320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Saksamaa koondise tegemised

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

 • SleepWalking
  replied
  Nagu kaks tilka vett?

  ÕS:
  analüüs ‹-i 21› ‹s›
  (alg)osadeks lahutav uurimine, eritlus. Analüüs ja süntees. Teaduslik, loogiline analüüs. Sündmuste, nähtuste, olukorra asjalik, kaine, põhjalik analüüs. Peen psühholoogiline analüüs. Grammatiline, süntaktiline analüüs. Kirjandusteose analüüs. Vigade analüüs.
  vs

  Õzili hädalduspost
  Absurdne
  Täielik jäikpäisus
  Eriti jabur
  Täielik jama, enesehaletsus
  vabaleiutis
  Vabalt leiutatud jaburdus
  Ilma tõenditeta
  mõnuleb ohvrirollis
  Tähelepanumanööver
  Süüdistus, mis ei saa tõsi olla
  Ta on täiesti pimestatud
  löök näkku millionitele Saksa fännidele
  Özililt nõudis suurt julgust rääkida sellest, millest keegi rääkida ei taha/julge. Pead on tõstmas murettekitavad nähtused, mida naiivitarid arvasid kaduvat. Õnneks on leidunud siiski terve hulk selliseid, kes nendivad, et tõepoolest on kuningas alasti. Fakt, et väljaütleja pole kõigi meelest täiuslik, ei muuda ta öeldut olematuks ja tähtsusetuks.

  Leave a comment:


 • Brick
  replied
  Osa 3

  Özil: „Reinhard Grindel ütles peale MM’i mulle, et ma pean enda seisukohta selgitama. Ma räägin nüüd mitte Grindeli tõttu, vaid sest ma tahan seda teha ise. Ma ei jää enam patuoinaks tema ebakompetentsuse ja suutmatuse ees teha oma tööd õigesti. Grindeli ja tema toetajate silmis olen ma sakslane, kui me võidame ja immigrant kui kaotame. Kas on olemas kriteeriume, mida ma ei täida, et olla sakslane? Kas seetõttu, et ma olen moslem? Ma olen Saksamaal sündinud ja hariduse omandanud. Miks inimesed ei aktsepteeri, et ma sakslane olen?
  Teile Grindel, ma olen pettunud, aga mitte üllatunud teie tegude üle... Kui te veel Saksa parlamendi liige olite, olete öelnud, et islami kultuur on juurdunud Saksamaa linnadesse. See on andestamatu ja unustamatu.“

  Analüüs: Özil näeb siin ennast selgelt ohvrina rassistlikus ja islamivaenulikus vihakampaanias DFB tähtsate ninade poolt. Süüdistus, mis ei saa tõsi olla. Aga: ka siin teeb Özil asja palju lihtsamaks. Tema Erdogani foto sai üle kõige poliitilistel alustel kriitikat. Ta on täiesti pimestatud, et valimisvõitluse reklaam ühele diktaatorile tegelikult on üldsegi sobimatu ja vastuolus väärtustega, mida DFB ja Saksamaa esindavad, kelle eest ta mängib/mängis. DFB näitas ennast siiski leebe ja heatahtlikuna. Tema hüvastijätt on täielikult lahus tema enda käitumisest.

  Özil: „ Kui ma Grindelile oma pärandist, esivanematest ja selle foto põhjustest selgitada üritasin, oli ta palju rohkem huvitatud oma poliitilistest vaadetest rääkima ja minu arvamuste nõrgendamisest. Sel ajal kohtusin ma ka Saksamaa presidendi Steinmeieriga. Grindelile vastupidi oli Steinmeier professionaalne ja huvitatud, mida mul oma pere, päritolu ja otsuste kohta öelda oli. Ma jõudsin Steinmeieriga üksmeelele, et me anname ühise avalduse välja, eesmärgiga jõuda tagasi tavapärasesse päevarütmi ja et fookus oleks taas jalgpallil. Grindel oli kuri, et tema tiim esimesena selgitust avalikustada ei saanud, vaid et seda tegi Steinmeieri pressiosakond.

  Analüüs: Kui Özili ägedad süüdistused tõele vastaksid ja DFB president Grindel edevusest ühist selgitust koos Saksamaa presidendiga turniiri eel takistanud oleks, ei oleks Grindel enam sellele positsioonile sobiv. Terves Özili kaasuses edastasid Grindel ja DFB juhtkond kurba pilti. Algusest saati puudus vajalik tagajärg. Grindel on Özili põhjustatud skandaali ka DFB kiskunud ja sellega märkimisväärset mõju avaldanud MM’i esitustele ja õhkkonnale Saksamaa koondises.


  Özili viimased sõnad: „Kui kõrgelt hinnatud DFB ametnikud minu Türgi juuri ei respekteeri ja mind poliitilise propagandana kasutavad, siis on mul sellest piisavalt. See ei ole see, mille pärast ma jalgpalli mängin. Ma ei jää ootama ja mitte midagi tegema. Rassism ei tohiks kunagi aktsepteeritav olla.

  Analüüs: Etteheide, mis ei ole ainult Grindeli, vaid kogu riigi pihta. Özil käitub nii nagu mitte keegi ei ole teda „Rassistliku“ Grindeli eest kaitsnud. Üks löök näkku millionitele Saksa fännidele, kes teda eelarvamusteta imetlenud ja talle kaasa elanud on.

  Allikas

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Brick
  Suured tänud, et võtsid vaevaks seda jagada.

  Leave a comment:


 • Brick
  replied
  Okei, kuna teema on siiski põnev ja tean-tean tegemist on siiski ajalehega BILD, kuid mõtlesin et lasen nende analüüsi Özili tagasiastumisel vabatõlkes üle.

  Ainult üks pole vigu teinud – Mina, Mesut Özil.

  Osa 1

  Özil: "Kuigi ma kasvasin üles Saksamaal, siis minu juured on Türgis. Mul on kaks süda, üks Saksa ja üks Türgi. Mu ema õpetas mulle mitte kunagi unustada, kust ma tulen. Need on väärtused mille üle ma mõtlen tänase päevani. Foto president Erdoganiga ei olnud poliitilise tagamõttega, vaid respekti näitamises kõrgeima ameti ees, kust tuleb minu pere."

  Analüüs: Özil kurdab oma „väärtuste“ üle. Ignoreerib, aga et Erdogan mitte poolt, pigem väärtuste vastu seisab, mida esindavad Saksamaa ja tema Türgi kodu. Vabadust armastav, religioosselt modereeritud Türgi on tõusvalt muutmas Erdogani Islamistist diktaatoriks. Vaba meedia ja sõnavabaduse on Erdogan peaaegu ära võtnud, Saksa ja Türgi ajakirjanikud on ilma süüdistuseta vangi pandud, kuna nad on julgenud teda kritiseerida. Mitte ühtegi sõna sellest Özili hädalduspostis.

  Özil: „Minu silmis poleks vahet olnud, kas see oleks olnud Saksa või Türgi president.“

  Analüüs: Absurdne riigipeade võrdlus, üks esindab demokraatiat ning ei oma tõelist võimu. Teine on järjest rohkem oma võimu kasvatamas. Kümned tuhanded kritiseerivad riigiametnikud on vabastatud ning Erdogan näeb ennast ainuvalitsejana.

  Özil: „Mis iganes viimaste valimiste tulemus, või varasemate valimiste, ma oleks selle pildi ikkagi teinud.“

  Analüüs: Täielik jäikpäisus. Saksamaal kogus Erdogan oma parima tulemuse välismaal elavate türklaste poolt – muidugi mitte ainult, aga ka tänu Özili valimisvõitluse abile. Eriti jabur: türklased, kes Saksamaal vabaduses elavad, valisid oma rahvuskaaslastele Türgis riigipeaks diktaatori. Et Özil sellele oma panuse andis, sellest ta ei hooli.

  Osa 2

  Özil: „Mida ma aktsepteerida ei saa on see, et meedia on kogu meeskonna kehva MM’i minu topelt päritolu ja foto kraesse ajanud.“

  Analüüs: Täielik jama, enesehaletsus. Mitte ükski Saksa ajaleht, veebileht, mitte ükski saade pole Özili juuri Saksamaa koondise põrumise eest vastutavaks teinud. Özili enda vabaleiutis teha endast ohver rassistlikel põhjustel.

  Özil: „Teatud Saksa ajalehed kasutavad minu päritolu ja minu fotot Erdoganiga parempoolse propagandana, et oma agendat esile tuua.“

  Analüüs: Siin on Özil oma maailmavaatelt ohtlikult lähedal Erdoganile ja teistele hirmuvalitsejatele. Igaüks, kes julgeb kritiseerida teda, peab omama poliitilist agendat.

  Özil: „Miks muidu on meedia minu nime ja minu fotot kasutanud selgituseks väljalangemisele Venemaal?“

  Analüüs: Kuna Özil keskse mängijana kohutava, tujutu esituse tegi, mis päädis ajaloolise väljalangemisega.

  Özil: „Meedia ei kritiseerinud minu esitusi, pigem lihtsalt minu Türgi päritolu... Ajalehed üritasid Saksamaad minu vastu üles ässitada.“

  Analüüs: Vabalt leiutatud jaburus. Meedia kritiseeris õigustatult Özili esitusi, mitte ükski suur väljaanne ei kritiseerinud tema päritolu. Lugupidamatus kodumaa vaba meedia pihta, kelle suunas Özil ilma tõenditeta rassismi ette heidab.

  Özil: „ Ma olen pettunud, et meedial on kaks standardit. Lothar Matthäus kohtus ühe teise poliitilise juhiga (Putin) ning teda ei kritiseeritud meedia poolt üldsegi. Kui meedia oli arvamusel, et mina pidin koondisest välja jääma, kas pidanuks Matthäus siis mitte aukohalt eemaldatud saama? Kas ma olen oma Türgi juurte tõttu parem sihtmärk?“

  Analüüs: Özil mõnuleb ohvrirollis, kus reaalsusega ei ole midagi pistmist. Suur osa Saksa meediast ei ole vaatamata fotole Erdoganiga mitte kunagi Özili väljaviskamist koondisest nõudnud. Lothar Matthäus sai kohtumise eest Putiniga kõvasti kriitikat.

  Özil: „Üks partner ütles mulle ära, kes on ka DFB partner. Enne MM’i paluti mul osaleda ühes promovideos World Cupi jaoks. Pärast minu pilti Erdoganiga võeti mind kampaaniast välja. Nende jaoks ei olnud see enam kasulik näha mind nendega. See on väga irooniline, kui Saksa ministeerium selgitas seda produkti illegaalse ja autoriseerimata tarkvarana, mis tõstis klientide riski. Sajad tuhanded nende produktid kutsuti tagasi. Ajal, mil mind kritiseeriti ning DFB minult selgitust nõudis, siis DFB-sponsorilt ei nõutud mitte ühtegi sellist ametlikku selgitust. Miks? Kas mul ei ole siis õigus, et see on palju hullem, kui foto presidendiga riigist, kust on minu vanemad pärit?“

  Analüüs: Özil mängib siin DFB-sponsori Mercedese ja nende diisli-skandaali peale. Fakt on, et Liiklusministeerium teravalt Mercedest kritiseeris. Kas Mercedes kasutas illegaalset tarkvara, on vastuoluline. Aga Özilil ning fotol Erdoganiga pole seal mitte midagi pistmist. Tähelepanumanööver. Selline stiil: „teised on veel hullemad“-retoorika on omane Erdogani kõnedel.  To be continued...

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas RealFan Vaata postitust
  Äkki tood konkreetseid näiteid?

  Rassismi koha pealt... türklased pole minu teada veel eraldi rassiks kuulutatud. Ksenofoobia oleks vist õigem väljund. Aga, lisaks Özili tema rahvusele jäi seal mõnele poliitikule vms ette ka tema usk. Nii palju kui mina olen lugenud-näinud, on sõim seotud ikka Özili (või siis Erdogani) rahvuse, mitte tema diktaatorilembusega, sellest tulenevalt on seos rassismiga ju üsna ilmselge, või ei? Ma ei saa päris hästi aru, miks see justkui laest võetud Sinu jaoks on.
  Rassismile on iseloomulik püüd määratleda inimeste õigusi ja rolli ühiskonnas eelkõige rassiliste, aga ka rahvuslike ja etniliste tunnuste, sh nahavärvi ja päritolu alusel. Seega mõlemad terminid on korrektsed antud kontekstis.

  Alguse sai see draama, siiski kohtumisest diktaatoriga, kellel olid käsil valimised ja kes oli sattunud konflikti Saksamaa poliitikutega. Nagu siin Marvi poolt juba eelnevalt mainitud, siis see polnud esimene kohtumine ja varasemalt sellist meelepaha see ei põhjustanud aga viimase kohtumise ajastus oli kehv ja sellega oleks tulnud arvestada.

  Ilmselt loeme, jälgime erinevaid väljaandeid, sest Saksamaal on siiski olnud rõhk poliitikal. Tõsi mõni on ka lojaalsuse ja päritolu vaatevinklist seda kajastanud aga õnneks on sellised avaldused ka kiiresti hukka mõistetud. Viimased 2-3 päeva on rünnatud ebaõiglaselt tema oskusi ja vormi, õnneks need väited on võimalik statistikaga kummutada.

  DFB vastus on leitav siit
  Kohustus tõestada lasub nüüd Mesutil, mitte kellegil teisel, sest tema hakkas süüdistama.
  Nagu ma korduvalt olen maininud on tal ka mitmes asjas õigus aga süüdistada DFBd rassismis, teades nende panust aastate jooksul tegelemaks selle probleemiga on nüüd küll absurdne.

  Kui huvitab, siis see võtab hästi kõik kokku:
  „Eine dümmere Aussage habe ich noch nicht gehört“

  Leave a comment:


 • RealFan
  replied
  Algselt postitas Pints Vaata postitust
  ... suur osa tema süüdistustest ongi alusetud või temale sobivalt tõlgendatud, nõrk katse enda rolli pisendada tagudes rassismi-trummi.
  Äkki tood konkreetseid näiteid?

  Rassismi koha pealt... türklased pole minu teada veel eraldi rassiks kuulutatud. Ksenofoobia oleks vist õigem väljund. Aga, lisaks Özili tema rahvusele jäi seal mõnele poliitikule vms ette ka tema usk. Nii palju kui mina olen lugenud-näinud, on sõim seotud ikka Özili (või siis Erdogani) rahvuse, mitte tema diktaatorilembusega, sellest tulenevalt on seos rassismiga ju üsna ilmselge, või ei? Ma ei saa päris hästi aru, miks see justkui laest võetud Sinu jaoks on.

  Leave a comment:


 • Linnupoja
  replied
  Algselt postitas Ibanez Vaata postitust
  Keegi mõni leht tagasi mainis vist tõsimeeli, et sõna "neeger" ei sobi enam öelda, mis sellest, et vanasti tohtis. Neeger oli, on ja jääb täiesti normaalseks sõnaks ning ei ole mingil juhul rassistlik.
  Mul on paar mustanahalisest tuttavat ja olen neilt küsinud selle sõna kohta.

  Ühe vastus oli, et kui ta oli väike laps, siis iga päev seoti ta nööriga iga päev mitmeks tunniks ühe toika külge keset aasa ja siis teised (valged) lapsed käisid teda löömas, kividega viskamas ja veega pritsimas ja terve aeg karjusid “nigger nigger nigger”

  Mina selle seletuse pärast ei kasuta enam seda sõna. Ahja, kui teine mustanahaline seda ütleb, siis ei ole see sellepärast nii hull, sest mustanahalised pole teistele mustanahalistele selles mõttes kunagi midagi teinud, et kuna tema pole saanud selles osaline olla, siis nagu mõjub vähem.

  See jutt, et üksteisele ikka öeldakse yo nigga on ka lamp, sest võid samamoodi öelda samas seltskonnas kui oled sõpruskonna liige.

  Neeger sõnana rassistlik ehk tōesti pole, aga ebaviisakas on see küll.

  Telefonist toksitud ehk ärge pika soniva teksti pärast maha lööge.

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas malagar Vaata postitust
  Ma ootaks mida Grindel enda kaitseks ütleb. Kui on puhas poiss, eks andku Mesut kohtusse laimamise eest. Nii räige süüdistamise puhul see oleks vist normaalne teguviis?
  Reinhard võiks küll ja ilmselt ka saab õnneks kinga, sest nii ebakompetentset juhti annab ikka otsida.
  Usun, et päris mitu süüdistust jõuabki kohtusse välja õnneks/kahjuks, kiskudes haavad veel rohkem lahti ning põhjustades Mesutile oluliselt raskema stressi, mis loodetavasti platsil kuidagi ei kajastu.

  DFB vastus on juba eilsest avalikult loetav.

  Leave a comment:


 • malagar
  replied
  Algselt postitas Pints Vaata postitust
  See, et ta nimeliselt kedagi esile tõi, ei muuda tema süüdistusi tõeks.
  Kui keegi, kedagi vägistamises/ahistamises nimeliselt süüdistab (ka karm teema), kas see muudab õeldu automaatselt tõeks?
  Hetkel sa lähtud ainult Mesuti avaldatud tõlgendusest ja katsest ennast õigustada, kuigi see pada on podisenud juba mitmeid kuid.

  Minu silmis jääb ta endiselt suurepäraseks mängijaks aga keeruline on mõista, mida ta saavutada püüdis.
  Isiklikult on kõrini sellest massilisest ohvrimentaliteedist, mis tegelikult lörtsib ja naeruvääristab tõsiseid probleeme ning murekohti ühiskonnas.
  Ma ootaks mida Grindel enda kaitseks ütleb. Kui on puhas poiss, eks andku Mesut kohtusse laimamise eest. Nii räige süüdistamise puhul see oleks vist normaalne teguviis?

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas Ibanez Vaata postitust
  Vähemalt on midagi lugeda. Minu poolest jätkake
  Ei tasu ka liiale minna ja mul pole Marvi vastu midagi, seega las see jääda (paistan ka ise ehk targem, kui rohkem ei jaura)

  Leave a comment:


 • Ibanez
  replied
  Vähemalt on midagi lugeda. Minu poolest jätkake

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
  Päris korralik meltdown on sul terve selle teemaga olnud kokkuvõttes.

  Viimane Arsenal vs Bayern vist võtab kokku terve mõttemaailma suuruse ilusti.

  Davai, aitab.
  Mõttemaailm, vaated ja boonuseks kiire diagnoos, mida veel hing oskaks tahta.
  Ma lähtusin sellest sinu poolt viidatud ütlusest, et loom läheb ikka peremehe (Wengeri) nägu või kuidas see nüüd oligi.

  Kokkuvõte:
  Mõlemad leiame, et inimlikult tehti Mesutile liiga.
  Mina arvan, et ta reageeris selle rassismi teemaga üle, sest põhjused olid poliitilised.
  Sina arvad, et tal oli selleks õigus ja poleks ta nii käitnud, oleks ta pere laagrisse saadetud.

  Näed, ma ei tunne piinlikust, et sa nii arvad, võime vast tõesti selle vestluse lukku panna.
  Mina pikka viha ei pea ja see arutelu jääb kenasti siia foorumi nurka.

  Leave a comment:


 • marv3llous
  replied
  Algselt postitas Pints Vaata postitust
  Klassika.

  Kui millestki aru ei saa, ei taha või tööl oli maru kehv päev, siis käivitada plaan "Netihiiro 2.0"

  1. Kutsu vastast nimedega, just vastast, sest netis oleme me kõik ju vastased.
  2. Toonita korduvalt, et sul on piinlik, sest noh nii on kombeks.
  3. Mine isiklikuks ja püüa ebamääraste terminitega enda seisukohta (mis on ainuõige) tsementeerida: taju, mõju jne, sest seda pole võimalik mõõta (suht kuulikindel).
  4. Rõhu korduvalt sellele, et massid toetavad just SIND: Näita mulle üks.... Enamus.... Mitte keegi.... jne.
  5. Nori grammatika kallal (see kaart on sul veel kasutamata).
  6. Vihja sellele, et vastasel puuduvad teadmised või ta ei oska veel lugeda.
  7. Mõtle erakonnale/liikumisele mida kõige vähem sallid ja püüa seda kasutada vastase vastu, sest nii suudad oma viha paremini aktiveerida ja põlgus kajastub veel tugevamalt sinu vastustest.

  Näide: Özili ise oli rumal, et tagajärgi ei suutnud aduda ja asjal vinduda lasi.
  Vastus: Sa krdi EKRE rajakas, et siis kõik türklased on süüdi oma juurte pärast ja peaksid iga päev vabandama.(instant kill, võid auringile ümber prügikastide minna)

  8. Kisu lauseid kontekstis välja ja moonuta (fantaasia on nagu lind, las ta lendab vabalt)
  Näide: See, et temast kaugeneti/eemalduti poliitilistel põhjustel pole rassism, olgu selleks see kool või sponsorid. Sündmusi tuleb vaadelda tervikuna, ei saa jätta kõrvale taustsüsteemi või ajastust.

  Vastus: Aaaaaaa sa võid seda narratiivi suunata misiganes suunas sa tahad, fakt on see, et inimlikust vaatevinklist tõmmati talle igatepidi vesi peale. Aga jah, las ta siis jääb sinu silmis ise süüdi, et ei selgitanud. Las ta jääb süüdi, et nüüd ise süüdistas "alusetult". (Profit ja kaks grammi raskemad netimunad + ekstra boonus sõna "fakt" kasutamise eest)

  Suht kindel win ja skilli ning respekti tuleb kamaluga. Täna võid võidukalt ja rahulikult uinuda, oled andud panuse, et muuta maailma paremaks ja kes teab äkki juba järgmisel aastal potsatab mõni orden või koguni kaks postkasti. Pigem kaks, sest sa oled lihtsalt nii äge mees. Mjäu!

  * Nüüd natukene tõsisemalt kah.
  See on juba mitmes kord kui ma Marvi hambusse jään, isegi kui meil on sama arvamus või kattub osaliselt. Kas ma olen kunagi sulle liiga teinud? Üldse mitte norivalt vaid päris-päris siiralt.

  Eks see ole ka loomulik, et Arsenali toetaja vagiina hakkab Bayerni nime kuuldes magnetina liiva endasse imema ja tagumik peale kõiki neid jõuga rammimisi krampi läheb paugust.
  Samas natukene võiks ka ise suuta mõelda või pole Arsenali toetaja olla valik vaid diagnoos?

  "Netihiiro 2.0" ilmumist ja levitamist toetas Tervise Arengu Instituut (TAI)
  Päris korralik meltdown on sul terve selle teemaga olnud kokkuvõttes.

  Viimane Arsenal vs Bayern vist võtab kokku terve mõttemaailma suuruse ilusti.

  Davai, aitab.

  Leave a comment:


 • Pints
  replied
  Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
  Sa võid seda narratiivi suunata misiganes suunas sa tahad, fakt on see, et inimlikust vaatevinklist tõmmati talle igatepidi vesi peale. Aga jah, las ta siis jääb sinu silmis ise süüdi, et ei selgitanud. Las ta jääb süüdi, et nüüd ise süüdistas "alusetult".
  Klassika.

  Kui millestki aru ei saa, ei taha või tööl oli maru kehv päev, siis käivitada plaan "Netihiiro 2.0"

  1. Kutsu vastast nimedega, just vastast, sest netis oleme me kõik ju vastased.
  2. Toonita korduvalt, et sul on piinlik, sest noh nii on kombeks.
  3. Mine isiklikuks ja püüa ebamääraste terminitega enda seisukohta (mis on ainuõige) tsementeerida: taju, mõju jne, sest seda pole võimalik mõõta (suht kuulikindel).
  4. Rõhu korduvalt sellele, et massid toetavad just SIND: Näita mulle üks.... Enamus.... Mitte keegi.... jne.
  5. Nori grammatika kallal (see kaart on sul veel kasutamata).
  6. Vihja sellele, et vastasel puuduvad teadmised või ta ei oska veel lugeda.
  7. Mõtle erakonnale/liikumisele mida kõige vähem sallid ja püüa seda kasutada vastase vastu, sest nii suudad oma viha paremini aktiveerida ja põlgus kajastub veel tugevamalt sinu vastustest.

  Näide: Özili ise oli rumal, et tagajärgi ei suutnud aduda ja asjal vinduda lasi.
  Vastus: Sa krdi EKRE rajakas, et siis kõik türklased on süüdi oma juurte pärast ja peaksid iga päev vabandama.(instant kill, võid auringile ümber prügikastide minna)

  8. Kisu lauseid kontekstis välja ja moonuta (fantaasia on nagu lind, las ta lendab vabalt)
  Näide: See, et temast kaugeneti/eemalduti poliitilistel põhjustel pole rassism, olgu selleks see kool või sponsorid. Sündmusi tuleb vaadelda tervikuna, ei saa jätta kõrvale taustsüsteemi või ajastust.

  Vastus: Aaaaaaa sa võid seda narratiivi suunata misiganes suunas sa tahad, fakt on see, et inimlikust vaatevinklist tõmmati talle igatepidi vesi peale. Aga jah, las ta siis jääb sinu silmis ise süüdi, et ei selgitanud. Las ta jääb süüdi, et nüüd ise süüdistas "alusetult". (Profit ja kaks grammi raskemad netimunad + ekstra boonus sõna "fakt" kasutamise eest)

  Suht kindel win ja skilli ning respekti tuleb kamaluga. Täna võid võidukalt ja rahulikult uinuda, oled andud panuse, et muuta maailma paremaks ja kes teab äkki juba järgmisel aastal potsatab mõni orden või koguni kaks postkasti. Pigem kaks, sest sa oled lihtsalt nii äge mees. Mjäu!

  * Nüüd natukene tõsisemalt kah.
  See on juba mitmes kord kui ma Marvi hambusse jään, isegi kui meil on sama arvamus või kattub osaliselt. Kas ma olen kunagi sulle liiga teinud? Üldse mitte norivalt vaid päris-päris siiralt.

  Eks see ole ka loomulik, et Arsenali toetaja vagiina hakkab Bayerni nime kuuldes magnetina liiva endasse imema ja tagumik peale kõiki neid jõuga rammimisi krampi läheb paugust.
  Samas natukene võiks ka ise suuta mõelda või pole Arsenali toetaja olla valik vaid diagnoos?

  "Netihiiro 2.0" ilmumist ja levitamist toetas Tervise Arengu Instituut (TAI)

  Leave a comment:


 • marv3llous
  replied
  Algselt postitas Pints Vaata postitust
  Mis siin on fantaasia? Minu paremad teadmised Saksamaa ja Türgi suhetest või huvi nende riikide poliitilise maastiku vastu?
  Kes siis minu peremees on? Ooo tark ja nõrkade eest võitleja Don Marv valgusta mind, pimeduses ekslevat

  Tont.
  Ilmselgelt sa ei vaja valgustamist, sest sul on kõik selge - paremad teadmised, "isiklikest huvidest" lähtuv vaatepunkt jne. Kõik kes on praegu sinu maailmavaate vastaselt esinenud siin threadis, on saanud kuulda mida sa asjast arvad ja kuidas asjad "tegelikult" on. Diagnoos: parandamatu.

  Leave a comment:

Working...
X