320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Felipe
    replied
    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Sattusin eile vaatama käsipalli finaali Põlva - Kehra. Olgugi, et fänlus põhines traditsioonilisel hüüdlause ja pasuna kombol, siis oli atmosfäär siiski vinge. Kehrast oli Põlvasse sõitnud vähemalt 50 fänni, Põlva aktiivne sektor suuremgi vast. Vahva, et kaks väikest kantsi elavad käsipalli rütmis. Ja kui võrrelda näiteks analoogselt Paide seisu!?
    See polnud suht midagi kui HC Kehra mängis Kehras euro mängu Lissaboni sportingu vastu. Linnas kus elab ca natukene väem kui 3000 inimest, oli mängu tulnud Kehra tillukesse saali vaatama 700 inimest, mõningatel andmetel ka rohkem.

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Algselt postitas ericbana Vaata postitust
    . Aga siiski. 52>47.
    47 + üle tosina verevenna, kes vastasfännitult ebaatraktiivse mängu Kaleviga ohverdasid õhkkonnanaudinguks Hoki MM-l ja Liverpoolis

    Selle hooaja rekord A. Le Coqil on Viies Sektor vs Sillamäe - 63.
    Hiiul kogunes Kalju vastu 87 aga sinna leidsid tee päris mitu kadunud venda.
    On ka olnud omal ajal kui Parem Tiib vutti fännas, üle 100.

    Oleks alati vastas(ultra)fänne poolki niipalju, hakkaks õhkkond juba looma.....

    Samas pühapäeva kui mängupäeva põhimõttelisest eiramisest ei saa ma üldse aru.

    Leave a comment:


  • ericbana
    replied
    Algselt postitas kesa Vaata postitust
    Viies Sektor toob rohkem fänne staadionile kui näiteks Infonet-Trans pealtvaatajaid kokku.
    Ideaalne võrdlus tõepoolest. Infoneti mäng algas REEDE õhtul kell 21.00 ilma varjualuseta Sportland Arenal, vihma sadamas. See on ju täiesti ebanormaalne tegelikult. Keegi võiks öelda ühe adekvaatse põhjuse, miks Infonet ei oleks võinud oma mängu homme päeval mängida. Ei saa nendest ebainimlikest mänguaegadest väga aru. Aga siiski. 52>47.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Sattusin eile vaatama käsipalli finaali Põlva - Kehra. Olgugi, et fänlus põhines traditsioonilisel hüüdlause ja pasuna kombol, siis oli atmosfäär siiski vinge. Kehrast oli Põlvasse sõitnud vähemalt 50 fänni, Põlva aktiivne sektor suuremgi vast. Vahva, et kaks väikest kantsi elavad käsipalli rütmis. Ja kui võrrelda näiteks analoogselt Paide seisu!?

    Leave a comment:


  • kesa
    replied
    Viienda Sektori täituvus oli täna 47 ja seda hoolimata asjaolust, et üle tosina kimasid Minski hoki MM-le ja Sektori noorhing Liverpooli.
    Viies Sektor toob rohkem fänne staadionile kui näiteks Infonet-Trans pealtvaatajaid kokku.

    Kui iga Premium Liiga klubi omaks sellist lojaalset ultrabaasi, kes on võimelised laulma 90 minutit, looma staadionikunstina tifosid, bannereid, mosaiike, ÕHKKONDA, süütama staadioni elama, siis ehk saaks ka küljetribüünidele rohkem rahvast.

    Samas ka Viiendal Sektoril on raske seltskonda koos hoida ja motiveeritult õhkkonda luua kui vastasfänne on ümmargune null.

    Aga vutipärane õhkkond on just see, mis telepildist pilgeni täis lärmakaid staadioneid nägema harjunud, küljetribüünile eksinud vutihuvilist, teine kordki kohale kutsuks.

    Flora võib turunduses kukerpalle visata, mängukorraldust viimseni tuunida, kui ikka enamus teisi klubisid kaasa ei tule, veel hullem, on ultrafännitud, jääb tulemus tahes tahtmata kahvatuks.

    Leave a comment:


  • mortan
    replied
    Numbrid on küll kurvastavalt madalad, aga mina vaataksin asju ka kontekstis - kui Floral on sama ebasoodsates ilmaoludes või kontekstis üle kahe korra rohkem publikut kui samal ajal Kadriorus Levadial või kolm korda rohkem publikut kui õhtul Infonetil, siis see näitab ikkagi, et Flora on mingeid asju teinud vähemalt kaks korda paremini kui nimetatud teised klubid. Ja pikas perspektiivis on see tähtis. Teisipidi - kui teised nimetatud klubid ka heas ja halvas siis sama palju panustaksid, kasvaks pikas perspektiivis muuhulgas ka vihmase ilmaga staadionil käijate arv.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Algselt postitas soccernet.ee
    Pealtvaatajaid... reporter luges kokku, et orienteeruvalt kümme silmapaari.
    Kellele seda vaja on? Ega Levadia mängul seis väga palju parem polnud.

    Leave a comment:


  • El President
    replied
    leidsin ka täna postkastist tasuta kutse järgmisele Kalju mängule Kadrioru staadionil. peaaegu oleks kohe ära visanud, sest see oli nii hästi K-rauta brosüüri vahele ära peidetud.

    Leave a comment:


  • Rumori di Spogliatoio
    replied
    Algselt postitas Karter Vaata postitust
    It's just too warm sitting in the sun so everybody sat in the shade - 1400 people or so.
    Eheh good one!

    Leave a comment:


  • Karter
    replied
    Algselt postitas Rumori di Spogliatoio Vaata postitust
    It seems in Lithuania they have the same kind of discussions over official numbers and video pictures of attendance.
    https://twitter.com/PauliusCubera/st...18154190356480
    It's just too warm sitting in the sun so everybody sat in the shade - 1400 people or so.

    Leave a comment:


  • Rumori di Spogliatoio
    replied
    It seems in Lithuania they have the same kind of discussions over official numbers and video pictures of attendance.

    Leave a comment:


  • mortan
    replied
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Okei, infrasse ja jalgpallurite preemiatesse/tasudesse läheb raha alati vaja ning nendesse valdkondadesse oskavad ka klubid investeerida.
    Romariole ja lorenzole - me räägimegi samast asjast, ma arvan ka, et mängijatesse on vaja (rohkem) investeerida ja seda klubid ka oskavad, kui vahendeid on.
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Eesti klubide tõelised probleemid on lõpuks mujal ja neid probleeme ei lahenda lõpuks mitte raha, vaid mõtte- ning käte ja jalgade töö, mis peab rahale eelnema.
    Tõelised probleemid on aga need, et parem sportlik tase või isegi väga hea sportlik tase ei too publikut tribüünile, kui need vahvad vennad platsil inimestele midagi ei ütle või kui inimesed üldse ei teagi, et need vennad kusagile kuuluvad ja mängivad või kui inimene ei tea, et mäng toimub või tal pole mingit arusaama, miks (Eesti) jalgpalli vaatama peaks või mingit konkreetset klubi toetama peaks.

    Minu jaoks on need küsimused, millele vastamiseks peab kõigepealt laduma klubi sees mingi ideoloogilise või filosoofilise vundamendi, mille peale siis ehitada. Võib-olla saab klubi omanik/juht suurema raha eest palgata inimesed, kes talle need asjad siis tagantjärgi välja mõtlevad. Loogilisem näib aga kui klubi igal tasandil on inimesi, kes seda asja üheskoos step-by-step teevad. Siit ka minu mure, et Eesti tippliigades seda liiga palju just ei tehta.

    Leave a comment:


  • lorenzo
    replied
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Minu arvates pole lisarahal suurt mingit mõtet, kui sellega ei osata midagi mõistlikku peale hakata. Okei, infrasse ja jalgpallurite preemiatesse/tasudesse läheb raha alati vaja ning nendesse valdkondadesse oskavad ka klubid investeerida, ent Eesti klubide tõelised probleemid on lõpuks mujal ja neid probleeme ei lahenda lõpuks mitte raha, vaid mõtte- ning käte ja jalgade töö, mis peab rahale eelnema. Mitte vastupidi. Ma arvan, et suurem osa PL-i klubisid ei oska praegugi lisandunud või puha tasuta saadaval olevaid turundusvõimalusi ära kasutada, saati siis veel midagi veel keerulisemat.
    Su viimase lausega olen nõus, küll aga esimene paneb kulma kergitama. Aga see selleks, eks need kõik ole omavahel seotud asjad. Oleks raha, oleks ka pädevamaid inimesi klubides. Eks kõigepealt peab jalgpalliklubi(omanikud) endale tõesti selgeks tegema mille jaoks sai klubi asutatud, millised on eesmärgid jne. Niisama võib ju amatöörtasemel mängida. Loodetavasti ikka vähemalt kõrgliiga ja ka esiliiga klubidel on olemas ambitsioonid kasvuks, edasi arenguks.

    Leave a comment:


  • -RoMaRiO-
    replied
    Algselt postitas mortan Vaata postitust
    Minu arvates pole lisarahal suurt mingit mõtet, kui sellega ei osata midagi mõistlikku peale hakata. Okei, infrasse ja jalgpallurite preemiatesse/tasudesse läheb raha alati vaja ning nendesse valdkondadesse oskavad ka klubid investeerida, ent Eesti klubide tõelised probleemid on lõpuks mujal ja neid probleeme ei lahenda lõpuks mitte raha, vaid mõtte- ning käte ja jalgade töö, mis peab rahale eelnema. Mitte vastupidi. Ma arvan, et suurem osa PL-i klubisid ei oska praegugi lisandunud või puha tasuta saadaval olevaid turundusvõimalusi ära kasutada, saati siis veel midagi veel keerulisemat.
    Olen küll nõus, kuid ma ei taha teada kui palju häid jalgpallureid Eesti mõistes on siinsest tippjalgpallist kadunud, sest elu vajab elamist ning selle tasuga, mis saadakse, ei ole võimalik peret üleval pidada. Näiteks Tammeka mängiks hetkel usutavasti medalitele kui meeskond koosneks viimase viie aasta parimatest mängijatest, kes Tammekast läbi käinud on.

    Leave a comment:


  • mortan
    replied
    Minu arvates pole lisarahal suurt mingit mõtet, kui sellega ei osata midagi mõistlikku peale hakata. Okei, infrasse ja jalgpallurite preemiatesse/tasudesse läheb raha alati vaja ning nendesse valdkondadesse oskavad ka klubid investeerida, ent Eesti klubide tõelised probleemid on lõpuks mujal ja neid probleeme ei lahenda lõpuks mitte raha, vaid mõtte- ning käte ja jalgade töö, mis peab rahale eelnema. Mitte vastupidi. Ma arvan, et suurem osa PL-i klubisid ei oska praegugi lisandunud või puha tasuta saadaval olevaid turundusvõimalusi ära kasutada, saati siis veel midagi veel keerulisemat.

    Leave a comment:

Working...
X