320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Wingback
    replied
    Algselt postitas jaanmae Vaata postitust
    Paf tegi ainuvõimaliku otsuse.
    Väga õige jah, aga mis see summaliselt tähendab? Keegi teab?

    Leave a comment:


  • uhuu
    replied
    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
    On another note - huvitav, et selle tüdruku avalduse teine pool nii vähe tähelepanu on saanud, kuigi see tundub veelgi koletum. Tahaks loota, et kui mitte otse õiguskaitseorganitele, siis vähemalt andis EJL selle info ikka tolle klubi jalgpalliliidule edasi?
    See klubi eksisteeris vaid kolm aastat 2016-2019, 2017-18 Tulid meistriteks, 2018–19 mängisid naiste meistrite liigat. Sealt edasi igasugused jäljed neist puuduvad.

    Leave a comment:


  • Pints
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    See, millest sa rääkisid on üldine, mitte "meie". Ja taoline käitmine püsib nõnda, sest ei tegeleta probleemi lahedamisega - keelamine, vangistamine jne on kehvad lahendused (reaalsuses probleemi tõstmine ühest taskust teise).

    Teine teema.
    Kus kohast sa võtad, et ma Sind torkisin?
    Ok, tänud selgitamast ja olen osaliselt päri.
    Ma tegelikult arvasin, et sa tegid torke enda suunal selle "Kuda sa ikka magama lähed, kui mingit iba kirja ei pane, eksju" lausega ja see ajas mind veel rohkem segadusse.

    Leave a comment:


  • Punkt
    replied
    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Treeneri/õpetaja suhtes on kõrgendatud ootused, treener/õpetaja on võimupositsioonil.
    +1.

    Isegi kui juriidilisest küljest vaadatuna mingit karistust ei järgne, siis treeneri eetika perspektiivist on selline käitumine ikkagi lubamatu ning väärib hukkamõistu. See on asi, mida peaks ka organisatsioon märkama ning kahtluste tekkimisel ka koheselt reageerima.

    On another note - huvitav, et selle tüdruku avalduse teine pool nii vähe tähelepanu on saanud, kuigi see tundub veelgi koletum. Tahaks loota, et kui mitte otse õiguskaitseorganitele, siis vähemalt andis EJL selle info ikka tolle klubi jalgpalliliidule edasi?

    Tsitaat Õhtulehest:

    Naine meenutab, et teda jälgiti igal sammul ja ta elas nagu puuris. „Tohtisin minna ainult sinna, kuhu lubati. Mul oli nende antud auto, korter ja kõik kulud kandsid nemad. Mu sotsiaalmeediakontod kustutati ära ehk ma justkui kadusin kõikide oma sõprade jaoks maamunalt. Ma ei saanud aru, kes ma olen, sest kui keegi ütleb sulle iga päev, mida teha, öelda, juua ja süüa, siis kaotad oma tõelise mina. Mind väärkoheldi füüsiliselt ja seksuaalselt ning emotsionaalselt oli see veel hullem terror kui lapsepõlves läbielatu. Kõige kohutavam hetk oli siis, kui nägin tohutult paksu raamatut, kus olid naiste nimed ja pildid, keda oldi ära kasutatud. Ma olin lihtsalt üks nimi ühes raamatus. Ma ei kujuta ette, kui palju on selles raamatus naisi, kes pole enam elus.“

    Lõpuks õnnestus Mial põgeneda. „Ma õppisin nende mustreid ja vaatasin, mis on nende nõrgad kohad. Üks päev kasutasin lihtsalt ära hetke, kus teadsin, et olen järelevalveta. Võtsin oma jalanõud, telefoni, korterivõtme ja helistasin emale ning ütlesin, et ostku mulle esimene pilet koju. Pakkisin ühe kohvri, kogu mu elu jäi sinna maha. Läksin lennuki peale ja olin juba Moskvas, kui nad alles aru said, et ma olen kadunud.

    Ma tean, et igaüks ei põgene. Seal on nii palju naisi, kes sellistest asjadest ei pääse ega jää ellu. Ma tahtsin enesetapu teha, aga miski mu sees ütles, et ma pean ellu jääma, see on minu missioon. Miski päästis mind iga kord,“ räägib ta.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Kui keegi mind tsiteerib foorumis või kõnetab tänaval/kontoris, siis on ikka viisakas vastata ja ma ei pea paljuks tunnistada, kui ma miskit ei hooma. Meeleldi võtan aega aga selgita, mul pole kiiret.
    See, millest sa rääkisid on üldine, mitte "meie". Ja taoline käitmine püsib nõnda, sest ei tegeleta probleemi lahedamisega - keelamine, vangistamine jne on kehvad lahendused (reaalsuses probleemi tõstmine ühest taskust teise).

    Teine teema.
    Kus kohast sa võtad, et ma Sind torkisin?

    Leave a comment:


  • kaala
    replied
    Algselt postitas Piirissaar Vaata postitust
    14-aastane trennitüdruk + tema 52-aastane treener pole vast võrreldav iga suhtega, kus üks osapool veidi lapseohtu on. Suvarepliik, aga mul oli 10. klassis (igati respektaablis gümnaasiumis) pesamunaks 14-aastane klassiõde, seejuures üks teravamaid kriite klassis – sel hetkel olime kindlasti juba pigem noored täiskasvanud (elasime nt ühikas), mitte mingid naiivsed maimukesed. Kui ta oleks mõne 30-aastasega deitinud, poleks silm ka pilkunud.

    Seda siis vastuseks "hoiakute" küsimusele – Getulio keiss on loomulikult midagi muud.
    Sellesmöttes jah. Mul ka 15a. sugulasel peikateema 25 aastasega, vanemad probleemi ei näe. Kuigi kriidiks rohkem see ilus ja särav, mis tahvlile ühtegi triipu ei tee

    Leave a comment:


  • Piirissaar
    replied
    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Hästi, sõltuvussuhe sellisel kujul puudus, kuid toonast (2002. a ehk natukene varem Getu olukord) mentaliteeti, kust sellest sirge seljaga uhkusenoot hinges räägiti, siiski teatud kujul näitab. Mina näiteks seda fakti tema elust ei teadnudki ning pilt temast hoopis muutus. Samas ka meedial ei olnud miskit probleemi sellega, tundub? Või oli? Olen liiga noor, et teada ja mäletada, aga kui oleks olnud, siis miks ta sellist populaarsust omas isikuna? Või see oligi, sest ikkagi punk ja värki? Seadusandluse poole pealt küsimust muidugi ei olnud ning just need eetilised vaatenurgad ei olnud ka meie kollektiivses teadvuses ehk sellisel kujul (?) (ma ei tea, ma olin tollel ajal alakas siis samuti).
    14-aastane trennitüdruk + tema 52-aastane treener pole vast võrreldav iga suhtega, kus üks osapool veidi lapseohtu on. Suvarepliik, aga mul oli 10. klassis (igati respektaablis gümnaasiumis) pesamunaks 14-aastane klassiõde, seejuures üks teravamaid kriite klassis – sel hetkel olime kindlasti juba pigem noored täiskasvanud (elasime nt ühikas), mitte mingid naiivsed maimukesed. Kui ta oleks mõne 30-aastasega deitinud, poleks silm ka pilkunud.

    Seda siis vastuseks "hoiakute" küsimusele – Getulio keiss on loomulikult midagi muud.

    Leave a comment:


  • plastic'99
    replied
    Nõmme Kalju juhid on küll teenitult sisse saamas hetkel, aga kui korra kuradi advokaati mängida siis nii on, et iga asja puhul tuleks natukene ka ajastu juurde panna. Kaljul probleeme olnud ka muude tegemistega, kuid ma tahaks arvata, et sama sündmuse juhtumisel 2020. oleks reaktsioon ka teine. Pre "me too" (mitte halvustavalt) oli ka ühiskondlik suhtumine, keskkond ja ka reaktsioon teistsugune. Vaatame kasvõi tänast olukorda - see on meil praktiliselt esimene (?) juhtum sellisel skaalal ning alles nüüd on ka kõik poliitikud ärganud ja mõistnud, et "äkki tõesti". Enne justkui muret ei olnud? Või siis ei olnud see piisavalt tähtis?

    Nagu El Presidente teises teemas toodud artiklist tsiteerida Villu Tamme (toona 38) ning tema elukaaslase (toona 16), siis...

    "Villu ja Tirts tutvusid paar aastat tagasi. Tirts tuli mingi kambaga Villu poole. Tasapisi ilmnes, et nad sobivad. "Nii hästi, nagu ei ole kellegagi kunagi sobinud," kinnitab Villu."

    ja

    Villu oletab, et paljud vist tahaksid nende vanusevahe kohta midagi kobiseda, kuid ei julge. Mõni on nalja visanud: oi, Villu, sul juba nii suur tütar! Sõprade meelest pole siin midagi imelikku. "Aga mis siis teha, kui on armastus?" küsib Villu.

    Hästi, sõltuvussuhe sellisel kujul puudus, kuid toonast (2002. a ehk natukene varem Getu olukord) mentaliteeti, kust sellest sirge seljaga uhkusenoot hinges räägiti, siiski teatud kujul näitab. Mina näiteks seda fakti tema elust ei teadnudki ning pilt temast hoopis muutus. Samas ka meedial ei olnud miskit probleemi sellega, tundub? Või oli? Olen liiga noor, et teada ja mäletada, aga kui oleks olnud, siis miks ta sellist populaarsust omas isikuna? Või see oligi, sest ikkagi punk ja värki? Seadusandluse poole pealt küsimust muidugi ei olnud ning just need eetilised vaatenurgad ei olnud ka meie kollektiivses teadvuses ehk sellisel kujul (?) (ma ei tea, ma olin tollel ajal alakas siis samuti).

    edit: Enne kui keegi hüppesse läheb, siis absoluutselt ei soovi siin Kalju juhte kaitsta. Nii palju kui aru saada, siis neid bystander effecti alla liigituvaid inimesi on meil nii klubi kõrval, jalgpalliliidus (?) kui ka mujal. Nüüd muidugi on lihtne siin Kaljut tanki lükata, sest õigus ju on, tegemist nende treeneriga. Aga selles kontekstis vast oleks perspektiivikam rääkida eelkõige kollektiivsest, mitte juriidilisest vastutusest. Usun ma jee, et AP ei teadnud seda teemat Ja kui sai teada siis kui Mia Belle oli nt 21, siis see ei muuda ju fakti, et tegevus algas kui ta oli 14. Kus oli vajatav seisukohavõtt siis? Kasvõi nt 5 päeva tagasi? Või teistel, kes teemast teadsid? Kuna endal vastutus ja seotus puudus, siis ei taibanud öelda, et "kuulge tegelikult see ju ei ole OK, et selline treener juhendab..."?

    Leave a comment:


  • Pints
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Seal sa lähedki rappa, kui avastad end mõttelt, et tegemist on/oli torkega. Võta aega. Või ära pane lihtsalt tähele.
    Kui keegi mind tsiteerib foorumis või kõnetab tänaval/kontoris, siis on ikka viisakas vastata ja ma ei pea paljuks tunnistada, kui ma miskit ei hooma. Meeleldi võtan aega aga selgita, mul pole kiiret.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    Seal sa lähedki rappa, kui avastad end mõttelt, et tegemist on/oli torkega. Võta aega. Või ära pane lihtsalt tähele.

    Leave a comment:


  • Pints
    replied
    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Meie ühiskonnas?

    See on lihtsalt üks osa inimeseks olemisest. On, oli ja jääb, sest probleemide lahendamise asemel tõstetakse neid lihtsalt ühest taskust teise.

    Kuda sa ikka magama lähed, kui mingit iba kirja ei pane, eksju

    Ei mõista seda torget, ega seda põhjendust.

    Leave a comment:


  • Daz Booob
    replied
    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Ma pole kindel, et kas mul on õigus või mitte, lihtsalt minu inforuumis oli/on rõhk võimupositsioonil aga see pole ka hetkel oluline. Mind lihtsalt hämmastab teo õigustamine, probleemi pisendamine ja/või ohvri süüdistamine sotsiaalmeedias (mitte sinu poolt) aga see pole paraku midagi uut meie ühiskonnas.
    Meie ühiskonnas?

    See on lihtsalt üks osa inimeseks olemisest. On, oli ja jääb, sest probleemide lahendamise asemel tõstetakse neid lihtsalt ühest taskust teise.

    Kuda sa ikka magama lähed, kui mingit iba kirja ei pane, eksju

    Leave a comment:


  • jaanmae
    replied
    elx sa oled tark mees

    Leave a comment:


  • elx
    replied
    Julge tüdruk, nüüd mine ja tõesta, et see nii oli.
    Algselt postitas Vask Vaata postitust
    Tähemärgid

    [ATTACH=CONFIG]7028[/ATTACH]

    Leave a comment:


  • Vask
    replied
    Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    ehk lühikokkuvõtet neile, kes ei leia või pole instagrammis kasutajat?
    Tähemärgid

    160897972_265527661840562_7576654307225920999_n.jpg

    Leave a comment:

Working...
X