsiliste piletite kohale jõudmine on võimalik, kui kõik sujub. Oleneb ka sellest, milline kulleriteenuse variant on (prioriteetsuse mõttes).

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Panen siia ka. Täna sai lõpuks viagogost ära ostetud Dortmundi mängu piletid. Mis võimalused on, et piletid reedeks ka Eestisse jõuavad või mis variandid üleüldse on? Sain aru, et teoreetiliselt on võimalik välja printida ka e-piletid.

    Leave a comment:

Working...
X