320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondis

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • Jormma
  replied
  Liidus puudub instants - Kahe kõrgema liiga astme klubide esindajate kogu kes hääletaks anonüümselt kõik liidu otsused läbi.

  Leave a comment:


 • Veel1v2rav
  replied
  Kuno Tehva või Viktor Levadal pole kunagi EJL juhtimise vastu huvi olnud?
  Klavan tulevikus samuti miks mitte? Kontakte jalgpalli maailmas ehk ongi eestlastest kõige rohkem Klavanil.
  Pole kursis, lihtsalt enda spekulatsioon.

  Leave a comment:


 • Kribenski
  replied
  Algselt postitas käbi Vaata postitust
  Kes muidu on avaldanud nüüd või viimastel aastatel valmidust üle võtta juhtimise Pohlakult? Tavaliselt ta vist valitakse suht ühehäälselt pulti.
  Põhiküsimus ongi selles, kes see on kes tuleks asemele ja ega tal viimased valimised vastast polnud. Kui AP on töötanud oma alluvuses inimesed oma kasuks ehk eeldada, et vastaskandidaadi puhul oleks naiivne arvata, et suudaks konkurentsi pakkuda ja korjata hääli rohkem kui AP on võimatu.

  Tarmo Kink oleks nagu loogiline pakkumine, aga nagu ta sõnanud on siis ta valmis pole selleks.

  Leave a comment:


 • käbi
  replied
  Kes muidu on avaldanud nüüd või viimastel aastatel valmidust üle võtta juhtimise Pohlakult? Tavaliselt ta vist valitakse suht ühehäälselt pulti.

  Leave a comment:


 • Yattara
  replied
  Klavan ei saa puid alla, sest ta on ju seeniormängija. Minu arvates ei peaks üldse eeldama, et jalgpalli mõistes vanaisad peavad koondisi vedama.

  Leave a comment:


 • Indrekolen
  replied
  Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
  20.11.19, 21:02 postitan uuesti arvamuse eelmisest aastast. ma ei mäleta, mis valimised lukašenka juba sügisel võitis, aga nagu praegu näha, siis sellised süsteemid lõppevad varem või hiljem revolutsiooniga, sest rahumeeli sellised juhid enda võimust ei loobu, ükskõik kui halvaks nende tööd ka ei hinnata. arvamuse viimase lause kohta - paistab, et jalgpallihaiglal ongi juba apaatsus tulemuste osas.


  "nonii, eesti on oma tasemelt taandunud san marino ja gibraltari tasemele. premium liiga kuulub tasemelt juba gibraltarist allapoole (uefa ametlik punktisüsteem). ja leidub inimesi, kelle arust ei ole põhjust karjuda APPI! AITAB!. tuletame meelde, et kogu jalgpalliliitu on enda käpa all hoidnud ja oma äranägemise järgi juhtinud ühed ja samad paar inimest. jalgpalliliidust käivad läbi kümned miljonid eurod tasuta raha, millega saaks eestist nullist ka suure rugby maa kujundada. ei taha sabarakkude kritiseerimisele liigselt ruumi raisata, aga psühholoogiliselt on sellised inimesed need, kelle tõttu jäi eesti 40 aastaga soomest 50x vaesemaks, kuidas rikka venezuela elanikud nälgivad. selle asemel, et tunnistada, et riigi/organisatsiooni juhid on ebakompetentsed või ei ole nende ideed elluviimist väärt, võetakse sisse positsioon, et vot just need tegelased on asendamatud. kui pohlak peaks homne päev sussid püsti viskama, siis kas peaks eesti jalgpall poe kinni panema, sest talle pole ju asendajat võtta? ("aga kes siis veel, kedagi teist ei ole!".

  nagu öeldud, siis jalgpalliliit saab tasuta kümneid miljoneid eurosid, mille eest ostetakse eesti jalgpalliülekandeid rahvustelevisiooni kolme kanalisse, ehitatakse uhke staadion, et seal saaks mängida real ja atletico madrid. lisaks lasevad uefa ja fifa erinevalt jäähoki, korv-, võrkpalli rahvusvahelistest liitudest eesti koondisel mudaliiga asemel mängida koos suurtega. nii käivad meil aegajal külas maailma superstaarid. teistel pallialadel on sellist asja ei näe. kui jalgpallis kasutataks samuti vaid divisione, siis kaoksid eesti jaoks pildilt maailma ~60 tippkoondist ja nende mängijad. ehk, tegemist on EJL-ile tehtava kingitusega, milleta ei oleks võimalik jalgpalli seniselt propageerida. tegemist ei ole jalgpalliliidu hea tööga, vaid kõikidele jalgpalliliitudele, kui halvad või head nad ka ei oleks, pakutava promoga.

  miks ma seda räägin - võtke pildilt holland ja saksamaa. ja pange kõrvale eesti reaalne tase, nii klubide kui koondise osas. mida eesti jalgpall meile pakuks, kui mängiksime vaid mudaliigameeskondadega? kus on jalgpalli eriline staatus eestis, millest on aastakümneid rääkinud pohlak, samal ajal teisi spordialasid maha tehes? kui aastakümnete jooksul oleks a le coqi suurimad staarid kreeklased, valgevenelased jms, siis milline oleks meie jalgpalli avalik huvi?

  pohlak ütleb, et EJL-il on suurepärane plaan, kuidas tulevikus kõik paraneb. vabandust, aga kolmekümne aasta jooksul saaks ka kõige ebakompetentsem inimene kõiki oma plaane katsetades lõpuks mõne võidu. saades ülisuuri rahasummasid oma ideede teostamiseks peaksid ideed konkureerima omavahel vabas konkurentsis (kui sinu ideed ei tööta, siis astu kõrvale, mitte ära katseta oma kümnendat ideed). loomulikult saab siis võtta enesekriitika asemel seisukoha, et süüdi on teised. ehk siis pohlaku sõnul - klubid. nemad on süüdi eesti jalgpalli olematus tasemes.

  samal ajal on rahaline hoob täielikult jalgpalliliidu käes. samamoodi on jalgpalliliidu käes treenerite koolitused, täiendkoolitused ja sada teist asja, mis reaalselt peaksid jalgpalli kuidagi arendama. olen ise osalenud lastejalgpalli treenerite koolitusel ja ma olin halvasti üllatunud kui suvaline see oli - tahtsin teada milliseid on laste kehaline valmisolek erinevateks harjutusteks, milliseid elemente esimesena treenida, kuidas läheneda lastele jalgpalli arusaamise loomisel. põhimõtteliselt sain teada, et lastele tuleks teha niisama lõbusaid harjutusi. kuna lihaseid neil pole, siis teha niisama kukerpalle jms, mis annavad üldliikumist. küllap ei ole ka nende laste jaoks vahet, kas nad käivad jalkas või tantsutrennis - tehakse samasuguseid ringmänge. lisaks peaks treener ütlema lastevanematele, et need ei tohiks trenne ja mänge segada. no ok - aga peale seda päevast koolitust oli meil juures 20 uut potensiaalset treenerit, kes ei tea jalgpalli trenni läbiviimisest rohkem kui üks lasteaiaõpetaja.

  samasugust juttu olen kuulnud ka a-taseme koolituste ja mis iganes profi koolitused seal lõpus tulevad. inimesed ei lahku nendelt targemana. on korraks huvitav kuulda, mida keegi teine treeneritöö kohta räägib, aga jääb puudu konkreetsusest, piiride nihutamisest rohkema saavutamiseks. kuidas juhtida noorte enda tähelepanu kõige suvalisema harjutuse pisidetailidele ja kuidas nende detailide lihvimine on määrava tähtsusega, kas neist saab kunagi kvaliteetne mängija. kuidas vältida trennides ebavajalikke harjutusi (seismist), tempo puudumist. igaüks, kes on mõnd noortetrenni vaadanud, märkab pea, kuidas mängijad ootavad palliga järjekorras, et siis ühe korra minuti jooksul peale lüüa - tood palli ära, ootad järjekorras ja lööd uuesti. sellist seimist ülipalju koguaeg. selle asemel, et panna ootavad tüübid nt triblamisharjutust tegema või mida iganes, et ole valmis füüsiliselt ja tehniliselt 90 minutit vastu pidama. aga seda, kus on koormuse piir, ei osata treenerikoolitustel öelda. ülilevinud on ka olukord, kus 20 mängijat seisavad üle väljaku ja ootavad kuni treener mõnele üksikule mängijale seletab, mida too oleks pidanud tegema. voolaid on selle koolitustesüsteemi pea - tegemist ei ole mitte ravimi vaid põhjusega. kahjuks võimaldati tal asuda ilma eduta ja eduloota A-koondise peatreeneriamet. näen, et A koondise juurest on tal võimalik liikuda vaid pohlaku asemele. seda põhjusel, et ükski tulemusele orienteeritud juht/organisatsioon, kus peab kehva töö eest vastutama, ei annaks talle kohta, kuid jalgpalliliit omasid hoiab. ja ta on üks siseringi inimesi. võimalik ka, et maandub kahe aasta pärast akadeemia juhi kohale. eesti jalgpall sellest kuidagi muidugi paremaks ei lähe. süsteem tiksub edasi.

  eesti jalgpallis on see muidugi süstemaatiline, et kellegil ei ole näidata ette edulugu oma töös. käib ringiratast töötamine erinevatel positsioonidel ilma edujäljeta. ainus erand on vast rüütli nii viljandi tuleviku kui eesti koondisega. võimalik, et see, mis zahhovaiko paides teeb on ühel hetkel pigem erakordne üle varju hüppamine, kuid veel on vara öelda. selle põhjus minu hinnangul on vaba konkurentsi puudumine - mängureeglid kehtestab jalgpalliliit. olgu selleks siis negatiivne kriitika nende suhtes, kes mängivad tulemusele (2000ndatel levadia mustamine pohlaku poolt) või KTM reegid. selle asemel, et lubada igaühel omale parimal moel edu püüdmist, antakse ette raamid. flora täidab oma raamid legioni ja nõmme unitedi noortega ning kasseerib sellest läbi koondise suuri summasid - kus on sellest kasu eesti jalgpallile? flora oma ELJ- rahadega rajatud kompleksiga omab loomikukku edumaad teiste klubide ees parimate noormängijatega lepingu sõlmimisel.

  ja viimaks: äärmiselt kahju on, et eesti ajakirjandusest kadus soccernet.ee ning sellest sai jalgpalliliidu meediaportaal. ott järvela tutvutamine hiljuti ETV spordiuudistes ajakirjanikuna kriipis väga kõrva, sest reaalselt töötab ta ühe organisatsiooni avalike suhete osakonnas. ajakirjanikueetikaga ei ole seal mingit pistmist. kõigile on selge, et artiklid, tonaalsus, teemade valik jm on puhtalt jalgpalliliidu promomaterjal. peakirju tehakse mitte intervjueeritava sõnadest vaid ajakirjanike väidetest. see mida jalgpall.ee ei ole suutnud osteti nüüd sisse. läbi anonüümse kommentaariumi kadus ka jalgpallielust kriitika selle stagnatsiooni suhtes. väga mugav panna kriitikute suu kinni, kui ei meeldi mis nad ütlevad. on ju selge, et eesti suuruses riigis ei ole reaalne ühegi jalgpallis tegutseva inimese avalik sõnavõtt oma otsese või kaduse rahastaja ehk EJL-i vastu.

  kirjutaks nüüd ühe sünge ennustuse, kuid olles ühel pulgal san marinoga ei ole enam vahet. lukašenko valiti just presidendiks tagasi ning kümne aasta tagused protestid ja ahastus on unustatud. inimesed on apaatsed ja neil on pohui nii lukašenkost kui sellest, mis võiks selle asemel olla."
  Väga hea lugemine!

  Leave a comment:


 • tpx
  replied
  Täiesti nõus fcgonga poolt öelduga!

  Leave a comment:


 • fcgonga
  replied
  ja kui nüüd rääkida koondise taktikast ja peatreeneri valikutest:

  esiteks ei ole ühe ründajaga mängimine toonud meile edu. mulle paistab, et asi algab sellest, et loobuti koosseisu teatades ründajate väljatoomisest. kui pole selge, kes peab oma väravatega meeskonda võitudele vedama, siis kaob vastutus. keegi justkui ei olegi midagi valesti teinud. koondisel vaja kaht ründajat. 4-4-2 balaks mida saab ümber mängida. praegused leiutised 3 taga, 5 taga + mängijate eriti kindel positsioonidest kinnipidamine tekitab tuima ilma voolavuseta mängu. eesti ei ole meeskond, kes iialgi mängiks söötudega läbi vastse 11 mängija. ehk palli tuleb vahepeal vedada vastase liinidest läbi, et tekiks uued käigud. rüütli edutas mängijaid, kes on selleks võimelised (nooremad kink, vassiljev, purje, ojamaa). ka ründetegevus on osa kaitsetegevusest, sest annab meeskonnale aega surve all olemisest puhata.

  mängijatest oli luts selline, kes reaalselt oli osav ja kiire ja kes koondises on häbiväärselt vähe saanud mängida. praegu paistab, et sinjavski läheb samasse kategooriasse. tüüp, kelle omaksvõtt ees ei ole oksakohaga, aga mängu saavad järjekindlalt teised mängijad.

  tunjovi põhikoosseisu panek peale täismänge serie A's on absoluutselt elementaarne. mängima peavad parimad. tema esimesena väljavõtt oli jällegist idiootsus. peatreener vaatas teda ainsana alavääristavalt, sest mitte kellegile teisele ei paistnud ta väsinud.

  hea inimesena on mul liivakust kahju, sest ta ei vääri negatiivsust, mille peatreener talle kaasa on toonud. üks tippjuht peab aru saama, millal ta teeb oma alluvale head ja millal halba. kui mängija on ilmselgelt läbi elamas oma halvemat perioodi, siis ükski juht ei tohi saata sellist inimest sadade tuhandete ette end häbistama. tõeliselt hämmastav. kui sa kahe lühikese mängu peale lööd värava ees jala vastu maad, viskad kiirrünnaku audi otse õhku, lased äärevahetuse palli endast läbi + oled oma koduklubis taandunud pingile. seda on koondislase kohta liiga palju, et mitte saada peapesu. see ei ole heategevuslaager vaid tippspordi kõrgeim võistlusmoment.

  hea oli näha heina jalaga mängu. üle pika aja mingi hea emotsioon millestki. ja mulle meeldis, et ojamaa vasakul äärel andis vasakuga tsenderdusi. justkui elementaarne, aga eesti tippmängijad teevad enamasti pigem amatööride kombel konksu tagasi, et tugevama jalaga tsenderdada.

  kuna noortekoondised on olnud viimased 10 aastat (va see u17, kel mõned tugevad tulemused) täielikud peksupoisid igas vanuses, siis ei peaks me olema üllatunud, et koondis nüüd mudaliiga tasemel mängib. kahjuks on halvem veel ees. praegused u21 kandi mehed, kes peaks hakkama koondist kandma järgmised viis aastat, on noortekoondisega ikka väga masendavat minekut näidanud ja võib öelda, et kaotama harjunud. kõige suurem hirm on mul jürgensi pärast. ma tõesti kahtlen, kas ta on huvitatud andorrade jms vastu oma tuleviku koondisepausid veetma. samamoodi on klavan valinud mängida klubijalgpalli. ausaltöeldes peaks ta hoopis rohkem puid alla saama, et ta koondisesse ei tule. ei näe nagu põhjust, miks keegi teine peaks saama möliseda kui tahab oma klubikarjäärile panustada, kui klavanile on see lubatud. juve ja milani vastu vorm hea, aga vot gruusia ja armeenia vastu ei hakka pingutama. oleme mudaliiga koondis, kel seisab kapis serie a põhimees.

  ja üks mõte veel - ei ole vaja rääkida koondisesse sisse kasvamisest. nii nagu mängijate turul liiguvad mängijad siuh-säuh klubidest klubidest ja keegi ei oota, et 10 mängu vaja alla saada - sa pead kohe end tõestama, sest sa mängid jalgpalli, mitte ei hakka uue alaga tegelema. nii nagu tunjov oleks saanud mängida terve mängu ja olla paari mängu pärast kandev mees. selle asemel käib meil aastas koondisest läbi 40 mängijat. kõik saavad ükshaaval oma mänge - neid jagub isegi karjääri lõpetanutele (kams). ehk peaks kasutama parimaid mängijaid sel hetkel. enamus (mitte kõik) mängijate parimad aastad on 23-29. kui vanemad ära kukuvad, võtad mõne noore peale. maailma kogemuse järgi tuleb siis mängijatel keskmiselt 70 koondisemängu karjääri jooksul. meil on seal 40 aastaseid ja 17 aastaseid ja enamus lõpetavad 100 koondisemänguga, ka need, kes seda ei vääri saavad üle 20 mängu. ehk käib mingi ülemõtlemine pusletükkide valimisel.

  Leave a comment:


 • enrito
  replied
  Suur rasvane +1

  Leave a comment:


 • fcgonga
  replied
  20.11.19, 21:02 postitan uuesti arvamuse eelmisest aastast. ma ei mäleta, mis valimised lukašenka juba sügisel võitis, aga nagu praegu näha, siis sellised süsteemid lõppevad varem või hiljem revolutsiooniga, sest rahumeeli sellised juhid enda võimust ei loobu, ükskõik kui halvaks nende tööd ka ei hinnata. arvamuse viimase lause kohta - paistab, et jalgpallihaiglal ongi juba apaatsus tulemuste osas.


  "nonii, eesti on oma tasemelt taandunud san marino ja gibraltari tasemele. premium liiga kuulub tasemelt juba gibraltarist allapoole (uefa ametlik punktisüsteem). ja leidub inimesi, kelle arust ei ole põhjust karjuda APPI! AITAB!. tuletame meelde, et kogu jalgpalliliitu on enda käpa all hoidnud ja oma äranägemise järgi juhtinud ühed ja samad paar inimest. jalgpalliliidust käivad läbi kümned miljonid eurod tasuta raha, millega saaks eestist nullist ka suure rugby maa kujundada. ei taha sabarakkude kritiseerimisele liigselt ruumi raisata, aga psühholoogiliselt on sellised inimesed need, kelle tõttu jäi eesti 40 aastaga soomest 50x vaesemaks, kuidas rikka venezuela elanikud nälgivad. selle asemel, et tunnistada, et riigi/organisatsiooni juhid on ebakompetentsed või ei ole nende ideed elluviimist väärt, võetakse sisse positsioon, et vot just need tegelased on asendamatud. kui pohlak peaks homne päev sussid püsti viskama, siis kas peaks eesti jalgpall poe kinni panema, sest talle pole ju asendajat võtta? ("aga kes siis veel, kedagi teist ei ole!".

  nagu öeldud, siis jalgpalliliit saab tasuta kümneid miljoneid eurosid, mille eest ostetakse eesti jalgpalliülekandeid rahvustelevisiooni kolme kanalisse, ehitatakse uhke staadion, et seal saaks mängida real ja atletico madrid. lisaks lasevad uefa ja fifa erinevalt jäähoki, korv-, võrkpalli rahvusvahelistest liitudest eesti koondisel mudaliiga asemel mängida koos suurtega. nii käivad meil aegajal külas maailma superstaarid. teistel pallialadel on sellist asja ei näe. kui jalgpallis kasutataks samuti vaid divisione, siis kaoksid eesti jaoks pildilt maailma ~60 tippkoondist ja nende mängijad. ehk, tegemist on EJL-ile tehtava kingitusega, milleta ei oleks võimalik jalgpalli seniselt propageerida. tegemist ei ole jalgpalliliidu hea tööga, vaid kõikidele jalgpalliliitudele, kui halvad või head nad ka ei oleks, pakutava promoga.

  miks ma seda räägin - võtke pildilt holland ja saksamaa. ja pange kõrvale eesti reaalne tase, nii klubide kui koondise osas. mida eesti jalgpall meile pakuks, kui mängiksime vaid mudaliigameeskondadega? kus on jalgpalli eriline staatus eestis, millest on aastakümneid rääkinud pohlak, samal ajal teisi spordialasid maha tehes? kui aastakümnete jooksul oleks a le coqi suurimad staarid kreeklased, valgevenelased jms, siis milline oleks meie jalgpalli avalik huvi?

  pohlak ütleb, et EJL-il on suurepärane plaan, kuidas tulevikus kõik paraneb. vabandust, aga kolmekümne aasta jooksul saaks ka kõige ebakompetentsem inimene kõiki oma plaane katsetades lõpuks mõne võidu. saades ülisuuri rahasummasid oma ideede teostamiseks peaksid ideed konkureerima omavahel vabas konkurentsis (kui sinu ideed ei tööta, siis astu kõrvale, mitte ära katseta oma kümnendat ideed). loomulikult saab siis võtta enesekriitika asemel seisukoha, et süüdi on teised. ehk siis pohlaku sõnul - klubid. nemad on süüdi eesti jalgpalli olematus tasemes.

  samal ajal on rahaline hoob täielikult jalgpalliliidu käes. samamoodi on jalgpalliliidu käes treenerite koolitused, täiendkoolitused ja sada teist asja, mis reaalselt peaksid jalgpalli kuidagi arendama. olen ise osalenud lastejalgpalli treenerite koolitusel ja ma olin halvasti üllatunud kui suvaline see oli - tahtsin teada milliseid on laste kehaline valmisolek erinevateks harjutusteks, milliseid elemente esimesena treenida, kuidas läheneda lastele jalgpalli arusaamise loomisel. põhimõtteliselt sain teada, et lastele tuleks teha niisama lõbusaid harjutusi. kuna lihaseid neil pole, siis teha niisama kukerpalle jms, mis annavad üldliikumist. küllap ei ole ka nende laste jaoks vahet, kas nad käivad jalkas või tantsutrennis - tehakse samasuguseid ringmänge. lisaks peaks treener ütlema lastevanematele, et need ei tohiks trenne ja mänge segada. no ok - aga peale seda päevast koolitust oli meil juures 20 uut potensiaalset treenerit, kes ei tea jalgpalli trenni läbiviimisest rohkem kui üks lasteaiaõpetaja.

  samasugust juttu olen kuulnud ka a-taseme koolituste ja mis iganes profi koolitused seal lõpus tulevad. inimesed ei lahku nendelt targemana. on korraks huvitav kuulda, mida keegi teine treeneritöö kohta räägib, aga jääb puudu konkreetsusest, piiride nihutamisest rohkema saavutamiseks. kuidas juhtida noorte enda tähelepanu kõige suvalisema harjutuse pisidetailidele ja kuidas nende detailide lihvimine on määrava tähtsusega, kas neist saab kunagi kvaliteetne mängija. kuidas vältida trennides ebavajalikke harjutusi (seismist), tempo puudumist. igaüks, kes on mõnd noortetrenni vaadanud, märkab pea, kuidas mängijad ootavad palliga järjekorras, et siis ühe korra minuti jooksul peale lüüa - tood palli ära, ootad järjekorras ja lööd uuesti. sellist seimist ülipalju koguaeg. selle asemel, et panna ootavad tüübid nt triblamisharjutust tegema või mida iganes, et ole valmis füüsiliselt ja tehniliselt 90 minutit vastu pidama. aga seda, kus on koormuse piir, ei osata treenerikoolitustel öelda. ülilevinud on ka olukord, kus 20 mängijat seisavad üle väljaku ja ootavad kuni treener mõnele üksikule mängijale seletab, mida too oleks pidanud tegema. voolaid on selle koolitustesüsteemi pea - tegemist ei ole mitte ravimi vaid põhjusega. kahjuks võimaldati tal asuda ilma eduta ja eduloota A-koondise peatreeneriamet. näen, et A koondise juurest on tal võimalik liikuda vaid pohlaku asemele. seda põhjusel, et ükski tulemusele orienteeritud juht/organisatsioon, kus peab kehva töö eest vastutama, ei annaks talle kohta, kuid jalgpalliliit omasid hoiab. ja ta on üks siseringi inimesi. võimalik ka, et maandub kahe aasta pärast akadeemia juhi kohale. eesti jalgpall sellest kuidagi muidugi paremaks ei lähe. süsteem tiksub edasi.

  eesti jalgpallis on see muidugi süstemaatiline, et kellegil ei ole näidata ette edulugu oma töös. käib ringiratast töötamine erinevatel positsioonidel ilma edujäljeta. ainus erand on vast rüütli nii viljandi tuleviku kui eesti koondisega. võimalik, et see, mis zahhovaiko paides teeb on ühel hetkel pigem erakordne üle varju hüppamine, kuid veel on vara öelda. selle põhjus minu hinnangul on vaba konkurentsi puudumine - mängureeglid kehtestab jalgpalliliit. olgu selleks siis negatiivne kriitika nende suhtes, kes mängivad tulemusele (2000ndatel levadia mustamine pohlaku poolt) või KTM reegid. selle asemel, et lubada igaühel omale parimal moel edu püüdmist, antakse ette raamid. flora täidab oma raamid legioni ja nõmme unitedi noortega ning kasseerib sellest läbi koondise suuri summasid - kus on sellest kasu eesti jalgpallile? flora oma ELJ- rahadega rajatud kompleksiga omab loomikukku edumaad teiste klubide ees parimate noormängijatega lepingu sõlmimisel.

  ja viimaks: äärmiselt kahju on, et eesti ajakirjandusest kadus soccernet.ee ning sellest sai jalgpalliliidu meediaportaal. ott järvela tutvutamine hiljuti ETV spordiuudistes ajakirjanikuna kriipis väga kõrva, sest reaalselt töötab ta ühe organisatsiooni avalike suhete osakonnas. ajakirjanikueetikaga ei ole seal mingit pistmist. kõigile on selge, et artiklid, tonaalsus, teemade valik jm on puhtalt jalgpalliliidu promomaterjal. peakirju tehakse mitte intervjueeritava sõnadest vaid ajakirjanike väidetest. see mida jalgpall.ee ei ole suutnud osteti nüüd sisse. läbi anonüümse kommentaariumi kadus ka jalgpallielust kriitika selle stagnatsiooni suhtes. väga mugav panna kriitikute suu kinni, kui ei meeldi mis nad ütlevad. on ju selge, et eesti suuruses riigis ei ole reaalne ühegi jalgpallis tegutseva inimese avalik sõnavõtt oma otsese või kaduse rahastaja ehk EJL-i vastu.

  kirjutaks nüüd ühe sünge ennustuse, kuid olles ühel pulgal san marinoga ei ole enam vahet. lukašenko valiti just presidendiks tagasi ning kümne aasta tagused protestid ja ahastus on unustatud. inimesed on apaatsed ja neil on pohui nii lukašenkost kui sellest, mis võiks selle asemel olla."

  Leave a comment:


 • risto
  replied
  Algselt postitas Jormma Vaata postitust
  Arno Pijpers on tulemas ?
  kuhu? koos teiste endiste treenerite ja koondislastega Eesti jalgpalli ärasaatmisele?

  Leave a comment:


 • Jormma
  replied
  Arno Pijpers on tulemas ?

  Leave a comment:


 • $$$
  replied
  Algselt postitas kesa Vaata postitust
  Eilne kaotus Gruusiale oli 5-s järjestikuline kaotus A.Le Coq Arenal, mis on kahetsusväärselt A. Le Coq Arenal peetud A-koondise mängude rekordiline kaotuste jada.

  Samuti uuendas Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal mängitud võiduta mängude jada, mis tõusis peale eilset 10-le.
  Viimati võitis Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal 3 aastat tagasi Küprost
  3.09.2017 Eesti - Küpros 1:0 (0:0)

  3 järjestikust mängu, kus pole löödud vastastele väravat, on A.Le Coqi A-koondise rekordi kordamine, Viimati oli taoline nullimängude jada 2009 a. Portugli, Brasiilia ja Bosnia vastu
  Viimati skooris Eesti A-koondis A:Le Coq Arenal aasta tagasi 6.09.2019 Eesti-Valgevene 1:2
  7.oktoobril Leedu vastu oleks võimalik rekord üle lüüa.
  Aga vähemalt meil on Euroopa top5 filosoofia. Fännina midagi paremat polegi tahta

  Leave a comment:


 • kesa
  replied
  Eilne kaotus Gruusiale oli 5-s järjestikuline kaotus A.Le Coq Arenal, mis on kahetsusväärselt A. Le Coq Arenal peetud A-koondise mängude rekordiline kaotuste jada.

  Samuti uuendas Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal mängitud võiduta mängude jada, mis tõusis peale eilset 10-le.
  Viimati võitis Eesti A-koondis A.Le Coq Arenal 3 aastat tagasi Küprost
  3.09.2017 Eesti - Küpros 1:0 (0:0)

  3 järjestikust mängu, kus pole löödud vastastele väravat, on A.Le Coqi A-koondise rekordi kordamine, Viimati oli taoline nullimängude jada 2009 a. Portugli, Brasiilia ja Bosnia vastu
  Viimati skooris Eesti A-koondis A:Le Coq Arenal aasta tagasi 6.09.2019 Eesti-Valgevene 1:2
  7.oktoobril Leedu vastu oleks võimalik rekord üle lüüa.

  Leave a comment:


 • Martin
  replied
  Lugu, mida julgen soovitada

  Taasiseseisvunud Eesti koondise esimesed sammud: märjad silmad hümni ajal, vassimine venelaste kodakondsusega ja pakk Šveitsilt*
  https://sport.ohtuleht.ee/1009705/ta...pakk-sveitsilt

  Leave a comment:

Working...
X